Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Komandant Vardari letėr BDI-sė
ylly007
Postuar nė: 26.05.2011, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006Taip Mustafi, i njohur si Komandant Vardari, dhe njėherėsh pėrfaqėsues i Lartė i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar, e porosit publikisht Bashkimit Demokratik pėr Integrim - mos e keqpėrdorni luftėn dhe emrin tim pėr poena politik! Nė letrėn e hapur tė publikuar nė disa agjenci lajmesh, Mustafi ka reaguar ndaj zyrtarėve tė BDI-sė, konkretisht Talat Xhaferit, i cili nė tubimin e mbajtur mė 23 maj, nė fshatin Balindoll tė Gostivarit, ka pėrmendur edhe emrin e tij. Mustafi me kėtė rast, kritikon ashpėr Talat Xhaferin dhe eksponentėt tjetėr tė BDI-sė, duke i akuzuar se kanė shkelur gjakun e dėshmorėve pėr t’u ulur nė kolltukėt e pushtetit.“Me shume bindje e them se pjesėmarrjen ne luftėra nuk e kam bėrė pėr t’u bėrė funksionar i Sobranies sė Maqedonisė, sikurse ju tufa e vrasėsve tė shqiptareve, ju qė shitet gjakun e dėshmorėve, ju qė shkelet invalidėt e luftės, ju qė vratė dhe burgoset tė gjithė ata qė nuk u pajtuan me diletantizmin tuaj dhe ju qe pėr kėtė karrige jeni tė gatshėm tė bėni edhe atė qė s’e keni bėrė deri mė tani”, tha Taip Mustafi, komandant Vardari. Mustafi, nė letrėn e tij, vazhdon duke i pėrkujtuar Talat Xhaferit pėr shėrbimin e bėrė atij nė vitin 2001. “Sidomos, ty gospodin Tale po ta rikujtoj se, me 2001 dhe pikėrisht ne muajin qershor, kur kėta shokėt e tu, qe tani i ke shokė vetėm per interesa personale dhe assesi pėr interesa kombėtare, kur kanė dashtė me te vra, isha unė ai qė personalisht tė kam shpėtuar prej likuidimit fizik si njė oficer i dyshimtė qė nė UĒK kishe ardhur me porosi tė UDB-sė. Prandaj, edhe ju them se, mos e pėrmendni emrin tim nėpėr tubimet tuaja sepse, me fyeni moralisht dhe ma njollosni edhe gjakun qe e kam derdhur ne Kosovėn Heroike, krah pėr krah me Heroin e Kombit, Ismet Jashari-Kumanova”, tha Taip Mustafi, komandant Vardari. Mustafi mbaron letrėn, duke i paralajmėruar zyrtarėt e BDI-sė, se nėse vazhdojnė me keqpėrdorimin e emrit tė tij, do tė jetė i detyruar pėr t’ua nxjerrė, siē thotė, “tė palarat qė i keni bėrė gjatė vitit 2001”. “Betimi i UĒK-sė nuk ishte bėrė pėr tė shitur interesat kombėtare, por ishte bėrė qė tė jemi nė shėrbim tė kėtij populli shumė tė vuajtur dhe tė arrijmė bashkimin kombėtar”, pėrfundon letrėn e tij, ish-komandandi i UĒK-sė, Taip Mustafi. Shkėlzen Lushaj


http://www.tv-alb.com/?pid=2&id=3682
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.05.2011, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006para fakteve te gjitj heshtin !
askush nuk e komenton kete !
e drejta mund te vonon ama kurr nuk harron
lexoni se cka shkruan per TALAT XhAFERIN

KOMANDANT SKOPSKO PIVO
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 26.05.2011, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (ylly007 @ 26.05.2011, 22:26)
para fakteve te gjitj heshtin !
askush nuk e komenton kete !
e drejta mund te vonon ama kurr nuk harron
lexoni se cka shkruan per TALAT XhAFERIN

KOMANDANT SKOPSKO PIVO

TALAT XHAFER ME I KA SKADO AFAT


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
ylly007
Postuar nė: 26.05.2011, 21:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006shum leht do te ishte sikur te ishte vetem nje TALAT !
por per fat te keq ka shum TALATA tjer
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 26.05.2011, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Komandant Vardari KA TE DREIT SE ALI AMETOFSKI PSIKOPATI ZVICRES DOSHTA EKA PER VOTA OSE PER POENA POLITIKE KI NJERI DUHET TE VARET PARA SHESHIT QKA I KA BE POPULLIT SHQIPTAR ALI AMETOFSKI PSIKOPATI
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 26.05.2011, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009jo si ka kalu afati keshtu mendon alija i cili kjo dot jet mandati i kater i KOMANDANT SKOSKO PIVO ,i erdh radha edhe birarise te shkupit te kete perfaqesuesin e vet ne parlament
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 27.05.2011, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (studentiii @ 26.05.2011, 22:35)
i erdh radha edhe birarise te shkupit te kete perfaqesuesin e vet ne parlament

shume bukur e thene !
kompimente
PM
Top
Mjerimi
Postuar nė: 27.05.2011, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 26253
Bashkangjitur: 11.03.2011 Citim (ylly007 @ 26.05.2011, 21:03)
Taip Mustafi, i njohur si Komandant Vardari, dhe njėherėsh pėrfaqėsues i Lartė i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar, e porosit publikisht Bashkimit Demokratik pėr Integrim - mos e keqpėrdorni luftėn dhe emrin tim pėr poena politik! Nė letrėn e hapur tė publikuar nė disa agjenci lajmesh, Mustafi ka reaguar ndaj zyrtarėve tė BDI-sė, konkretisht Talat Xhaferit, i cili nė tubimin e mbajtur mė 23 maj, nė fshatin Balindoll tė Gostivarit, ka pėrmendur edhe emrin e tij. Mustafi me kėtė rast, kritikon ashpėr Talat Xhaferin dhe eksponentėt tjetėr tė BDI-sė, duke i akuzuar se kanė shkelur gjakun e dėshmorėve pėr t’u ulur nė kolltukėt e pushtetit.“Me shume bindje e them se pjesėmarrjen ne luftėra nuk e kam bėrė pėr t’u bėrė funksionar i Sobranies sė Maqedonisė, sikurse ju tufa e vrasėsve tė shqiptareve, ju qė shitet gjakun e dėshmorėve, ju qė shkelet invalidėt e luftės, ju qė vratė dhe burgoset tė gjithė ata qė nuk u pajtuan me diletantizmin tuaj dhe ju qe pėr kėtė karrige jeni tė gatshėm tė bėni edhe atė qė s’e keni bėrė deri mė tani”, tha Taip Mustafi, komandant Vardari. Mustafi, nė letrėn e tij, vazhdon duke i pėrkujtuar Talat Xhaferit pėr shėrbimin e bėrė atij nė vitin 2001. “Sidomos, ty gospodin Tale po ta rikujtoj se, me 2001 dhe pikėrisht ne muajin qershor, kur kėta shokėt e tu, qe tani i ke shokė vetėm per interesa personale dhe assesi pėr interesa kombėtare, kur kanė dashtė me te vra, isha unė ai qė personalisht tė kam shpėtuar prej likuidimit fizik si njė oficer i dyshimtė qė nė UĒK kishe ardhur me porosi tė UDB-sė. Prandaj, edhe ju them se, mos e pėrmendni emrin tim nėpėr tubimet tuaja sepse, me fyeni moralisht dhe ma njollosni edhe gjakun qe e kam derdhur ne Kosovėn Heroike, krah pėr krah me Heroin e Kombit, Ismet Jashari-Kumanova”, tha Taip Mustafi, komandant Vardari. Mustafi mbaron letrėn, duke i paralajmėruar zyrtarėt e BDI-sė, se nėse vazhdojnė me keqpėrdorimin e emrit tė tij, do tė jetė i detyruar pėr t’ua nxjerrė, siē thotė, “tė palarat qė i keni bėrė gjatė vitit 2001”. “Betimi i UĒK-sė nuk ishte bėrė pėr tė shitur interesat kombėtare, por ishte bėrė qė tė jemi nė shėrbim tė kėtij populli shumė tė vuajtur dhe tė arrijmė bashkimin kombėtar”, pėrfundon letrėn e tij, ish-komandandi i UĒK-sė, Taip Mustafi. Shkėlzen Lushaj


http://www.tv-alb.com/?pid=2&id=3682

Gjithmonė gjatė votimeve jam hamendur pėr tė votuar por pėr tė hecur proceset shqiptare kam votuar vec! aman, aman komandant Vardarin e njoh mirė bile, nuk ka nevojė tė diskutohet pėr ate,ai sėshtė kėrkushi-njė profiter lufte!


----------------------------------------
Konsideroje veten tė lumtur vetėm atėherė, porsa tė shohish se janė tė lumtur edhe ata tė Mjerėt!
PM
Top
alien^oo7
Postuar nė: 27.05.2011, 22:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 360
Antari Nr: 20194
Bashkangjitur: 29.01.2009 Citim (Mjerimi @ 27.05.2011, 15:47)
Gjithmonė gjatė votimeve jam hamendur pėr tė votuar por pėr tė hecur proceset shqiptare kam votuar vec! aman, aman komandant Vardarin e njoh mirė bile, nuk ka nevojė tė diskutohet pėr ate,ai sėshtė kėrkushi-njė profiter lufte!

Kush je ti more qe e njihke komadant vardarin? Prej nga ate te drejt morale qe qenka profiter lufte? Ja une te tregoj une jam nja bashkfshatar i tij dhe te te tregoj sa i perket vardarit ka qen Njeri nder personat e par te luftes se kosoves nga gostivari bile bile edhe para atij komandant kravatit qe e mbani pas... Pastaj ka qen njeri nder organizuesit e par te luftes se tetoves dhe prej tetove terhiqet ne zonen e tanushes se gostivarit ku disa persona te papergjegjshem e vrasin tahir sinanin qe grupa e komandant vardarit mos te gunksionoj dhe e bien komandant talen tuaj vetem e vetem qe te mos ket luft ne gostivar, per ta quajt komandant vardarin profiter lufte esht amorale dhe e kudershtuar edhe nga zoti, te kishte qen profiter lufte do ti kishte palllatat ne gostivar, a un ju garantoj se komandant vardarin shumica e ketyre forumisteve nuk e njohin per arsyen se sesht si ju shizofren qe te perfitoj nga lufta dhe te behet publik, me lule dhe njeher mendo po pastaj flit...


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][B]Nuk paska qen e shkruar qe te me ngroh pran hija jote, gjithmon me ke munguar por me shum me mungon sonte.[/B][/COLOR][/SIZE]
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 27.05.2011, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (alien^oo7 @ 27.05.2011, 23:45)
Kush je ti more qe e njihke komadant vardarin? Prej nga ate te drejt morale qe qenka profiter lufte? Ja une te tregoj une jam nja bashkfshatar i tij dhe te te tregoj sa i perket vardarit ka qen Njeri nder personat e par te luftes se kosoves nga gostivari bile bile edhe para atij komandant kravatit qe e mbani pas... Pastaj ka qen njeri nder organizuesit e par te luftes se tetoves dhe prej tetove terhiqet ne zonen e tanushes se gostivarit ku disa persona te papergjegjshem e vrasin tahir sinanin qe grupa e komandant vardarit mos te gunksionoj dhe e bien komandant talen tuaj vetem e vetem qe te mos ket luft ne gostivar, per ta quajt komandant vardarin profiter lufte esht amorale dhe e kudershtuar edhe nga zoti, te kishte qen profiter lufte do ti kishte palllatat ne gostivar, a un ju garantoj se komandant vardarin shumica e ketyre forumisteve nuk e njohin per arsyen se sesht si ju shizofren qe te perfitoj nga lufta dhe te behet publik, me lule dhe njeher mendo po pastaj flit...

o vllaj ,keta e kan humbur rrugen obor !
a nuk e sheh se fare turpi nuk kan ,dhe marrin guximin dikend pa e njoft aspak ta quajn profiter lufte !
PO KU KA MA PROFITERA LUFTE SE KETA DUISTAT E UDB-se
TE CILET SHKATERUAN GJITHCKA QE ESHTE SHQIPTARE !
TURP TU VIJE
HABITEM SI MEREN ME TE TJERET KUR VETE ATYRE U VJEN ERA TRATHTI


PM
Top
studentiii
Postuar nė: 27.05.2011, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009me komandant vardarin njifem personalisht te kish qen profiter lufte dot kishte audi a 6 si komamdant skopsko pivo e jo te shkon neper gostivar ne kembe se ska bile edhe vetur kur nuk e njifni nje person nuk eshte mir te shpifni
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 27.05.2011, 23:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (studentiii @ 27.05.2011, 23:57)
me komandant vardarin njifem personalisht te kish qen profiter lufte dot kishte audi a 6 si komamdant skopsko pivo e jo te shkon neper gostivar ne kembe se ska bile edhe vetur kur nuk e njifni nje person nuk eshte mir te shpifni

ME TE VERTET ME BEHET QEJFI QE DOLE E DEMANTOVE KETE DEZINFORMAT !
SE DIKUSH MUNDET TE BESOJE
POR PER FAT TE KEQ RRENA I KA KEMBET E SHKURTA
PM
Top
albrevival
Postuar nė: 27.05.2011, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 26225
Bashkangjitur: 07.03.2011 Citim (Mjerimi @ 27.05.2011, 15:47)
Gjithmonė gjatė votimeve jam hamendur pėr tė votuar por pėr tė hecur proceset shqiptare kam votuar vec! aman, aman komandant Vardarin e njoh mirė bile, nuk ka nevojė tė diskutohet pėr ate,ai sėshtė kėrkushi-njė profiter lufte!

Ju te BDI-se "opasni" jeni pash zotin, krejt profitera te luftes dolen, vec Alia me grupin e tije njerez te ndershem. Nuk ka shanca pa mos e etiketu diken tjeter qe del kunder Ali Ahmetit.
PM
Top
Mjerimi
Postuar nė: 27.05.2011, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 26253
Bashkangjitur: 11.03.2011 Citim (albrevival @ 28.05.2011, 00:09)
Ju te BDI-se "opasni" jeni pash zotin, krejt profitera te luftes dolen, vec Alia me grupin e tije njerez te ndershem. Nuk ka shanca pa mos e etiketu diken tjeter qe del kunder Ali Ahmetit.

Sinqerish jam "opasno pasi edhe unė jam komandant Mjerimi-pse jo! nuk jam BDIpor jam RDK!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Mjerimi nė 27.05.2011, 23:20


----------------------------------------
Konsideroje veten tė lumtur vetėm atėherė, porsa tė shohish se janė tė lumtur edhe ata tė Mjerėt!
PM
Top
albrevival
Postuar nė: 27.05.2011, 23:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 26225
Bashkangjitur: 07.03.2011 Citim (Mjerimi @ 28.05.2011, 00:20)
Sinqerish jam "opasno pasi edhe unė jam komandant Mjerimi-pse jo! nuk jam BDIpor jam RDK!

Gezohem qe je RDK, veq letra mu duk reale, kishte gjera qe i perkojne realitetit pa marre parasysh kush shkruan.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio