Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ‘Lustrimi’, Hetem Ademi mohon tė jetė spiunė
yesss
Postuar nė: 22.10.2012, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 449
Antari Nr: 27226
Bashkangjitur: 08.03.2012Lojėra fėmijėsh qė kanė qėllime tė errėta politike, kėshtu Hetem Ademi, ish-sekretar shtetėror nė Ministrinė e Brendshme e ka vlerėsuar vendimin e fundit tė Komisionit pėr Verifikimin e Fakteve, i cili, atė dhe Perte Nakovski i shpalli ish-bashkėpunėtor tė shėrbimeve sekrete Ademi tha pėr Alsat se kjo bėhet me tendencė tė largimit tė tij nga skena politike dhe degradimit tė punės sė tij patriotike qė ka bėrė nė tė kaluarėn.
“Kjo ėshtė qesharake kjo ėshtė punė fėmijėsh, gjoja se njėfarė inspektori qė s’ja di emrin ende qenkemi ulur diku nė vitet 96 e mua nuk mė kujtohet se me cilin inspektor jam ul , por duke ditur se kam njė numėr tė madh tė shokėve nga Gradeci, Tetova e rrethina qė punojnė nė kėtė punė gjegjėsisht nė Ministrinė e Punėve tė brendshme ma merr mendja se ndonjė mė ka keqpėrdorur pozicionin tim nė bisedė. Unė besoj qė kjo ėshtė njė tentativė e atyre tė gjithėve qė unė iu kam penguar nė politikė”, tha Hetem Ademi, ish-sekretar shtetėror nė MPB.
Ademi me kėtė rast ka paralajmėruar ankesė nė gjykatėn administrative me qėllim tė zbardhjes sė tė vėrtetės mbi akuzėn qė i bėhet, ndėrsa ėshtė shprehur po ashtu se kjo ka tė bėj edhe me reketin, sepse mbrėmė ka pasur njė telefonatė anonime e cila i ka kėrkuar 100 000 euro pėr ta rregulluar gjoja se kėtė punė.
“Nuk ėshtė nė rregull tė pėrmendi emra por edhe nuk do pėrmendi, kam pasur edhe kėshtu thirrje gjoja se dikush mundė ta rregulloj kėtė e atė , por iu kam thanė se unė nuk jam nė atė vij dhe nuk e kam kėtė bagazh pėr ta bėrė kėtė punė dhe nuk kam nevojė sepse 22 vite nė politikė nuk ma ka shkelur bishtin askush sepse skam lejuar tė ma shkelin bishtin”, deklaroi Hetem Ademi, ish-sekretar shtetėror nė MPB.
Hetem Ademi pėrndryshe, gjatė periudhės 2007-2009, ka ushtruar funksionin e sekretarit shtetėrorė nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, ndėrsa para kėsaj periudhe i njėjti ka qenė drejtor i shkollės fillore tė fshatit Gradec. Bashkim Sulejmani
PM
Top
yesss
Postuar nė: 22.10.2012, 11:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 449
Antari Nr: 27226
Bashkangjitur: 08.03.2012ti je realizuesi i kasaphanes se Menduhit ne zgjedhjet e 2008 o pis,atehere bashke me policine rrihshit shqiptar,e tash zbulohesh se cfar idioti paske qene.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 22.10.2012, 17:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (yesss @ 22.10.2012, 12:21)
ti je realizuesi i kasaphanes se Menduhit ne zgjedhjet e 2008 o pis,atehere bashke me policine rrihshit shqiptar,e tash zbulohesh se cfar idioti paske qene.

kjo eshte hakmarje politike !
se nese flitet per KODOSHA ,ata i ke me shumice i ke ne pushtet
ose ndryshe thene ne DUI_
ma i madhi eshte TALAT XHAFERI i cili ka puanuar(shpiunuar) per K.O.S e atehershem
PM
Top
Shcolar
Postuar nė: 23.10.2012, 00:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 27088
Bashkangjitur: 23.12.2011Lustrimi nuk eshte asgje tjeter vecse larje truri apo defokusim i gjendjes aktuale.Defokusim i popullates ndaj problemeve dhe veshtiresive qe perballemi dita e dites.Dhe kur kjo teme LUSTRIMI behet teme bisedimesh ne rrethe te ndryshme nenkupton se eshte arritur qellimi i shkaktareve qe na kane pru ne kete gjendje te veshtire ekonomike,politike dhe sociale...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio