Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gruveski i zbuloi tė gjitha mangėsitė e veprimit p
alb_te
Postuar nė: 16.09.2012, 01:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Gjatė fjalimit tė tij nė mbledhjen e Unionit tė Forcave tė Reja tė VMRO-DPMNE-sė, Gruevski tha: “ Plagėt nga viti 2001 akoma nuk janė shėruar dhe insistimi qė nė kėtė ligj tė pėrfshihen edhe ata qė i kanė marrė jetėt e ‘branitellave’ nė vitin 2001 nuk mund tė jetė kėrkesė korrekte”. Me ēka tregoi se kryesusve tė BDI-sė iu mungon kurajo tė thonė hapur: “Unė nuk lejoj tė qeverisė me popullin tim ai qė shokėt e mi tė vrarė tė ish UĒK-sė, qė luftuan pėr lirinė e popullit, i quan vrasės! ”

Mė tej sipas Gruevskit: “VMRO-DPMNE nuk ėshtė parti qė lejon qė dikush ta frikėsoj apo ta nėnēmoj me rrėzimin nga pushteti, apo pėrmes zgjedhjeve tė parakohshme, sidomos kur ėshtė nė pyetje suksesi dhe dinjiteti i qytetarit maqedonas”. Me kėtė ai nė mėnyrė tė tėrthortė shpjegoi se partia e tij nuk ėshtė si BDI-ja qė nga frika mos i humb postet qeveritare, ėshtė nė gjendje t’i pėrkulet edhe Gruevskit qė pėrbuzė popullin e kėtushėm shqiptarė.

Gruevski po ashtu deklaroi : “Nuk e uli kokėn para padrejtėsive, sado qė tė jetė momenti kontraproduktiv pėr mua. Unė e kuptoj se jeta e politikave ėshtė e lidhur me kompromiset dhe andaj kam bėrė dhe do tė bėj shumė kompromise kur besoj se ato janė pėr tė mirėn e pėrgjithshme”. Me kėtė thėnie Gruevski u tregoi drejtuesve tė BDI-sė se edhe nė politik ka njė moral, tė cilin nėse e shkel, gjithmonė mbetesh i pėrbuzur. Pra, ai tregoi se nuk bėhet cilido kompromis vetėm pėr tė mbetur nė qeveri.

Kryeministri Gruevski pohoi: “ Nuk jam i gatshėm pėr tė dhėnė dinjitetin e njė populli tė tėrė, si ēmim qė dikush tė nėnvlerėsojė atė, dhe unė tė heshti pastaj. Sidomos nuk jam i gatshėm pėr tė bėrė kėtė pėr ēėshtje qė nuk zgjidh ndonjė problem, por vetėm krijon problem tė ri.” Kjo deklaratė tregon qartė se Gruevski i fiton tė gjitha betejat pėrballė BDI-sė sepse nuk lejon atė qė ka lejuar Ali Ahmeti: tė hesht edhe atėherė kur shkelet mbi dinjitetin e popullit qė pėrfaqėson.

Pra, nėse i lexoni kujdesshėm thėniet e Gruvekit, do duhet tė pranoni njė gjė: ai i zbuloi tė gjitha mangėsitė e veprimit politik tė Ali Ahmetit. Apo ia pėrshkroi vetvetes tė gjitha vetit tė cilat, vlerėsuar sipas veprimit tė tij politik, i mungojnė politikanit Ali Ahmtit. Apo mbase edhe nuk i mungojnė, por i ka duart e lidhura nga “miqtė ndėrkombėtarė”, si dhe nga pėrkushtimi me asgjė mos e dėmtojė Maqedoninė qė ai e mbron, e Gruevski e sundon. Apo thėnė edhe me shkurt, deklaratat e Gruevskit kanė kėtė domethėnie: ē’ mė duhet Maqedonia tė cilėn nuk do e sundojnė vetėm maqedonasit dhe ē’mė duhet pushteti nėse mėkėmbet dinjiteti i popullit tim. Nga ana tjetėr, sjellja politike e Ahmetit shpeshherė ngjanė tė ketė tė kundėrtėn domethėnie: ē’mė duhet Maqedonia ku shqiptarėt nuk do jenė vasal, dhe ē’vlerė ka dinjiteti i popullit tim nėse mbetem pa pushtet!/Almakos.com
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 16.09.2012, 21:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012Vetem lufta eshte zgjidhje , nje lufte qytetare ama , dhe mos lejojm te huajt tna sjellin turbesh per tna perfaqsu , shum gjak duet derdhur per me pastru pune me shkijet , ama eshte i domosdoshem.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio