Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Do tė pajtoj shqiptarėt dhe boshnjakėt me serbėt
GAZETARI23
Postuar nė: 28.04.2012, 12:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Kandidati presidencial nė Serbi, boshnjaku mysliman Muamer Zukorliq deklaroi se ai ėshtė i vetmi kandidat qė do tė pajtojė shqiptart dhe boshnjakėt me serbėt.

"Mund tė jenė mė tė fortit nė Ballkan, por nėse nė shtėpi keni dy fqinjė qė janė tė rreshtuar si armiq, asnjėherė nuk do tė keni paqe", deklaroi Myftiu i Bashkėsisė Islame nė Serbi, Zukorliq, i kandiduar pėr president, qė sot do tė qėndrojė pėr vizitė nė Preshevė.

Zukorliq ka marrė mbėshtetjen e partive tė koalicionit tė shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės. Sipas tij, Serbia asnjėherė nuk do tė jetė mirė, derisa shqiptarėt dhe boshnjakėt e shohin si rrezik Beogradin.

Ai ka theksuar se ofrimi i kėtyre komuniteteve nė Serbi do tė bėhet pėrmes dialogut historike dhe pajtimit midis kėtyre popujve.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
packs
Postuar nė: 28.04.2012, 15:40
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Aniii, masandej e shkrune ni roman Si i pajtova popujt? smil3dbd4daabd491.gif Cysh te shtine njerezit me keshe pa dashte kanihere.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 28.04.2012, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (packs @ 28.04.2012, 16:40)
Aniii, masandej e shkrune ni roman Si i pajtova popujt? smil3dbd4daabd491.gif Cysh te shtine njerezit me keshe pa dashte kanihere.

Packs, nuk i dihet, Zukorliē i forte eshte dhe shume vizionar...


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 28.04.2012, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (packs @ 28.04.2012, 16:40)
Aniii, masandej e shkrune ni roman Si i pajtova popujt? smil3dbd4daabd491.gif Cysh te shtine njerezit me keshe pa dashte kanihere.

Shumė pesimiste na qenke. smil3dbd4d6422f04.gif

PS: Zoti ju ndihmoftė myfti i dashur, qė pajtimin e dashurinė njerėzore
mundoheni ta futni mes njerėzve, sepse urrejtja e armiqėsia do ta
kishin zhdukur njeriun qė moti; ortodoksėt gjithmonė na kanė urryer,
ndėrkaq sot edhe katolikėt janė mbushur me tė.

Materializmi, ateizmi e nacionalizmi ka ndikuar tepėr nė kėtė aspekt.
PM
Top
hey
Postuar nė: 28.04.2012, 23:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Ky ka shansa per te fituar ne kete gare presidenciale, po aq sa kam une hic pa u kandiduar. Shanset i kemi te barabarta. smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga hey nė 28.04.2012, 23:52
PM
Top
MIX
Postuar nė: 29.04.2012, 00:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Ja ka fajt kot ene ki hoxh PO NEJSE....si hoxhe mo smil3dbd4daabd491.gif po hec be burr canej ku je se sun fiton gjo ne Serbi
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio