Studentet.info
 Krko      Antart      Aktivitet


Faqe: (14) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i par i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Proz
pranvera
Postuar n: 22.11.2007, 23:26
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007Ktu mund t shkruani ndonji proz,ndonj histori dashurie apo letra dashurie...
ju mirpres gjithve...


----------------------------------------
Lumturia n kt bot i ngjan drits s shkreptims,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortun disa orshe...
PM
Top
BigLover84
Postuar n: 22.11.2007, 23:45
Quote Post


Aldente
*****

Posti: Antar
Postime: 1218
Antari Nr: 10803
Bashkangjitur: 08.11.2007Liebe ist schwer zu finden,
leicht zu verlieren
und schwer zu vergessen.

Dashuria eshte rend ta gjejsh
Leht ta humbish
Por me rend eshte ta harojsh


----------------------------------------
G Z, Sch,ZPM
Top
M.A-84
Postuar n: 22.11.2007, 23:59
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 150
Antari Nr: 6360
Bashkangjitur: 16.03.2007"Edhe e verteta tingellon hidhur, kur del nga goja e nje genjeshtari"
Tagora

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton q t hapet n madhsin normale)
Fotografit e bashkangjitura


----------------------------------------
I hurt my self today to see if I still feel, I focus on the pain the only think that's real...
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Sqaruesi
Postuar n: 23.11.2007, 00:01
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 149
Antari Nr: 8745
Bashkangjitur: 03.08.2007Stafi ne keni munguar por ne ju mirepresim megjithate.Une momentalisht jam duke e lexuar "Xha Gorioi" nje roman i cili ka cdo te mire, aq shume permbajtje aq shume ngjarje sa te bene te mendosh mos valle je edhe ti ne ate ngjarje dhe vezhgon nga jashte.Pershendetje me falni nese e ndrrova pakes kahjen e temes.


----------------------------------------
Fjalet e keqedashesit jane si qymyri, qe edhe po s' te dogjen , te nxijne.
PM
Top
pranvera
Postuar n: 23.11.2007, 00:12
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007sqaruesi kejt ke dal prej teme..po ok.ban mir q lexon romane...dhe une e kam lexu "xha gorion"sht nji roman i bukur,ja vlen ta lexosh po ka nji prfundim shum preks...


----------------------------------------
Lumturia n kt bot i ngjan drits s shkreptims,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortun disa orshe...
PM
Top
BigLover84
Postuar n: 23.11.2007, 00:28
Quote Post


Aldente
*****

Posti: Antar
Postime: 1218
Antari Nr: 10803
Bashkangjitur: 08.11.2007Dashuria sht si fakulteti, shum kan deshir te studiojn , por te rrall jan ata qe diplomojn.


----------------------------------------
G Z, Sch,ZPM
Top
pranvera
Postuar n: 25.11.2007, 18:07
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007ENDRA E BUKUR

Mbrm e dashur,t ndrova ty...me gjith at bukuri q ke!E din e dashur se ajo ishte ndra m e bukur n bot,m e magjishme,q hera-hers ndryshonte trajtat e saj duke shndruar t bukurn n m t bukur...!Jo,nuk ishte vetm imazhi yt,ishe ti o e bukura e ksaj bote q i solle shpirtit tim qetsin,e zemrn e trbuar ma mbushe me mirsi e ngrohtsi.
Ti o hynesha ime,m erdhe si nj engjull,si magji e bukur u fute n dhom e me ata syt e kaltr ndricove cdo skaj t ksaj dhome t vogl.Ah syt e tu...vrtet syt' i kishe shndruar n dy shkndija t forta zjarri dhe me ate shikim engjllor djegje e prvloje cdo gj.Sikur doje tm shtije n kaltrsit e pafundme n ata sy boj qielli.Vrtet syt' e art i kishe!Me dorn e but m preke flokun,kurr,kurr,dor m t pastr,m te ndjeshme skisha prekur.Ah,ajo dor q ndezi gjithcka thell n mua!Buzt t shndrisnin sikur t kishe pir pije shum her.Kishte plot mall e mblsi n ato buz t paputhura me siguri.Dhe un jo,nuk guxoja ti puth ato buz t mbla,se kisha frik mos ikje.Po ah...pr nj cast m thoshte dicka nga brendia t t kap vrullshm e t t puth mallshm.I prvluar po digjesha...vazhdon....


----------------------------------------
Lumturia n kt bot i ngjan drits s shkreptims,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortun disa orshe...
PM
Top
pranvera
Postuar n: 25.11.2007, 19:38
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007Po digjesha e ti se kuptoje...Vetm m shikoje dhe buzqeshje mbl,un shkrihesha n buzqeshjen tnde.Shkrihesha i tri.E dashur ti se kuptojejo,jooo..se ne meshkujt jemi si ujq.Desha t t prpi se ti m cmende me bukurin dhe mblsin q kishe.Ah sikur t isha ujk t t hidhesha pripr t t kafshoja e t t puthja mallshm.Floku t rinte i derdhur mbi trup..mbi supe..eh,thash me vete..si jam..si mund ta kafshoj nji qengj t bukur si ty..Si???Guxim nuk kisha.Ishe tepr magjepse ti,ti q ndeze cdo gj n jetn time.Ti q shprtheve vullkanin e svjen ta ndalosh.Por dije se vullkanin se ndal gj dhe nji dit vullkani t arin edhe ty.Patjetr do dorzohesh.hert apo von do jesh e imja.Ah e dashur!Si flutur e art n ndr ishe kur un mundohesha t t kap ti ikje npr dhom e mua m cmendje krejt..pr nji cast mora frym thell..dicka m zgjoi ga ndra..ishe ti me cingrimn e telefonit..oh bukuroshja ime..thash me vete ah sikur ta dije se n'cmnyr t kam ndruar..!E dashur ishte ndra ma e bukur me ty..q ti ma le n gjys me cingrimn tnde...dhe ne lozm nji nat t tr..cdo gj ndeze ne mua po kujdes se do digjesh vet...


----------------------------------------
Lumturia n kt bot i ngjan drits s shkreptims,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortun disa orshe...
PM
Top
Blerim
Postuar n: 25.11.2007, 19:42
Quote Post


Ndihms webmjeshtr
*****

Posti: Antar
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004enderr e bukur :)


----------------------------------------
Bal3Dimensional
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
tea
Postuar n: 26.11.2007, 02:45
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 73
Antari Nr: 9262
Bashkangjitur: 31.08.2007...Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.
Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar... dashuro per te jetuar, jeto per dashurine!

Ky postim sht ndryshuar nga tea n 26.11.2007, 02:46

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton q t hapet n madhsin normale)
Fotografit e bashkangjitura


----------------------------------------
do it now taste it later
PMMSN
Top
pranvera
Postuar n: 26.11.2007, 18:55
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007PSE IK NGA E VERTETA???

Ra perdja e zes e ksaj nate.Mbuloj cdo gj.Me ngjyr plumbi.Asnj yll n qiellin e paskaj.As hna sonte spaska dalur,pr cudi!Mendimet e mia shtisin dhe lundrojn n pafundsin e deteve,se vetm aty sm pengon kush dhe mendoj ashtu si kam dshir.Dhe hesht un.Dhe ti hesht.Po...kush t flas???Eh...si po ik nga e vrteta.Pse po ik?!Ske guxim t ballafaqohesh me mua se syt e mi t vn zjarrin,t djegin ty.Ti para meje do stepesh,do paralizohesh edhe po m takove nji dit.Si thua?Do mundesh para meje t aktrosh se je i mir ashtu si mbahesh se je?Do jesh i ashpr?Do ma prishsh cdo fjal q do them...Por joo,un do t mbys me heshtje si ti q po ma ban mua tani.Un flas drejt ti se beson,e di.Ani mos beso.Nuk vjen fundi i bots se ti ik.Ik se e vrteta t dhemb.Se pranon une ty t vras me bukurin q kam.Me butsin e shpirtit tim.Cdo gj sht e pashijuar te un.Nuk don t jesh i pari.Se di pse?Pse ik nga e vrteta?Pse sflet at q mendon?Pse fshihesh?Ah mister!!Mister i shtrejt.Do t zbuloj patjetr.Ani pse ti ik nga cdo gj,nga e vrteta jon..


----------------------------------------
Lumturia n kt bot i ngjan drits s shkreptims,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortun disa orshe...
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar n: 26.11.2007, 19:04
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006pranvera vet i shkruan kto poezit?!
PM
Top
Alboenglish
  Postuar n: 26.11.2007, 23:37
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 356
Antari Nr: 8484
Bashkangjitur: 17.07.2007DEHUNI !

Gjithka ka nj zgjidhje, e cila sht fare e thjesht: duhet t jeni gjithmon t dehur, pr t mos ndjer zgjedhn e rend t kohs e cila ju drmon shpatullat e ju prul mizorisht pr tok. Duhet t pini e t deheni pa pushim! Po me far? Me ver, poezi a vyrtute, sipas shijes suaj. S'ka rendsi me 'far, vetm t dehur t jeni ! E n se, nganjher, do t zgjoheni plasur n shkallet e nj pallati, mbi barin e gjelbr t nj varri e pija do t'i u ket dal, i krkoni ers, vals s detit, zogjve, ors s pazarit, gjithkaje q ecn, q ikn, q kndon, q flet. Pyeteni sa vajti ora. Dhe era, vala, ylli, zogu, ora do ju prgjigjen: sht sahati t bheni prsri tap. Q t mos ta ndjeni veten skllevr, martir t kohs, dehuni, dehuni pa pushim me ver, me poezi, me vyrtute, sipas dshirs ...

Ky postim sht ndryshuar nga Alboenglish n 26.11.2007, 23:51

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton q t hapet n madhsin normale)
Fotografit e bashkangjitura


----------------------------------------
YoU CaN'T HaVe a uNiVeRsE WiThOuT ThE MiNd eNtErInG InTo iT
PMUsers WebsiteYahoo
Top
duki
Postuar n: 28.11.2007, 08:48
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 419
Antari Nr: 8534
Bashkangjitur: 20.07.2007Dashuria eshte si bari i fresket i mengjesit e qe venitet ne mbremje

Wolt Witman


----------------------------------------
PRANVERE E RE!
PM
Top
DreniCa
Postuar n: 28.11.2007, 09:18
Quote Post


Tr kohn flas :)
*****

Posti: Antar
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Dashuria eshte gjeja ma e mire ne jet :P:P
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (14) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet jan n pronsi t vet postuesve, redaksia jon nuk mer asnj prgjegjsi per permbajtjen e tyre!

2004-2017 Studentet.info | Kopjimi sht i lejuar nse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio