Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bashkohen BDI/PDSH per me i perēa shqiptarėt!
Virtual
Postuar nė: 03.04.2012, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Bisedime tė fshehta BDI-PDSH, pėr krijimin e opozitės etnike nė Maqedoni!

03/04/2012 19:45:00


Duket se kanė filluar takimet e fshehta midis BDI dhe PDSH, pėr tė fromuar sė bashku njė bllok etnik pėr ta mbrojtur fuqishėm dhe pėr ta pėrmirėsuar statusin politiko-juridik tė shqiptarėve nė Maqedoni.Prononcimet e kėtyre dy partive shqiptare nė Maqedoni janė ende "acarauese" nėpėr media, mirėpo siē duket nuk janė tė tilla nėn sirtar.

Pavarsishtė fshehtėsisė sė tyre, shqiperinenatyrale mėson nga njė prej pjesėmarrėsve nė kėto takime tė BDI-sė dhe PDSH-sė njė informatė tė rėndėsishme pėr at se pėr ēka bisedohet nė kėto takime tė fshehta. Ai pėr kėtė sajt elektronik ka thėnė se " kėtė dy parti janė pėrqendruar nė mėnyrėn se si do tė krijohet opozita etnike" . Tė dy partitė janė tė bindura se kjo opozite ėshtė e domosdoshme pėr mbrojtjen e lirive tė tė shqiptarėve nė Maqedoni. Te dy palet kanė rėnė dakord qė BDI-ja tė dalė nga qeveria Gruevski pas Samitit tė NATO-sė nė maj qė do organizohet nė Ēikago, ku Maqedonia nuk do te marrė ftesė pėr tu antarėsuar nė kėtė aleancė.almakos

http://almakos.com/lajme/maqedoni/5701-bis...e-maqedoni.html

----------------------------------------------------------------------------


Un nuk i besoj kti lajmi ama e nxora ktu sa me pa ju tjert se kto dy parti jan tuj ba marketing politik, edhe me lujt me ndjenjat tona. Nuk u mushen em turp hala, mundohen sa ma shum me akumulu turp qe ma ta ken ftyren katran t zez!

Un ktu nuk shoh bashkim por tentim per me i per4a shqiptart se ashtu ashtu jan pikereisht keto dy parti qe i mbajten qe gati 22 vjet te perqam shqiptart per interesat e tyne private, veq te hyn ne qeveri!
PM
Top
hey
Postuar nė: 03.04.2012, 19:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Me u bashku - pse bashkohen. Kur jane te percare - pse nuk bashkohen.
Ndonjehere disa nuk i marr vesh.
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 03.04.2012, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010 Citim (hey @ 03.04.2012, 20:25)
Me u bashku - pse bashkohen. Kur jane te percare - pse nuk bashkohen.
Ndonjehere disa nuk i marr vesh.

Asht i bie, ti ske faj, jam dakord! Ama kohet e fundit jam tu e bo ni analiz shum t thell, po shoh se krejt po lidhen njana me tjeren!

Qellim kryesor e kan me e eliminu rdk-n si parti! A po shihni se edhe ato te Shqipris po e injorojn RDK-n sa her qe vin ktu te ne!? Un ket e shoh si tendenc qe sa ma shum me i mbajt shqiptaret larg ides per bashkim! ma te zashem kunder bashkimit jan Sali Berisha edhe kto tonet! ne Kosov Thaēi ka ndryshu pak ama edhe aj ban marketing politik, po tutet me e than si e thot p.sh VV!

Kam nis me besu se Sali Berisha e ka furnizu Serbin me karburante gjate luftes ne Kosove! Kurxho nuk del sheshit rastsisht ta dini, ka diēka. Tash kam em e hap ni tem t re me 50 pytje qe ja ban komandant Teli Sali Berishes!
PM
Top
hey
Postuar nė: 03.04.2012, 21:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (Virtual @ 03.04.2012, 20:36)
Asht i bie, ti ske faj, jam dakord! Ama kohet e fundit jam tu e bo ni analiz shum t thell, po shoh se krejt po lidhen njana me tjeren!

Qellim kryesor e kan me e eliminu rdk-n si parti! A po shihni se edhe ato te Shqipris po e injorojn RDK-n sa her qe vin ktu te ne!? Un ket e shoh si tendenc qe sa ma shum me i mbajt shqiptaret larg ides per bashkim! ma te zashem kunder bashkimit jan Sali Berisha edhe kto tonet! ne Kosov Thaēi ka ndryshu pak ama edhe aj ban marketing politik, po tutet me e than si e thot p.sh VV!

Kam nis me besu se Sali Berisha e ka furnizu Serbin me karburante gjate luftes ne Kosove! Kurxho nuk del sheshit rastsisht ta dini, ka diēka. Tash kam em e hap ni tem t re me 50 pytje qe ja ban komandant Teli Sali Berishes!

Rufiu eshte shume i vogel politikisht per te qene te gjithe kunder tij. Mos e zmadho shume se nuk eshte kush e di se kush. Ok, eshte intelektual dhe ekonomist i mire, por jo dhe politikan. Nuk mundet te gjithe te jene te keqinj dhe Rufiu te jete i mire. Per ate Menduhi s'ben, Aliu s'ben, Arben Ceku s'ben, Hashim Thaci s'ben, Berisha s'ben. Epo kush ben?
PM
Top
baracuda
Postuar nė: 03.04.2012, 22:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 162
Antari Nr: 26518
Bashkangjitur: 21.05.2011ta kishe hapur kete teme me 1 prill ndoshta do e besonjem!

sidoqoft nese ka nej te vertet dhe qellim te sinqert per tua kthyer dinjitetin shqiptareve do ishte mire, nuk dua te jem pesimist mirpo duke e ditur karakterin e politikuajve tane veshtire sepse i ka verbu pushteti dhe paraja sa qe kan harru prinderit e vete e jo shqiptaret.
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 03.04.2012, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010 Citim (hey @ 03.04.2012, 22:50)
Rufiu eshte shume i vogel politikisht per te qene te gjithe kunder tij. Mos e zmadho shume se nuk eshte kush e di se kush. Ok, eshte intelektual dhe ekonomist i mire, por jo dhe politikan. Nuk mundet te gjithe te jene te keqinj dhe Rufiu te jete i mire. Per ate Menduhi s'ben, Aliu s'ben, Arben Ceku s'ben, Hashim Thaci s'ben, Berisha s'ben. Epo kush ben?

Tregom ti mu cka sheh mire aty ku jetojn shqiptaret edhe un do bahem me ty?
Kush asht fajtor qe shqiptaet jan kshtu si jan?
Kush asht fajtor qe shqiptaret per inat te njani tjetrit i bajn dam krejt popllit?

Rufia shtash ja ka nis me parti politike, ket nuk munet kerkush me fajsu se kti asniher sja kemi pa punet! Ama me fol per Gostivar, atje po kallzon puna se ky njeri po punon!

Rufi Osmani vlen sa krejt ato qe i ke permend i nderum, mundet qe nuk asht politikan, ama popllin e vet se ren. Rufis ja kan friken se po va prish rahatllekun e agallekun ktyne qe i permende ti. Leni ti ato muhabete, ma kadal kur t folish per Rufin se ky sa her ka shku paralele me popllin e jo si kto qe i marin mandatet edhe syt nuk va sheh deri ne zgjedhjet e ardhshme!

Un e shoh qe po ju pengon Rufia, kjo ma po bahet boterisht. Ani ma mir per Rufin edhe per ne qe jena me Rufin. S paku nuk do t perlihemi me njerez qe kan dor ne gjithcka te felliqur.
PM
Top
passed
Postuar nė: 03.04.2012, 22:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011mooos......se gati mu qorun syte kur e lexova!

e pamundshme.....dhe e denushme nga ana ime po qe se kajn pas naj "muhabet te fshehte"!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
hey
Postuar nė: 03.04.2012, 22:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (Virtual @ 03.04.2012, 23:05)
Tregom ti mu cka sheh mire aty ku jetojn shqiptaret edhe un do bahem me ty?
Kush asht fajtor qe shqiptaet jan kshtu si jan?
Kush asht fajtor qe shqiptaret per inat te njani tjetrit i bajn dam krejt popllit?

Rufia shtash ja ka nis me parti politike, ket nuk munet kerkush me fajsu se kti asniher sja kemi pa punet! Ama me fol per Gostivar, atje po kallzon puna se ky njeri po punon!

Rufi Osmani vlen sa krejt ato qe i ke permend i nderum, mundet qe nuk asht politikan, ama popllin e vet se ren. Rufis ja kan friken se po va prish rahatllekun e agallekun ktyne qe i permende ti. Leni ti ato muhabete, ma kadal kur t folish per Rufin se ky sa her ka shku paralele me popllin e jo si kto qe i marin mandatet edhe syt nuk va sheh deri ne zgjedhjet e ardhshme!

Un e shoh qe po ju pengon Rufia, kjo ma po bahet boterisht. Ani ma mir per Rufin edhe per ne qe jena me Rufin. S paku nuk do t perlihemi me njerez qe kan dor ne gjithcka te felliqur.

Krejt kjo qe thua ti shumezohet me zero sepse Rufiu nuk eshte politikan. Sado qe ta kesh te veshtire te pajtohesh me kete ti dhe te tjeret qe e perkrahin, kjo eshte fakt.
Naiviteti i tij eshte teper i madh per te notuar ne keto ujera te politikes ne Maqedoni.
PM
Top
studentiGV
Postuar nė: 03.04.2012, 22:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 26641
Bashkangjitur: 10.06.2011Rufi Osmani eshte njeriu i duhur me te cilin mund te ecim para , i vetmi qe nuk keqperdor detyren zyrtare, i vetmi qe udheheq komunen me sukses dhe pa xhiro-llogari te bllokuar , Vetem me njerz te shkolluar mund te shkojm para e jo me njerez te shpallur te semur psiqik ne zvicer , njerzit e shkolluar i ke ne RDK.
RDK tani eshte duke u zhvillu masivisht dhe se shpejti do jet parti e kompletuar dhe shpresojm edhe fituese mbi kriminelat e bdi( N.B , Fadil Golden eye, Beqa i shkupit etj)
PM
Top
Strider
Postuar nė: 03.04.2012, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (Virtual @ 03.04.2012, 20:19)
Bisedime tė fshehta BDI-PDSH, pėr krijimin e opozitės etnike nė Maqedoni!

03/04/2012 19:45:00


Duket se kanė filluar takimet e fshehta midis BDI dhe PDSH, pėr tė fromuar sė bashku njė bllok etnik pėr ta mbrojtur fuqishėm dhe pėr ta pėrmirėsuar statusin politiko-juridik tė shqiptarėve nė Maqedoni.Prononcimet e kėtyre dy partive shqiptare nė Maqedoni janė ende "acarauese" nėpėr media, mirėpo siē duket nuk janė tė tilla nėn sirtar.

Pavarsishtė fshehtėsisė sė tyre, shqiperinenatyrale mėson nga njė prej pjesėmarrėsve nė kėto takime tė BDI-sė dhe PDSH-sė njė informatė tė rėndėsishme pėr at se pėr ēka bisedohet nė kėto takime tė fshehta. Ai pėr kėtė sajt elektronik ka thėnė se " kėtė dy parti janė pėrqendruar nė mėnyrėn se si do tė krijohet opozita etnike" . Tė dy partitė janė tė bindura se kjo opozite ėshtė e domosdoshme pėr mbrojtjen e lirive tė tė shqiptarėve nė Maqedoni. Te dy palet kanė rėnė dakord qė BDI-ja tė dalė nga qeveria Gruevski pas Samitit tė NATO-sė nė maj qė do organizohet nė Ēikago, ku Maqedonia nuk do te marrė ftesė pėr tu antarėsuar nė kėtė aleancė.almakos

http://almakos.com/lajme/maqedoni/5701-bis...e-maqedoni.html

----------------------------------------------------------------------------


Un nuk i besoj kti lajmi ama e nxora ktu sa me pa ju tjert se kto dy parti jan tuj ba marketing politik, edhe me lujt me ndjenjat tona. Nuk u mushen em turp hala, mundohen sa ma shum me akumulu turp qe ma ta ken ftyren katran t zez!

Un ktu nuk shoh bashkim por tentim per me i per4a shqiptart se ashtu ashtu jan pikereisht keto dy parti qe i mbajten qe gati 22 vjet te perqam shqiptart per interesat e tyne private, veq te hyn ne qeveri!

Do jese shum pozitive kjo gje..

Un jam PRO-KESAJ! smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 03.04.2012, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Nese kjo ndodh(qe se besoj) do tjet hera e par qe do te perkrah bdi-n(pamvarsisht se dalja nga qeveria mund tjet marrveshje me Cervenkovskin)
PM
Top
hey
Postuar nė: 03.04.2012, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007O njerez, cka keni more ej? Po tere kohen jeni tu kerku te dale BDI nga qeveria. Edhe une kerkoj te njejten. Dhe PDSH-ja mos hyje ne qeveri, normalisht. Tash qe kane dale muhabete se kjo mund te ndodhe, ju coheni kunder. U cajtet tu thene se BDI duhet ta leshoje qeverine. Ja, ka shansa ta leshoje. Cka doni tash?
PM
Top
Strider
Postuar nė: 03.04.2012, 22:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (hamurabi @ 03.04.2012, 23:47)
Nese kjo ndodh(qe se besoj) do tjet hera e par qe do te perkrah bdi-n(pamvarsisht se dalja nga qeveria mund tjet marrveshje me Cervenkovskin)

Po pse se beson...

mere shembull PPD me PDSH nkohen e Abdurahmanit...sa te percar ishin...pastaj u bashkun me ne fund per qellime politike.. smil3dbd4e5e7563a.gif

Kehstu qe nese ndodh BDI dhe PDSH te bashkohen...mos na vije hich cudi..
Mendoj se do jete pozitive,se shum njerez jan te percar(ata qe jan ma naiva) se per te mencurit,partia slun rol..

nejse..


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
Strider
Postuar nė: 03.04.2012, 22:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (hey @ 03.04.2012, 23:53)
O njerez, cka keni more ej? Po tere kohen jeni tu kerku te dale BDI nga qeveria. Edhe une kerkoj te njejten. Dhe PDSH-ja mos hyje ne qeveri, normalisht. Tash qe kane dale muhabete se kjo mund te ndodhe, ju coheni kunder. U cajtet tu thene se BDI duhet ta leshoje qeverine. Ja, ka shansa ta leshoje. Cka doni tash?

Hey...

Mos u ngut,nuk ehste zgjidhje leshimi i qeverise..
Esenca eshte krejte diku tjeter se Maqedonia eshte npanik per shkak se ka afat ta ndron emrin..dhe ate dite qe nese ndodh ta ndroje emrin,mendon ti se ky SHTET,maqedonasit do ta ndjejn si shtet te vetin? Asesi,ndjenja se ky SHTET eshte vec i atyre nese ndron emri,menjehr do marre kahje tjeter politika,se ateher do telind barazia me plotuptimin e fjales.. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 03.04.2012, 22:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (Strider @ 03.04.2012, 23:55)
Po pse se beson...

mere shembull PPD me PDSH nkohen e Abdurahmanit...sa te percar ishin...pastaj u bashkun me ne fund per qellime politike.. smil3dbd4e5e7563a.gif

Kehstu qe nese ndodh BDI dhe PDSH te bashkohen...mos na vije hich cudi..
Mendoj se do jete pozitive,se shum njerez jan te percar(ata qe jan ma naiva) se per te mencurit,partia slun rol..

nejse..

smil3dbd4d4e4c4f2.gif Jo, sthash qe se besoj bashkimin, thash se besoj se bdi e lshon qeverin(se perndryshe ska bashkim) se per bashkim te bdi-pdsh kjo esht shum e besueshme vetem se se kuptoj pse? Apo ndoshta edhe bdi e ka kuptuar se Gruevski i ka shtrij per toke dhe bashkimin e shohin si shpetim, se sikur bdi te bashkohej me pdsh pas zgjedhjeve ne 2011 mund te benin qeveri pa vmro-n dhe kjo do ishte hakmarrja ma e mir ndaj vmro-s per at cka beri me bdi 2008-2011. Mirpo, ne vend qe tvjen capi te kasapi, kasapi preu te dy kembet dhe capi vazhdon te kercej andej kendej
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio