Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Partia Ekonomike e Rufi Osmanit
Profesori universitar
Postuar nė: 13.11.2012, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7384
Bashkangjitur: 15.05.2007Njėqind e shtatėdhjetė kuvendarėt e Forumit Rinor tė RDK-sė nė Tetovė, unanimisht zgjodhėn kryesinė 29 anėtarėshe tė Rinisė Rilindėse Kombėtare (RRK) – Tetovė. Kryetar u zgjodh Vigjilent Leka- absolvent nė Fakultetin ekonomik nė USHT

Vazhdojme me ekonomistet e Partise se Rufi Osmanit. Mbreme Rinia e Rilindase Kombetare zgjodhi ekonomistin e rradhes ne partine Ekonomike te Rufi Osmanit. Partia ekonomike vazhdon te avancohet vetem me ekonomista dhe ne si shqiptar duhet te jemi te bindur se partia ekonomike e Rufi Osmanit ne zgjedhjet e ardheshme do na nxjer nga kriza globale. Edhe sa ekonomist do zgjedhni ne deget tjera? A nuk e shiheni veten ju ekonomistet e Partise Ekonomike te Rufi Osmanit se perfundoi ekonomia juaj. Ju bej nje apel dhe nje sugjerim ose me mire nje keshille prej kolegut qe ua do te miren. Kapeni librin mire o i nderuar kolege edhe ti qe je be me i zeshem ne kuvend kthehuni ne UEJL dhe politiken lenja atyre qe din te merren me politik.

Keshilla ime per kete vit, mbanja me shnet!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 13.11.2012, 23:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (Profesori universitar @ 14.11.2012, 00:23)
Njėqind e shtatėdhjetė kuvendarėt e Forumit Rinor tė RDK-sė nė Tetovė, unanimisht zgjodhėn kryesinė 29 anėtarėshe tė Rinisė Rilindėse Kombėtare (RRK) – Tetovė. Kryetar u zgjodh Vigjilent Leka- absolvent nė Fakultetin ekonomik nė USHT

Vazhdojme me ekonomistet e Partise se Rufi Osmanit. Mbreme Rinia e Rilindase Kombetare zgjodhi ekonomistin e rradhes ne partine Ekonomike te Rufi Osmanit. Partia ekonomike vazhdon te avancohet vetem me ekonomista dhe ne si shqiptar duhet te jemi te bindur se partia ekonomike e Rufi Osmanit ne zgjedhjet e ardheshme do na nxjer nga kriza globale. Edhe sa ekonomist do zgjedhni ne deget tjera? A nuk e shiheni veten ju ekonomistet e Partise Ekonomike te Rufi Osmanit se perfundoi ekonomia juaj. Ju bej nje apel dhe nje sugjerim ose me mire nje keshille prej kolegut qe ua do te miren. Kapeni librin mire o i nderuar kolege edhe ti qe je be me i zeshem ne kuvend kthehuni ne UEJL dhe politiken lenja atyre qe din te merren me politik.

Keshilla ime per kete vit, mbanja me shnet!

Po profesor, mir thua tua lem vendin atyre qe dijn me be politik, po e heqim Izetin nga parlamenti po ke d e lem sipas juve? Talatin apo Xhevatin apo ke tjeter se nuk ua di emrat?
PM
Top
MIX
Postuar nė: 13.11.2012, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Profesori universitar @ 14.11.2012, 00:23)
Njėqind e shtatėdhjetė kuvendarėt e Forumit Rinor tė RDK-sė nė Tetovė, unanimisht zgjodhėn kryesinė 29 anėtarėshe tė Rinisė Rilindėse Kombėtare (RRK) – Tetovė. Kryetar u zgjodh Vigjilent Leka- absolvent nė Fakultetin ekonomik nė USHT

Vazhdojme me ekonomistet e Partise se Rufi Osmanit. Mbreme Rinia e Rilindase Kombetare zgjodhi ekonomistin e rradhes ne partine Ekonomike te Rufi Osmanit. Partia ekonomike vazhdon te avancohet vetem me ekonomista dhe ne si shqiptar duhet te jemi te bindur se partia ekonomike e Rufi Osmanit ne zgjedhjet e ardheshme do na nxjer nga kriza globale. Edhe sa ekonomist do zgjedhni ne deget tjera? A nuk e shiheni veten ju ekonomistet e Partise Ekonomike te Rufi Osmanit se perfundoi ekonomia juaj. Ju bej nje apel dhe nje sugjerim ose me mire nje keshille prej kolegut qe ua do te miren. Kapeni librin mire o i nderuar kolege edhe ti qe je be me i zeshem ne kuvend kthehuni ne UEJL dhe politiken lenja atyre qe din te merren me politik.

Keshilla ime per kete vit, mbanja me shnet!

Pse be vllaj taj nuk shkojsh te bohesh dni sen te RDK ene mrapa ta shomi a merr vetem ekonomista apo mundet ene te profesiave tjera. Ne fund te fundit ma mir ekonomista se hiqa!
PM
Top
Profesori universitar
Postuar nė: 13.11.2012, 23:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7384
Bashkangjitur: 15.05.2007Mirembrema KALAMAJT e forumit dhe mireserdhet argatet e Partise Ekonomike te Rufi Osmanit.

Nuk e kam tradit me u kap me partit politike por e shoh se studentet shqiptar ne Maqedoni po bredhin diskotekave dhe nuk bejne zhurme per gjithe mallverzimet qe behen universitetve shqiptare. Pse do ju pergjigjem thjesht juve kalamjave te Partise Ekonomike te Rufi Osmanit. Kam obligim moral dhe kombetar qe ate qe merr rrugen e gabuar ti thuash dhe ti tregosh drjet sepse fundi fundit jemi shqiptar. Rufi Osmani dhe partia e tij ekonomike ka humbur rrugen ne kete shtet ju jeni vet deshmitar se nga dita e themelimit te partise se tij (ekonomike me ekonomista) ai nuk ka ngritje, Ju kisha lutur si KALAMAJ me mustaqe qe jeni pranoni keto fakte njet sikur deputeti i zeshem i juaj qe i nxjer faktet para atyre qe fljen gjume ne kuvendin tone qe flitet maqedonisht.
Me thoni ju se sa eshte rejtingu i tij ne nivel nacional prej dites se themelimit te partise se tij (ekonomike me ekonomista)?
Me thoni ju se ekonomsita ne partine ekonomike te Rufi Osmanit jane kryetar dege dhe nendege ne nivel nacional
Me thoni ju se kush di me mire ekonomine ne partine ekonomike te Rufi Osmanit?
Me thoni ju se sa ekonomist te partise ekonomike te Rufi Osmanit e thone RDSH (Rilindja Demokratike Shqitare) e jo RDK?

Ajde KALAMAJA me mustaqe ju pres. Mos ofendoni mos shaheni behuni ekonomista te mire sepse keshtu do na nxjerni nga kriza Globale.

PS: Nese shaheni nuk do ju pergjigjem.
PM
Top
Toska
Postuar nė: 14.11.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 26283
Bashkangjitur: 16.03.2011I nderuar "Profesor Universitar".

me keqardhje te them si "kalamaJ" qe jam, se ne te paska teper mllef dhe urrjtje personale ndaj Rufiut, qe mundohesh ta maskosh me kritike ndaj RDK. Nuk ta di moshen, dhe nese je i moshuar me keqardhje te them se vitet e pjekurise i ke, por mendja e femiut te pacipe nuk tu paska larguar e as sheruar,

Me apo pa ekonomista, nje moment me pelqen te RDK - mungesa e vagabondave dhe hiuliganeve. Po le te jene ata student ekonomista, stomatolog, dermatolog, agronom, por le te jene te mirefillte, me njohuri dhe sjellje qe ju ka hije. Ne c'do rast me mire se keta huliganet dhe kriminelet ne BDI e PDSh, te cilit si duket nuk i pengojne "profesorit univerzitar", pasi qe fal tyre ndosha edhe "profesori" i nderuar do mund te gjen ndonje koce qeveritare. Gjykuar sipas fjalorit te tij, nuk ka shum vend per dyshim se me ken preferon te shoqerohet "profesori" ne fjale.

Se fundi, c;kerkon nje profesor univerzitar ne faqe studentesh dhe kalamajsh? Nuk ke pune me te menqur se te humbish kohe me "kalamaj"? Ec shko shkruaje ndonje punim shkencerore apo se paku analize se si te dalim nga kjo gjendje e mjerueshme.
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 14.11.2012, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Jo jo, ne nuk shahemi se nuk jemi ne nivelin tend ti drejtohemi dikujt me kalamaj ;) Studentet jan prodhim i juaji dhe parasegjithash e ke obligim moral kombtar...sa tmeresh me partin e Rufiut merru me dicka me madhore pra me punen tende ne univerzitet. Un jam i sigurt se ti je nje nga ato servilat qe asnjeher se ke nggrit zerin as per gjendjen ne univerzitet e ktu na shet kopalla se ti te interesojka dicka me shum sepse e paske obligim ....
PM
Top
MIX
Postuar nė: 14.11.2012, 00:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Profesori universitar @ 14.11.2012, 00:55)
Mirembrema KALAMAJT e forumit dhe mireserdhet argatet e Partise Ekonomike te Rufi Osmanit.

Nuk e kam tradit me u kap me partit politike por e shoh se studentet shqiptar ne Maqedoni po bredhin diskotekave dhe nuk bejne zhurme per gjithe mallverzimet qe behen universitetve shqiptare. Pse do ju pergjigjem thjesht juve kalamjave te Partise Ekonomike te Rufi Osmanit. Kam obligim moral dhe kombetar qe ate qe merr rrugen e gabuar ti thuash dhe ti tregosh drjet sepse fundi fundit jemi shqiptar. Rufi Osmani dhe partia e tij ekonomike ka humbur rrugen ne kete shtet ju jeni vet deshmitar se nga dita e themelimit te partise se tij (ekonomike me ekonomista) ai nuk ka ngritje, Ju kisha lutur si KALAMAJ me mustaqe qe jeni pranoni keto fakte njet sikur deputeti i zeshem i juaj qe i nxjer faktet para atyre qe fljen gjume ne kuvendin tone qe flitet maqedonisht.
Me thoni ju se sa eshte rejtingu i tij ne nivel nacional prej dites se themelimit te partise se tij (ekonomike me ekonomista)?
Me thoni ju se ekonomsita ne partine ekonomike te Rufi Osmanit jane kryetar dege dhe nendege ne nivel nacional
Me thoni ju se kush di me mire ekonomine ne partine ekonomike te Rufi Osmanit?
Me thoni ju se sa ekonomist te partise ekonomike te Rufi Osmanit e thone RDSH (Rilindja Demokratike Shqitare) e jo RDK?

Ajde KALAMAJA me mustaqe ju pres. Mos ofendoni mos shaheni behuni ekonomista te mire sepse keshtu do na nxjerni nga kriza Globale.

PS: Nese shaheni nuk do ju pergjigjem.

Ngo profecor, nuk shahemi ene nak fyhemi, oni se ne tjert skjna shkolle sa taj prap dime mu sill me njerz. Une do te pergjigjna ne still timin per secollen pitje xhi e bone ama xhi te deshmosh se verte je profecor ama xhi vlen duhet ne pergjigjen e radhes fillimisht te terhjekish ti fyerjet xhi naj bone neve ne preambullen e shkrimit tond me casi niveli xhi e ka ok:

1.rejtinxhet i bojne ata xhi kajn pare pranej mos u merr shaam e shaam me rejtinxhe po si profecor xhi ije duhet te shofish pertej asaj xhi ta ofron ndonjji institut xhi bon rejtinxhe me dirigjenca te "te fortive"
2.ka boll ekonomista, por ka ene te profesive tjera dhe kjo sosht gje e keqe pse avancohen ekonomista dhe njerez me shkolle, biles ene taj mund te avancoheshe nese do deshmoje se nuk ke vetem diplome po verte je xhi don ndryshime dhe bojsh sakrifice per kto ndrishime
3.ekonomine me mire e dijne ekonomistat, ne krye me Rufiun dhe Izetin
4.ne vend te RDK te thushe RDSH oshte gabim ma i vogel se te thujsh "te shumojme pyjet" ose "akciata vo Brodec beshe uspeshna"

...profecor pergjigjmu ngadale se une jom nji qebapxhi i rendomt ene kom nderin kur debatoj me profecora universiteti, ama kujdes a, me profecora universiteti... smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
MIX
Postuar nė: 14.11.2012, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Toska @ 14.11.2012, 01:07)
I nderuar "Profesor Universitar".

me keqardhje te them si "kalamaJ" qe jam, se ne te paska teper mllef dhe urrjtje personale ndaj Rufiut, qe mundohesh ta maskosh me kritike ndaj RDK. Nuk ta di moshen, dhe nese je i moshuar me keqardhje te them se vitet e pjekurise i ke, por mendja e femiut te pacipe nuk tu paska larguar e as sheruar,

Me apo pa ekonomista, nje moment me pelqen te RDK - mungesa e vagabondave dhe hiuliganeve. Po le te jene ata student ekonomista, stomatolog, dermatolog, agronom, por le te jene te mirefillte, me njohuri dhe sjellje qe ju ka hije. Ne c'do rast me mire se keta huliganet dhe kriminelet ne BDI e PDSh, te cilit si duket nuk i pengojne "profesorit univerzitar", pasi qe fal tyre ndosha edhe "profesori" i nderuar do mund te gjen ndonje koce qeveritare. Gjykuar sipas fjalorit te tij, nuk ka shum vend per dyshim se me ken preferon te shoqerohet "profesori" ne fjale.

Se fundi, c;kerkon nje profesor univerzitar ne faqe studentesh dhe kalamajsh? Nuk ke pune me te menqur se te humbish kohe me "kalamaj"? Ec shko shkruaje ndonje punim shkencerore apo se paku analize se si te dalim nga kjo gjendje e mjerueshme.

smil4a8acd602a050.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
MIX
Postuar nė: 14.11.2012, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (hamurabi @ 14.11.2012, 01:09)
Jo jo, ne nuk shahemi se nuk jemi ne nivelin tend ti drejtohemi dikujt me kalamaj ;) Studentet jan prodhim i juaji dhe parasegjithash e ke obligim moral kombtar...sa tmeresh me partin e Rufiut merru me dicka me madhore pra me punen tende ne univerzitet. Un jam i sigurt se ti je nje nga ato servilat qe asnjeher se ke nggrit zerin as per gjendjen ne univerzitet e ktu na shet kopalla se ti te interesojka dicka me shum sepse e paske obligim ....

smil4a8acd602a050.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 14.11.2012, 00:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008hajde profesor po te presim, se ne kalamajt flem heret :) ti dhe kto te llojit tend jeni qe asnje fjal skeni nxjerr per partin qe na mori nqaf dhe u ka mbet te kritikoni se nje parti paska shum ekonomista
PM
Top
Alex
Postuar nė: 14.11.2012, 00:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008Ku gjendesh ti? -Stafi
PM
Top
MIX
Postuar nė: 14.11.2012, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (hamurabi @ 14.11.2012, 01:27)
hajde profesor po te presim, se ne kalamajt flem heret :) ti dhe kto te llojit tend jeni qe asnje fjal skeni nxjerr per partin qe na mori nqaf dhe u ka mbet te kritikoni se nje parti paska shum ekonomista

SBon me ja marr per te madhe profecorit se une e di ku i dhemb keti. Te ajo xhi Rufiu ne fillim tha se do bone parti me njerz te shkollu dhe ki sagllom ka kujtu se ene ki do jese nakun ne krie te partise se Rufiut, majr ama ki dallash e ka kapir Rufin se Rufia ka thone se do bon parti me njerz te shkollum jo me njerz me diploma smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif mrapa ki e ka morr vesh xhi kerkohet ne RDK

Ky postim ėshtė ndryshuar nga MIX nė 14.11.2012, 00:47
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 14.11.2012, 00:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (MIX @ 14.11.2012, 01:44)
SBon me ja marr per te madhe profecorit se une e di ku i dhemb keti. Te ajo xhi Rufiu ne fillim tha se do bone parti me njerz te shkollu dhe ki sagllom ka kujtu se ene ki do jese nakun ne krie te partise se Rufiut, majr ama ki dallash e ka kapir Rufin se Rufia ka thone se do bon parti me njerz te shkollum jo me njerz me diploma smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif mrapa ki e ka morr vesh xhi kerkohet ne RDK

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif topi se lun, ky garant sben dallim mes te shkollum dhe atyre qe kan diplom nga Qustendili
PM
Top
JRAM
Postuar nė: 14.11.2012, 09:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 27589
Bashkangjitur: 13.11.2012Ku iku profesori universitar ?
PM
Top
Alex
Postuar nė: 14.11.2012, 10:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (JRAM @ 14.11.2012, 10:14)
Ku iku profesori universitar ?

Pse ti mendon qe vertet eshte profesor Universitar?

Po tamam puna te kete profesor te kalibrit te tij, dhe cka pret ti te dele nga ai???
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio