Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bexheti:Shqiptarėt jetojnė si ne kohen e Milloshit
Lexo
Postuar nė: 12.07.2012, 22:12
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008“As nė kohėn e Millosheviqit nuk ka ndodh kėso ndryshime nė Maqedoni, ku kėrkesat e shqiptarėve nuk pėrfillen, ne jemi njė masė private qė nė mėnyrė stihike i realizon tė drejtat e veta. Ne duhet ndryshimet t’i bėjmė vetė. Ndryshimet bėhen me vota, nėse dalim tė votojmė do tė kemi ndryshime”, tha Sadi Bexheti, kryetar i komunės sė Tetovės

Njė vit para mbajtjes sė zgjedhjeve lokale nė Maqedoni, partitė politike kanė nisur me aktivitetet parazgjedhore dhe promovimin e kandidatėve pėr kryetar komunash. Pėrderisa opozita maqedonase ka zbuluar emrat e disa kandidatėve tė saj, nė bllokun politik shqiptarė deri mė tani zyrtarisht ėshtė publikuar vetėm rikandidimi i kryetari aktual tė komunės sė Tetovės, Sadi Bexheti nga Partia Demokratike Shqiptare nė opozitė.

Sipas Bexhetit, Tetova si njė komunė me shumicė shqiptare vazhdimisht ėshtė diskriminuar nga ana e pushtetit qendror, i cili tė gjitha investimet i ka pėrqendruar vetėm nė Shkup. Ai tha se tetovarėt duhet masovikisht tė dalin nė zgjedhjet lokale tė vitit 2013 pėr tė ndryshuar kėtė situatė.

“As nė kohėn e Millosheviqit nuk ka ndodh kėso ndryshime nė Maqedoni, ku kėrkesat e shqiptarėve nuk pėrfillen, ne jemi njė masė private qė nė mėnyrė stihike i realizon tė drejtat e veta. Ne duhet ndryshimet t’i bėjmė vetė. Ndryshimet bėhen me vota, nėse dalim tė votojmė do tė kemi ndryshime”, tha Sadi Bexheti, kryetar i komunės sė Tetovės.

I pari i Tetovės, kėto komente i bėri gjatė njė debati pėr ndikimin e rrjeteve sociale dhe medieve tė reja elektronike nė zgjedhjet lokale tė vitit 2013. Sadi Bexheti, u ankua nga shumica e medieve nė vend pėr tė cilat tha se me urdhėr tė pushtetit tentojnė tė nxijnė imazhin e Komunės sė Tetovės.

“Kemi pėrvojė shumė tė hidhur me mediat. Gjatė tre vjet e gjysmė qė e menaxhoj komunėn kemi televizioni qė asnjėherė nuk i kanė dhėnė deklaratat e vėrteta nga Komuna, pėr kėtė kemi argumente. Po tė mos jenė mediet elektronike nga Republika e Shqipėrisė ne do tė ishim tė

izoluar totalisht”, shtoi Sadi Bexheti.

Nga ana tjetėr, partitė nė pushtet VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik pėr Integrim nuk kanė dalė ende me emrat e kandidatėve tė tyre, por disa prej kryetarėve aktualė tashmė publikisht kanė shprehur ambiciet edhe pėr njė mandat tė ri.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Nox
Postuar nė: 12.07.2012, 22:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 25554
Bashkangjitur: 06.11.2010po ky pisi sekretareshen e ka srbe bre.
vet e ka pru kohen e milloshevicit edhe hala han burek
PM
Top
MIX
Postuar nė: 12.07.2012, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Kam ngu per kot se osht biznesmen i sukseseshem
Profesor jo i keq
Per politike skam cka me ngu vlersoj vete qe ska lidhje dhe ate e deshmon me kete fakt qe thote se ne 2013 shqiptaret duhet te dalin masovikisht ne zgjedhje qe te ndryshojne kete gjendje hahahahahahahah oooooo politicar po taj vete je tu u rikandidu hejjj a bon apel me dale me te rrzu tyy a si eshte puna?!?!??! smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 12.07.2012, 22:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (Nox @ 12.07.2012, 23:16)
po ky pisi sekretareshen e ka srbe bre.
vet e ka pru kohen e milloshevicit edhe hala han burek

perse ja fut kot si vjen ty nuk te vjen mare


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
trimi.80
Postuar nė: 13.07.2012, 09:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012jaja kush kritikonka per ndergjegje kombtare,po ti o Sadi Bexheti kur ishe rektor ne UT punesove plot shkije,asistente e bene nje Vesna ,vajzen e komandantit te Llavave ,nga Tearca,edhe asistente edhe ne rektotta punonke,merrte dy rroga,mandej nji Vesna tjeter,gruen e nje inspektori maqedonas,si referente,e mandje plot shkije tjere,e tash te zjarffiksit ke punesu mbi 10 maqedon,dhe ske turp ala te shtirresh kurse je proshqiptar.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio