Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (36) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Poezi Personale
Alina
Postuar nė: 02.10.2007, 21:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007e qeli ket tem per ata qe deshirojn te shprehen hallet e veta ne menyr poetike, jan nje poezi nga une

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Ne dhomen time e shtrir qendroj mendoj per
ty edhe kete leter po e shkroj. Eshte nat
e bukur hana me yje qiellin po e stolis,e une
e veshtroj hanen me shum kujdes edhe aty
e shoh hijen tende e cila me tregon, se ti je
duke ardh edhe dy fjal qe dalin nga thellsia
e zemres vuajtjev tona ju erdh fundi po vjen dita qe
bashk te jemi e un e Buzeqeshur kamete prit
se mjat kam prit dhe jam merzit
Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?

Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuron.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...

Mos me pyet si jetoi
kur din qe nat e dit per ty mendoj
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.

Unė po vuaj
Ti se kupton
Unė po tretem
Ti s’mė shikon
Unė po ēmendem
Ti s’mė beson
Unė po vdes
Ti po jeton

Shum diqka jam Permallu,
Ah bre Zemer i miss You,
E kisha hup Lapsin se e maj ne Dorź,
pėr me n“dejt me ty ni Orź

Vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem e huaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jetoj dhe vuaj ne nje qytet te huja
Pa Dashuri une Po vdes
por ne boten tjeter do te pres
Tani ne perfundim cili je ti fati im
mbaje kit fjal si kujtim shum me
mungon po ku je o shpirti im
se pa ty skam sherim

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Alina nė 02.10.2007, 22:11


----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top
bzzzz
Postuar nė: 02.10.2007, 22:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 8016
Bashkangjitur: 24.06.2007hehee, e bukur kjo :),

mua me pelqen edhe kjo:

Ca pika shiu rane mbi qelq
per ty un befas ndjeva mall
jetojm te dy ne nje qytet
dhe rralle shihemi, sa rralle

:), nuk eshte e imja por eshte e bukur
PERSHENDETJE


----------------------------------------
Dont judge me based on your ignorance.
PM
Top
Alina
Postuar nė: 02.10.2007, 22:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007esencen e mir e paska Bzzzz, nejse duhet te hapet nje tem ktu me bo chit chat me ata qe jan online


----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top
bzzzz
Postuar nė: 02.10.2007, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 8016
Bashkangjitur: 24.06.2007po, ide e mir eshte kjo, se keshtu po ritet shum numri i postimeve qe nuk kane te bejne me temen!


----------------------------------------
Dont judge me based on your ignorance.
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 02.10.2007, 22:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007bzzz Ismailit te Kadareve a ? hehe ;)


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
besimD
Postuar nė: 03.10.2007, 00:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 900
Antari Nr: 9531
Bashkangjitur: 14.09.2007 Citim (Foks @ 02.10.2007, 22:23)
bzzz Ismailit te Kadareve a ? hehe ;)

po bizzi Ismail Kadaren e le anash :) ......
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 03.10.2007, 09:50
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007urime per temen alina.
eshte poezi e mire ajo qe ke postuar...poezi pershkruese... por shpresoj se ti mundesh edhe me mire.
bzzzzz ti vertete din te zgjedhesh poezi e?
eshte ajo nga kadareja, dhe vertete eshte shume e mire. falemnderit qe e solle ketu.

ja nje poezi timen...edhepse nuk dij te shkruaj poezi.

Ti e din

kur njė ditė tė zymtė
zgjohesh
e kupton se kam vdekur
mos qaj

mos pyet njeri se si
as kur
as pse

mos qaj

mos kujto tė shkuarėn se ajo s’ėshtė
as tė ardhmen mos e mendo
unė s’e njoh

vėndo duvakun nė kokė
dhe lulet e nusėrisė merri
nisu udhės kah ecnim dikur
drejt varrit nisu
nė heshtje mė mbaj
mbaj lulet si mua dikur

kur aty tė arrijsh mos qaj
hesht e mė ruaj
hesht e mos qaj
qanė koha udha qanė

vėndoi lulet dhe hesht

mos pyet si
as kur
as pse
ti e dinrespekte


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Rock
Postuar nė: 03.10.2007, 13:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 8880
Bashkangjitur: 11.08.2007Hija

Hija e yte me percjell
nga jugu ne veri.
Jo, sjam me miku yt
as ne poezi!


----------------------------------------
Stop the rock, you can't stop the rock!
PM
Top
FBI
Postuar nė: 03.10.2007, 19:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 721
Antari Nr: 9605
Bashkangjitur: 17.09.2007Nese lot nuk me sheh ne sy
Mos kujto se nuk vuaj per ty
Se per ty qaj me Lotet e Zemres
Te Dua


----------------------------------------
IF YOU NEED HELP JUST SAY FBI
PMMSN
Top
FBI
Postuar nė: 03.10.2007, 19:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 721
Antari Nr: 9605
Bashkangjitur: 17.09.2007TE THEM TE DUA ESHTE PAK
TE FAL ZEMREN TIME E KE HAK
POR ME MIRE TE THEM TE VERTETEN
DUA TE JESH E IMJA PER GJITHE JETEN...


----------------------------------------
IF YOU NEED HELP JUST SAY FBI
PMMSN
Top
FBI
Postuar nė: 03.10.2007, 19:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 721
Antari Nr: 9605
Bashkangjitur: 17.09.2007NE DIMER APO NE VER
NE SHI APO NE ERE
NESE NDJEN VETMI
VETEM THIRRME SE DO TE VIJ
te dua


----------------------------------------
IF YOU NEED HELP JUST SAY FBI
PMMSN
Top
FBI
Postuar nė: 03.10.2007, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 721
Antari Nr: 9605
Bashkangjitur: 17.09.2007Je endrra qe shikoj cdo nate
Je vdekja qe do te me marre nje dite
Je drita qe me ndihmon te shikoj
Je e vetmja arsye per te cilen jetoj
TE DUA


----------------------------------------
IF YOU NEED HELP JUST SAY FBI
PMMSN
Top
FBI
Postuar nė: 03.10.2007, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 721
Antari Nr: 9605
Bashkangjitur: 17.09.2007Per buzet e tua njerez do te vrisja
Per nje fjale
TE DUA
Ngadale do te vdisja!


----------------------------------------
IF YOU NEED HELP JUST SAY FBI
PMMSN
Top
bzzzz
Postuar nė: 03.10.2007, 22:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 8016
Bashkangjitur: 24.06.2007dashuria eshte si nje kopsht me lule,
po u ule, u n*ule! :D


p.s. * = G


----------------------------------------
Dont judge me based on your ignorance.
PM
Top
dajki
Postuar nė: 03.10.2007, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006me kerkese te autorit, poezia largohet...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 08.11.2007, 15:37


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top

Topic Options Faqe: (36) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio