Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nje Keshill Per Ty, Vazhdo me nje keshille
Ebu_Ubejde
Postuar nė: 11.12.2007, 18:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 11771
Bashkangjitur: 05.12.2007Ska nevoj te e sqaroj temen, eshte shume e qarte qe ne titull!

Ja po filloj un:Largohu nga shoqėria e keqe,e cila tė shtyn drejt gjunaheve.

Vazhdo edhe ti me nje keshille

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ebu_Ubejde nė 11.12.2007, 20:47
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 11.12.2007, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007PO si UBEJDE ?


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Ebu_Ubejde
Postuar nė: 11.12.2007, 19:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 11771
Bashkangjitur: 05.12.2007Ulqinaku Paqja dhe meshira Allahut qoft mbi ty
Me sa e shoh un ti se paske kuptu temen,un nuk jom hoxh por e kom hap ket tem me qellim qe te gjith te postojm nga nje keshill qe te sjellin dobi per ato qe mendojn.
Respekt ..
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 11.12.2007, 19:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007heheheh Ebuu une nuk te pyeta per tu tallur ?>
Sic e shohe me paske keqkuptuar une me seriozisht te pyeta ?
Por tash se duhet me dhan nje keshill pa sqarime ok ja tash po e jap

Mos pini Duhane hani Dardha...!


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Ebu_Ubejde
Postuar nė: 11.12.2007, 19:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 11771
Bashkangjitur: 05.12.2007Besimtari ballafaqohet me gjendje te ndryshme, jane 3 ajete madheshtore te cilet nese i lexon cdo dite dhe vepron sipas tyre, nuk do te veproje apo te thote ndonje fjale qe me vone do te pendohet, ka thene Allahu subhanehu we teala:

"O ju besimtarė, pėmbajuni mėsimeve tė All-llahut dhe thuani fjalė tė drejta." (Ahzab 70)

"Thuaj: "Neve nuk na godet asgjė tjetėr, pėrveē ēka na ėshtė caktuar nga All-llahu; Ai ėshtė ndihmėtar yni". Prandaj, vetėm All-llahut le t'i mbėshteten besimtarėt." (Taube 51)

"...Ne bėmė njėrin prej jush sprovė pėr tjetrin se a do tė jeni tė durueshėm. E Zoti yt ėshtė Ai qė sheh ēdo gjė." (Furkan 20)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ebu_Ubejde nė 11.12.2007, 19:51
PM
Top
daki
Postuar nė: 11.12.2007, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 356
Antari Nr: 9163
Bashkangjitur: 27.08.2007un kam shoqerin time. pothujse 5 vite ham e pim bashk.
ndoshta konsumojm gjera te cilet i ndalon feja jone , por kjo sdo te thote se duhet ti largohem shoqeris time. japim jeten per njeri tjetrin.
me mire tema te ishte kshtu :
largohu shoqerise qe te tradheton dhe te don per INTERES !
PM
Top
SHQIPERIA
Postuar nė: 11.12.2007, 20:21
Quote Post


Xhati
*****

Posti: Antarė
Postime: 247
Antari Nr: 11754
Bashkangjitur: 04.12.2007ahtu esht daki vlla shok kurr mos e do per interes


----------------------------------------
jemi per menyre diplomatike
PM
Top
Ebu_Ubejde
Postuar nė: 11.12.2007, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 11771
Bashkangjitur: 05.12.2007Ulqinaku me te vertete eshte per keqardhje sjellja jote. ke frike All-llahun e meso pake rreth sjelljes se nje Muslimani, e leri ato ( "ehehehee")po jep selam e mos u sjell me mendjemadhesi, sepse vetem veten e demton.
Es-Selam alejkum..
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 11.12.2007, 21:49
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007Nese dikush ju rrespekton ju rrespektone me shum , nese dikush ju demton ju demtone edhe me shum...


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
arniti
Postuar nė: 12.12.2007, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Sendet e mira vin ngadal ngadal, ndersa te keqijat mennjeher..
PM
Top
njeri
Postuar nė: 12.12.2007, 00:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3639
Antari Nr: 11877
Bashkangjitur: 10.12.2007Kjo teme eshte shum e qelluar, nese jo per kejt per mu po. Nuk jam dakort plotesisht me DAKIN sepse ne nje shoqeri qe jam kan dhe jam, pas 3 viteve, duhet te largohem se nese nuk largohem bohet shum vone kete duhet ta bej vetem per familjen time.
Nuk do te thote se nuk i dua ata shoke pore: " JAM I HELMUAR" Keshilla:
"MOS BEJNI GJIHCKA PER SHOQERIN"


----------------------------------------
E vėrteta ėshtė si dielli, edhe kur nuk shihet ajo ekziston, shpesh tė nxeh, por nganjėherė edhe tė djegė.
PMUsers Website
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 12.12.2007, 00:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (Ebu_Ubejde @ 11.12.2007, 20:35)
Ulqinaku me te vertete eshte per keqardhje sjellja jote. ke frike All-llahun e meso pake rreth sjelljes se nje Muslimani, e leri ato ( "ehehehee")po jep selam e mos u sjell me mendjemadhesi, sepse vetem veten e demton.
Es-Selam alejkum..

oo djal une nuk te bere asgje te keqe vetem thjesht qesha se u keqkuptuam..por nese qenke ndier i ofenduar kerkoje falje..por mend ketu mos me shit. ok
Une kam frig Allahun por me sa e shoh une nuk bere asgje jo te hishme...
Pse Islami e ndalon te qeshesh?
Ndersa per punen pershendetjes (selamit) po ta jap ke te drejt ja :

Paqja dhe meshira e Allahut qoft mbi ju dhe familjen tuaj...!


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
daki
Postuar nė: 12.12.2007, 01:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 356
Antari Nr: 9163
Bashkangjitur: 27.08.2007NJERI
un se di se cfar shoqerie ke ti. un flas per veten time se edhe problemet familjare qe i kam pasur bashk me shoket i kemi diskutuar dhe i kemi zgjedhur...me kane dhen keshilla poashtu iu kam dhene keshilla.
nje njeri me shoqeri te mir nuk mbet ne balt asnjiher.
PER SHOK JAP JETEN
PM
Top
Alina
Postuar nė: 12.12.2007, 06:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007urime per temen;eshte tem shum e qelluar!
percjell porosin qe te hapni zemrat per ata qe hyn ne jeten tuaj, dhuroni shume dashuri, sepse sa me shume dashuri te dhuroni edhe me shume dashuri do ju kthehet. Ky eshte ligji i : jep dhe mer, mirpo prit me pak e jep me shum


----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top
basketbolisti
Postuar nė: 12.12.2007, 13:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007keshilla: MOS TA NDIEN CKA THONE TE TJERET PER TY, RRI VETVETJA


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio