Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Promovimi i kandidatėve te PDSH nė Shkup
babarekes
Postuar nė: 03.12.2012, 01:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Fjalimi i Kryetarit tė PDSH-sė z.Menduh Thaēi


http://www.youtube.com/watch?v=myzAqyK0q5I

http://www.youtube.com/watch?v=6ZkQAg2vFng&feature=youtu.be


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 03.12.2012, 01:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Shqiptarėt nė Maqedoni janė nė gjendje tė mjerueshme andaj duhet tė gjithė sė bashku punojmė drejt realizimit tė interesit tonė kombėtar. Kėshtu porositi sot lideri i PDSH Menduh Thaēi nė promovimin e kandidatėve tė Shkupit nė zgjedhjet lokale tė marsit. Pėr gjendjen e rėndė tė shqiptarėve ai akuzoi partinė shqiptare nė pushtet, BDI, transmeton Alsat-m.

“Pyetjet nė tė cilat ata duhet tė pėrgjigjen janė kėto, pse 10 vjet nuk e bėnė gjuhėn shqipe gjuhė zyrtare; pse 10 vjet flamurin shqiptar nuk e bėn zyrtar nė pėrdorim dhe gjithė shqiptarėt tė kenė tė drejtė ta pėrdorin kėtė flamur; pse 10 vjet nuk e rregulluan statusin e pjesėmarrėse tė konfliktit tė 2001; pse 10 vjet nuk arritėn qė prej buxhetit tė shtetit tė marrin pak mė tepėr se 1 pėr qind jo mė 30% tė buxhetit tė shtetit”, deklaroi Menduh Thaēi, lider i PDSH.

Beteja pėr pėrmirėsimin e kėsaj gjendje tė shqiptarėve ėshtė e vėshtir dhe e rėndė por nuk duhet tė dorėzohemi, ka theksuar ai.

“PDSH ėshtė lėvizja e shqiptarėve tė Maqedonisė. 20 vjet rezistencė, 20 vjet qėndresė kjo ėshtė bėrė pėr arsye se ne kemi pas politik shumė tė drejtė kombėtare. Sulmet qė I janė bėrė kėsaj partie janė sulme qė I bėhen ēėshtjes shqiptare. Ne jemi nė njė moment shumė tė rėndė dhe tė vėshtir. Shqiptarėt e Maqedonisė fatkeqėsisht nuk kanė mirėkuptim edhe jashtė pėr kėtė gjendje por kush kontribuon qė tė mos ketė mirėkuptim pėr gjendjen e rėndė tė shqiptarėve ata cirkusant qė bėjnė cirkuse”, tha Menduh Thaēi, lider i PDSH.

Kandidati i PDSH-sė pėr qytetin e Shkupit do tė jetė deputeti aktual Bekim Fazliu,
pėr komunėn e Ēairit do tė garoj Muhamet Thaēi,
Butel – Edmond Miftari,
Gazi Babė – Nasir Zeqiri,
nė komunėn Shuto Orizarė – Ibrahim Suma,
nė Haraēinė – Avni Gafuri,
Studeniēan – Azem Sadiku dhe
Saraj – Hazbi Nuredini.
Kandidatėt e PDSh-sė nė fjalimet e tyre premtuan se do tė angazhohen pėr kthimin e dinjitetit dhe tė krenarisė sė shqiptarėve, se do ti thonė stop politikės sė mbrapshtė antishqiptare dhe se do tė ketė siguri dhe mirėqenie nė vendbanimet shqiptare.----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 03.12.2012, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (babarekes @ 03.12.2012, 02:26)
Fjalimi i Kryetarit tė PDSH-sė z.Menduh Thaēi


http://www.youtube.com/watch?v=myzAqyK0q5I
smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 03.12.2012, 19:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012Vet e ka hapur temen,vet i ke lavderu,vet ke duar trokit me ne fund... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

PM
Top
blerko
Postuar nė: 04.12.2012, 08:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 19814
Bashkangjitur: 18.01.2009Kandidat te shkelqyer ,pa asnje verejtje per te kaluaren e tyre ,ambicioza ,fetar dheperfundimisht Shkupi duhet te clirohet nga bandat e hajduteve qe me kercnime dhe reketime i mbajn shqiptaret e shkupit si te ishin rober .Milionat qe ato banda i kontrollojn i kan bere duke vjedhur fondet e luftes dhe duke u mar tani me tendera milioneshe ,dhe ne asnje moment nuk jan marr me varferin e skajshme qe kan shqiptaret
-Edhe shtepi per te ndertuar ne cair duhet te paguash mito min.3 mij eura reketerve ,per ndryshe te prishet shtepia dhe asnjeher nuk te jepet leja.Keto pagesa jan jashta tatimeve normale qe paguhen ndaj shtetit.
Ndryshimi ne shkup eshte i domosdoshem,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga blerko nė 04.12.2012, 08:17
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 04.12.2012, 10:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (blerko @ 04.12.2012, 02:16)
Kandidat te shkelqyer ,pa asnje verejtje per te kaluaren e tyre ,ambicioza ,fetar dheperfundimisht Shkupi duhet te clirohet nga bandat e hajduteve qe me kercnime dhe reketime i mbajn shqiptaret e shkupit si te ishin rober .Milionat qe ato banda i kontrollojn i kan bere duke vjedhur fondet e luftes dhe duke u mar tani me tendera milioneshe ,dhe ne asnje moment nuk jan marr me varferin e skajshme qe kan shqiptaret
-Edhe shtepi per te ndertuar ne cair duhet te paguash mito min.3 mij eura reketerve ,per ndryshe te prishet shtepia dhe asnjeher nuk te jepet leja.Keto pagesa jan jashta tatimeve normale qe paguhen ndaj shtetit.
Ndryshimi ne shkup eshte i domosdoshem,

Edhe pse nuk i njoh ata kandidatet por me qene pale kush derisa ne krye te partise eshte kryekrimineli dhe kryreketashi Menduh,kot e keni.E kemi pa se cka bente ne te kaluaren me grupin e Kondoves ne Shkup,tmerronte biznismenet shqiptare,dhe sdi si ke marr guxim me shkrujt per kete teme,cudi!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 04.12.2012, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 04.12.2012, 11:02)
Edhe pse nuk i njoh ata kandidatet por me qene pale kush derisa ne krye te partise eshte kryekrimineli dhe kryreketashi Menduh,kot e keni.E kemi pa se cka bente ne te kaluaren me grupin e Kondoves ne Shkup,tmerronte biznismenet shqiptare,dhe sdi si ke marr guxim me shkrujt per kete teme,cudi!

kur nuk i njeh njerzit ateher pse folen pa lidhje !
te kishte qen ashtu BARDH-ZI sic thua ti pse eshte perplot salla ?
ka nje pozitive te madhe te PDSH-ja se asnjeher nuk ka shkuar ne strumice e prilep te lyp votat e shkijeve!
a ALIJA i jot ka vendu posterat e tij ne strumic e prilep
PM
Top
blerko
Postuar nė: 04.12.2012, 13:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 19814
Bashkangjitur: 18.01.2009Nese ky fare zoteria habitet pse shkrujam te verteten ,ai sigurishte eshte mesuar me genjeshtra dhe vetmashtrim.
I perkujtojm :
PDSH asnjeher nuk krijoj fonde ku ua meret parat mergimtareve ne emer te clirimit dhe bashkimit kombetar dhe at me miliona euro dhe me pas te instalohet ne pushtet qe 10 vite te lejoj te tallet nje tip si gruevski
-Pdsh nuk i mori djemt e rinje ti sakrifikoj si kurban ne emer te idealit kombetar dhe me pas keta djelmosha te vriten e te burgosen pa kurfar meshire ,
-si u vran gjithe ata qe ben lufte heroike dhe kush mban pergjegjsi per ta
-kush mban pergjegjesi qe akoma neper burgje kemi ushtar te uck ndersa komandanti Alia as qe don tja die ,akoma neper arkivole po kthehen nga burgjet luftetaret e vertet
Vetem ata te cilet luften e nxiten dhe me pas nga televizori kan shikuar jan duke bere kriminalitet dha jan bere disa dhjetra milionera vetem nga shkupi
-te tillet edhe neper shtepi te shqiptareve bejn reketim duke u kerkuar nga 5 mij e perndryshe ua rrezojn shtepin ka liste me mbi 100 shkupjan qe kan paguar reketaret e bdi
dhe 10 vjet edhe qeveri edhe pushtet lokal -kerdi kan bere ,a thua valle me cfar ndergjegje merresh me te tjeret
turp
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 04.12.2012, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (blerko @ 04.12.2012, 14:11)
Nese ky fare zoteria habitet pse shkrujam te verteten ,ai sigurishte eshte mesuar me genjeshtra dhe vetmashtrim.
I perkujtojm :
PDSH asnjeher nuk krijoj fonde ku ua meret parat mergimtareve ne emer te clirimit dhe bashkimit kombetar dhe at me miliona euro dhe me pas te instalohet ne pushtet qe 10 vite te lejoj te tallet nje tip si gruevski
-Pdsh nuk i mori djemt e rinje ti sakrifikoj si kurban ne emer te idealit kombetar dhe me pas keta djelmosha te vriten e te burgosen pa kurfar meshire ,
-si u vran gjithe ata qe ben lufte heroike dhe kush mban pergjegjsi per ta
-kush mban pergjegjesi qe akoma neper burgje kemi ushtar te uck ndersa komandanti Alia as qe don tja die ,akoma neper arkivole po kthehen nga burgjet luftetaret e vertet
Vetem ata te cilet luften e nxiten dhe me pas nga televizori kan shikuar jan duke bere kriminalitet dha jan bere disa dhjetra milionera vetem nga shkupi
-te tillet edhe neper shtepi te shqiptareve bejn reketim duke u kerkuar nga 5 mij e perndryshe ua rrezojn shtepin ka liste me mbi 100 shkupjan qe kan paguar reketaret e bdi
dhe 10 vjet edhe qeveri edhe pushtet lokal -kerdi kan bere ,a thua valle me cfar ndergjegje merresh me te tjeret
turp

hajde i ashtuquajturi trimi.80 pergjigju ne kete realitet ?
apo je vetem trim perpara tastatures,si disa qe i pash me flamura ne vetura me 28 nentor shumica e tyre skan asgje te perbashket me kombin e flamurin
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 04.12.2012, 14:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Тачи: Во Чаир нема да се пее „Македонско девојче“Во Чаир ќе забраниме да се пее песната „Македонско девојче“, а албанското знаме никогаш нема да биде помало од македонското“, рече лидерот на ДПА, објави МКД.мк.

Алсат-М го посочи делот од говорот на Тачи во кој тој рекол дека Албанците во Македонија се во лоша состојба и затоа заедно треба да работат кон остварување на националните интереси. За тешката ситуација на Албанците тој ја обвини владеачката ДУИ.

Тачи побара одговор зошто не се регулира статусот на учесниците во конфликтот од 2001-та година и зошто наместо 30, за Албанците се одвојува само 10 проценти од буџетот.

Кандидат на ДПА за градоначалник на Скопје ќе биде Беким Фазлиу, за општина Чаир, Мухамед Тачи, за Бутел, Едмонд Мифтари, за Гази Баба, Насир Зеќири, во општина Шуто Оризари – Ибрахим Шума, Арачиново, Авни Гафури, Студеничани, Азем Садику и Сарај – Хазби Нуредини.----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 04.12.2012, 16:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 04.12.2012, 06:15)
kur nuk i njeh njerzit ateher pse folen pa lidhje !
te kishte qen ashtu BARDH-ZI sic thua ti pse eshte perplot salla ?
ka nje pozitive te madhe te PDSH-ja se asnjeher nuk ka shkuar ne strumice e prilep te lyp votat e shkijeve!
a ALIJA i jot ka vendu posterat e tij ne strumic e prilep

e mban mend ne Shtip,ne kongres te VMRO-se se Gruevskit ,kur hyri Menduh Thaci ne salle krejt maqedont ne salle si i brohoritshin e tere salla vojvoda-vojvoda,a thua valle pse?se eshte 'patriot' shqiptar,hehehe,apo partner startegjik i tyre.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 04.12.2012, 16:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (blerko @ 04.12.2012, 07:11)
Nese ky fare zoteria habitet pse shkrujam te verteten ,ai sigurishte eshte mesuar me genjeshtra dhe vetmashtrim.
I perkujtojm :
PDSH asnjeher nuk krijoj fonde ku ua meret parat mergimtareve ne emer te clirimit dhe bashkimit kombetar dhe at me miliona euro dhe me pas te instalohet ne pushtet qe 10 vite te lejoj te tallet nje tip si gruevski
-Pdsh nuk i mori djemt e rinje ti sakrifikoj si kurban ne emer te idealit kombetar dhe me pas keta djelmosha te vriten e te burgosen pa kurfar meshire ,
-si u vran gjithe ata qe ben lufte heroike dhe kush mban pergjegjsi per ta
-kush mban pergjegjesi qe akoma neper burgje kemi ushtar te uck ndersa komandanti Alia as qe don tja die ,akoma neper arkivole po kthehen nga burgjet luftetaret e vertet
Vetem ata te cilet luften e nxiten dhe me pas nga televizori kan shikuar jan duke bere kriminalitet dha jan bere disa dhjetra milionera vetem nga shkupi
-te tillet edhe neper shtepi te shqiptareve bejn reketim duke u kerkuar nga 5 mij e perndryshe ua rrezojn shtepin ka liste me mbi 100 shkupjan qe kan paguar reketaret e bdi
dhe 10 vjet edhe qeveri edhe pushtet lokal -kerdi kan bere ,a thua valle me cfar ndergjegje merresh me te tjeret
turp

Ali Ahmeti i morri djemt e rinj dhe e luftoi shkaun(ne 2001 u vrane mbi 300 maqedon),kurse Menduhi i merr djemt e rinj,edhe i urdheron te bejn kasaphane ndermjet shqiptareve ne zgjedhje,i vret shqiptaret(ne zgjedhjet e 2008).Ja dallimi.
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 04.12.2012, 16:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012O trimi,mos humb kohe duke debatu per Menduh budallen...E din populli,per ate asnjeher populli sja dha mundesine me qene ne Pushtet,2 her ja ka dhene mundesine shkau me qene ne pushtet,se eshte qeni i tyre..hajt ti..lej kto drunjte ketu cka flasin..
PM
Top
Albana_gl
Postuar nė: 04.12.2012, 17:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Krejt n'rregull amo me ket far Nasir Zeqiri qe esht diku 21-22 vjec cka dreqin e kan be kandidat per Gazi Baben. A teze duan te luajn hahaahahaaha Akoma ne fakultet eshte hhmmm.


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
blerko
Postuar nė: 04.12.2012, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 19814
Bashkangjitur: 18.01.2009Paska vra 300 maqedon bravo sa mire i vlersonke gjerat,mbi 500 shqiptare jane vra o zotri dhe vazhdojn akoma te vriten para nje muaje tu kthye ne arkivol ushtari i uck nga burgu.A kjo qenka trimeri.Qinda miliona euro te mbledhura ne emer te luftes cka valle blejten aeroplana luftarak,tanksa ,raketa apo cka per 3 muaj .ku shkuan ato para .,menjeher promovim per zgjedhje ,seli partish .xhipa etj,
sepaku nese nuk munden me ligj te sigurojn per rehabilitimin e shtepive te shkatruara te shqiptareve te mjere sepaku nga ai fon te kishin ndar dicka per ta
sepaku ti sheronin luftaret te cilet cdo dite neper mediume kerkonin lemosh per 10 mij euro mvarej jeta e tyre nga plaget e marra ne lufte nderkaq keta patriotat me parat e tyrevozisin xhipa nga 100mij e
lere be mos mbroj gjera qe eshte edhe e turpshme me te flitet ,akoma na i burgosin njerzit neper shtepi dhe per cka krekosen clirimtaret cfar clirimi na sollen
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio