Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Me propozim tė BDI-sė, Llazar Elenovski ambasador
sanitari
Postuar nė: 26.04.2012, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 366
Antari Nr: 10957
Bashkangjitur: 11.11.2007Vllatko Ēingovski, ish drejtor i ELEM-it nė mėnyrė ekspres, nė mbledhjen e mbrėmshme tė Qeverisė ka kaluar si ambasador i Maqedonisė nė Japoni, pas dorėheqjes nga ELEM-i. Bashkė me tė Qeveria mbrėmė kaloi edhe propozimin e BDI-sė. Bėhet fjalė pėr Llazar Elenovskin i cili do tė zėvendėsojė Muhamed Halilin, si ambasador i Maqedonisė nė Belgjikė. Se kush ėshtė lidhja e Llazar Elenovskit me BDI-nė, pėr momentin ėshtė e paqartė duke pasur parasysh se ai ishte edhe kryetar i partisė Unioni Social Demokrat. A ka kaluar Llazar Elenovski nė partinė e Ali Ahmetit, mbetet tė shihet, apo ndoshta, meritė pėr kėtė post ėshtė prejardhja e tij nga nėna shqiptare. Nga ana tjetėr, edhe pse prej disa muajsh vendi i ambasadorit nė Misionin e Pėrhershėm tė Maqedonisė pranė Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė ka mbetur i zbrazėt, pas kthimit tė Aziz Pollozhanit, Qeveria nė mbledhjen e mbrėmshme as qė ka diskutuar pėr plotėsimin e kėtij vendi, pėr tė kaluar propozimin tjetėr tė BDI-sė pėr Hajrulla Misinin. Kalimi i Misinit ambasador, i hapte rrugėn Artan Grubit pėr deputet, vend tė cilin Grubi e pretendon prej disa muajsh, nė bazė tė listės zgjedhore tė BDI-sė. Siē mėson ALSAT M, arsyetimi pėr mos emėrimin e Hajrulla Misinit pėr ambasador, ka qenė jo kompletimi i dokumentacionit tė Misinit. Ambasadori i deritanishėm nė Misionin e Pėrhershėm tė Maqedonisė pranė Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė, Aziz Pollozhani tashmė ėshtė kthyer nė Maqedoni dhe pretendon postin e Agron Rekės, rektor i USHT-sė.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 26.04.2012, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Parti e integrimit.
prej ne Radikal me PUSHK ne krah tash ne INTEGRIST hahaahahahha

Zhaklina, Llazari, Stojani, Petrja, Bozhidari, Stefani......


A per LAZARA e PER ZHAKLINA u bee Luftaa e u prishen shpijaa e shpijaa ne Malsin e Tetoves, Kumanoves, Haraqin ku e dim shuum mirr se ne rajonet ku ka pas LUFT as 1 dinar nuk eshte investu(mos flas per jetat e njerzive) hmm e tash Zhklina dhe LLAZARA fut BDI ne Pun hmmmm.
MJFAT I KEMI PAS KETA EMRA.


Mbareeeee

P.s
Harova se per REZILAT ska MBARE


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.04.2012, 18:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006dalngadal do te bejne KALA me te (aritura) keta te DUIT !

TURP I MADH per ,,ēlirimtarėt,,
na e gėrditėn ēdo gjė
edhe jeta e ka humb kuptimin kėtu nė FYROM
PM
Top
MIX
Postuar nė: 26.04.2012, 18:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Bashkim Demokratik per Integrim quhet partija qe na e votojme 10 vite me radhe dhe qe na perfaqeson ne pushtet vete emri i partise flet shume dhe nuk e di pse duhet reaguar, asgje nuk ndodh pas shpine dhe jashte pretendimeve te partise!?!?!?! smil3dbd4d8676346.gif
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 26.04.2012, 18:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Asgje per tu cudit, pse mos deshtet ju me marr vota prej maqedonve e postet krejt shqiptarve me ua dhen
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 26.04.2012, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012ku jane trimi.80 ene strider epr t ekomentoe kto???? jon hup nise smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.04.2012, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (MIX @ 26.04.2012, 19:26)
Bashkim Demokratik per Integrim quhet partija qe na e votojme 10 vite me radhe dhe qe na perfaqeson ne pushtet vete emri i partise flet shume dhe nuk e di pse duhet reaguar, asgje nuk ndodh pas shpine dhe jashte pretendimeve te partise!?!?!?! smil3dbd4d8676346.gif

ju ndoshta e votoni !
se une asnjeher se kam votuar !
bile as qe me ka shkuar nder mend se existon !

nuk eshte e sakt se ka marr shumicen e votave shqiptare

ka mar 115.000 vota kurse opozita shqiptare ka marr mbi 120.000 vota
PM
Top
STOP
Postuar nė: 26.04.2012, 20:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007Like...kesaj i tojn pune torbeshes..deri sa melesat dojn me na perfaqesu...kjo ndodh..
da zhive makedonija da zhive Gruevski dragi moj ...od deneska ke zboruvam na makedonski mozebi i mene ke me isprata vo nekoja ambasada...
PM
Top
MIX
Postuar nė: 26.04.2012, 22:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (ylly007 @ 26.04.2012, 20:37)
ju ndoshta e votoni !
se une asnjeher se kam votuar !
bile as qe me ka shkuar nder mend se existon !

nuk eshte e sakt se ka marr shumicen e votave shqiptare

ka mar 115.000 vota kurse opozita shqiptare ka marr mbi 120.000 vota

Spo thom une qe e kam votu, po thjeshte ajo doli parti fituese mor bac, kjo eshte realiteti. Kush i ka faj qe opozita su bashku as para por as pas zgjedhjeve. Kush i ka fajin PDSH-se qe sdon dhe sdin me fitu zgjedhjet. Kush ka faj qe vetem 30 000 shqiptar ishin te vetedishem qe RDK oshte ardhmeria e shqiptarve?!?!?!Si rezultat i gjithe kesaje doli qe partia per INTEGRIM eshte ne qeveri dhe pasi eshte ne qeveri ajo ben politiken integriste pra, cka ka ketu per tu habitur??/Integrim mor vlla, integrim!
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 26.04.2012, 22:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012URAAAAAAAAAAAAAAAAAAA this is bashkim vllaznim :A:A:A:A:A smil4a8acf219332d.gif
PMUsers Website
Top
hey
Postuar nė: 26.04.2012, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Еј, vertete, a din dikush te tregoje se prej nga BDI me propozim qe Elenovski te behet ambasador? Sot e lexova dhe mu duk e pakuptueshme. Sinqerisht nuk jam duke ironizuar, vertete nuk e kuptova.
PM
Top
MIX
Postuar nė: 26.04.2012, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (hey @ 27.04.2012, 00:02)
Еј, vertete, a din dikush te tregoje se prej nga BDI me propozim qe Elenovski te behet ambasador? Sot e lexova dhe mu duk e pakuptueshme. Sinqerisht nuk jam duke ironizuar, vertete nuk e kuptova.

E spjegoj be vlla Abdylliqimi ne Rruga drejt...
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 26.04.2012, 23:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (MIX @ 27.04.2012, 00:07)
E spjegoj be vlla Abdylliqimi ne Rruga drejt...

Ani de kallxona shkurt a mos deshti me arsyetu edhe ket magjupllek te bdi-s(ai ka mund me arsyetu se ma magjup se Abduliqimi ske ku gjen)
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 26.04.2012, 23:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009kta te bdi-se definitivisht e tepruan me te gjitha veprimet e tyre.kta verte paskan qene meleza e torbesha.edhe kta pak shqiptar qe i kemi ne disa poste i nderojne me kuadro maqedonase e tan kohen thiren ne emer te uck-se.turp
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 26.04.2012, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (hamurabi @ 27.04.2012, 00:31)
Ani de kallxona shkurt a mos deshti me arsyetu edhe ket magjupllek te bdi-s(ai ka mund me arsyetu se ma magjup se Abduliqimi ske ku gjen)

Paj garant ka than se LLAZARI nenen e ka Shqiptare (ska lidhje qe baben e ka SHKA) dhe se ka nje provoj te madhe ne Diplomaci.

Kshu jan Arsyetimet e tyre hmm
(Jan paramendime se se kam paaa emisionin)


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio