Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Parashikimi final i zgjedhjeve
Caps_Lock
Postuar nė: 21.05.2011, 15:11
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 26212
Bashkangjitur: 05.03.2011Numri total i deputeteve shqiptar: 26

BDI - 17
PDSH - 4
RDK - 4
DR - 1

Ndarja me zona:

BDI 3 ne zonen 1, 4 ne zonen 2, 2 ne zonen 5, 8 ne zonen 6.
PDSH 4 ne zonen 6.
RDK 4 ne zonen 6.
DR 1 ne zonen 1.

Eshte hera e pare ne Maqedoni, qe per te nxjerre realisht deputete garojne 4 parti dhe kjo do te rezulton sipas meje me humbjen 3 deputeteve ne rang vendi, nga nje deputet do te humbet nga zona 2, zona 5 dhe zona 1. Zona 6 do te mbetet e paprekur, nga qe numri i votuesve shqiptar eshte ne rritje ne kete zone. Terreni flet se BDI ka ruajtur elektoratin e 2008-tes ne mas te madhe (dmth 95%), plus ketij elektorati ja shtojme nje pjese te elektoratit te DR-se nga Gostivari dhe Cairi dmth BDI-ja do te ruaj trungun. Po cka do te behet me vota e PDSH-se nga 2008-ta neper zonat 1, 2 dhe 5? Ato fatkeqsisht tereni flet se do te ndahen proporcionalisht ne mes PDSH-se, DR-se dhe RDK-se dhe asnjera nuk do te arrij te merr mandat deputeti. Edhe BDI do te pesoj renie ne keto zgjedhje, por demi do te jete me i vogel nga qe ne zgjedhjet e fundit ne zonat 2,5,6 te secila ka pasur djegje te mbi 12000 votave ne total te ndara ne proporcion nga 4000 vota ne cdo njesi te larcekur.

Po te niseni te debatoni ne kete teme, ju lutem me fakte dhe me disponim terreni.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Caps_Lock nė 21.05.2011, 15:12
PM
Top
anti_dui
Postuar nė: 21.05.2011, 15:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 10113
Bashkangjitur: 09.10.2007ahahhahaahhahaahahahhahahahaha. Ja kini nis mem ngja si Pdsh-ja dikur qe thoshte 20 deputet sigurt ahahahahahah

Mire masi pasni fillu me fillmat e Thacit, e boni ma interesant kete gare haahah.


----------------------------------------
" Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
Caps_Lock
Postuar nė: 21.05.2011, 15:16
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 26212
Bashkangjitur: 05.03.2011 Citim (anti_dui @ 21.05.2011, 16:13)
ahahhahaahhahaahahahhahahahaha. Ja kini nis mem ngja si Pdsh-ja dikur qe thoshte 20 deputet sigurt ahahahahahah

Mire masi pasni fillu me fillmat e Thacit, e boni ma interesant kete gare haahah.

O mik, ne nuk jemi PDSH, ne vec se kemi 18 deputete dhe ja qe tregohemi modest dhe u ulim pak ne 17....

Thaci asnjehere s'ka pasur ate luks te thote 20 deputete se asnjehere mbi 8 deputete me vota e tij te pastra s'ka marre.

Une e ceka mire, kush don te debatoj le te me flas me fakte terreni dhe jo muhabe kafesh...

PM
Top
extrem02
Postuar nė: 21.05.2011, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3259
Antari Nr: 25417
Bashkangjitur: 08.07.2010caps-lock mos i ipni koses be hahahahahahaha rje s ekom cehs me zo peje njo smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Forca jon jeni ju fuqia juja eshte PDSH
PM
Top
anti_dui
Postuar nė: 21.05.2011, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 10113
Bashkangjitur: 09.10.2007 Citim (Caps_Lock @ 21.05.2011, 16:16)
O mik, ne nuk jemi PDSH, ne vec se kemi 18 deputete dhe ja qe tregohemi modest dhe u ulim pak ne 17....

Thaci asnjehere s'ka pasur ate luks te thote 20 deputete se asnjehere mbi 8 deputete me vota e tij te pastra s'ka marre.

Une e ceka mire, kush don te debatoj le te me flas me fakte terreni dhe jo muhabe kafesh...

Ku pi sheh ate terren be ?? kqyri tubimet e opozites full njerz, plus cka kane me votu prej anash ?? 40 % te papercaktuar neper sondazhe? a mendon se ata i votojne partite qe ia sjellen varferine ne dere dhe ata qe ia ndertuan kishat ne oborr. Po hec pash zotin shko flladitu pak,se keni hy nfilmat e menduhit.Ama mire osht kjo pune.Keni hy n'shizofreni...


----------------------------------------
" Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
extrem02
Postuar nė: 21.05.2011, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3259
Antari Nr: 25417
Bashkangjitur: 08.07.2010anti_dui mos u mejt me hualaj vla te kom smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Forca jon jeni ju fuqia juja eshte PDSH
PM
Top
Caps_Lock
Postuar nė: 21.05.2011, 15:22
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 26212
Bashkangjitur: 05.03.2011 Citim (anti_dui @ 21.05.2011, 16:19)
Ama mire osht kjo pune.Keni hy n'shizofreni...

BDI ka arrit te merr 18 deputete ne kohen me te keqe kur PDSH ka vra e ka therr e ka mbush vota me thashe me thase...


Vec nje ilustrim, e din ty sa ka dale rezultati ne nje komune rurale te Bogovines ne 2008 i pranuar nga KQZ?

18 000 PDSH
1700 BDI

Ndersa ne komunen e Bogovines votues aktiv ka rreth 8000

... ose me sakte nje ilustrim ne lagjen Teqe ne Tetove, nje vendvotim:

PDSH 439
BDSH 40
BDI 0

.... ka ik ajo kohe... ka ik....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Caps_Lock nė 21.05.2011, 15:29
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 21.05.2011, 15:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Me Barcelon dhe BDI s`ka loj..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
nightelf
Postuar nė: 21.05.2011, 16:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (anti_dui @ 21.05.2011, 16:19)
a mendon se ata i votojne partite qe ia sjellen varferine ne dere dhe ata qe ia ndertuan kishat ne oborr.

Si keni fetyre te shani njeri tjetrin??? Ka mundsi te ma tregoj dikush kete gje? kete gje asnjiher nuk do ta kuptoj, duke e ditur krejt se te gjith partite shqiptare ne maqedoni jane te feliquara, njeri me kriminel se tjetri!!!

Per ti thene dikujt dicka duhet te jesh me i mire se aj, kurse ne maqedoni ska parti te mire. Prandaj mos u shitni ketu partiot e populist, se asnjerit prej jush qe eshte ne ne parti si interson mireqenja e popullit smil3dbd4dcd7b9f4.gif u intereson pozita, parja dhe fuqia qe vjen me te

smil4a8aceb829c5f.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 21.05.2011, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Caps_Lock @ 21.05.2011, 16:11)
Numri total i deputeteve shqiptar: 26

BDI - 17
PDSH - 4
RDK - 4
DR - 1

Ndarja me zona:

BDI 3 ne zonen 1, 4 ne zonen 2, 2 ne zonen 5, 8 ne zonen 6.
PDSH 4 ne zonen 6.
RDK 4 ne zonen 6.
DR 1 ne zonen 1.

Eshte hera e pare ne Maqedoni, qe per te nxjerre realisht deputete garojne 4 parti dhe kjo do te rezulton sipas meje me humbjen 3 deputeteve ne rang vendi, nga nje deputet do te humbet nga zona 2, zona 5 dhe zona 1. Zona 6 do te mbetet e paprekur, nga qe numri i votuesve shqiptar eshte ne rritje ne kete zone. Terreni flet se BDI ka ruajtur elektoratin e 2008-tes ne mas te madhe (dmth 95%), plus ketij elektorati ja shtojme nje pjese te elektoratit te DR-se nga Gostivari dhe Cairi dmth BDI-ja do te ruaj trungun. Po cka do te behet me vota e PDSH-se nga 2008-ta neper zonat 1, 2 dhe 5? Ato fatkeqsisht tereni flet se do te ndahen proporcionalisht ne mes PDSH-se, DR-se dhe RDK-se dhe asnjera nuk do te arrij te merr mandat deputeti. Edhe BDI do te pesoj renie ne keto zgjedhje, por demi do te jete me i vogel nga qe ne zgjedhjet e fundit ne zonat 2,5,6 te secila ka pasur djegje te mbi 12000 votave ne total te ndara ne proporcion nga 4000 vota ne cdo njesi te larcekur.

Po te niseni te debatoni ne kete teme, ju lutem me fakte dhe me disponim terreni.

Ka sa shkojn Specat andi ka ju?
a ke mbell simjet rasat smil3dbd4dbc14f3f.gif

mos u mer me analiza se e pustite krejt.
Grahi fushes.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 21.05.2011, 16:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009
http://www.youtube.com/watch?v=OfewPOQeN54&feature=related


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 21.05.2011, 16:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Kto te duit me siguri hala mendojn se jan ne 2005! Kshu thot lideri i tyne, se zgjedhjet e 2005 do t 'i fitoje bindeshem! smil3dbd4d6422f04.gif

Hajde analiz e paraliz totale hajde! Hala disa jetojn nė vitin 2005!!! smil4a8acf04758ae.gif
PM
Top
Caps_Lock
Postuar nė: 21.05.2011, 16:33
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 26212
Bashkangjitur: 05.03.2011babarekes me tubime mos mu nis me mu se do ta nxjerr te 2008 ne qender te Shkupit dhe marnajcat do te shkojne :d hahahaha

ps:

T'i kthehemi temes. Askush nuk ja qe me ka kundershtuat nuk ka marre guximin te flas apo te bej nje analize te detajuar te veten... kjo me ben te kuptoj se ketu ska analiza o vlla,,, ketu ja fusish si kaul pelese dhe dalesh me interesant. :d

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Caps_Lock nė 21.05.2011, 16:35
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 21.05.2011, 16:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Caps_Lock @ 21.05.2011, 17:33)
babarekes me tubime mos mu nis me mu se do ta nxjerr te 2008 ne qender te Shkupit dhe marnajcat do te shkojne :d hahahaha

Jo nuk merem me Tubime kjo eshte veq thjesht nje reklam
Tash BDI e ka mar rolin e PDSH qka e kish ne 2008 dhe meret me TUBIME dhe Kercenime.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 21.05.2011, 17:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009ja te tregoj une pse bdi i mori 18 deputet ne zgjedhjet e fundit sepse pdsh hyri ne qeveri pa mandatin e shqiptareve e dyta rasti brodecit qe bdi e shfrytezoj maksimum dhe populli shqiptar ja dha voten bdi siesi ta rezojn pdsh tani jan kohera tjera ne qeverisjen e bdi ne vendbanimet shqiptare jan vendosur flamuj nga 40 metra te nalt,kisha ne kala,shkupi 2014 likuidimi edhe te atyre komandantava qe shpetun nga lufta e2001 rasti i harun aliut ,enciklopedija ,rahja e shqiptareve ne nerez dhe shum projekte anti shqiptare dhe me 5 korik pres qe shqiptaret ta denojn ket politik te bdi siq e denuan politiken e pdsh me 2009
PM
Top

Topic Options Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio