Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rufi Osmani s'ka vendosur pėr rikandidimin!
LEGJENDA1
Postuar nė: 09.01.2013, 16:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 80
Antari Nr: 27643
Bashkangjitur: 08.01.2013Rufi Osmani ende nuk e ka vendosur nėse do tė kandidojė pėr Gostivarin; ai apo ndonjė emėr tjetėr. Duke ditur se nga BDI-ja kandidon Nevzat Bejta, megjithatė Osmani theksoi se, nėse do tė rikandidojė pėr kėtė komunė, ėshtė i bindur se do e fitojė atė qė nė raundin e parė.

“Pavarėsisht se kush do garojė nė anėn e BDI-sė, RDK-ja ka kandidatura serioze qė munden me elegancė ta mposhtin kėtė person. Por nėse unė do rikandidoj, jam i bindur se qė nė rrethin e parė do e fitojmė betejėn”, tha Rufi Osmani, kryetar i RDK-sė.

Sipas tij, RDK-ja po pret shpalljen e kandidatėve nga partitė e tjera, pastaj do tė vendosė se me kė do tė kandidohet nėpėr qytetet me shumicė shqiptare. Megjithatė, ai theksoi se lista e kandidatėve tė RDK-sė do tė jetė gati nė fund tė janarit. Pėrsa i pėrket paralajmėrimit se nė Tetovė do tė kandidojė Abdylmenaf Bexhetin, Osmani deklaroi se ende nuk ka marrė vendim pėrfundimtar nga Bexheti, tė cilin e inkurajoi tė pranojė ofertėn e RDK-sė.

“Jemi nė fazėn pėrfundimtare tė nominimit tė kandidaturave, pritja jonė ka pas edhe njė qėllim shtesė, qė tė shihet se cilat do jenė kandidaturat e partive konkurruese. Dhe tashmė kur ne i dimė kėto, nga 25 deri mė 30 janar, ne do i kemi emrat e kandidatėve tonė qė do jenė konkurrent serioz pėr tė fituar komuna serioze. Ne kemi zhvilluar negociata me profesor Bexhetin dhe ai ėshtė nė fazėn e miratimit tė vendimit final. Qėndrimi i tij ka qenė pozitiv dhe parimor por nuk kemi qėndrim definitiv. Uroj qė ai tė pranojė ofertėn tonė nė mėnyrė qė nė kėtė komunė tė konkurrojmė me kandidat mjaft cilėsor dhe serioz” , tha Rufi Osmani, kryetar i RDK-sė

Duke komentuar situatėn e fundit tė krijuar nė parlamentin e Maqedonisė, Osmani tha se dalja nga kjo krizė politike do ishin zgjedhjet e parakohshme, jo pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit me Greqinė, por pėr legjitimimin demokratik tė qeverisė aktuale apo rotacionit demokratik. Osmani i bėri kėto komente nė njė konferencė pėr shtyp nė komunėn e Gostivarit lidhur me shpėrblimin e tij si kryetari mė reformator, nga Asambleja Evropiane e Biznesit. Bashkim Sulejmani
PM
Top
Mjerimi
Postuar nė: 10.01.2013, 14:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 26253
Bashkangjitur: 11.03.2011 Citim (LEGJENDA1 @ 09.01.2013, 17:17)
Rufi Osmani ende nuk e ka vendosur nėse do tė kandidojė pėr Gostivarin; ai apo ndonjė emėr tjetėr.

“Pavarėsisht se kush do garojė nė anėn e BDI-sė, RDK-ja ka kandidatura serioze qė munden me elegancė ta mposhtin kėtė person.-Rufi osmani ėshtė mirė qė tė kandidohet vetė!

-Nėse kandidon ndonji emer tjetėr do tė humb,pasi nuk shoh nė ekipin e tij ndonji kandidat aq serioz dhe tė aftė sic deklaron ai.


----------------------------------------
Konsideroje veten tė lumtur vetėm atėherė, porsa tė shohish se janė tė lumtur edhe ata tė Mjerėt!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 10.01.2013, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008Une jame i mendimit qe do koandidohet vete, nga se ka ende pune per te bere.
Por edhe nese kandidon dike tjeter, do i rine mbas qe te vazhdoje punen e sukseshme te Rufis.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Alex nė 10.01.2013, 16:49
PM
Top
MIX
Postuar nė: 11.01.2013, 00:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Nkoft se do kese zgjedhje ene llokalle ene parllamentare atehere Rufia nuk do del ne gar per gradonacallnik pranej taktzom se se din si do ecin punt me zgjedhjet
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio