Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ramadan Idrizi kandidat i RDK-sė pėr Tearcėn
Lexo
Postuar nė: 01.02.2013, 18:04
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Rilindja Demokratike Kombėtare do tė garoj nė Komunėn e Tearcės me kandidaturėn e Ramadan Idrizit, afarist i njohur nė rajonin e Tetovės dhe mė gjėrė. Nga propozimet qė kanė ardhur prej nėndegėve tė RDK-sė nga fshatrat e Komunės sė Tearcės,

kandidatura e Ramadan Idrizit ka marur pėrkrahje nga tė gjitha nėndegėt dhe nė zgjedhjet e 24 marsit pritet tė zhvillohet njė garė e fortė ndėrmjet Ramadan Idrizit nga RDK dhe kandidaturave qė vijnė nga BDI, kryetarit aktual tė komunės Isen Asanit dhe kandidatit tė PDSH-sė Ruhan Iljazit.

Ramadan Idrizi pėrveē aktivitetit profesional nė udhėheqje tė Agjencionit Turistik “Sharr Express” ka marė pjesė aktive nė zhvillimin e jetės shoqėrore, politike, kulturore dhe sportive nė rajonin e Komunės sė Tearcės. Nė luftėn e 2001. Idrizi ka qenė shef i logjistikės sė bataljonit tė parė nė Brigadėn e 112 “Mujdin Aliu”. Gjithashtu njė periudhė tė gjatė ka qenė pjesėtarė aktiv i Lobit Shqiptaro-Amerikan tė udhėhequr nga Xhozef Diogardi dhe nė maj tė 2005 ishte pjesė e Delegacionit qė i dorėzoj nėnshkrimet pėr Pavarėsinė e Kosovės nė Kongresin Amerikan.

Pas zgjedhjes sė kandidaturės pėr kryetar komune nga strukturat e RDK-sė nė Komunėn e Tearcės bėjnė tė ditur se ditėve tė fundit janė duke u zhvilluar aktivitete intenzive pėr kompletimin e listės sė kandidatėve pėr kėshilltarė. Gjithashtu nga strukturat e RDK-sė nė Komunėn e Tearcės qė nė muajin nėntor 2012 ėshtė krijuar grupi punues pėr zgjedhjet lokale. Nė kuadėr tė kėtij grupi janė krijuar disa sektorė nga sfera tė ndryshme tė cilėt kanė grumbulluar informacione pėr aktivitetin e Komunės dhe tė kryetarit gjatė kėtij mandati. Nė bazė tė kėtyre informacioneve si dhe nga kontakte me antarėsinė dhe popullatėn, bartėsit e kėtyre sektorėve janė duke pėrpiluar programin e kandidatit dhe RDK-sė pėr zgjedhjet lokale nė Tearcė, tė cilit program do i bashkangjitet edhe pjesė e programit global tė partisė qė do e ketė pėr zgjedhjet lokale tė 24 marsit.

Kandidaturat e propozuara tė RDK-sė pėr Tetovėn dhe komunat rurale pritet qė tė marin dritėn e gjelbėrt nė Kuvendin e degės qė mė sė voni duhet tė mbahet deri me 10 shkurt 2013.

Nė vazhdim mund tė ndiqni VIDEO material nga dorėzimi i nėnshkrimeve pėr Pavarėsinė e Kosovės nė Kongresin Amerikan ku pjesė e delegacionit ishte edhe Ramadan Idrizi, kandidati i RDK-sė pėr kryetar komune nė Tearcė.


http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=gTksbKsDcHA


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
ngjyra03
Postuar nė: 01.02.2013, 22:06
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 27677
Bashkangjitur: 01.02.2013RDK-ja ne K.Tearce me kandidat te djegur

Kandidati per kryetar te komunes se Tearces afaristi Ramadan Idrizi qe sot me pompozitet u nominua nga RDK eshte nje kandidat universal i cili vjen nga fshati Sllatine dhe ka nje biografi te pasur politike:

Ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2002 ishte kandidat per deputet nga rradhet e PDSH-se, ku me pas u largua nga partia per shkaqe biznesi sepse PDSH-ja nuk ja dha disa tendere nderkombetare per bartje te haxhillereve me agjencionine tij SHARR EXPRESS per ne Arabi Saudite. Beri ca pauza politike, por aktivisht u involvua ne misione turistike ku te vetmin fitim kishte disa bileta me shume te shitura per agjencionin e tij.

Me vitin 2011, ne zgjedhjet parlamentare kaloi ne BDSH ku ishte kandidat per deputet i kesaj partie.

Pas daljes ne skene te RDK-se ai ju ngjit edhe kesaj partie ku me 2013 morri “besimin” per te qene kandidat i kesaj partie ne zgjedhjet lokale per kryetar komune te Tearces.

Keto jane njerezit e paster politikisht qe tere kohen kerkon Rufi Osmani. Kuptohet qe humbja eshte garantuar, por edhe ato 700 vota qe RDK morri ne kete komune zgjedhjet e fundit do te pergjysmohen ose treten.

Perhajr,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ngjyra03 nė 01.02.2013, 22:08
PM
Top
Alex
Postuar nė: 02.02.2013, 09:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (ngjyra03 @ 01.02.2013, 23:06)
RDK-ja ne K.Tearce me kandidat te djegur

Kandidati per kryetar te komunes se Tearces afaristi Ramadan Idrizi qe sot me pompozitet u nominua nga RDK eshte nje kandidat universal i cili vjen nga fshati Sllatine dhe ka nje biografi te pasur politike:

Ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2002 ishte kandidat per deputet nga rradhet e PDSH-se, ku me pas u largua nga partia per shkaqe biznesi sepse PDSH-ja nuk ja dha disa tendere nderkombetare per bartje te haxhillereve me agjencionine tij SHARR EXPRESS per ne Arabi Saudite. Beri ca pauza politike, por aktivisht u involvua ne misione turistike ku te vetmin fitim kishte disa bileta me shume te shitura per agjencionin e tij.

Me vitin 2011, ne zgjedhjet parlamentare kaloi ne BDSH ku ishte kandidat per deputet i kesaj partie.

Pas daljes ne skene te RDK-se ai ju ngjit edhe kesaj partie ku me 2013 morri “besimin” per te qene kandidat i kesaj partie ne zgjedhjet lokale per kryetar komune te Tearces.

Keto jane njerezit e paster politikisht qe tere kohen kerkon Rufi Osmani. Kuptohet qe humbja eshte garantuar, por edhe ato 700 vota qe RDK morri ne kete komune zgjedhjet e fundit do te pergjysmohen ose treten.

Perhajr,

stafi a di largoni keto shkrime te pa sjellshme, qe shkruhen, nga antare qe hapin nje akont dhe nuk shkruajne me, a de va c*j ene juve si ketyre felliqesirave???

Nuk mund te kuptoje si lejoni qe njerez te koruptuar, qibritasha, te pa moralshem, te flasen keqe per nje njeri shume te te ngrituar se keta, dhe te pritni te kete vizitore ne kete faqe???
PM
Top
ngjyra03
Postuar nė: 02.02.2013, 12:08
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 27677
Bashkangjitur: 01.02.2013Mbaje veten shoku...
Po pate te thuash dicka per bacen Dan thuaj, po s'pate e them une se jam me i vjeter dhe ty je vetem nje femije lazdran qe njeh vetem njerezit e Facebook-ut.

Kah Sllatina thojne: HALLKUT TA KNOJNE TEFTERIN NE XHEP....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ngjyra03 nė 02.02.2013, 12:09
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 02.02.2013, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010at dit dot qartesohen krejt sendet , ju qe keni inatin njerit apo dikujt tjetrit hani mona smil3dbd4d6422f04.gif
rdk mir esht duke punu me izet zeqirin perpara drejt fitores.
PM
Top
Alex
Postuar nė: 02.02.2013, 17:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (ngjyra03 @ 02.02.2013, 13:08)
Mbaje veten shoku...
Po pate te thuash dicka per bacen Dan thuaj, po s'pate e them une se jam me i vjeter dhe ty je vetem nje femije lazdran qe njeh vetem njerezit e Facebook-ut.

Kah Sllatina thojne: HALLKUT TA KNOJNE TEFTERIN NE XHEP....

Ti nese te duket vetja me i plekur, paske bere bajram me veten.

Revolta ime me emadhe ishte, se ti 2 postime ke bere ne forum dhe qe te dy postime njejti shkrim.
Duhet tkesh kogja bureri te shkruajsh me akontin tend qe ke nga moti.
Prandaj genjeshtrave te Pdsh-se nuk ju besohet.
Ju gjeg se njeri ju iken dhe ju del kunder-kandidat.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio