Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė
ßina
Postuar nė: 30.11.2012, 19:36
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

Fotografi e jashtme

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 30.11.2012, 23:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008kemi cel xhami po ku eshte se tregojme,ama peralla per femij....

Musliman Homo nuk ka......mendoj e u kuptuam....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 30.11.2012, 23:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Zedka
Postuar nė: 30.11.2012, 23:40
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Njė homose-ksual franko- algjerian ka nė plan qė tė hapė nė Francė xhaminė e parė pėr homose-ksualė. Madje ai pretendon se aty mund tė realizojė edhe martesa myslimane mes ēifteve tė tė njėjtit se-ks.Mohammed Ludovic Lutfi Zahed, njė algjerian qė jeton nė Paris, i martuar me partnerin e tij gej, shpreson qė brenda muajit tė hapė dyert e xhamisė.

Po ashtu ai thotė se xhamia do tė thyejė edhe njė tabu tjetėr myslimane, atė tė ndarjes mes burrave e grave nė xhami.

“Ėshtė njė xhami normale, gratė nuk kanė pse mbulohen dhe pse tė ulen nė fund. Meshkujt homose-ksualė po ashtu nuk kanė pse tė kenė frikė nga dhuna verbale dhe fizike. Pasi isha nė haxhillėk, e kuptova se ishte e nevojshme njė xhami pėr homose-ksualėt,” thotė ai.Zahed ėshtė i martuar me Qiyam al- Din, njė person nga Afrika e Jugut. Ata janė martuar nė Afrikėn e Jugut ku lejohen martesat e tė njėjtit se-ks. Martesa e tyre ka marrė miratimin e njė imami, por qeveria franceze e ka kundėrshtuar.

Ēėshtja e martesave tė homose-ksualėve ka ndarė thellėsisht Francėn.

Zahid ėshtė diagnostikuar me AIDS, qė solli edhe zgjimin e tij shpirtėror. Ai thotė se merr rregullisht e-maile urrejtje nga myslimanėt kudo nė botė, por nuk shqetėsohet.
Burimi: tema
Fotografi e jashtmeFotografi e jashtme


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 30.11.2012, 23:44
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (Trishtimi @ 01.12.2012, 00:34)
Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.

Po ka njerz te semuer psiqikisht edhe ne mesin e muslimanve kjo eshte normale ,po keta i mbeshtesin ata se jan kunder fes islame.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 30.11.2012, 23:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008po un ju thash ,edhe Musliman edhe homo nuk ka ......
vec Zoti e din qellimin e tyre ....cifutet studiojn shum ruge per te percare muslimant njera prej tyre eshte dhe kjo ,po kot e kan....----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
ßina
Postuar nė: 30.11.2012, 23:57
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Trishtimi @ 01.12.2012, 00:34)
Ku esht Linku Burimi i Lajmit kjo nuk lehohet kur e ben nje Administrator.

Trishtim burimin e lajmit e ki me ngjyre te kuqe GazetaExpress, ose nuk e ke lexu mes rreshtave ose je ngut me kete "gjykim" qe e ke be.

Te njejtin lajm e lexova edhe ne InfoGlobi.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 30.11.2012, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Zedka @ 01.12.2012, 00:44)
Po ka njerz te semuer psiqikisht edhe ne mesin e muslimanve kjo eshte normale ,po keta i mbeshtesin ata se jan kunder fes islame.

Paj shum lajm qesharak bre nuk i mvishen keto shemti islamit kur dihet qart qe sa e lufton Islami Homoseksualizmin po neyse .... Nuk i vishen bebes ne djep numri i kpucave 45 Logjikisht..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 01.12.2012, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (ßina @ 01.12.2012, 00:57)
Trishtim burimin e lajmit e ki me ngjyre te kuqe GazetaExpress, ose nuk e ke lexu mes rreshtave ose je ngut me kete "gjykim" qe e ke be.

Te njejtin lajm e lexova edhe ne InfoGlobi.

Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
ßina
Postuar nė: 01.12.2012, 00:10
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:05)
Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...

Qfare te keqe ka te debatohet edhe per kete kategori te njerzve?


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
passed
Postuar nė: 01.12.2012, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011KULMI smil3dbd4e5e7563a.gif

musliman i devotchem dhe homo (ped*r)!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 01.12.2012, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:05)
Neyse me fal tash e pash se un prita burimin e lajmit ne fund.. per at po mire cfar dobi kem nga keto tema apo ju adminet qellimisht i sjellni ...

trishtim cka ka te reje andej ka kalaja e pamboshtur a po bjer bor a eshte ftoht
PM
Top
ßina
Postuar nė: 01.12.2012, 00:18
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (passed @ 01.12.2012, 01:14)
KULMI smil3dbd4e5e7563a.gif

musliman i devotchem dhe homo (ped*r)!

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Bash kulmi i kulmave, mos fol ma shume se veq e prish. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 01.12.2012, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (ArIaNiTii @ 01.12.2012, 01:14)
trishtim cka ka te reje andej ka kalaja e pamboshtur a po bjer bor a eshte ftoht

Mir jem kendej Vella bor s`po na bjen po jem be gati dhe per boren i kem ca drut e kam be gati koftorin po ka ju cka ka 3 si po ja kalon .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 01.12.2012, 00:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Trishtimi @ 01.12.2012, 01:21)
Mir jem kendej Vella bor s`po na bjen po jem be gati dhe per boren i kem ca drut e kam be gati koftorin po ka ju cka ka 3 si po ja kalon .

krejt te vjetra drejt me te than, ashtu si sa her,, bor dje ka apsur pak sot me mire ka qen smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio