Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Maqedonia reagon pėr djegien e flamurit tė saj
EDI.RAMA
Postuar nė: 25.11.2011, 10:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008- Ministria e Punėve tė Jashtme e Maqedonisė i ka dėrguar dje autoriteteve tė Kosovės reagime tė ashpra.

“Djegien e flamurit tė Maqedonisė nė ndeshjen futbollistike nė Kaēanik e vlerėsojmė si akt jocivilizues, qė mund t’i dėmtojė marrėdhėniet e mira fqinjėsore, dhe presin reagimin e duhur nga autoritetet e Kosovės”, thuhet nė reagim. Kėtė akt e dėnojnė edhe partitė politike maqedonase, transmeton Shqipmedia.

Me rastin e kėsaj ndodhie tė pakėndshme, FFM (Federata e Futbollit tė Maqedonisė) dėrgoi letėr reagimi KF nė Kosovė, me tė cilėn kėrkon tė dėnohet incidenti dhe tė dėnohen tė gjithė pėrgjegjėsit pėr djegien e flamurit maqedonas.

“Ajo ēfarė ndodhi me flamurin maqedonas nė ndeshjen futbollistike nė Kosovė ėshtė ngjarje pa precedent tė cilėn ne e dėnojmė. Apelojmė qė tė mos keqpėrdoret futbolli dhe sporti nė pėrgjithėsi pėr dėrgimin e mesazheve politike dhe pamfleteve, pėrmes djegies sė simboleve tė vendit tjetėr. Jemi tė vetėdijshėm se ēdo reagim i tillė mund tė nxisė hakmarrje dhe keqpėrdorim nė ndeshjet futbollistike nė kampionatin vendas pėr reagime tė reja ekstreme nga ana e grupeve tė tifozėve, edhe pse nė ndeshjen futbollistike nė Kaēanik nuk ka marrė pjesė ekipi futbollistik nga Maqedonia”, thuhet nė reagimin e FFM-sė.

Tifozėt e klubit futbollistik ‘Lepenci’ nga Kaēaniku tė mėrkurėn kanė djegur flamurin maqedonas gjatė ndeshjes kundėr Dritės sė Gjilanit. Ky reagim erdhi disa ditė pas parullave raciste antishqiptare tė artikuluara nga tifozė maqedonas gjatė ndeshjes nė Prilep ndėrmjet kombėtareve Maqedoni-Shqipėri.Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
MostWanted
Postuar nė: 25.11.2011, 11:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007ja pra nje akt nga tifozet dhe menjeher reagimi i autoriteteve maqedonas.. kto tanet nuk e dij se cfar po bejn parullat raciste antishqiptare nga tifozet maqedonas ne ndeshje kunder shqiperis u harruan, as qe ua ka shkuar ne mend te dalin ne media ose te dergojn note proteste ndaj institucionve perkatse


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
cesc
Postuar nė: 25.11.2011, 13:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009A per parullat anti shqiptare ne Prilep keto mediat maqedone as nje fjale nuk thane!


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
PRADA_
Postuar nė: 25.11.2011, 13:24
Quote Post


NS-2511
*****

Posti: Antarė
Postime: 1652
Antari Nr: 23562
Bashkangjitur: 28.10.2009Thjesht kthim Borxhi ishte kjo..

E mbani mend kėtė?----------------------------------------
Mėsojeni diturinė por kurrė nuk do tė paguheni tek Zoti nėse nuk do tė punoni me tė. (Jakup Asipi)
PMUsers Website
Top
blerim77
Postuar nė: 25.11.2011, 13:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009thjesht eshte kjo,skemi politikan ne shqiptaret,kemi disa coban ose disa njerez te veshur me kravata edhe qe thiren se jan politikan,dhe vetem se ky popull i voton dhe i han premtimet e ktyre.maqedonasit qe 20 vjet na shajn e na djegin flamurin,na e kan djeg edhe ardhmerin ton bashk me kta politikanet shqiptar ne maqedoni,askush deri sot nuk i qortoj apo nuk i denoj.shifnja si reaguan maqedonasit per ket akt,te gjith per nje ashper e denuan dhe i dolen ne mbrojtje flaumirit te tyre.kush na dul neve shqiptareve ne mbrojtje ne prilep kur i gjith stadiumi thirte"dobar shiptar,mrtov shiptar".as qe e treguan mediat shqiptare se cka ndodhi ne at ndeshje.fajet i kemi vet sepse interesi personal i ktyre "politikanve tan"eshte me i madh se interesi kombetar.roft populli qe i voton kta politikan dhe kta parti politike:p
PM
Top
Boss76
Postuar nė: 25.11.2011, 14:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008shkijet din ti mbrojn vlerat kombtare te vetat, jo si Alija dhe Menduhi..!!!!


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 25.11.2011, 14:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (Boss76 @ 25.11.2011, 15:24)
shkijet din ti mbrojn vlerat kombtare te vetat, jo si Alija dhe Menduhi..!!!!

ju shkon lideret tuaj ne kosove nuk jan hiq te afte te regulloj qeshtje e veriorit te kosoves


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 25.11.2011, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Keshtu duhet reagu po nuk qon pesh ky reagim qon pesh kur ne maqedoni nuk ofendohet Kombi SHqiptar por perderisa ata vet e ushqejn ket provokim nuk di pse dalin e reagojne .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Boss76
Postuar nė: 25.11.2011, 14:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008un jam i Tetoves mos te ardht merzi, po me qen i Kosoves ēka kije ti me Mitrovicen, mos ije ene tej si Alija ene Menduhi!!!! smile5le854sd87f.gif smile5le854sd87f.gif smile5le854sd87f.gif


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
ßina
Postuar nė: 25.11.2011, 15:17
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Qe qe a nuk ju paska ardh mire, ma bre, cka me kane shti ne gjynah, per ni flamur mu anku.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Anaconda-D
Postuar nė: 25.11.2011, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 53
Antari Nr: 17261
Bashkangjitur: 12.09.2008me vjen cudi mua ki Alsat-Muti kur ndodhi ajo ngjare ne prilep nuk e tha asnje fjale, por tash kur u dogj flamuri i maqedonit reaguan ata me pare turp eshte kjo per nje media qe i thot veses shqipetare
PM
Top
PRADA_
Postuar nė: 25.11.2011, 17:06
Quote Post


NS-2511
*****

Posti: Antarė
Postime: 1652
Antari Nr: 23562
Bashkangjitur: 28.10.2009Anaconda-D, videon qe e postova me larte, eshte nga Alsat-m


----------------------------------------
Mėsojeni diturinė por kurrė nuk do tė paguheni tek Zoti nėse nuk do tė punoni me tė. (Jakup Asipi)
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 25.11.2011, 18:52
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008U denu ky akt prej institucioneve te Kosoves. Tjeter cka duhet me ba? smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Anaconda-D
Postuar nė: 25.11.2011, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 53
Antari Nr: 17261
Bashkangjitur: 12.09.2008Po tash e permendi Edhe prilepin Kur e dogjen ventilatorin e ate dite Kur ndodhi ne prilep soßet asgje nuk lajmroj, por per kete punen e alsatit pse nuk lajmroj ka Nje teme Te vecant
PM
Top
RedBull_23
Postuar nė: 25.11.2011, 19:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 11462
Bashkangjitur: 23.11.2007I lumt dora atij qe dogji flamurin e maqedoncive( ventillatorin)


----------------------------------------
No Comment!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio