Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Miku i Ali Ahmetit degradon Hazbi Liken
snajperisti
Postuar nė: 10.12.2012, 23:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 150
Antari Nr: 6246
Bashkangjitur: 10.03.2007Ibrahim Kelemndi:

"Tė parėt u mobilizuan tifozėt e Zotėri Hazbi Likės, ish kryetarit tė Komunės se Tetovės, pėr tė krijuar klimė tė favorshme qė ky tė bėhet kandidat, pavarėsisht faktit se nuk njihet ndonjė rast nė botė, kur garohet me humbėsin e zgjedhjeve pararendėse. Pra, Z. Lika pat humbur zgjedhjet e kaluara, megjithatė ai duhet tė ketė nxit e organizuar tifozėt e tij qė t’ia imponojnė BDI-sė atė pėr kandidat. Duhet ēmuar kėtė si insistim tė tij tė guximshėm apo si ves karrierist e egocentrik!?"


Ne kete fjali miku i ngusht apo zedhensi i Ali Ahmetit degradon klanin e Hazbi Likes vetem e vetem Hazbi Lika mos te kandidohet per kryetar komune? Fraksoini i krijuar vite me pare nga Hazbi Lika si duket ka detyruar kreun e BDI-se Ali Ahmetin ti pergjigjet nepermjet Ibrahim Kelmendit mikut te vet dhe ti sqaroj se Hazbi Lika nuk do kandidohet per te parin e Tetoves.

Si perufundim mbetet te jete Teuta Arifi perball Sadi Bexhetit.

PM
Top
Leona9
Postuar nė: 11.12.2012, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011sa e "duan" tetovaret teuten su a kap mendja smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
MIX
Postuar nė: 11.12.2012, 00:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Leona9 @ 11.12.2012, 01:14)
sa e "duan" tetovaret teuten su a kap mendja smil3dbd4d4e4c4f2.gif

tetova ene gostivari jone pune ekrime e BDIse po mos humbe ene tjera ta shomi
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.12.2012, 00:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (MIX @ 11.12.2012, 01:15)
tetova ene gostivari jone pune ekrime e BDIse po mos humbe ene tjera ta shomi

A e kuptove me ne fund a smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Leona9
Postuar nė: 11.12.2012, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011 Citim (MIX @ 11.12.2012, 01:15)
tetova ene gostivari jone pune ekrime e BDIse po mos humbe ene tjera ta shomi

paraja dhe CIA bejne cudira kam frige smil3dbd4e29bbcc7.gif sipas njerzve BDIja as zgjedhjet presidenciale nuk do te i kishte fituar mirpo si duket dikush tjeter vendos ketu mos ja nisi edhe une me komplote


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 11.12.2012, 01:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (Leona9 @ 11.12.2012, 01:18)
paraja dhe CIA bejne cudira kam frige smil3dbd4e29bbcc7.gif

smil3dbd4e7853679.gif A kry puna per Tetoven me duket.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 10:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012kush te del ka me fitu kete rrenacak dhe hajdut qe eshte tani,ky jo qe ndertoi por e ngulfati Tetoven me ndertesa ku se kan vendin,me mbeturina te pa larguara me muje,me puntore pa rroga,me rruge plot me gropa,e ka shty komunen ne borxh qe ska burre nene qe do e nxjerr me.
PM
Top
bongo
Postuar nė: 11.12.2012, 12:36
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 25125
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 11:07)
kush te del ka me fitu kete rrenacak dhe hajdut qe eshte tani,ky jo qe ndertoi por e ngulfati Tetoven me ndertesa ku se kan vendin,me mbeturina te pa larguara me muje,me puntore pa rroga,me rruge plot me gropa,e ka shty komunen ne borxh qe ska burre nene qe do e nxjerr me.

Jo me te vertete nuk ke faj...
ka shume borxhe komuna e Tetoves,mirepo ende po vazhdojne te shlyhen borxhet qe i ka trasheguar nga Hazbi Lika.

Kushdo qe te del kandidat i BDI-se per Tetove,duhet ta kene te qarte se kot mundohen.

TETOVA=PDSH .... kjo eshte pune e kryer
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (bongo @ 11.12.2012, 06:36)
Jo me te vertete nuk ke faj...
ka shume borxhe komuna e Tetoves,mirepo ende po vazhdojne te shlyhen borxhet qe i ka trasheguar nga Hazbi Lika.

Kushdo qe te del kandidat i BDI-se per Tetove,duhet ta kene te qarte se kot mundohen.

TETOVA=PDSH .... kjo eshte pune e kryer

Sadi Bexheti trefishon borxhin,dhe duke mos bere asnje investim kapital,bilbe bile dhe i shiti duqanet qe jane ne pronesi te komunes.Kurse Hazbi Lika beri investim me me madh kapital qe mban mend Tetova,e beri bulevardin prej te Shtuli deri ne qender,mbi 6 km,dhe nese ka hy pak ne borxh arsyetohet, e ky far Sadiu qe ska be asgje e ka batis ne borxh si shpjegohet kjo,ku i ka cu mjetet?
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 11.12.2012, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 15:11)
Sadi Bexheti trefishon borxhin,dhe duke mos bere asnje investim kapital,bilbe bile dhe i shiti duqanet qe jane ne pronesi te komunes.Kurse Hazbi Lika beri investim me me madh kapital qe mban mend Tetova,e beri bulevardin prej te Shtuli deri ne qender,mbi 6 km,dhe nese ka hy pak ne borxh arsyetohet, e ky far Sadiu qe ska be asgje e ka batis ne borxh si shpjegohet kjo,ku i ka cu mjetet?

qent lehin karvani ecen !
sadia qysh kur ka hy ka qene i pasur
na trego ti neve se ku i mori hazbi lika qe ndertoi shumkatshen te MEMA?
kur te gjith ne e dijm se ai eshte mar me ndertimtari
ma thjesht me cekic ne dore si ariti deri nalt ?
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 11.12.2012, 08:57)
qent lehin karvani ecen !
sadia qysh kur ka hy ka qene i pasur
na trego ti neve se ku i mori hazbi lika qe ndertoi shumkatshen te MEMA?
kur te gjith ne e dijm se ai eshte mar me ndertimtari
ma thjesht me cekic ne dore si ariti deri nalt ?

dush te thujsh ka qene si Menduhi juaj ndertimtar,hahaahahahahahh.O zotni ne si kemi pa me syte tone tu vjedh ne folim ate qe shohim,psh Hazbiu e beri bulevardin,proekt gjigand qe edhe ti e shfytezon dhe e levderon,kurse cberi Sadiu yt?trego?
PM
Top
bongo
Postuar nė: 11.12.2012, 16:48
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 25125
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 15:11)
Sadi Bexheti trefishon borxhin,dhe duke mos bere asnje investim kapital,bilbe bile dhe i shiti duqanet qe jane ne pronesi te komunes.Kurse Hazbi Lika beri investim me me madh kapital qe mban mend Tetova,e beri bulevardin prej te Shtuli deri ne qender,mbi 6 km,dhe nese ka hy pak ne borxh arsyetohet, e ky far Sadiu qe ska be asgje e ka batis ne borxh si shpjegohet kjo,ku i ka cu mjetet?

edhe une flas per ate qe e shoh...
Ende komuna e Tetoves i shlyen borxhet qe i ka trasheguar nga Hazbi Lika..

edhe dicka duhet te dish dhe ta mbash mend pergjithmone.Perderisa Hazbi Lika ka qene kryetar asnje fond,asnje para nuk i eshte ndal nga qeveria.Ndersa Sadi Bexheti qe kur eshte zgjedhur kryetare i Komunes se Tetoves,asnje qindarke nuk i eshte leshuar nga qeveria,e cili fatkeqsisht udhehiqet nga D-U-I
PM
Top
Alex
Postuar nė: 11.12.2012, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (bongo @ 11.12.2012, 17:48)
edhe une flas per ate qe e shoh...
Ende komuna e Tetoves i shlyen borxhet qe i ka trasheguar nga Hazbi Lika..

edhe dicka duhet te dish dhe ta mbash mend pergjithmone.Perderisa Hazbi Lika ka qene kryetar asnje fond,asnje para nuk i eshte ndal nga qeveria.Ndersa Sadi Bexheti qe kur eshte zgjedhur kryetare i Komunes se Tetoves,asnje qindarke nuk i eshte leshuar nga qeveria,e cili fatkeqsisht udhehiqet nga D-U-I

Pse se paditi Sadia Liken, me qe e ka lene komunen ne borxh dhe nuk e ka menaxhu mire???

A se edhe vete do e lene ashtu???


PM
Top
MIX
Postuar nė: 12.12.2012, 21:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Alex @ 12.12.2012, 00:44)
Pse se paditi Sadia Liken, me qe e ka lene komunen ne borxh dhe nuk e ka menaxhu mire???

A se edhe vete do e lene ashtu???

kejt punt u morren vesh ene kan mu morr vesh ne politike vec politika e Thaqit spo merret vesh asesi, sidomos politika e Sadise su morr vesh kush oshte, pse osht, si erdhi aty, per kend punoj sa qe aty etj etj etj. Sjom i mencut dhe sjom ngucakeq ne kete rast po vertet ende vazhdoj te mendoj qe rasti i Sadise dhe I fitores se Tetoves oshte shembulli permes se cilit lirisht mund te konstatohet koalicioni i thelle BDI-PDSH i cili me kalim te kohes do behet gjithnje e me i dukshem!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 12.12.2012, 22:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (MIX @ 12.12.2012, 22:21)
kejt punt u morren vesh ene kan mu morr vesh ne politike vec politika e Thaqit spo merret vesh asesi, sidomos politika e Sadise su morr vesh kush oshte, pse osht, si erdhi aty, per kend punoj sa qe aty etj etj etj. Sjom i mencut dhe sjom ngucakeq ne kete rast po vertet ende vazhdoj te mendoj qe rasti i Sadise dhe I fitores se Tetoves oshte shembulli permes se cilit lirisht mund te konstatohet koalicioni i thelle BDI-PDSH i cili me kalim te kohes do behet gjithnje e me i dukshem!

Ne fakte mua me habit zbutja e Thaqit.
BDI-ja ja prishi planet e tij, dhe ki kur pate mudnesi tju hakmeret, nuk e beri, a thua Keta te butit jane me te eger se egersira???
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio