Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tradhtoi burrin, rrihet barbarisht nė publik
Lexo
Postuar nė: 10.04.2011, 16:03
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme
Irdayanti Mukhtar, 34 vjeē, ėshtė dėnuar me 9 goditje kamzhiku tė premten pasi akuzohet pėr marrėdhėnie jashtėmartesore.

Dėnimi i gruas, e cila ėshtė nė proces divorci me bashkėshortin e saj, ėshtė kryer nė prani tė 200 personave nė njė xhami nė Jantho, nė Indonezi.

Turma e njerėzve nė kėtė qytet mysliman shumė strikt regjistronte rrahjen brutale dhe bėrtiste pėr mė shumė dėnime sipas ligjit Sharia.

Menjėherė pas nėntė goditjeve, 34-vjeēares i ka rėnė tė fikėt dhe ėshtė dėrguar nė spital pėr trajtim mjekėsor.

Fqinjėt e kanė parė gruan me njė burrė tjetėr nė shtėpinė e saj dhe njė grup njerėzish kanė hyrė nė apartament pėr t’i marrė dhe dėrguar nė rajonin e policisė.

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 10.04.2011, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Prapambeturi mendore,gjendje kaotike,menyra me e ulet e perdhosjes se dinjitetit te nje femre,ndeshkimi me barbar,me nje fjale keta "njerez"duhet bere cmos qe te vetedijesohen dhe qe kjo te ndodhe duhet shume pune,por duhet menduar nje alternative per te nderhyre se po shkelen te drejtat elementare te garantuara.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Alfa_Romeo
Postuar nė: 10.04.2011, 18:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 700
Antari Nr: 24827
Bashkangjitur: 03.04.2010O Lexo a nuk ke tjeter pune sot[U].
PMMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 10.04.2011, 19:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Kush ėshtė fajtor pėr kėtė lloj sjellje shtazarake,,,Mesjeta apo Perendimi,!!!??,,jo jo qafiret e kane fajin. Keta jane vetem qenie te gjalla mbi tokė,,njerez pa gdhend.
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 10.04.2011, 19:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (Uskana2006 @ 10.04.2011, 20:23)
Kush ėshtė fajtor pėr kėtė lloj sjellje shtazarake,,,Mesjeta apo Perendimi,!!!??,,jo jo qafiret e kane fajin. Keta jane vetem qenie te gjalla mbi tokė,,njerez pa gdhend.

-E shehė kėtu nuk kemi asnjė replikė nga disa anėtar,nuk ėshtė ēeshtja tė "zihemi"mes vete,por tė pakten tė marrin mundimin dhe tė e gjykojnė kėtė "absurditet"dhe jo tė zezes tė i thonė e bardhė,ose tė kapen me perendimin,se as mua dhe as ty nuk na behet vone per perendimin apo arabet,por te jemi racional ne gjykim.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 10.04.2011, 20:34
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Bash mir ja ka bere!pse nuk i mjafton asja burri i vete veq te kerkoj tjeter smil3dbd4d8676346.gif kafsha eshte ajo se ben mardhenje intime tilla, se femra qenja njerzore eshte per nje burr e jo per nje lagje..bashe mir kjo duhet te jete mesim per laviret


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 10.04.2011, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009 Citim (Zedka @ 10.04.2011, 21:34)
Bash mir ja ka bere!pse nuk i mjafton asja burri i vete veq te kerkoj tjeter smil3dbd4d8676346.gif kafsha eshte ajo se ben mardhenje intime tilla, se femra qenja njerzore eshte per nje burr e jo per nje lagje..bashe mir kjo duhet te jete mesim per laviret

smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 10.04.2011, 20:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (Zedka @ 10.04.2011, 21:34)
Bash mir ja ka bere!pse nuk i mjafton asja burri i vete veq te kerkoj tjeter smil3dbd4d8676346.gif kafsha eshte ajo se ben mardhenje intime tilla, se femra qenja njerzore eshte per nje burr e jo per nje lagje..bashe mir kjo duhet te jete mesim per laviret

-E dashur,nuk duhet tė etiketosh njė femėr vetėm se ka pasur njė lidhje jashtė marteses,edhe pse nėse nuk ka mundur tė ketė njė martesė tėrim ė atėherė mė mirė tė divorcohej,dhe jo te ja punonte pas shpines,sidoqofte asgje nuk e arsyeton kete "ndeshkim"mesjetar!

-Edhe "lavire"me duket shume e vrazhde!


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
festina
Postuar nė: 10.04.2011, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (Zedka @ 10.04.2011, 21:34)
Bash mir ja ka bere!pse nuk i  mjafton asja burri i vete  veq te kerkoj tjeter  smil3dbd4d8676346.gif kafsha  eshte ajo  se  ben  mardhenje  intime  tilla, se femra  qenja njerzore eshte per nje burr e jo per nje  lagje..bashe mir kjo duhet te jete mesim  per laviret

Vetėm se duhet tė jetė i njejt pėr tė dy gjinit pa dallim.

Tradhtia ėshtė tradhti kushdo qė e bėnė!

Megjithse dhunen e urrej tepėr, pavarsisht se ndaj kujt ushtrohet, para e mbys se i bėjė tortura dikujt!

Po nėse nuk tė shkon nuk ėshtė fundi i botes me u nda me dikend bre!
S'shkon s'shkon, sejcili rrugen e vetė!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga festina nė 10.04.2011, 20:44


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
x-man
Postuar nė: 10.04.2011, 20:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 833
Antari Nr: 16283
Bashkangjitur: 06.07.2008 Citim (Zedka @ 10.04.2011, 21:34)
Bash mir ja ka bere!pse nuk i mjafton asja burri i vete veq te kerkoj tjeter smil3dbd4d8676346.gif kafsha eshte ajo se ben mardhenje intime tilla, se femra qenja njerzore eshte per nje burr e jo per nje lagje..bashe mir kjo duhet te jete mesim per laviret

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 10.04.2011, 20:44
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (festina @ 10.04.2011, 21:42)
Vetėm se duhet tė jetė i njejt pėr tė dy gjinit pa dallim.

Tradhtia ėshtė tradhti kushdo qė e bėnė!

Megjithse dhunen e urrej tepėr, pavarsisht se ndaj kujt ushtrohet, para e mbys se i bėjė tortura dikujt!

po shume vertet kjo ska diskriminim ketu barazi per te dy palet. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
x-man
Postuar nė: 10.04.2011, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 833
Antari Nr: 16283
Bashkangjitur: 06.07.2008 Citim (festina @ 10.04.2011, 21:42)
Vetėm se duhet tė jetė i njejt pėr tė dy gjinit pa dallim.

Tradhtia ėshtė tradhti kushdo qė e bėnė!

Megjithse dhunen e urrej tepėr, pavarsisht se ndaj kujt ushtrohet, para e mbys se i bėjė tortura dikujt!

Po nėse nuk tė shkon nuk ėshtė fundi i botes me u nda me dikend bre!
S'shkon s'shkon, sejcili rrugen e vetė!

Edhe me ty pajtona.. per standard te njejte:)
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 10.04.2011, 20:49
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (Mbinjeriu @ 10.04.2011, 21:41)
-E dashur,nuk duhet tė etiketosh njė femėr vetėm se ka pasur njė lidhje jashtė marteses,edhe pse nėse nuk ka mundur tė ketė njė martesė tėrim ė atėherė mė mirė tė divorcohej,dhe jo te ja punonte pas shpines,sidoqofte asgje nuk e arsyeton kete "ndeshkim"mesjetar!

-Edhe "lavire"me duket shume e vrazhde!

i nderuar,divorcet(shkurorzimet) jan te urryera per Allahun por lejohen!para Allahu nuk ka len asgje keq,nese ta ka mbyll ni port ta ka hap tjetren.
Asnje mashkull nuk do deshironte te tredhtojn partnerja ne asnje menyr un te pakten ket mendim kam per meshkujt ndoshta ka till por un kete mendim kam ?pra nese nje mashkull tradhtohet nga partnerja cfar emri do ta etiketonim ate femer? pse po tradhtohet ?


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Zedka nė 10.04.2011, 20:50


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 10.04.2011, 20:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Tradhtari eshte tradhtar, vetem ai qe eshte mesuar te tradhtoj dhe qe eshte tradhtar i duket jo normale ndeshkimi.
- Sot e tradhton burrin/gruan, neser tradhton nje projekt kombtar, e ai qe tradhton pak tradhton edhe shume.
- Per tradhtarin, ndeshkimi eshte meshire. Tradhtarit edhe vetja si duhet.

Shume te thjeshta gjerat jane, mos tradhto edhe nuk ndeshkohesh, as nuk i perjeton ndeshkimet.

Kurse per tradhtine brenda familjes, ne disa vende eshte normale dhe nuk ka rendesi. Por tek disa shoqeri kjo ka rendesi. Tek shoqerite qe familja shihet si e shenjte ka rendesi te madhe nderi dhe tradhtia, tek familjet dhe tek personat qe nuk ua ndine fort per familjet e tyre, eshte normale.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 10.04.2011, 20:56


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 10.04.2011, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007Me sa shoh, disa ketu, vetem qe nuk thone se kesaj gruaje qenka dashur t'i jepej medalje!!!


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio