Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (10) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aliu i vogėl dhe mėsuesi ateist.
e-verteta
Postuar nė: 13.12.2008, 05:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 935
Antari Nr: 18922
Bashkangjitur: 07.12.2008Aliu i vogėl dhe mėsuesi ateist.

Nė njė orė mėsimi, njė mėsues po shpaloste idetė e tij mbi ateizmin, para nxėnėsve tė vegjėl. Pasi mbaroi sė shpjeguari kėndvėshtrimin e tij mbėshtetės ndaj ateizmit, u kthye nga nxėnėsit dhe i pyeti: "Tani tregojini mėsuesit, kush nga ju ėshtė ateist?"
Nxėnėsit, pa e ditur fare se ē' kuptim kishte fjala ateizėm, thjesht prė tė ndjekur mėsuesin, ngritėn duart pėrpjetė.

Vetėm Aliu i vogėl bėri pėrjashtim nga grupi. Mėsuesi, i ēuditur nga qėndrimi i Aliut, e pyeti:

- "Pėrse nuk e ngrite dorėn si shokėt e tu?"
- "Sepse unė nuk jam ateist"- u pėrgjigj ai.
- "E ēfarė je ti, qė nuk na qėnke ateist?" – ia ktheu mėsuesi.
- "Unė jam musliman" – iu pėrgjigj Aliu prerazi.
- "E pėrse qėnke musliman ti?"
- "Sepse edhe prindėrit e mi janė musliman" – tha Aliu.
- "Po sipas llogjikės tėnde, sikur prindėrit tuaj tė ishin idiotė, ti ēfarė do tė ishe more Ali" – pyeti mėsuesi ironik.
- "Njė ateist, si puna jote" – ia preu Aliu.


----------------------------------------
E verteta nuk njihet permes njerzeve por njoftohu me te verteten,do ti njohish edhe njerzit e saj..”
PM
Top
e-verteta
Postuar nė: 13.12.2008, 05:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 935
Antari Nr: 18922
Bashkangjitur: 07.12.2008.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga e-verteta nė 13.12.2008, 05:10


----------------------------------------
E verteta nuk njihet permes njerzeve por njoftohu me te verteten,do ti njohish edhe njerzit e saj..”
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 13.12.2008, 05:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007smil3dbd4d4e4c4f2.gif tregim interesant per njerezit qe jan posedues te mendjes.
Allahu te shperbleft.


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
want3d
Postuar nė: 13.12.2008, 08:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007 Citim (e-verteta @ 13.12.2008, 07:01)
- "Po sipas llogjikės tėnde, sikur prindėrit tuaj tė ishin idiotė, ti ēfarė do tė ishe more Ali" – pyeti mėsuesi ironik.
- "Njė ateist, si puna jote" – ia preu Aliu.


tregim i shkurt ama interesant.
nuk e paska genjy aliu, shum drejte i paska thene, :)

rrespekte!


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
ar2yy
Postuar nė: 13.12.2008, 09:59
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4167
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008-Shume interesant.
I shkurter, dhe shume i kjart.
Respekt.
PM
Top
Kangeri
Postuar nė: 13.12.2008, 10:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 118
Antari Nr: 18505
Bashkangjitur: 15.11.2008Intersant !!!


----------------------------------------
[COLOR=blue][B]" Sikur te mos gabonin te menqurit, budallenjet do te deshproheshin "[/B][/COLOR]
PM
Top
alvin
Postuar nė: 13.12.2008, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (e-verteta @ 13.12.2008, 07:01)
Aliu i vogėl dhe mėsuesi ateist.

Nė njė orė mėsimi, njė mėsues po shpaloste idetė e tij mbi ateizmin, para nxėnėsve tė vegjėl. Pasi mbaroi sė shpjeguari kėndvėshtrimin e tij mbėshtetės ndaj ateizmit, u kthye nga nxėnėsit dhe i pyeti: "Tani tregojini mėsuesit, kush nga ju ėshtė ateist?"
Nxėnėsit, pa e ditur fare se ē' kuptim kishte fjala ateizėm, thjesht prė tė ndjekur mėsuesin, ngritėn duart pėrpjetė.

Vetėm Aliu i vogėl bėri pėrjashtim nga grupi. Mėsuesi, i ēuditur nga qėndrimi i Aliut, e pyeti:

- "Pėrse nuk e ngrite dorėn si shokėt e tu?"
- "Sepse unė nuk jam ateist"- u pėrgjigj ai.
- "E ēfarė je ti, qė nuk na qėnke ateist?" – ia ktheu mėsuesi.
- "Unė jam musliman" – iu pėrgjigj Aliu prerazi.
- "E pėrse qėnke musliman ti?"
- "Sepse edhe prindėrit e mi janė musliman" – tha Aliu.
- "Po sipas llogjikės tėnde, sikur prindėrit tuaj tė ishin idiotė, ti ēfarė do tė ishe more Ali" – pyeti mėsuesi ironik.
- "Njė ateist, si puna jote" – ia preu Aliu.

Ateist dhe idiote jane dy nocione teresisht te kunderta.
Kjo qe keni shenuar,eshte propagande fetrae.Nuk eshte ne rregull te ofendohen njerezit si ,,idiote,, vetem pse jane ateiste.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 13.12.2008, 12:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008Shkurt dhe qartė...


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
T3t0var1
Postuar nė: 13.12.2008, 14:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 824
Antari Nr: 16359
Bashkangjitur: 11.07.2008 Citim (alvin @ 13.12.2008, 14:10)
Ateist dhe idiote jane dy nocione teresisht te kunderta.
Kjo qe keni shenuar,eshte propagande fetrae.Nuk eshte ne rregull te ofendohen njerezit si ,,idiote,, vetem pse jane ateiste.

..Te pergezoj per kete tregim shume interesant!!!

..E ti Alvin a ka mundsi mos .......

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Stafi nė 13.12.2008, 15:02


----------------------------------------


..Dy gjėrave duhet t'ua dini vlerėn, para se t'ju ikin nga duart:
Njėra ėshtė shėndeti dhe tjetra ėshtė rinia..
PM
Top
want3d
Postuar nė: 13.12.2008, 14:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007 Citim (alvin @ 13.12.2008, 14:10)
Ateist dhe idiote jane dy nocione teresisht te kunderta.
Kjo qe keni shenuar,eshte propagande fetrae.Nuk eshte ne rregull te ofendohen njerezit si ,,idiote,, vetem pse jane ateiste

mirepo nuk duhet manipuluar me femijet vecse jane femije, dhe nuk duhet ofenduar prindin e femijes ku i ka thene:Po te ishte prindi yt idiot ti cka do ishe etj etj. duhet te shikohet me gjeresisht, jo vec nga nje aspekt!
rrespekte!


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
lara
Postuar nė: 13.12.2008, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 506
Antari Nr: 18193
Bashkangjitur: 29.10.2008shume interesantt


----------------------------------------
Njeriut nuk i jepet rasti i dyt qe te bej pershtypjen e pare.
PM
Top
e-verteta
Postuar nė: 13.12.2008, 15:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 935
Antari Nr: 18922
Bashkangjitur: 07.12.2008 Citim (alvin @ 13.12.2008, 14:10)
Ateist dhe idiote jane dy nocione teresisht te kunderta.
Kjo qe keni shenuar,eshte propagande fetrae.Nuk eshte ne rregull te ofendohen njerezit si ,,idiote,, vetem pse jane ateiste.

Ok mendimi yte te keshilloj qe te lexosh ketu e tani...

Metoda pėr t'i krishterizuar fėmijėt musliman.


----------------------------------------
E verteta nuk njihet permes njerzeve por njoftohu me te verteten,do ti njohish edhe njerzit e saj..”
PM
Top
andy
Postuar nė: 13.12.2008, 15:49
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Une krejt kam mendu se Ali Ahmeti e ka pas msusin ateist kur ka qen i vogel. smil3dbd4e5e7563a.gif


Nejse ti kthehemi temes, me pelqejn shume keta dialoge, sidomos kur fliten fjale te medha, ashtu sic i ka thene Aliu mesuesit te vet.Gjithe te mirat.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
alvin
Postuar nė: 13.12.2008, 18:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (want3d @ 13.12.2008, 16:07)
mirepo nuk duhet manipuluar me femijet vecse jane femije, dhe nuk duhet ofenduar prindin e femijes ku i ka thene:Po te ishte prindi yt idiot ti cka do ishe etj etj. duhet te shikohet me gjeresisht, jo vec nga nje aspekt!
rrespekte!

Pajtohem me ju.
Manipulime t me femijet jane te ndaluara edhe me Konventa Nderkombetare te OKB-se.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 13.12.2008, 18:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007NUK ka me idiotesi se sa te jesh Ateist.
Te mos besosh ne ZOT a ka me idiotizem se kjo.
Te kundershtosh faktet qe jan te panumerta, a ka me idiotesij se kjo...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top

Topic Options Faqe: (10) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio