Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Policėt shqiptarė ndjehen tė diskriminuar nga MPB
vani-1
Postuar nė: 06.08.2011, 13:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Njė grup tė rinjsh shqiptarė tė punėsuar nė njėsitet speciale tė policisė sė Maqedonisė e ndjejnė veten tė rrezikuar dhe tė diskriminuar nė punėn e tyre nė MPB. Ata thonė se shkaku i pėrkatėsisė kombėtare nuk e kanė trajtimin e merituar nė punėn e tyre e cila ngėrthen nė vete rreziqe tė njėpasnjėshme.
“Vetėm pse jemi shqiptarė na dėrgojnė nė aksionet mė tė rrezikshme, ndėrsa kur ėshtė puna pėr tu avancuar nė detyrė, ne mbetemi anash”, thotė njė i ri shqiptar i punėsuar nė njėsitet speciale tė MPB-sė, raporton “INA”. Ai me kolegėt e tij thonė se shpejti do tė dalin edhe publikisht pėr ta denoncuar kėtė diskriminim tė hapur ndaj tyre.

“Kemi nė plan tė realizojmė takime me pėrfaqėsues tė OSBE-sė, ambasadave tė huaja dhe Avokatin e Popullit... Nėse nuk merret masa atėherė do tė detyrohemi ta braktisim punėn”.

Problemet dhe trajtimi i pjesėtarėve shqiptarė nė radhėt e njėsiteve policore, kryesisht atyre speciale, mbetet njė tabu temė dhe shumė pak e trajtuar nėpėr media, sidomos rreth ēėshtjes sė pėrfaqėsimit, avancimit dhe sfidave me tė cilat pėrballen ata.

Sipas burimeve brenda MPB-sė, pėrfaqėsimi i shqiptarėve nė njėsitet e posaēme tė MPB-sė vazhdon tė jetė nė shifrat qė mezi arrijnė pesė pėrqindėshin. Mirėpo
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 06.08.2011, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011nese vu keq trajtojn ne polici ne ushtri pshurnja kreit lenja
PM
Top
INSTRUKTOR
Postuar nė: 06.08.2011, 15:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 451
Antari Nr: 14624
Bashkangjitur: 27.03.2008Eshte dashtur shum ma heret te denoncojn policet shqiptar eproret e vet,por mendoj se nuk eshte von akoma.
Une personalisht nga situata qe po shoh ne teren,e kam bindjen qe policet shqipar jane ZADNA RUPA NA SVIRALLU.
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 06.08.2011, 15:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009i kisha porosit keta policet shqiptar mos merakosen se va zgjedh problemet xhelal bajrami siq va zgjodhi shqiptareve te kumanoves qe i shpernguli per ne belgjik likovasve qe va ndali ndihmat sociajale hahahahahahaaaaaaaaaa
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio