Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nje virus i cuditshem!
Lexo
Postuar nė: 29.10.2009, 14:20
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme

Nje “virus” i cuditshem, ndoshta deri diku edhe i paperceptueshem ka prekur rreth 2 mije persona ne mbare boten. Ai ka nje fytyre, madje shume te qarte, e cila eshte e pranishme ne endrrat e mijera personave qe prej tre vjetesh.

Njerezit e shikojne ne enderr por nuk e njohin dhe kjo po kthehet ne nje sundrome shqetesuese per psikologet qe nuk gjejne asnje rruge per ta shpjeguar. Lajmi eshte perhapur ne internet, ku personat qe e kane kaluar kete eksperience, kane hapur nje faqe te perbashket per te zbuluar nese fenomeni eshte real apo behet fjale per nje forme histerie ne shkalle planetare.

Sipas gazetes “Bild”, ne vitin 2006 nje grua ne New York i rrefeu psikologut se fytyra e nje njeriu te panjohur e shoqeronte pothuajse cdo nate ne endrra duke i dhene keshilla. Ajo skicoi fytyren e personit. Ditet e ardhshme, pacientet e tjere te psikologut pasi kane pare skicen ne tavoline, e kane njohur menjehere, duke thene se edhe ata e kane kaluar nje eksperience te tille.

Fytyra eshte e njejte ne cdo rast, por ata qe e shohin e pershkruajne perhere ne pozicione te ndryshme. Fytyra ka nxitur kuriozitetin e mijera vizitoreve te faqes thisman.org ku vizitoret tentojne te japin nje shpjegim. Sipas dikujt, fytyra e panjohur ben pjese ne subkoshiencen kolektive ku eshte varrosur kujtesa e te gjitha qenieve njerezore. Te tjere mendojne se njeriu eshte skllav i endrrave. Por gjithesesi ky fenomen vazhdon te shqetesoje psikologet, te cilet nuk mund te bejne gje tjeter, vecse t’u urojne “gjume te embel” pacienteve te tyre.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 29.10.2009, 14:29
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004E lexova me heret kete lajm, vertet shume i cuditshem. Me kujtoi filmat e Freddy Krueger, nje burre qe te del ne enderr, vecse filmat e ketij jane horror... ughhhhhhhh scaryyy!


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 29.10.2009, 14:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009 Citim (Dredheza @ 29.10.2009, 15:29)
Me kujtoi filmat e Freddy Krueger

edhe mu smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif po tutna sonte nuk flej vet shum interesant kjo qe ftyra e njejt me ju shfaq ne onderr shum njerzve po shpresoj qe nuk em ndodhe smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
besimD
Postuar nė: 29.10.2009, 17:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 900
Antari Nr: 9531
Bashkangjitur: 14.09.2007une nuk frigohem se nuk shoh endra smil4a8ace1b80c19.gif
PM
Top
BalanCe
Postuar nė: 29.10.2009, 17:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1303
Antari Nr: 22577
Bashkangjitur: 14.06.2009smil3dbd4d8676346.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga BalanCe nė 29.10.2009, 17:30


----------------------------------------
♥ . ♥
PM
Top
unlimited
Postuar nė: 29.10.2009, 17:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 314
Antari Nr: 18118
Bashkangjitur: 24.10.2008 Citim (Lexo @ 29.10.2009, 15:20)
Fotografi e jashtme


smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif mendoj se e njohe ket njeri...


----------------------------------------
Enjoying the law of attraction : )
Hakuna matata
PMUsers Website
Top
LIMMI
Postuar nė: 29.10.2009, 19:01
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Keto amerikanet nuk kan halle tjera po vetem te shohin ne enderr te njejtin burr cncncn,pse nuk ju ndoshin shqiptareve gjera te tilla..?
Se nuk kan koh shqiptaret te shohin endrra se dhe ne gjume jane,duke u marre me thashetheme. smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
Embargo
Postuar nė: 29.10.2009, 20:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Qenkan ne hall te vertete te vizituarit/vizituarat nga ky mysafir i paftuar i enderrave smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 29.10.2009, 20:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009E cuditshme.Ndoshta eshte ndikim i ndonje filmi ose libri qe kane pare te gjithe ato njerez qe e kane pare kete ne enderr.
Vertet interesante! smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top
borra
Postuar nė: 29.10.2009, 22:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 945
Antari Nr: 18653
Bashkangjitur: 22.11.2008Sa u frigova tani, mos valle po me shfaqet dhe mua ky person ne enderr! smil3dbd4d8676346.gif


----------------------------------------
Budalla i veshur mire ndrite, por vetem pa e hapur gojen!
Jemanden lieben heisst, ihn so sehen, wie Gott ihn gemeint hat...
PM
Top
festina
Postuar nė: 29.10.2009, 22:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Hahahah nuk po i shof enderr njerezit qe i njof e leje me mysafir te pa njohur hehehe
''Interesant''

Gabim nga ana e psikologut eshte se skicen qe ka bere pacienti i pare nuk eshte dasht ta shofin pacientat tjere me qellim qe secili ta paraqet ne menyren e vet qe te arrihet ne perfundim se eshte ai i njejti, se ata ashtu keshtu nuk e njofin edhe kur shofin ate skicen vetem pak te ket te perbashket me te thon ja, ky eshte... pastaj mundet me pas njerez qe endrrat i shofin bardh e zi, po ka njerez qe enderrat i shofin me ngjyra smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 29.10.2009, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (festina @ 29.10.2009, 23:20)
pastaj mundet me pas njerez qe endrrat i shofin bardh e zi, po ka njerez qe enderrat i shofin me ngjyra smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif

ju ka prish televizori e ju kish mbet ai i vjetri bardh e zi smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 29.10.2009, 22:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Se besoj valla po sa me bo BUM me pallavra si shum raste. Ondren qaty pe shoh e spo i maj mend frymat e le mo me shku te psikologu e me dite qysh doket............


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 29.10.2009, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (unlimited @ 29.10.2009, 18:51)
smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif mendoj se e njohe ket njeri...

virus ke.... smil3dbd4d8676346.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
festina
Postuar nė: 30.10.2009, 00:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008M'kputi gjumi edhe nuk po guxoj me fjet smil3dbd4daabd491.gif, krejt po me doket qe po na kshyr dikush smil3dbd4dcd7b9f4.gif virusi me te madhe eshte ka perhapet smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio