Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nusja Shkupjane kerkon vota Tetovare!
Uki
Postuar nė: 05.01.2013, 12:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 2386
Bashkangjitur: 26.08.2006Fotografi e jashtme

Burime brenda BDI-sė konfirmuan pėr Portalb se nga mbledhja qė mbrėmė ka mbajtur Kryesia qėndrore e Kėshillit tė pėrgjithshėm ėshtė vendosur kush do tė garojė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

Nė Tetovė do tė del Teuta Arifi.Teuta Arifi aktualisht eshte nuse shkupjane dhe ajo ka vendosur te kerkoje votat e tetovareve.
Ti hedhim nje rikujtim jetes se nuses Shkupjane.

Ne vitin 1994 kur gjithe populli Shqiptar u mblodh ne Reēice te Vogel per te hapur Universitetin e Pare Shqiptare ne Maqedoni ( Universitetin e Tetoves) Nusja Shkupjane ( Teuta Arifi) bashkarisht me ish te dashurin e saj Lubomir Ferckofski zgerdhindeshin ne sallen e komunes se Tetoves duke grindur dhembet per "Bratsvo Edinstvo" dhe sot po kjo nuse Shkupjane kerkon qe tetovaret e rahur tetovaret e shkelur te ja japen voten po ksaj nuse e cila zgerdhihej ne vitin 1994.

Cka mund te perfitojne tetovaret nga nusja Shkupjane?
1. Te gjithe Tetovaret mund te perfitojne serish dajak nga ish miqt, dashnoret e nuses Shkupjane.
2. Mund te perfitojne qe buri aktual i nuses Shkupjane te jete keshilltar i Nuses
3. Mund te perfitojne qe ish i nuses te bej "Bratsvo Ednistvo" me nusen dhe tetovaret
4. Qe Nusja tetovaret do ti integroje ne Bashkimin dhe Vllazerimin Maqedon.
5. Qe Nusja Shkupjane do te ndermjetesoje qe fejesat, martesat te jene te perziera
6. Nusja Shkupjane do te punesoje shkupjan dhe shkupjane ne Tetove sepse nusja vjen nga Shkupi
7. Nusja Shkupjane nuk do e kete menden ne Tetove po ne Shkup sepse jeta e saj ka qene ne Shkup
8 Do vazhdojme me nusen neser ne mengjes pasi ta fshije oborin.
PM
Top
Gjyla
Postuar nė: 05.01.2013, 13:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 53
Antari Nr: 26172
Bashkangjitur: 28.02.2011Bravo uki ashtu eshte..

Por me e keqja eshte se partite tona shqiptare cdoher kalkulimet i bejene ne ate se kush do i mar votat e maqedonve en tetove .Beso te vendose maqedoni per ne eshte mekate ..sidomos ne tetove kete kalkulim e ben edhe BDI edhe PDSH qe eshte shum keq per en si popull.


Dhe me intereson shume te di se pse duhet ti votojne ne cdoher keta njerez kur i dime mire se sa munden te bejne per qytetin..

Dhe Propozoj qe te gjith qytetaret e Tetoves dhe kado qe ka votues Shqiptare qe te jemi ne mes te ketyre dy opsioneve:
1.qe ti bojkotojme votimet pra mos te dalim fare
2.Nese dalim te vizatojme nga nje ALET
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 05.01.2013, 14:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Gjyla @ 05.01.2013, 14:54)
Bravo uki ashtu eshte..

Por me e keqja eshte se partite tona shqiptare cdoher kalkulimet i bejene ne ate se kush do i mar votat e maqedonve en tetove .Beso te vendose maqedoni per ne eshte mekate ..sidomos ne tetove kete kalkulim e ben edhe BDI edhe PDSH qe eshte shum keq per en si popull.


Dhe me intereson shume te di se pse duhet ti votojne ne cdoher keta njerez kur i dime mire se sa munden te bejne per qytetin..

Dhe Propozoj qe te gjith qytetaret e Tetoves dhe kado qe ka votues Shqiptare qe te jemi ne mes te ketyre dy opsioneve:
1.qe ti bojkotojme votimet pra mos te dalim fare
2.Nese dalim te vizatojme nga nje ALET

Aleti i madh a i vogel smil3dbd4d4e4c4f2.gif


Sa per Teuten Suksese.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
berna
Postuar nė: 05.01.2013, 15:28
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 27625
Bashkangjitur: 19.12.2012edhe pse i dime se kush jan perseri do ti votojme, do mashtrohemi sic jemi mashtruar cdo here

po edhe mosdalja ne votime nuk eshte zgjidhje, po nuk dolem ne do ti mushin ato votat ne vendin tone,kuptohet ai qe eshte me i forti ne ate teritor

me nje fjale ktheje ka ta kthejsh ne jemi te "ngulur" smile5le854sd87f.gif
PM
Top
eneum-te
Postuar nė: 05.01.2013, 18:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010Teuta Arifi eshte personazhi me negativ dhe me i padashur ne Tetove..Gjeneratat e reja as qe e dijne se kjo eshte tetovare, pasi pjesen me te madhe te jetes e ka kaluar ne Shkup, me miqte dhe bashkpuntor e saj serb(pastaj te vet shpallur maqedonas).

Te rikujtohet se kush eshte Teuta Arifi!

Bashkpuntore ne kabinetin e Lubomir Frckovskit-Ministrit te atehershem te Puneve te Mbrendshme. Periudha e intervenimit te policis ne UT per rafshimin e saj me dhe.

Deshtake dhe demagoge ne karieren e saj politike, ku asnje fryt nuk dha per ceshtejn dhe avancimin e shqiptarve ne Tetove e gjetiu.

Ka klanin e vet te perzier maqedono shqip-foles.

Dhe se fundmi- Nje pyetje: Cfar ka bere Teuta Arifi per shqiptaret, cili eshte suksesi i saj???

Nese me tregoni nje pozitivitet ne ndikimin e saj te shqiptaret, zotohem se do ta Votoj!


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
Zagor
Postuar nė: 05.01.2013, 20:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 105
Antari Nr: 26373
Bashkangjitur: 05.04.2011E cka doni me than me ket nusja shkupjane a demek shkupjanet skan cka lypin vota ne tetov edhe hajnat tetovar kan kerku vota ne shkup si menduh hajni e ruzhdi matoshi livadhi a e dini kur kan me fitu mo tetovaret ne shkup a KUR ASNJIHER SE JU JENI TE PRISHET NE SHPIRT


----------------------------------------
[COLOR=gray][B]pokm[SIZE=7]pooooo
PM
Top
Leona9
Postuar nė: 05.01.2013, 21:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011Nausja e Shkupit e bija e Shehrit apo e Bozovces si duket do te na largohet nga ministrija e euro-integrimeve ( gje qe e mohoj para disa javeve ne alsat) dhe do te na kandidoj per kryetare komune. Teuta prej tash mund ta them se ska lidhjen me te vogel se si ta menaxhoj nje komun. cfare kupton kjo nga buxheti, financat, menaxhmenti, urbanistika, infrastruktura? ASGJE! Kjo e ka te kryer dicka ne lidhje me filozofine, keshtu qe eshte eksperte vetem te beje bla bla bla .... blablabla....bla bla.....blaaaaaa blabla neper kolumna dhe ASGJE TJETER.


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
Alex
Postuar nė: 05.01.2013, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (Zagor @ 05.01.2013, 21:13)
E cka doni me than me ket nusja shkupjane a demek shkupjanet skan cka lypin vota ne tetov edhe hajnat tetovar kan kerku vota ne shkup si menduh hajni e ruzhdi matoshi livadhi a e dini kur kan me fitu mo tetovaret ne shkup a KUR ASNJIHER SE JU JENI TE PRISHET NE SHPIRT

Zagor, nuk e di sa arish ti kuptojsh forat e Bdi-se dhe Pdsh-se?

Keta njehere e mire kane ndare hesapet mes vete, (ne mos suksesin per te ndare me shkaun).

Bdi-ja Pushtetin dhe komunat tjera, ndersa Pdsh-ja Tetoven.

Tash cka bejne, ka rahje ne Shkup, VMRo fiton poena, Bdi-se i bie rajtingu, mirpo Pdsh-ja kujdeset qe edhe mbas kesaj Bdi-ja te mere vota ne Shkup. Si e arine kete?Ja del dhe flete fjale jo te mira per Shkupin, qe per mua si Tetovare, ehste qendra e Shqiptareve ne Ilirida, dhe duhet te luftojme ta mbajme kete qytet.

Por nese Shkupjanet me rrethine, vazhdojne te mbeshtesin cilen do nga Bdi-ja ose Pdsh-ja, mos u hamendeni neser nese edhe juve ose ndonje te afermit ti ndoshe sic u ndodhin vellezerve tone.

Prandaj hapeni syte, dhe kthejenja shpinen Bdi-se dhe Pdsh-se, te pakten deri sa kane keto udheheqes.
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 05.01.2013, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Mos u ofendoni o shqiptare te Maqedonise, por me disa gjera sjeni kerkah hiq, sidomos te ketij lloji si titulli i ketij artikulli. Super e keni gjendjen, qfare i keni qellimet dhe idealet.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
bongo
Postuar nė: 06.01.2013, 01:30
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 25125
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (Alex @ 05.01.2013, 23:15)
Prandaj hapeni syte, dhe kthejenja shpinen Bdi-se dhe Pdsh-se, te pakten deri sa kane keto udheheqes.

Po dhe pastaj cka te bejme??
Ta votojme RDK-ne apo ????

Po tenton te imponosh nje politike qe per shume njerez duket ende e paqarte.
Po mundoheni ju shume njerez te paguar nga ai kryetari i komunes dhe partise suaj,apo me mire te themi jeni pjese e kabinetit te tij,dhe ne cdo kohe ne cdo moment beni nje propagande aq amatore dhe aq jo bindese,saqe besoni se do te kete kontra-efekt.

PM
Top
vani-1
Postuar nė: 06.01.2013, 02:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011 Citim (Zagor @ 05.01.2013, 21:13)
E cka doni me than me ket nusja shkupjane a demek shkupjanet skan cka lypin vota ne tetov edhe hajnat tetovar kan kerku vota ne shkup si menduh hajni e ruzhdi matoshi livadhi a e dini kur kan me fitu mo tetovaret ne shkup a KUR ASNJIHER SE JU JENI TE PRISHET NE SHPIRT

Mos te ishin tetovart ju ne Shkup do kishi mbet pa universitet shqip ne maqedoni por tregom ti kush e mban maqedonin shtet kreit tetovart gurbet qar qka fugin milliona euro kur vin ne pushim Mos fol keq Per tetovart adish ti se me unda Tetova gostivari dhe viset tjera Shqiptare pa shkupin mendoi shembull juve as qent nuk du ju kishin hanger ne Shkup ti nese dush te folish keq Per pdshen fole vetem Per partit jo Per tetovart ka dhe tetovar qka se Don pdshen dhe bdin Tregoni ju Shkup qka ke ni be me va dit nje send te mir


Tetovart e nisen luften pastai se dul Partia e Teuta arifit na tradhtoi bashk me Ali psikopatin
PM
Top
Profesori universitar
Postuar nė: 06.01.2013, 03:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7384
Bashkangjitur: 15.05.2007

Cka kemi tash ne Tetove?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Profesori universitar nė 06.01.2013, 03:56
PM
Top
Bosphorus
Postuar nė: 06.01.2013, 04:12
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 24924
Bashkangjitur: 20.04.2010Ah shqiptare mjeret ne
Na mjelen e na rrepen dy zullumqar,prap nuk na kandet opcion tjeter,alternative tjeter.
PM
Top
Alex
Postuar nė: 06.01.2013, 06:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (bongo @ 06.01.2013, 02:30)
Po dhe pastaj cka te bejme??
Ta votojme RDK-ne apo ????

Po tenton te imponosh nje politike qe per shume njerez duket ende e paqarte.
Po mundoheni ju shume njerez te paguar nga ai kryetari i komunes dhe partise suaj,apo me mire te themi jeni pjese e kabinetit te tij,dhe ne cdo kohe ne cdo moment beni nje propagande aq amatore dhe aq jo bindese,saqe besoni se do te kete kontra-efekt.

O zotri mos voto bre Rdk-ne, ihaaa, cfare njeri, e drejta jote eshte, pastaj kush eshte problemi, deri sa ka njerez naiva si ti, smund te ecim para si popull.
Sa per ato fjale qe ke shkruar, njeri i paguar, i kabinetit te Rufis, mbille gojen se te coj ti hash ato fjale, mos akuzo njeri pa e ditur mire, psikopat mos mu be si Ali Ahmeti.
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 06.01.2013, 07:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (vani-1 @ 06.01.2013, 03:43)


Tetovart e nisen luften pastai se dul Partia e Teuta arifit na tradhtoi bashk me Ali psikopatin

Lufta u nis ne Tanushe (rethina e shkupit) smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio