Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vetėvritet publicisti Ardian Klosi
alb_te
Postuar nė: 27.04.2012, 08:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Publicisti i njohur shqiptar Ardian Klosi i ka dhėnė fund jetės duke u vetėvarur nė banesėn e tij nė Tiranė.

Policia e Tiranės ka konfirmuar vdekjen, duke theksuar se nesėr do tė jap detaje mbi vetėvrasjen e publicistit Klosi.

Mėsohet se i ndjeri nė vendin ku ka kryer aktin vetvrasės ka lėnė njė letėr porosi pėr bashkėshorten e tij gjermane.

Klosi nė fillim tė kėtij viti kishte tentuar ti jap fund jetės pėrmes konsumimit tė dozave tė tepėruara tė barėrave, mirėpo ai shtėpoi i gjallė, pas njė ndėrhyrjeje nė Spitalin psikiatrik tė Tiranės. Ai njihej si njė publicistėt mė tė dalluar nė publicistikėn mė tė re shqiptare, duke pasur njė qasje tė prerė nė fenomenet dhe problematikat e pėrditshmėrisė shqiptare. Jeta e tij sė fundi ishte shoqėruar me njė depresion tė lartė dhe herė pas here tentime pėr vetėflijim. Publicisti sė fundi ishte nė njė trajtim mjekėsor psikiatrik. (INA)
PM
Top
cesc
Postuar nė: 28.04.2012, 00:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Te vjen keq kur njerez te tille dhe ne nje menyre te tille ikin nga kjo bote! smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.04.2012, 00:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Me vjen keq per rastin! smil3dbd4d75edb5e.gif
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 28.04.2012, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Mė pikėlloi shumė vdekja e Ardian Klosit. Ajo ėshtė vdekje pėr pikėllim tė thellė e tė pėrgjithshėm, sepse ajo ėshtė vdekje e shkaktuar prej ndotėsive politike e intelektuale qė e kanė pushtuar jetėn shqiptare sot. I veēantė me sjellje e me mendime, ai s’mund tė pajtohej me kėto ndotėsi. Vdekja e tij e papritur ėshtė dėnimi mė i madh qė i shqiptohet kėsaj rėnie tė tmerrshme morale, politike dhe intlektuale nė jetėn tonė tė sotme.

Rexhep Qosja


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
MIX
Postuar nė: 28.04.2012, 00:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Foks_Ecc @ 28.04.2012, 01:38)
Mė pikėlloi shumė vdekja e Ardian Klosit. Ajo ėshtė vdekje pėr pikėllim tė thellė e tė pėrgjithshėm, sepse ajo ėshtė vdekje e shkaktuar prej ndotėsive politike e intelektuale qė e kanė pushtuar jetėn shqiptare sot. I veēantė me sjellje e me mendime, ai s’mund tė pajtohej me kėto ndotėsi. Vdekja e tij e papritur ėshtė dėnimi mė i madh qė i shqiptohet kėsaj rėnie tė tmerrshme morale, politike dhe intlektuale nė jetėn tonė tė sotme.

Rexhep Qosja

Cdo respekt per Qosen por a eshte vertet shkaku i vetvrasjes ky apo Qosja supozon?
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 28.04.2012, 10:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Nje besimtar/musliman nuk vetvritet. Te gjithe pabesimtaret jane te vetvrare! smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 28.04.2012, 11:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (MIX @ 28.04.2012, 01:43)
Cdo respekt per Qosen por a eshte vertet shkaku i vetvrasjes ky apo Qosja supozon?

Nuk e dij sa ja ke lexuar shkrimet Ardian Klosit, eshte njeri nder ata qe kane shkruar per problemet e vazhdueshme te popullsise ne Shqiperi, pa u ndikuar nga partite politike, ka qene nje autor qe ka shkruar shume per rastet sociale dhe sulmet ndaj tij filluan me shume pas perkthimit te Oliver Shmidit, Historia e Skenderbeut.

Rexhep Qosja, mendoj se ka shkruar motivin e vetevrasjes si pasoje e depresionit qe i eshte shkaktuar nga realiteti qe eshte perballuar.

Nuk them se ai eshte besimtar apo jo besimtar.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 28.04.2012, 12:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Nje njeri qe vetvritet nuk eshte njeri po ku me dit se cka ka than e ku me dit se cka ka shkru. Njerzit qe vetvriten mendoj un se nuk meritojn me ju dhan randsi t madhe, per kto njerz asht i garantum Xhehnemi. Kurkush smunet me mbind ndryshe.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 28.04.2012, 13:13
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Njeri qe vetevritet ai ka probleme psiqike, me depresion, keto probleme nuk pyesin a je besimtar a pabesimtar, leni paragjykimet e tilla.----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
hey
Postuar nė: 28.04.2012, 13:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (ßina @ 28.04.2012, 14:13)
Njeri qe vetevritet ai ka probleme psiqike, me depresion, keto probleme nuk pyesin a je besimtar a pabesimtar, leni paragjykimet e tilla.

Vetem ai qe nuk ka patur momente te ketilla, ka kesi paragjykime idioteske. Pse qenka vetvrare, paska qene jobesimtar. Ncncncncnc, cka s'ndegjon njeri ne kete forum.
Po thashe, ata qe skane pasur asnjehere momente te ketilla ne jeten e tyre, flasin brockulla te ketilla.
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 28.04.2012, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (Virtual @ 28.04.2012, 13:18)
Nje njeri qe vetvritet nuk eshte njeri po ku me dit se cka ka than e ku me dit se cka ka shkru. Njerzit qe vetvriten mendoj un se nuk meritojn me ju dhan randsi t madhe, per kto njerz asht i garantum Xhehnemi. Kurkush smunet me mbind ndryshe.

Mos po punon tek dera e Xheheńemit ti!?

Mos shitni mend e zemėr kėtu, duke i paragjykuar
njerėzit dhe arkat (zemrat e tyre)!

Do tė ishim tė gjithė tė kėnaqur sikur vetėm juve t'ju
shihnim nė Xheńet, se shumė e doni egon e veten tuaj!

Tė paktėn "nuk hyjmė" ne aty ku "hyjnė" tė vetėdashuruarit.
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 28.04.2012, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010A ėshtė vetėvrarė, a ėshtė helmuar, a ėshtė mbytur nga shtypja, etj. kjo nuk dihet, por unė edhe nuk e besoj kėtė mediatikė e ngjarje edhe sikur tė mė japin fakte. Nuk ishte i tillė si tip qė dorėzohej nga valėt e jetės, por e bėj njė pyetje kurioziteti: "Pse nuk bėri vetėvrasje para ca kohe?" Kur dihet se nuk kemi qenė mė mirė aspak nė gjendje pėrgjithėsisht secili njeri!

Kjo ndodhi pas punės sė tij me librin me fakte e argumente madje dokumente "kundėr" Skenderbeut nga vetė bajlozi i tij prej zotėriut.

Madje ai dihet qė do tė vazhdonte mė tutje me sfidat! Sigurisht!Dyshoj se dikush (disa) kanė dashur ta ndalojnė tė vėrtetėn nga zbardhja ndėr shoqėrinė tonė, madje edhe atė tė vėrtetė tė zbardhur nga ai ta zbehin me "turpin dhe psikopatinė e tij - vetėvrasje" qė njerėzit edhe atė punėn e tij pėr tė vėrtetėn ta konsiderojnė "zbehje" e aq mė pak ta marrin me dyshime e frikė.Kjo edhe njė mesazh pėr ata qė punojnė pėr tė vėrtetėn pėrballė tiranėve: "Duhet tė jeni tė gatshėm tė flijoni dhe jetėn, por qė ne do t'ju hakmerremi, e do t'ju turpėrojmė para botės se bota ėshtė e jona sot".

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ermedin nė 28.04.2012, 14:15
PM
Top
Besir.B
  Postuar nė: 28.04.2012, 14:12
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1985
Antari Nr: 19321
Bashkangjitur: 04.01.2009Nuk me vjen mire, as nuk gezohem per ate qe i ka ndodhur zotit Klosi, por po ta ngrisim ne qiell me superlativa Klosin, vetem pse ka zhkarravitur nja dy shkrime pa ndonje vlere te vecante, atehere e fitojne kete te drejte edhe shume te tjere qe kane botuar e vazhdojne te botojne broēkulla.

Ai ishte nje historian i keq, dhe nje perkthyes i mire. Si publicist mendoj se duhej te kish qene me koherent ne publikimet dhe opinionet e tij. Fitimet dhe interesat ekonomike nuk jane gjithcka ne jete, e zgjedhjet dhe aktet qe kryhen nga personazhe publike peshojne shume ne jeten dhe ardhmerine e kombit dhe shoqerise shqiptare. Ai ka per tu kujtuar thjesht si nje perkthyes i mire por asgje me shume se kaq.

Zoti paste pune me te!


 Citim
Mos po punon tek dera e Xheheńemit ti!?

Mos shitni mend e zemėr kėtu, duke i paragjykuar
njerėzit dhe arkat (zemrat e tyre)!

Do tė ishim tė gjithė tė kėnaqur sikur vetėm juve t'ju
shihnim nė Xheńet, se shumė e doni egon e veten tuaj!

Tė paktėn "nuk hyjmė" ne aty ku "hyjnė" tė vetėdashuruarit.

Do te ishte mire kete vetedije ta kesh edhe per Gonxhe Bojaxhiun, e te mos vazhdojsh ta perbaltish personalitetin e saj (si lavire, e kushedi se cfar), me keq se nje sllav i dorezuar qe nuk mundi ta bej per vete.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Besir.B nė 02.05.2012, 00:27


----------------------------------------
"Uji mė i pastėr ėshtė nė burim"
PMUsers Website
Top
Ermedin
Postuar nė: 28.04.2012, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010...Shpifje ndaj heronjeve kombetar dhe fyerje personale ndaj anetarit duke u bazuar perseri ne shpifje!

Kjo sjellje sanksinohet sipas regullores se forumit!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Besir.B nė 28.04.2012, 14:51
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 28.04.2012, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010 Citim (Ermedin @ 28.04.2012, 14:50)
Mos po punon tek dera e Xheheńemit ti!?

Mos shitni mend e zemėr kėtu, duke i paragjykuar
njerėzit dhe arkat (zemrat e tyre)!

Do tė ishim tė gjithė tė kėnaqur sikur vetėm juve t'ju
shihnim nė Xheńet, se shumė e doni egon e veten tuaj!

Tė paktėn "nuk hyjmė" ne aty ku "hyjnė" tė vetėdashuruarit.

Un nuk shpika asgje, e them ate qe thuhet nė Kuran se: Ai njeri qė vetvritet nuk e ka Meshiren e Allahut.

Ju mendoni si tė doni, se bahen sebep kto lloj njerzish edhe disa tjer mendojn me bo nisoj! E po krejt ato qe mendojn te vetvriten ne ta din se i pret zjarmi Xhehnemit. Nukasht zgjidhje vetvrasja, kto lloj njersish i japin fund jetes se kan frik se nuk do t mujn me jetu si dun ato vet! Nuk jan te smut psikik se i smuti psikik as qe di me u vetvra, ose ma mir me than me u vetvar! Ky i ka qu sms grus vet i ka thon: mos eja me vjazen se un ma nuk jam n ket bot! Ama i smut psikik?!

Nuk asht e lejume me qu dor ne vetveten dijeni se asht nja prej harameve ma te tmershme tek Allahu.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio