Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Google kalon nė duart e shqiptarėve?!, A do e blej googlen?!
DonDevil
Postuar nė: 16.09.2009, 04:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009Njė shqiptar , nga fshati Llukė e Ulėt i Deqanit , bėri ofertė pėr faqen mė tė madhe nė botė, google, duke ofruar ndėrrim...
...google me arrėn e tij.

Shaban Ademaj dorėzoi dje ofertėn e tij nė zyrat e googles, me anė tė kushėririt qė e ka nė Amerikė, dhe pret me entuziazėm pėrgjigjen e googles.

Ai ėshtė i bindur se do tė jetė nė humbje, pasi arra e tij vlen shumė, por me kohė do tė i kompenzojė humbjet me anė tė googles.

Arra e tij ėshtė mjaft e madhe, dhe mund ti kryej punė pronarėve tė googles shumė, si nė zhvillim apo nė pėrdorim pėr tė ndėrtuar shtėpinė e tyre, ose ose mund ta shesin shumė mė shtrejtė.

Pritet qė nė ditėt nė vijim tė zyrtarizohet pėrgjigjja nga google.
Fotografi e jashtme


PS: Kam degjuar se google.com kushton reth 18 miliard euro. Si mendoni ju a do e ndrojne me aren e keti cobani hahah smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
aha03
Postuar nė: 16.09.2009, 04:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 21964
Bashkangjitur: 31.03.2009nuk besoj ne kesi gjerash
PM
Top
festina
Postuar nė: 16.09.2009, 04:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Kjo eshte shakaja e vitit 2009 nese nuk gaboj ose te pakten mua keshtu me duket.
Cili eshte burimi i keti ''Lajmi te rralle'' nese bene me cek?

Deshta me thene dicka po jo po e le nuk po theme! smil3dbd4df1944ee.gif
Nejse prap dicka po theme po jo ate qe deshta me thene smil3dbd4daabd491.gif a bene te jete pak me i kjart teksti i lart shenuar se fjala ''Arre'' ka kuptim ose emron tjeter cka e ''Ara'' eshte dicka tjeter, tasht per cilen nga keto behet fjale, se aty shkruan nderrim me ''Arren'' kurse thuhet se ajo mund te ju sherbej per ndertimin e shtepis smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
DonDevil
Postuar nė: 16.09.2009, 05:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (festina @ 16.09.2009, 05:54)
Kjo eshte shakaja e vitit 2009 nese nuk gaboj ose te pakten mua keshtu me duket.
Cili eshte burimi i keti ''Lajmi te rralle'' nese bene me cek?

Deshta me thene dicka po jo po e le nuk po theme! smil3dbd4df1944ee.gif
Nejse prap dicka po theme po jo ate qe deshta me thene smil3dbd4daabd491.gif a bene te jete pak me i kjart teksti i lart shenuar se fjala ''Arre'' ka kuptim ose emron tjeter cka e ''Ara'' eshte dicka tjeter, tasht per cilen nga keto behet fjale, se aty shkruan nderrim me ''Arren'' kurse thuhet se ajo mund te ju sherbej per ndertimin e shtepis smil3dbd4e7853679.gif

Ky tekst nuk eshte i shkruar nga un por eshte i cituar dhe fatkqesisht harova te postoj edhe burrimin nga e kam mar : Ketu

Kurse sa per Arren ka shum fjale ne gjuhen shqipe dhe ne gjuhet tjera te cilat kan 2 kuptime ose me shum por sipas tekstit identifikohet edhe kuptimi i fjales

Sa e di une Arra mund te perdoret per shume arsye smil3dbd4d4e4c4f2.gif si per mbjellje dhe korje te pemve/perimeve nese ke leje nga komuna arren mund ta shfrytezojsh per ndertimin e ndonje objekti banes/shtepi etj smil3dbd4d6422f04.gif

Sidoqoft T`pershendes..


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
festina
Postuar nė: 16.09.2009, 05:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (DonDevil @ 16.09.2009, 06:02)
Ky tekst nuk eshte i shkruar nga un por eshte i cituar dhe fatkqesisht harova te postoj edhe burrimin nga e kam mar : Ketu

Kurse sa per Arren ka shum fjale ne gjuhen shqipe dhe ne gjuhet tjera te cilat kan 2 kuptime ose me shum por sipas tekstit identifikohet edhe kuptimi i fjales

Sa e di une Arra mund te perdoret per shume arsye smil3dbd4d4e4c4f2.gif si per mbjellje dhe korje te pemve/perimeve nese ke leje nga komuna arren mund ta shfrytezojsh per ndertimin e ndonje objekti banes/shtepi etj smil3dbd4d6422f04.gif

Sidoqoft T`pershendes..

Mos e merr per te keq dicka thjesht nuk pata asgje kunder teje apo edhe kushdo tjeter te kishte sjell nje shkrim te tille, me shume deshta qe te beje me dije se citimi i burimit nga vjen informacioni eshte i domosdoshem ne menyre qe te ju shmangemi etiketimeve... Une e di se shume fjale kane nga dy kuptime, por rasti ne fjale eshte pak me i vecant smil3dbd4e398ff7b.gif

Rrespekt...


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
DonDevil
Postuar nė: 16.09.2009, 05:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (festina @ 16.09.2009, 06:12)
Mos e merr per te keq dicka thjesht nuk pata asgje kunder teje apo edhe kushdo tjeter te kishte sjell nje shkrim te tille, me shume deshta qe te beje me dije se citimi i burimit nga vjen informacioni eshte i domosdoshem ne menyre qe te ju shmangemi etiketimeve... Une e di se shume fjale kane nga dy kuptime, por rasti ne fjale eshte pak me i vecant smil3dbd4e398ff7b.gif

Rrespekt...

Po ke te drejt fatqeksisht harova te postoj edhe burrimin e matelrialit.
As un nuk kam agje kunder teje thjesht diskutim reth drejtshkrimit,megjithate me analizuar me logjiken e shendosh shqiptaret ne pergjithsi nuk mund te japin ne kembim per dicka,ndonje rrobot ose ndonje mikrocip pasuria e vetme jane: arrat .fushat, shtallat ,kafshet etj hahah smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Mbetsh me te mirat,Respekt!


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 16.09.2009, 05:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007ky rast po me shti ndrmend rastin kur Para disa viteve Bill Clintoni mbasi eshte kthyer nga Afrika , nje afrikan ja ka kerkuar vajzen Chelsea Bill Clinton-it dhe i ka pas ofru 40 dhi dhe 20 lope haha ashtu e paskan zakon ne afrike kur te kerkojne vajze per martese..............................................................................
updated 9:38 a.m. ET, Thurs., Aug 6, 2009
NAIROBI, Kenya - A Kenyan man's offer of 40 goats and 20 cows for Chelsea Clinton's hand in marriage may still be on the table — and Hillary Rodham Clinton has promised to convey the "very kind offer" to her daughter.

To laughter at a town hall meeting Thursday in Kenya, a reporter asked the U.S. Secretary of State if the Clintons had made a decision on the dowry offer.

After a pause, Clinton said, "My daughter is her own person, very independent, so I will convey this very kind offer." http://www.msnbc.msn.com/id/32312944/


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 16.09.2009, 07:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007edhe une e kam nje are, are te madhe smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
festina
Postuar nė: 16.09.2009, 12:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (DonDevil @ 16.09.2009, 06:19)
megjithate me analizuar me logjiken e shendosh shqiptaret ne pergjithsi nuk mund te japin ne kembim per dicka,ndonje rrobot ose ndonje mikrocip pasuria e vetme jane: arrat .fushat, shtallat ,kafshet etj hahah smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Mbetsh me te mirat,Respekt!

hahaha edhe keto na dhimbsen bile se mos dalim ne humbje, ama me shiqu mire e mire toka (ara) eshte vete pasuria...
smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
kombi
Postuar nė: 16.09.2009, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008Nes e eshte e vertete eshte interesante,kurse sa i perket drejtshkrimit ketu nuk ka dilema "ARA" eshte toka qe punohet kurse "ARRA" eshte dru poashtu i shtrenjte dhe prodhon fryta qe perdoren per balkllava(bllago) qe pergatitet me se shpeshti per Bajram!


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Besir.B
  Postuar nė: 16.09.2009, 13:46
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1985
Antari Nr: 19321
Bashkangjitur: 04.01.2009 Citim (festina @ 16.09.2009, 13:48)
hahaha edhe keto na dhimbsen bile se mos dalim ne humbje, ama me shiqu mire e mire toka (ara) eshte vete pasuria...
smil3dbd4e5e7563a.gif

Bleni toke se vetem ajo nuk prodhohet me !


smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
"Uji mė i pastėr ėshtė nė burim"
PMUsers Website
Top
beni-ks
Postuar nė: 16.09.2009, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 83
Antari Nr: 16907
Bashkangjitur: 22.08.2008Sedi a egziston humbje ma e madhe per fshatarin,heheh.


----------------------------------------

PM
Top
SHqiptaria
Postuar nė: 16.09.2009, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 201
Antari Nr: 10788
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (DonDevil @ 16.09.2009, 06:02)
Ky tekst nuk eshte i shkruar nga un por eshte i cituar dhe fatkqesisht harova te postoj edhe burrimin nga e kam mar : Ketu

Kurse sa per Arren ka shum fjale ne gjuhen shqipe dhe ne gjuhet tjera te cilat kan 2 kuptime ose me shum por sipas tekstit identifikohet edhe kuptimi i fjales

Sa e di une Arra mund te perdoret per shume arsye smil3dbd4d4e4c4f2.gif si per mbjellje dhe korje te pemve/perimeve nese ke leje nga komuna arren mund ta shfrytezojsh per ndertimin e ndonje objekti banes/shtepi etj smil3dbd4d6422f04.gif

Sidoqoft T`pershendes..

arra nuk korret ne arre nuk m und te mbillet por ara mbillet dhe mund te korret.

mir ke hupur kohen kot se ske be as humor as eshte dicka shum kot e kot.
PM
Top
kapanan
Postuar nė: 16.09.2009, 14:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 175
Antari Nr: 21868
Bashkangjitur: 24.03.2009mbylleni ket tem se me bo me ju ra shkijeve ne vesh ky lajm na mbytin tu lujt me neve pastaj mbyllja gojen atyre
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 16.09.2009, 14:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008A thua bujku ku paska marre vesh se Google eshte ne shitje???!!! smil4a8ace1b80c19.gif


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio