Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BDI nuk shqetėsohet pėr mos prezencėn e Xhaferrit
vani-1
Postuar nė: 07.08.2011, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI) nuk shqetėsohet pėr dekleratėn e Xhaferit se do ta bojkotojė ceremoninė e 10-tė vjetorit tė Marrėveshjes sė Ohrit. Pėr ta e mjafton se Sekretariati pėr Implementimin e Marrėveshjes sė Ohrit i ka dėrguar ftesa nėnshkruesve tė Marrėveshjes sė Ohrit. Tė enjten Arbėn Xhaferri tha se nuk do tė marrė pjesė nė njė manifestim cinik ku luhen rolet e politikanėve tė kėnaqshėm. “Nuk do tė marr pjesė sepse nga aspekti politik ėshtė cinike. Marrėveshja e Ohrit ėshtė modifikuar dhe janė shtyrė tė gjitha afatet. Marrėveshja e Ohrit kishte mision shumė tė rėndėsishėm politik dhe ata qė janė fajtorė pėr njė vonim tė implementimit tė saj, sot nė mėnyrė cinike dhe pa asnjė farė pėrgjegjėsie rreth ēėshtjes organizojnė ceremoni ku luhen rolet e politikanėve tė kėnaqshėm. Ceremonia qė organizon ėshtė fund e krye njė manifestim cinik”, tha Xhaferri. Po ashtu nė shėnimin e 10-tė vjetorit tė Marrėveshjes sė Ohrit nuk do tė marrė pjesė as Lupēo Georgievsi, i cili ėshtė nė pushime jashtė Maqedonisė dhe do tė kthehet kėtu mė 17 gusht. Nga kabineti i tij sqarojnė se Georgievski i ka porositur qė tė mos e shqetėsojnė deri mė 17 gusht. “Georgievski ėshtė nė pushime jashtė Maqedonisė dhe do tė kthehet mė 17 gusht. Na ka lėnė porosi qė tė mos e shqetėsojmė nė telefon pėr asnjė ēėshtje, pėrjashtuar luftėn”, thanė nga kabineti i Georgievskit. Nėnkryetari i BDI-sė, Nevzat Bejta nuk dėshironte tė komentonte bojkotin e nėnshkruesve tė Marrėveshjes sė Ohrit. “Nuk e komentoj kėtė. Arta janė ftuar, me zor nuk do ti marrim”, tha ai.
PM
Top
DeNiro
Postuar nė: 07.08.2011, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 57
Antari Nr: 26662
Bashkangjitur: 13.06.2011Ahahah, me qen vetem Arberi, lehte e kishin pas keta DUIstat. Por ky pervjetor do bojkotohet nga te gjith intelektualet Shqiptar, ne shenje proteste kunder emerimit te Musa Xhaferit per zavendes Kryeminister. Tani me po pergaditet peticion nga keta intelektual me te cilin do kerkohet nga bashkesia nderkombetare, nga Prishtina dhe Tirana qe te nderprejne bashkepunimin me kete institucion deri sa nuk shkarkohet Musa Xhaferi nga posti.
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 07.08.2011, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009nje gjeje qe i kalon afati siq eshte mareveshja e ohrit hudhet ne plehra qe don te thot eshte e pavlere,ata shqiptar qe dot marin pjes ne ket pervjetor per mua jan sherbetor te sllaveve turperoheni pak se dot ju denon historija ,shifni pak serbet cka bejn ne mitrovic e keta te bdi me kembngule kerkojn ruajtjen e sovranitetin te maqedonise ku ne ket maqedoni asimilohen ,burgosen debohen shqiptaret nga vatrat e tyre
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 08.08.2011, 02:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007Askush nuk shqeteso9het, por te gjithe e bejne "pune te madhe".


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.08.2011, 16:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Ky ka braktis edhe qendrimet e tija per Shtete etnike, per te cillat qellime dhe mendime kurr nuk u angazhu. Le bash Zotin se ska pas kurr gja prej tij dhe sdo te kete kurr.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio