Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Letra e bashkėshortes sė Komandant Telit
Lexo
Postuar nė: 28.06.2011, 12:16
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008LETER E BASHKESHORTES SE KOMANDANT TELIT PER OPINIONIN PUBLIK GJITHASHTU PER AUTORITET SHQIPTARE NE SHQIPERI, KOSOVE DHE MAQEDONI

Ju drejtohem Ju i nderuar Popull im, ju drejtohem Ju, Burra tė Luftės bashkluftėtarėt e burrit tim. Ju drejtohem tė gjithė Juve bashkėkombasit e mi kudo ku ndodheni nė trojet etnike dhe gjitha skajet e Globit, tė gjithė atyre qė e ndjejnė veten shqiptarė dhe atdhetarė. Ju drejtohem Ju, nėnave shqiptare qė dini ē`ėshtė dhimbja, ē`ėshtė gjaku i derdhur i bijve pėr kombin e larine, qė edhe ju ta thoni fjalėn tuaj. Ju lutem veproni, sepse sot unė, bashkėshortja e dėshmorit tė Atdheut Komandant Teli dhe dy fėmijėt tanė kemi nevojė mė shumė se kurrė pėr ju.

Sot unė dhe dy fėmijėt e mi tė vegjėl tė mbetur jetimė, nė gjendje tė papunė e pa pėrkrahje, jemi tragjikisht nė rrugė tė madhe, diku nė Tiranė pranė Bulevardit “Bajram Curri”. Pa ēati mbi kokė dhe me lot nė sy po na merret nėpėr kėmbė dinjiteti prej disa njerzve qė dinė si ta vėrtisin ligjin e tė na na pėrdorin si mish pėr top.

Nė vitin 2003 Komandantėt dhe Shtabi i UĒK-sė duke parė gjendjen tonė vendosėn qė tė na ndihmonin nė kujtim tė bashkluftėtarit tė tyre tė rėnė, i cili tregoi aq trimėri gjatė luftės, qė u bė aq i dashur pėr shqiptarėt e Maqedonisė sa edhe sot e kujtojnė me dashuri dhe i thurin kėngė, vendosėn pra, qė shtėpinė bazė tė luftės sė UĒK-sė nė Tiranė tė na e dhuronin.

E gėzuam kėtė shtėpi 8-vjet, kur papritur njė tufė burrash nga Kosova ia behėn dhe pa pritur tė sqarohen se cilėt ishin, ai qė i printe na tha: - “Zonjė kjo banesė ėshtė e imja!”

Ata nuk dinin as nė emėr tė kujt ėshtė kjo banesė, as sa dhoma ishin e tė tjera dhe si ikėn kėta, pas tre ditėsh, nė mes tė acarit na vjen Florin Krasniqi (sot deputet i Vetvendosjes nė Parlamentin e Kosovės) dhe na deklaron qė banesa ishte nė emėr tė tij. Unė iu pėrgjigja se banesa nuk ishte nė emrin e tij dhe ai mė paraqiti dy fatura nga shoqata bamirėse qė i kishin dhėnė tė hollat. Unė iu shpjegova se nė kėtė shtėpi mė kanė futur ish-komandantė tė UĒK-sė, mirėpo me djallėzitė e tyre kėta shpirtzinj nuk kishin pushuar nga intrigat e tyre, kishin bėrė gjyq nė mungesėn tonė dhe pa na njoftuar nė kundėrshtim me ligjet shqiptare tė drejtėsisė.

Papritur njė ditė, me aktin e ekzekutimit pėr tė dalė nga shtėpia, na vijnė 30 veta, tė dėrguarit e deputetit Florin Krasniqi, duke na kėrcėnuar qė tė dalim nga shtėpia edhe pse jemi nė ēėshtje gjyqėsore tė hapur.

Sot qė po ju shkruaj kėtė letėr, mua me dy fėmijėt e mi, policia e pėrmbarimit mė kanė kėrkuar tė dal nė rrugė tė madhe sepse ne jemi pa mbrojtje.

Ne u dashkemi vetėm atėhere kur duhet derdhur gjak pėr kėtė komb e pėr kėtė popull. Pėrtej kėsaj ne jemi tė humbur, pa pėrkrahje, jetime, tė pastrehė, tė papunė e nėn mėshirėn e fatit. Po a e meritojmė ne kėtė? A e meriton bashkėshorti dhe babai atje nė varr kėtė shpėrblim mizor pėr sakrificėn e tij sublime.

A e dini tė dashur bashkatdhetarėt e mi cila ėshtė letra qė i ka dėrguar Komandant Teli, fėmijėve tė vet vetėm pak ditė para se tė binte dėshmor i Atdheut? I shkruante: “ Ta doni nėnėn, ta doni njėri-tjetrin, por mbi tė gjitha ta doni Atdheun. Edhe sikur tė mos kthehem njė ditė, Atdheun do ta keni si prind!” Po tani qė na nxorrėn nė rrugė, ēfarė do t`i thonė fėmijėt e mi babait tė tyre tek varri.

Fjala ime e fundit plot dhimbje ėshtė kjo:

Na ndihmoni! As familjet e dėshmorėve, as fėmijėt e tyre dhe as dėshmorėt, ata qė pushojnė nė panteonin e atdheut, nuk e meritojnė kėtė barbarizėm!

Bashkėshortja e Komandant Telit

me dy fėmijėt.

Fotografi e jashtme
Vendimi i Komandantave te UĒK-se per Maqedonine per tia kaluar shtepine familjes se Heroit Komandant Teli.

Fotografi e jashtme

Akti i blerjes sė shtėpisė qė Florin Krasniqi. Familja e Komandant Telin thekson se kjo banesė ėshtė paguar me parat e Fondit tė ndihmave pėr UĒK-nė.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Lexo nė 28.06.2011, 12:16


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
xheem
Postuar nė: 28.06.2011, 12:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Nese banesa eshte blere me parane e popullit,atehere nuk e kuptoj arsyen,perse t'i merret ,edhe pse figuron ne emer te dikuje tjeter e ne kete rast ne emer te ketij deputeti te vetevendosjes.

Turp,edhe sikur te ishte prone e ketij deputeti kjo banese,eshte dashte t'ia fale ate familjes se komandant Telit. Deri sa nuk prononcohen nenshkruesit e vendimit (fatkeqesisht njeri me nuk eshte fizikisht ne kete jete),eshte veshtire te jepet ē'fare do komenti.Me mire kishte me qene,populli shqiptare,ata qe kan zemra te pastra,ata qe kan meshire,t'e organizohen dhe kesaj familje te nderuar,t'ia blejne nje banese tjeter.Mendoj se familja ne fjale dhe familjet tjera te deshmoreve ne pergjithesi,meritojne me shume.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
xheem
Postuar nė: 28.06.2011, 13:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006nga KOMANDANT TELI

Bija ime!

"Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e di...turisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės."

Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.

Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.

Bija ime!

Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit.

P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....
__________________


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 28.06.2011, 13:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011Ky nuk eshte rasti i pare. Une kam nje mik nga Peja, i cili ne 1995 ka bler apartament ne Tirane, tek kombinati ushqimor. Gjat luftes ne Kosovė miku banesen e tij liroj per ushtaret e UCk-se, ngase vete jetonte ne France. E quaj veper madheshtore. Prona nuk u kalua me dokumentacion per UCK-ne por me celsa. Sot asaj dite, keshtu me kso dokumente, ne pronen e tij gjindet nje familje nga Mitrovica, sepse keshtu disa Komandant e nenshkruan qe ajo pron t'i jepet kesaj familje! Miku im ka vendos qe ajo familje te qendroj aty, ndage nuk eshte kaq burracak sic paska vepru ne kete rast Florin Krasniqi. Por nese nisemi te mendojm me nje logjike te arsyeshme, nuk mbrohen familjet e deshmorve me dokumente te tilla, as me vendime te paligjshme. Ajo Familje dhe gjithe familjet e deshmorve duhet te ndihmohen nga buxheti i shtetit dhe jo nga individ qe komandantet ne emer te deshmorve mundohen te lajn hesapte mes tyre.
Une si qytetar Shqipta shprehi keqardhje per kete familje. Qe sot shteti apo ata komandant nuk pergjigjen per kete rast.
P.S: E kemi gjenetikisht ne Shqiptaret BUJRUM NE ODE TE MIXHES!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
Pjeshka
Postuar nė: 28.06.2011, 14:49
Quote Post


FLM ZOT!
*****

Posti: Antarė
Postime: 1768
Antari Nr: 25395
Bashkangjitur: 06.07.2010 Citim (xheem @ 28.06.2011, 14:02)
nga KOMANDANT TELI

Bija ime!

"Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e di...turisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės."

Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.

Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.

Bija ime!

Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit.

P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....
__________________

Aw....shume u emocionova smil4a8acea04e4b2.gif !

Hallall i qofte...


----------------------------------------
The real challange in life is not getting what you want but wanting what you have!
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 28.06.2011, 16:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Florim qeni ,florim patrioti,florim maskarai ,turp te kete profiter i kuftes ,turpe te kete ky i paftyre ,ky paska keqperdor gjygjsin e koruptuar te Shqiprise per perfitim ,ky gjak i shprishur i shqipatarit

Ky qe ka ate patriotizem qe u shfaq ne Prishtine ky i poshter i harxhoi paret per te propagandu kunder kosoves ne gazetat e botes ,ne organiztaat e botes dhe propaganden e Dick Martyt.................tash nxjer jetimet ne rruge njerzit qe dhane prindrin per Kosove dhe shqiptare


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
tuti-no
Postuar nė: 28.06.2011, 18:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 347
Antari Nr: 19004
Bashkangjitur: 15.12.2008 Citim (xheem @ 28.06.2011, 14:02)
nga KOMANDANT TELI

Bija ime!

"Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e di...turisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės."

Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.

Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.

Bija ime!

Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit.

P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....
__________________

Zotri pak i ke perzi pyet ma sigurt se nuk eshte e shkrume nga komandant Teli por nga nje komandant tjeter qe poashtu eshte nga Shqiperia.


----------------------------------------
ESHTE KOHA PER NDRYSHIME
PM
Top
xheem
Postuar nė: 28.06.2011, 19:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (tuti-no @ 28.06.2011, 19:53)
Zotri pak i ke perzi pyet(n'doshta ke pase per qellimPUNET) ma sigurt se nuk eshte e shkrume nga komandant Teli por nga nje komandant tjeter qe poashtu eshte nga Shqiperia.

Ndoshta-ka mundesi.Atehere nese je i sigurte se kjo leter nuk eshte e shkruar nga komandant Teli,atehere do t'u isha mirenjohes,sikur ta sillnit ne kete faqe letren e vertete te shkruar nga vete ai.Kjo leter ka qene e postuar edhe me pare ne kete faqe,andaj nuk hasa ne ndonje postim te n'donje antari qe t'a kishte mohuar autoresine e komandant Telit.http://www.studentet.info/modules/ipboard/index.php?showtopic=677&st=0


Ja edhe nje video:http://www.youtube.com/watch?v=5_fUnO8J1pw

Ky postim ėshtė ndryshuar nga xheem nė 28.06.2011, 19:45


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Studenti20
Postuar nė: 29.06.2011, 02:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006Tmerr ėshtė kur dėgjon se nė Shqipėri duke pasur dokument pronėsie vjen tjetri pa qenė e tij prona dhe tė thotė: ja dokumentin, prona ėshtė e imja.

Forin Krasniqi? Ky farė llopovi a pak para ka vjedhur nė emėr tė "patriotizmit" a? Tash njė nėnė me dy jetimė i len nė rrugė! Len nė rrugė njė grua tė dėshmorit dhe dy jetimė qė babai i tyre ėshtė dėshmor. Ma trishton zemrėn dhe ma ngren gjakun ky M U T (Lexo: Kinse unė patriot), mė nervozon me kėtė gjest ky pshurran (lexo: ky profiter dhe llopov lufte), qė sot bėhet kinse ėshtė i rėndėsishėm nė Vetvendosje (lexo: njė grup zhavelash a marksistash qė ja mbajnė vetes atdhetarė duke ngjyrosur asfalta rrugėsh e duke bėrė me bojė rektora universitetesh). Turp, vėrtet turp. smil4a8ace1b80c19.gif


smile5le854sd87f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Studenti20 nė 29.06.2011, 02:35


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
pato
Postuar nė: 29.06.2011, 11:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 287
Antari Nr: 20411
Bashkangjitur: 05.02.2009Kete e bejne vetem njerez qe nuk njohin Zot, njerez te pafe.


Kam nje propozim, Hajdeni te gjithe te organizohemi disi dhe te shikojme mundesite sesi mund te ndihmojme. te organizohemi neper gjith qytetet tona Shkup, Tetove, Kumanove, Gostivar, Kercove, Diber, Struge...... dhe te tubojme para per blerjen e nje banese per bashkeshorten e Telit dhe dy femijeve te saj.


Teli ka luftuar edhe per mua, edhe per ty dhe per te gjithe neve.

kjo mund te hapet edhe si teme e re por pres pergjigje rreth kesaj. Pershendetje.
PM
Top
xheem
Postuar nė: 04.07.2011, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Lexoni,vete do te bindeni se sa large njeri tjetrit jemi...

http://komandant-teli.blogspot.com/


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio