Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dita dites po nxehen maredheniet nderetnike!
eneum-te
Postuar nė: 05.12.2011, 21:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010Zjarri i pa shuar i maredhenieve nderetnike ne republiken tone, perseri filloi te ndizet, por kesaj radhe si asnjeher me pare, me reagime nga bashkombasit tane te Shqiperise.

Ndodhit me flamurin, fyerjet raciste ,burgosjet per grafite etj, duken si shkaqe qe perfundimin do ta kene te pa paramenduar. Kesaj radhe edhe lideri opozites shqiptare ne Shqiperi, z,Rama, me goje te hapur i quajti keta te mjeret Barbar primitv(qeverin e vendit ton dhe bashqytetaret sllav).

Nga ana tjeter qeveria e shtetit ku jetojme, perseri filloi me stilin e SDSM se dikurshme, pro-serbe, duke aluduar ne rekcionet me frige, kesaj here kunder librave ne gjuhen Shqipe ne shkollen Zef Lush Marku ne Shkup.

Cka do ti bjere fundi kesaj pune ende smund ta kuptojm, mirepo asgje seshte ne rregull.


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 06.12.2011, 00:58
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (eneum-te @ 06.12.2011, 00:51)
***
Nga ana tjeter qeveria e shtetit ku jetojme, perseri filloi me stilin e SDSM se dikurshme, pro-serbe, duke aluduar ne rekcionet me frige, kesaj here kunder librave ne gjuhen Shqipe ne shkollen Zef Lush Marku ne Shkup.

Cka do ti bjere fundi kesaj pune ende smund ta kuptojm, mirepo asgje seshte ne rregull.

Cfare ka ndodhur me librat shqip ne ZLM?
S'paskam degjuar gje...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.12.2011, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Maqedont e lypin mduket me KRABEZ hmmm


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
kombi
Postuar nė: 06.12.2011, 01:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008Qofte e bardhe dita kur e shperthen, nese shperthen smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.12.2011, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (kombi @ 06.12.2011, 02:09)
Qofte e bardhe dita kur e shperthen, nese shperthen smil3dbd4dcd7b9f4.gif

E bardh si 14.Mars.2001 Sa i luuumturrr kam qen at dittt

Porr pastaaj hmmmmm


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 06.12.2011, 02:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (eneum-te @ 05.12.2011, 22:21)
Zjarri i pa shuar i maredhenieve nderetnike ne republiken tone, perseri filloi te ndizet, por kesaj radhe si asnjeher me pare, me reagime nga bashkombasit tane te Shqiperise.

Ndodhit me flamurin, fyerjet raciste ,burgosjet per grafite etj, duken si shkaqe qe perfundimin do ta kene te pa paramenduar. Kesaj radhe edhe lideri opozites shqiptare ne Shqiperi, z,Rama, me goje te hapur i quajti keta te mjeret Barbar primitv(qeverin e vendit ton dhe bashqytetaret sllav).

Nga ana tjeter qeveria e shtetit ku jetojme, perseri filloi me stilin e SDSM se dikurshme, pro-serbe, duke aluduar ne rekcionet me frige, kesaj here kunder librave ne gjuhen Shqipe ne shkollen Zef Lush Marku ne Shkup.

Cka do ti bjere fundi kesaj pune ende smund ta kuptojm, mirepo asgje seshte ne rregull.

Mendimi im eshte se gjith popullsise te republikes se maqedonise i duhet nje reforme mendore. Te gjith e kuptojme se keshtu nuk ben, por asnjeri nuk ndermer masa per ta ndryshuar gjendjen. Ndarja dhe urejtja nderetnike eshte keq sikur per shqipetaret ashtu edhe per maqedonet, nxitjet te cojne ne lufte dhe perfundimi eshte se gjithcka do te fillon prej fillimi.

Ne duhet te kemi mesuar mjaft nga te tjeret se po paten vullnet te dy palet bashkjetesa mund te jet optimale, por per te arit deri ati duhet pune. Fillimisht duhet ta largojme urejtjen qe kemi per njeri tjetrin, eshte fakt se ka maqedone qe po te kishim mundesi i kishin vrare gjith shqipetaret, por asnjeri prej jush smund ta mohoj se ka shqipetare qe kishin bere po te njejten me maqedonasit. Vec nuk duhet te harojme se nuk jane te gjith keshtu, nje babait shqipetar njelloj i interson te hec perpara ekonomia e R.M. sikur nje babai maqedon qe te jet ne gjendje ta ushqej familjen e tij. Njerzit kane nevoj per kushte themelore te jetes.

Ata qe shtyn urjetje mes njerzve jane pak ne numer, problemi eshte mentaliteti i shumices (pa opinion te vet) qe i ndigjojn keta persona. Si rezulltat asnjeri nuk hec perpara dhe jemi te denauar me nje histori qe perseritet.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
Bistrica
Postuar nė: 06.12.2011, 11:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 560
Antari Nr: 26571
Bashkangjitur: 30.05.2011 Citim (kombi @ 05.12.2011, 19:09)
Qofte e bardhe dita kur e shperthen, nese shperthen smil3dbd4dcd7b9f4.gif

me cilėt burra ore shpėrthen hahahahahahaha smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Per@ndorj@
Postuar nė: 06.12.2011, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2774
Antari Nr: 16462
Bashkangjitur: 19.07.2008Titullin ja paskeni vene temes pak si palidhje smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
T'a njohesh njerzimin eshte filozofia me e rend e jetes !

|| A L || B e nOOoo00000
PMEmail Poster
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 11:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Pse kur kan qen te ftofta mardheniet me shkie Uku dhe Qengji nuk behen miq.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Siguria
Postuar nė: 06.12.2011, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 508
Antari Nr: 22470
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (eneum-te @ 05.12.2011, 22:21)
Zjarri i pa shuar i maredhenieve nderetnike ne republiken tone, perseri filloi te ndizet, por kesaj radhe si asnjeher me pare, me reagime nga bashkombasit tane te Shqiperise.

Ndodhit me flamurin, fyerjet raciste ,burgosjet per grafite etj, duken si shkaqe qe perfundimin do ta kene te pa paramenduar. Kesaj radhe edhe lideri opozites shqiptare ne Shqiperi, z,Rama, me goje te hapur i quajti keta te mjeret Barbar primitv(qeverin e vendit ton dhe bashqytetaret sllav).

Nga ana tjeter qeveria e shtetit ku jetojme, perseri filloi me stilin e SDSM se dikurshme, pro-serbe, duke aluduar ne rekcionet me frige, kesaj here kunder librave ne gjuhen Shqipe ne shkollen Zef Lush Marku ne Shkup.

Cka do ti bjere fundi kesaj pune ende smund ta kuptojm, mirepo asgje seshte ne rregull.

Shqiptarėt e Maqedonisė, gjithmonė, po edhe nė kėto vite tė pluralizmit demokratik,disa herė i kėrkuan tė drejtat e tyre natyrore nėper institucione,rrrugė,po dhe nė fund qenė tė detyruar bashkė me vėllezrit e tyre nga Kosova e Shqipėria tė dalin nė mal! por edhe me pushkė edhe me kompromise, edhe me fjalė po shihet se politika e bashkėjetesa nuk po na ecė, e hesapi nuk po na del!
Tani dita ditės po bindemi se fatin tonė na e kanė nė duar tė tjerėt,kurse politikanėt tonė po inprovizojnė se gjoja po bėjnė politikė,kurse nė realitet po bėjnė tė tjerėt, e partitė shqiptare si pdsh,ashtu edhe bdi nė vend qė tė merren vesh nė mes vedi dhe tė dalin me qėllime tė pėrbashkėta pėr cėshtje madhore jetike kombėtare, ato shikojnė se si tė koalicionojnė me partitė maqedone pėr tė kapur njė cop pushteti!Asnjė parti shqiptare ose politikan shqiptarė gjatė kėtyre viteve nuk mbeti pa u baltosur nė shirat e politikės.Ky lloj labiliteti politik i politikanėve tonė, mungesa e unifikimi, pasiviteti i gjithmbarshėm nė kohėn e fundit -jemi aty ku jemi!
PM
Top
zbulues
Postuar nė: 06.12.2011, 18:17
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 27046
Bashkangjitur: 02.12.2011Kjo esht mir kjo na eshte dashur neve shum me heret , le ta din qe jemi nje per gjith e gjith per nje , te mos rrim si te hutuar po ckado e keqe qe te na ndodh ta ngrem zerin dhe te luftojm per te drejtat tona , nuk kemi koh per te heshtur duhet ta ngrem zerin , sepse vetem keshtu mund te krijojm nje Shqiperi Etnike si dikur :)
Per gjith hapat qe duhet ber mendoj se duhet ndegjuar Kim Mehmetin esht i vetmi analist qe gjith mendimet e tij dhe gjith problemet qe ballafaqohen me shqiptaret ne Maqedoni ua thot haptas maqedonasve , por me nje lule nuk cel pranvera te bejn zemren gur gjith politikanet dhe te kerkojn te drejtat e tyre te mos e len ket popull te vuaj , mjaft kemi vuajtur me shekuj o sot o kurr...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga zbulues nė 06.12.2011, 18:21
PMUsers WebsiteMSN
Top
Ohri-
Postuar nė: 06.12.2011, 18:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (kombi @ 05.12.2011, 19:09)
Qofte e bardhe dita kur e shperthen, nese shperthen smil3dbd4dcd7b9f4.gif

Ferterja ne zjarr e Peshqit ne deti... E ka pas puna e shperthimit ne Maqedoni.. Veq nese Greqis edhe bullgaris i kujtohet per shperthim, se ne ekemi zanat me nis e me len ne gjysem!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 06.12.2011, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008ishalla i del flaka maqedonia i bashkohem nene ton shum te dashur shqiperise


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 06.12.2011, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010 Citim (eneum-te @ 05.12.2011, 22:21)
Zjarri i pa shuar i maredhenieve nderetnike ne republiken tone, perseri filloi te ndizet, por kesaj radhe si asnjeher me pare, me reagime nga bashkombasit tane te Shqiperise.

Ndodhit me flamurin, fyerjet raciste ,burgosjet per grafite etj, duken si shkaqe qe perfundimin do ta kene te pa paramenduar. Kesaj radhe edhe lideri opozites shqiptare ne Shqiperi, z,Rama, me goje te hapur i quajti keta te mjeret Barbar primitv(qeverin e vendit ton dhe bashqytetaret sllav).

Nga ana tjeter qeveria e shtetit ku jetojme, perseri filloi me stilin e SDSM se dikurshme, pro-serbe, duke aluduar ne rekcionet me frige, kesaj here kunder librave ne gjuhen Shqipe ne shkollen Zef Lush Marku ne Shkup.

Cka do ti bjere fundi kesaj pune ende smund ta kuptojm, mirepo asgje seshte ne rregull.

Un ket Ramen e kam pas antipatik perher ,per shkak te aferave kokaines
mirepo nga ana tjeter lirisht mund ti them se 80% jan perdorus
edhe nuk mundet ta kesh trunin e infektum prej ndonje lloj droge qoft edhe alkoholit a kendej ti mbajsh idealet edhe emocionet e njejta kombtare

Mirepo , edhe pse ne opozite e beri ate qe Sali Berisha se ka bere per neve asnjeher , eshte me intelegjent me oratori se Saliu per nja 300 her , se Sala duhet 1 min tmendone po ta nxere ni fjal , ti hyp nervat
eshte zgjedh si krybashkiaku ma i mire i Evropes , Tiranen e gjet tlulzume Lulzimi nga Rama , edhe kto mbejn ta ndroj pak mendimin per te.


Ndersa ti kthemi temes , kshtu ska qene asnjeher ne Maqedoni , kto e bejn te njejten qe kan bere serbet ne Kosove , vrasje ,burgosje , shtrembim identiteti , na prekin ngjuhe ne histori , edhe ngjitha sferat tjera , eshte njejt si nkohen kur ishte Millosheviqi , edhe sdi car presim ne ende!!!


----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio