Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 99 Emrat e Allahut
dasaaa
Postuar nė: 23.04.2009, 12:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.200899 Emrat e Allahut (Bismil-lahi Rrahmani Rrahim)

2. ER-RRAHMAN - i Gjithėmėshirėshmi. Ai qė shtrin mėshirėn e Tij mbi tė gjitha krijesat, pa dallim nė mes besimtarėve dhe pabesimtarėve.

3. ER-RRAHIM – Mėshirėploti. Ai i Cili shpėrblen besimtarėt me mėshirėn e Vet, sidomos nė botėn e ardhshme.

4. EL-MELIK – Sunduesi. Ai i cili sundon kėtė gjithėsi ashtu siē dėshiron Vetė.

5. EL-KUDDUS - i Pastri , i Shenjti, i Shndritshmi – Allahu ėshtė i pastėr dhe i zhveshur nga ēdo e metė a mangėsi qė mund t’i mvishet.

6. ES-SELAM – Paqedhėnėsi – Ai jep paqe dhe qetėsi, vetėm tek Ai ėshtė shpėtimi.

7. EL-MU’MIN – Siguruesi dhe Mbajtėsi i premtimit. Allahu i madhėrishėm nuk e thyen premtimin e Vet, do tė thotė se nė Ditėn e Gjykimit, Ai do t’i mbrojė robėrit e Vet tė sinqertė nga ndėshkimi i zjarrit.

8. EL-MUHEJMIN – Mbizotėruesi, Mbikėqyrėsi. Kuptim tjetėr i kėtij emri ėshtė se Allahu ėshtė Mbrojtės dhe Mbikėqyrės i ēdo gjėje qė ndodh nė kėtė ekzistencė.

9. EL-AZIZ – Fuqiploti, Madhėshtori. Fuqia e Tij mbulon kėtė gjithėsi; askush nuk ėshtė i barabartė me Fuqinė e Tij.

10. EL-XHEBBAR - i Gjithėfuqishmi. Mbizotėruesi ndaj ēdo gjėje.

11. EL-MUTEKEBBIR - i Madhėrishmi. Madhėshtia e Tij nuk mund tė krahasohet me tė pėrceptuarit e mendjes njerėzore.

12. EL-KHALIK – Krijuesi, i Cili ka krijuar tėrė kėtė ekzistencė, qė e shohim dhe nuk e shohim. Krijues i vetėm dhe i Pashoq.

13. EL-BARIU – Filluesi, i Cili krijoi krijesat pa ndonjė model paraprak, dhe Vullneti i Tij ėshtė zbatuar dhe zbatohet nėpėrmjet urdhrit hyjnor: “Bėhu”!

14. EL-MUSAVVIR – Formėdhėnėsi. Ai i Cili u dha formė tė gjitha krijesave, e ndėr kėto krijesa e dalloi njeriun, tė cilin e krijoi nė formėn mė tė bukur.

15. EL-GAFFAR – Gjithėfalėsi. Ai i Cili fal robėrit e Tij, sa herė qė ata i drejtohen pėr falje. Emri Gaffar ka edhe domethėnien se Allahu i mbulon tė kėqijat e njerėzve-robėrve tė Tij, dhe i fal ato nė Ahiret.

16. EL-KAHHAR – Mposhtėsi, i Cili mposht ēdo kriminel dhe e shkatėrron si nė kėtė jetė, ashtu edhe nė Ahiret.

17. EL-VEHHAB – Dhuruesi. Ai i Cili krijesave tė Tij u dhuron mirėqenie dhe mirėsi tė panumėrta.

18. ER-RREZAK – Furnizuesi. Ai i Cili furnizon ēdo krijesė me nevojat jetėsore, pa marrė parasysh nėse ėshtė besimtar apo pabesimtar.

19. EL-FETTAH – Zgjidhjedhėnėsi. Ėshtė Ai i Cili hap depot e mėshirės sė Tij pėr robėrit e sinqertė, por edhe Qė gjykon me drejtėsi nė ēdo ēėshtje.

20. EL-’ALIM - i Gjithėdituri. Dijes sė Tij nuk mund t’i shmanget asnjė veprim nė kėtė gjithėsi. Ai di ēdo gjė, tė fshehtat tona dhe veprimet e hapura. Dija e Tij pėrfshin tėrė kėtė ekzistencė.

21. EL-KABID – Shtrėnguesi. Nė Kur’an ka ardhur me disa kuptime. Ndėr tė tjera, marrja e shpirtrave. Pastaj vjen nė kuptim tė ndaljes sė mėshirės sė Tij nė Ditėn e Gjykimit pėr pabesimtarėt, etj.

22. EL-BASIT – Dhėnėsi. Ai qė shtrin mėshirėn dhe rrėskun-furnizimin pėr robėrit e devotshėm.

23. EL-HAFIDU – Pėrulėsi. Ai qė pėrul dhe nėnēmon ēdo mendjemadh e tiran.

24. ER-RAFIU – Lartėsuesi. Ėshtė Ai qė ngre dhe lartėson tė dashurit e Tij.

25. EL-MUIZZU – Ngritėsi. Ai qė pėrkrah dhe fuqizon robėrit e Tij tė devotshėm, tė cilėt synim e kanė pėrfitimin e dashurisė dhe tė mėshirės sė Tij.

26. EL-MUDHIL-L – Nėnshtruesi. Ėshtė Ai qė nėnshtron dhe poshtėron pabesimtarėt pėr shkak tė kufrit-mosbesimit tė tyre

27. ES-SEMI’U – Dėgjuesi, qė dėgjon ēdo gjė, madje edhe pėshpėritjen mė tė vogėl. Atij nuk mund t’i shmanget asnjė zė e tė mos e dėgjojė.

28. EL-BESIR – Vėshtruesi. Ai qė sheh ēdo gjė, dhe qė mbikėqyr ēdo gjė nė kėtė ekzistencė. Atė nuk e merr as gjumi e as kotja. Nė Dorėn (kujdesin) dhe vigjėlimin e Tij ėshtė tėrė ekzistenca.

29. EL-HAKEM – Gjykuesi. Ėshtė gjykuesi mė i drejtė qė nuk i bėn askujt tė padrejtė nė gjykimin e Tij.

30. EL-’ADL - i Drejti. Ai nuk ndikohet nga ndjenjat dhe emocionet qė dikujt t’i bėjė padrejtėsi. Drejtėsia e Tij ėshtė absolute.

31. EL-LETIF - i Buti. Bėmirės ndaj robėrve tė Tij.

32. EL-KHABIR - i Gjithinformuari, i Cili ėshtė i njohur dhe i dijshėm pėr ēdo gjė qė ka ndodhur dhe do tė ndodhė. Ėshtė Ai i Cili i di tė fshehtat dhe tė hapurat, dhe ėshtė i informuar pėr ēdo imtėsi nė kėtė gjithėsi.

33. EL-HALIM – Pėrdėllimtari. Ai qė nuk ngutet pėr hakmarrje, ėshtė i dhimbshėm pėr robėrit e Vet.

34. EL-ADHIM – Madhėshtori, Madhėshtia e tė Cilit nuk mund tė perceptohet kurrsesi nėpėrmjet shqisave njerėzore.

35. EL-GAFUR – Falėsi. Ai qė fal robėrit e Tij dhe pranon pendimin e tyre.

36. ESH-SHEKUR – Mirėnjohėsi. Ai i Cili i shpėrblen pa masė robėrit e Vet tė devotshėm me shpėrblime, pėr hir tė veprave tė tyre tė kryera nė emėr tė Tij.

37. EL-ALIJJ - i Larti. Allahu ėshtė i pėrsosur nė madhėshtinė e Tij. I lartėsuar me cilėsitė e pėrhershme hyjnore qė tregojnė mbizotėrimin dhe madhėshtinė ndaj krijesave.

38. EL-KEBIR - i Madhi. Allahu ėshtė i pėrsosur nė cilėsitė e Tij. Nuk ka nevojė pėr asnjė nga krijesat e Tij.

39. EL-HAFIDH – Ruajtėsi. Allahu ėshtė Ai qė ruan kėtė gjithėsi nga ērregullimet.

40. EL-MUKIT – Ushqyesi. Allahu ėshtė krijuesi i ushqimit, qoftė fizik, qoftė shpirtėror. Ėshtė Ai Qėi ēdo krijese i ka caktuar ushqimin dhe furnizimin, pa dallim.

41. EL-HASIB – Llogarimarrėsi. Ai i Cili do t’i marrė tė gjitha krijesat pėr llogarinė.

42. EL-XHELIL – Fisniku. Madhėshtori dhe i pėrsosuri nė cilėsitė e Tij. Dallimi ndėrmjet emrit El-Xhelil dhe El-Kebir, ėshtė se El-Xhelil do tė thotė i pėrsosur nė cilėsitė e Tij, kurse El-Kebir - i pėrsosur nė Qenėsinė e Tij, ndėrsa emri El-Adhim pėrfshin qė tė dyja kėto kuptime.

43. EL-KERIM – Bujari. Mirėsitė e Tij nuk kanė tė sosur, fisnikėria e Tij ėshtė e pashembullt.

44. ER-RREKIB – Vigjėluesi.Ai i Cili mbikėqyr ēdo proces nė kėtė ekzistencė.

45. EL-MUXHIB – Lutjepranuesi. Mėshira e Tij i ka paraprirė hidhėrimit tė Tij, prandaj Ai i pėrgjigjet lutjes sė atij qė e thėrret duke iu lutur me pėrultėsi dhe devotshmėri.

46. EL-VASIU – Gjithėpėrfshirėsi. Dija dhe sundimi i Tij janė gjithėpėrfshirės.

47. EL-HAKIIM - i Urti. I zhveshur nga ēdo veprim qė nuk pėrkon me madhėshtinė dhe pėrsosmėrinė e Tij. Me urtėsinė e Tij hyjnore mbikėqyr dhe udhėzon krijesat.

48. EL-VEDUD - i Dashuri. Allahu i do krijesat e Tij, tė cilat njohin madhėshtinė e Tij.

49. EL-MEXHID - i Lavdishmi. Lavdia e Tij ėshtė e pėrjetshme. Ai ėshtė Fisnik dhe i Ndershėm. Ai nuk i bėn askujt tė padrejtė.

50. EL-BAITH – Ringjallėsi.

51. ESH-SHEHID – Dėshmuesi. Tė cilit nuk mund t’i shmanget asnjė vepėr e krijesave, pa qenė dėshmues dhe dėshmitar, dhe kjo nėnkupton se Ai ėshtė i Gjithėdijshėm nė madhėrinė e Tij.

52. EL-HAKK - I Vėrteti. Ai i Cili ka krijuar ēdo gjė me Urtėsinė e Tij tė pėrsosur. Ēdo gjė nė kėtė gjithėsi, dėshmon pėr ekzistencėn e Tij tė vėrtetė e tė pamohueshme.

53. EL-VEKIL – Pėrkujdesėsi. Ai i Cili pėrkujdeset pėr rrėskun dhe furnizimin e krijesave tė Tij. Ēdo krijesė mbėshtetet tek Ai pėr kujdesje dhe strehim pranė mėshirės sė Tij.

54. EL-KAVIJJ - i Forti. Ėshtė Ai, pėr tė Cilin nuk ka ndonjė pengesė, qė tė realizojė Vullnetin dhe pėrcaktimin e Vet. Ėshtė Ai qė ka mundėsi dhe forcė tė plotė pėr tė nėnshtruar ēdo gjė nė kėtė ekzistencė.

55. EL-METIN - i Pathyeshmi. Ai qė nuk mund tė mposhtet. Ėshtė i Gjithėfuqishėm i Cili nė veprimet e Tij nuk ndien lodhje.

56. EL-VELIJJU – Mbrojtėsi, Pėrkujdesėsi, Ngadhėnjimtari i Cili i do dhe i bėn tė ngadhėnjejnė tė dashurit e Tij ndaj ēdo armiku.

57. EL-HAMID - i Falėnderuari. I vetmi i Cili meriton falėnderimin dhe lavdėrimin nga ēdo krijesė.

58. EL-MUHSI – Gjithėnjohėsi. Gjithpėrfshirėsi dhe i Gjithėdijshmi, tė Cilit nuk mund t’i shpėtojė pa evidencuar asnjė proces, sado i vogėl, nė kėtė gjithėsi.

59. EL-MUBDI – Nismėtari. Ėshtė Allahu i Cili e krijoi kėtė gjithėsi nga mosekzitenca.

60. EL-MU’ID – Rikrijuesi. Ėshtė Ai Qė rikrijon (ringjall) sė dyti krijesat pas vdekjes.

61. EL-MUHJI – Jetėdhėnėsi. Ai i Cili i ringjall tė gjitha krijesat dhe u jep jetė, pasi ato tė jenė bėrė hi e pluhur.

62. EL-MUMIT – Jetėmarrėsi. Ai i Cili i vdes tė gjitha krijesat, duke i ndarė shpirtrat nga trupat.

63. EL-HAJJ - i Gjalli. Ky ėshtė Allahu, i Gjallė nė gjallėrinė e Tij tė pėrhershme, pa fillim dhe tė pėrjetshme, pa mbarim.

64. EL-KAJJUM - i Pėrjetshmi. Tė Cilit nuk i ka paraprirė mosekzistenca dhe ėshtė i pėrjetshėm e i Gjithmonshėm nė sundimin e Tij.

65. EL-VAXHID – Kreatori i kėtij Universi. Nė dorėn e Tij ėshtė sundimi, ėshtė i Plotfuqishėm pėr ēdo gjė. Ai mbikėqyr ēdo proces. Tek Ai nuk humb asnjė shėnim.

66. EL-MAXHID - i Nderuari. Ai i Cili ėshtė i Ndershėm, Bujar e Fisnik.

67. EL-VAHID - i Vetmi. Allahu nuk ka shok nė sundim. Ai nuk ka fėmijė, bashkėshorte e as rival nė sundim.

68. ES-SAMED - Strehimtari. Ėshtė Ai, tek mėshira e tė Cilit gjen strehim besimtari i pėrulur para madhėshtisė sė Tij.

69. EL-KADIR - i Fuqishmi. I Vetmi Ngadhėnjimtar, Fuqia e tė Cilit nuk mund tė krahasohet. Me fuqinė e Tij ka krijuar tė gjitha krijesat.

70. EL-MUKTEDIR - i Gjithėmundshmi. I Cili realizon tėrė atė qė ka pėrcaktuar.

71. EL-MUKADDIM – Nismėtari, Pėrparėsidhėnėsi. Ėshtė Allahu Ai Qė sjell ēdo send nė vendin e vet tė duhur.

72. EL-MUEHHIR – Paslėnėsi. Ai i Cili vonon ndonjė dėnim ose ndėshkim.

73. EL-EVVELU - i Pari. Atij nuk i ka paraprirė ekzistenca.

74. EL-AKHIRU - i Fundit. Ai ėshtė i pėrjetshėm edhe pas shkatėrrimit tė gjithėsisė dhe tė krijesave tė cilat i shpėrndau nė tė.

75. EDH-DHAHIRU - i Dukshmi, me argumentet dhe Shenjat e Fuqisė sė Tij mbi ēdo gjė.

76. EL-BATINU - i Padukshmi. Atė nuk mund ta arrijnė shikimet e krijesave.

77. EL-VALI– Udhėheqėsi. Ai Qė kontrollon dhe mbikėqyr ēdo gjė.

78. EL-MUTEALI - i Gjithėlartėsuari. Ėshtė Ai i Cili ėshtė i zhveshur nga ēdo pėrgjasim me krijesat.

79. EL-BERR – Mirėbėrėsi. Ai i Cili shtrin mirėsinė dhe bereqetin ndaj robėrve tė Vet.

80. ET-TEVVAB – Pendimpranuesi. Allahu ėshtė Ai i Cili pranon pendimin e sinqertė nga robėrit e Vet dhe i shlyen gabimet.

81. EL-MUNTEKIM – Ndėshkuesi. I Vetmi Qė mund tė ndėshkojė krijesat pėr mėkatet e bėra.

82. EL-AFUVVU – Mėkatfalėsi. Ai qė fshin gabimet dhe mėkatet. Ai qė fal robėrit e Tij pas pendimit.

83. ER-RREUF - i Dhembshuri. Mėshira dhe dhembshuria e Tij ndaj krijesave ėshtė gjithherė e pranishme.

84. MALIKUL-MULK – Pushtetmbajtėsi. Ka fuqi dhe kontroll absolute mbi ēdo gjė qė krijoi.

85. DHUL-XHELALI VEL IKRAM - Atij i takon madhėshtia dhe nderi. I Vetmi absolut, i pėrsosur nė cilėsitė e Tij.

86. EL-MUKSIT – Drejtėsidhėnėsi. Ėshtė i drejtė nė gjykimin e Tij. Ai nuk i bėn tė padrejtė askujt.

87. EL-XHAMIU – Tubuesi. Ėshtė Ai qė i tubon tė gjitha krijesat pėr tė dhėnė llogari para Madhėrisė sė Tij.

88. EL-GANIJ - i Pasuri. Ai i Cili nuk ka nevojė pėr asgjė nė Qenien e Tij, as nė cilėsitė e Tij e as nė veprimet e Tij.

89. EL-MUGNI – Pasuridhėnėsi. Ai Qė i jep mirėsi e pasuri atij qė do prej krijesave.

90. EL-MANI’U – Privuesi. Ėshtė Ai Qė ndalon tė kėqijat dhe sprovimet duke e mbrojtur dhe ruajtur atė qė do.

91. ED-DARRU – Dėmsjellėsi. Me dėmin e Tij godet atė qė do prej krijesave nėse ato janė mosmirėnjohėse ndaj dhuntive tė Tij.

92. EN-NAFI’U – Dobiprurėsi. Nė kompetenca tė Tij ėshtė dobia, dhe i sjell tė mira e dobi atij qė do nga robėrit e Vet.

93. EN-NUR – Drita. Allahu ėshtė dritė e qiejve dhe e Tokės.

94. EL-HADI – Udhėzuesi. Ai Qė krijoi ēdo gjė e pastaj i udhėzoi.

95. EL-BEDIU – Shpikėsi. Krijuesi i ekzistencės nga mosqenia.

96. EL-BAKI - i Pėrhershmi. I Gjithmonshmi pa fillim dhe pa mbarim.

97. EL-VARITH – Trashėguesi. I Pėrhershmi pas shkatėrrimit tė krijesave.

98. ER-RESHID – Frymėzuesi. Udhėzuesi, I Urti.

99. ES-SABUR – Durimtari. Ėshtė Ai Qė nuk shpejton me dėnim, por shikon, pret dhe vonon, e megjithatė ndėshkimit tė Tij nuk mund t’i shmanget askush qė e ka mohuar dritėn e Tij dhe udhėzimin hyjnor.


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
StartBismi
Postuar nė: 23.04.2009, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008Zoti te shperblefteme me te mirat e Xhennetit, qe na perkujton emrat e All-llahut xh.sh.

99. ES-SABUR – Durimtari. Ėshtė Ai Qė nuk shpejton me dėnim, por shikon, pret dhe vonon, e megjithatė ndėshkimit tė Tij nuk mund t’i shmanget askush qė e ka mohuar dritėn e Tij dhe udhėzimin hyjnor.

Ky emer me pelqen shume

Ky postim ėshtė ndryshuar nga StartBismi nė 23.04.2009, 12:07
PM
Top
Muslimboy
Postuar nė: 23.04.2009, 13:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 729
Antari Nr: 19470
Bashkangjitur: 12.01.2009Allahu te shperbleft dasaa per temen.
Ka then pejgamberi alejhi selam: Kush i meson 99 emrat e Allahut do te hyj ne xhennet.
jo vetem me i msu por edhe me vazhdu me islam se me i msu munet nje njeri qe nuk fal namaz e ky thot i kam mesu keta e do hyj ne xhenet qellimi eshte per muslimant e devotshem.


----------------------------------------
Kjo Dynja eshte sikurse hija nese tenton ta kapesh ate kurr sdo te arrish ta besh ate gje.
Nese ja kthen shpinen asaj,te vjen pas teje(Iben Kajjim)
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 23.04.2009, 13:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Allahu te shperblefte qe solle ketu 99 Emrat e Allahut Xh.sh


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 23.04.2009, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008FLM prej juve
ALLAHU ju dasht edhe juve dhe inshalla na shperblen me xhenet


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 23.04.2009, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Dassa abe tkom thon qysh ne fillim se ty tkemi Dasen e forumit...
Te Lumte ...
Allahu te dasht per kete postim...
Doja te postoja nje Ilahij ne lidhje me emrat e Allahut, eshte shume e mire per ta e degjuar...!


http://www.youtube.com/watch?v=tBP8Q1tSoFg&feature=related----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 23.04.2009, 23:13
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.200870. EL-MUKTEDIR - i Gjithėmundshmi. I Cili realizon tėrė atė qė ka pėrcaktuar.
Kjo me pelqen me shume.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 23.04.2009, 23:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Sqarimi i gjithe Emrave te Allahut...
Te shqiperuara....
Shpresoj te ju pelqeje
Ja vlen te shiqohet...
ka shume mesim brenda.


http://www.youtube.com/watch?v=59bl8JlqX3k&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=3kTe4laRTTI&feature=related


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
e-verteta
Postuar nė: 24.04.2009, 00:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 935
Antari Nr: 18922
Bashkangjitur: 07.12.2008Allahu te nderofte..Allahu na mundesofte qe ti mesojme keta emra te bukur..
Vetem Atij i Takojn emrat e Bukur..


----------------------------------------
E verteta nuk njihet permes njerzeve por njoftohu me te verteten,do ti njohish edhe njerzit e saj..”
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 24.04.2009, 08:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Ulqinaku @ 24.04.2009, 00:09)
Dassa abe tkom thon qysh ne fillim se ty tkemi Dasen e forumit...
Te Lumte ...
Allahu te dasht per kete postim...
Doja te postoja nje Ilahij ne lidhje me emrat e Allahut, eshte shume e mire per ta e degjuar...!


http://www.youtube.com/watch?v=tBP8Q1tSoFg&feature=related

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
ALLAHU TE DASHT EDHE TY.
Lum qe te ka ulqini po edhe ti qfar bereqeti ja ke dhen temes. smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Elmedinaa
Postuar nė: 24.04.2009, 15:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1259
Antari Nr: 21875
Bashkangjitur: 24.03.2009ALLAHU te shperbleft
dasaaa smil3dbd4d6422f04.gif
me te vertet nuk edi as se qfar te shkruaj pos qe i lutem ALLAHUT te gezoj me shum te mira se me te vertet di te shkruash tema per musliman te pergezoj per kete , dhe me vjen mir qe ketu te jepet mundsia te shkruash ate qe di njeriu , dhe te mesoj ai qe nuk di per kete.
faliminderit per nje tem kaq te mir . smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Nuk je i dėgjueshem ndaj Allahut, por pohon se e do Atė...
Kjo nuk ėshtė e mundur, dhe ėshtė shembull shumė i keq...
Sikur dashuria jote tė ishte e sinqertė, ti do tė ishe i dėgjueshem ndaj Tij,..
Sepse ai qė dashuron ėshtė i dėgjueshem ndaj tė dashurit tė tij...
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 24.04.2009, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (shukraa @ 24.04.2009, 16:11)
ALLAHU te shperbleft
dasaaa smil3dbd4d6422f04.gif
me te vertet nuk edi as se qfar te shkruaj pos qe i lutem ALLAHUT te gezoj me shum te mira se me te vertet di te shkruash tema per musliman te pergezoj per kete , dhe me vjen mir qe ketu te jepet mundsia te shkruash ate qe di njeriu , dhe te mesoj ai qe nuk di per kete.
faliminderit per nje tem kaq te mir . smil3dbd4d6422f04.gif

FLM shukraa
ALLAHU te dasht edhe ty
Inshalla jemi te gjith ata qe kontribojm per ket din islam nga se e kemi obligim smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
adora
Postuar nė: 24.04.2009, 17:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 8778
Bashkangjitur: 05.08.2007vec emri im nuk qenka ktu smil3dbd4e02c5440.gif


----------------------------------------
Jeta e budallait eshte me e keqe se vdekja...
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 24.04.2009, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (adora @ 24.04.2009, 18:36)
vec emri im nuk qenka ktu smil3dbd4e02c5440.gif

QK ke ti ktu me pas emrin


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.04.2009, 23:43
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004
http://www.youtube.com/watch?v=0sylGx9T0TM


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio