Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 4 milion qytetarė falin xhumanė nė Tahrir
Princo
Postuar nė: 18.02.2011, 18:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Rreth 4 milion qytetarė falin xhumanė nė Tahrir. Me flamuj nė duar jenė tubuar nė sheshin kryesor tė Kairos pėr tė festuar javėn e parė nga pėrmbysja e presidentit Hosni Mubarak, dhe pėr t'i bėrė presion sundimtarėve tė rinj ushtarakė.

Organizatorėt parashikuan se rreth njė milion njerėz do tė dalin nė tubimin tė cilin e quajtėn "Marshi i Fitores" numri i te cileve u katerfishua.

Atmosfera nė sheshin Tahrir ėshtė festive, por tanket ende shihen nė rrugė, ndėrsa shumė ushtarė pa uniformė i kontrollojnė dokumentat e identifikimit.

Dijetari i ndaluar egjiptian, Dr. Jusuf Kardavi, pas 30 vjetė ndalese, udhėhoqi njerėz nė faljen e namazit tė Xhumasė nė Sheshin Tahrir.

Jeta nė Egjipt ėshtė larg normalitetit. Bankat janė tė mbyllura, punėtorėt nė grevė dhe mėsimi nuk mbahet.

Kėshilli Suprem ushtarak ėshtė nėn presion tė lirojė tė burgosurit politikė, tė heqė gjendjen e jashtėzakonshme dhe tė mbajė zgjedhje tė lira e tė ndershme.Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
suliot
Postuar nė: 18.02.2011, 18:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 227
Antari Nr: 24432
Bashkangjitur: 30.01.2010 Citim (Princo @ 18.02.2011, 19:22)
Rreth 4 milion qytetarė falin xhumanė nė Tahrir. Me flamuj nė duar jenė tubuar nė sheshin kryesor tė Kairos pėr tė festuar javėn e parė nga pėrmbysja e presidentit Hosni Mubarak, dhe pėr t'i bėrė presion sundimtarėve tė rinj ushtarakė.

Organizatorėt parashikuan se rreth njė milion njerėz do tė dalin nė tubimin tė cilin e quajtėn "Marshi i Fitores" numri i te cileve u katerfishua.

Atmosfera nė sheshin Tahrir ėshtė festive, por tanket ende shihen nė rrugė, ndėrsa shumė ushtarė pa uniformė i kontrollojnė dokumentat e identifikimit.

Dijetari i ndaluar egjiptian, Dr. Jusuf Kardavi, pas 30 vjetė ndalese, udhėhoqi njerėz nė faljen e namazit tė Xhumasė nė Sheshin Tahrir.

Jeta nė Egjipt ėshtė larg normalitetit. Bankat janė tė mbyllura, punėtorėt nė grevė dhe mėsimi nuk mbahet.

Kėshilli Suprem ushtarak ėshtė nėn presion tė lirojė tė burgosurit politikė, tė heqė gjendjen e jashtėzakonshme dhe tė mbajė zgjedhje tė lira e tė ndershme.Fotografi e jashtme

Elhamdulilah!!!!
PM
Top
Princo
Postuar nė: 18.02.2011, 18:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (suliot @ 18.02.2011, 19:25)
Elhamdulilah!!!!

shum me rendesi eshte kjo smil3dbd4e5e7563a.gif

Dijetari i ndaluar egjiptian, Dr. Jusuf Kardavi, pas 30 vjetė ndalese, udhėhoqi njerėz nė faljen e namazit tė Xhumasė nė Sheshin Tahrir.

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Boss76
Postuar nė: 18.02.2011, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008Elahmdulilah, Muslimant jan njeres te paqes te bashkpunimit e vllazeris, kjo tregon se ata kan qen kunder diktatures se Mubarakut, me nji web pata lexu se djali i Mubarakut pat then se kur do behet president sdo te lejoj Mjekra dhe hixhab All-llahu eshte ma i MAdhi ai i regullon punet ndrishe, All-llahu ua pranoft namamzin e xhumas atyre dhe gjith Umeti Muhammedit s.a.v.s. DHasht All-llahu te gjith Diktatoret te Largohen pa gjakderdhje. Amin


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
Informata
  Postuar nė: 18.02.2011, 19:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 462
Antari Nr: 25740
Bashkangjitur: 08.12.2010Allahu Ekber...

Elhamdulilah.


----------------------------------------
-Kjo botė i ngjan njė plake e cila ėshtė fshehur nėn vellon e nuseris...!>?
_____
PMUsers Website
Top
dasaaa
Postuar nė: 18.02.2011, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Mashallah
Po vjen koha


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Inviktus
Postuar nė: 18.02.2011, 20:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1147
Antari Nr: 18683
Bashkangjitur: 24.11.2008We la hawle we la kuwete ilah bilah - Allahu Ekber


----------------------------------------
I am a proud Albanian Muslim
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 18.02.2011, 20:19
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Ua befte Zoti kabull...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 18.02.2011, 20:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010ME NE FUND MIRE SE ERDHE DEMOKRACI NE EGJIPT TE RROSH PERGJITHMONE!


4 milion qytetarė falin xhumanė nė Tahrir-jua pranoft Zoti lutjet besimtareve! smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
Boss76
Postuar nė: 18.02.2011, 20:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008 Citim (trandafile @ 18.02.2011, 21:22)
ME NE FUND MIRE SE ERDHE DEMOKRACI NE EGJIPT TE RROSH PERGJITHMONE!


4 milion qytetarė falin xhumanė nė Tahrir-jua pranoft Zoti lutjet besimtareve! smil3dbd4d6422f04.gif

RRUSH apo RROFSH ???AMIN INSHAALL-LLAH


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
dasaaa
Postuar nė: 18.02.2011, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Cusack @ 18.02.2011, 21:19)
Ua befte Zoti kabull...

AMIN smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Morali
Postuar nė: 18.02.2011, 20:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 531
Antari Nr: 15984
Bashkangjitur: 14.06.2008Atyre ua beft zoti kabull a sa per fitore ose per clirim doe shohim se cka do bjellin tash e tutje se ata nderojn diktatoret por len te njejtin sistem me besoni se tash egiptit do ti duhet nja 15 vjet qe te stabilizohet
Se permbi se 20 mij njeres jetojn ne vareza e te gjith keta kajn mar pjes ne demostrata nuk dua te keqkuptohem gjoja se jam pro mubarakut por nuk e di nese eshte e drejt kjo per egjiptaset se edhe musliman edhe demokrat nuk shkon


----------------------------------------
Nese gjithmon do t'veprosh ashtu sic ke vepruar,gjithmon do ta fitosh ate qe e ke fituar..

Po te mos ekzistonte zoti nuk do te ekzistonin Ateistat.
PMUsers WebsiteMSN
Top
Boss76
Postuar nė: 18.02.2011, 20:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008 Citim (Morali @ 18.02.2011, 21:30)
Atyre ua beft zoti kabull a sa per fitore ose per clirim doe shohim se cka do bjellin tash e tutje se ata nderojn diktatoret por len te njejtin sistem me besoni se tash egiptit do ti duhet nja 15 vjet qe te stabilizohet
Se permbi se 20 mij njeres jetojn ne vareza e te gjith keta kajn mar pjes ne demostrata nuk dua te keqkuptohem gjoja se jam pro mubarakut por nuk e di nese eshte e drejt kjo per egjiptaset se edhe musliman edhe demokrat nuk shkon

Kush ti mbron te drejtat ma shum se Islami,Islam(Paqe)po te jesh Musliman i drejt jo ne emer te Ilsamit 1000 te zeza.Ne kohen e Omer bi-AbdulAzizit edhe ujku nuk i hande dhent(delet)si ishte i drejt, i drejt ne familje idrejt me kojshi idrejt me popull mbi te gjitha ma i drejt me All-llahun dhe Hadithin e Pejngamberit s.a.v.s.


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
AnAmIkA
Postuar nė: 18.02.2011, 22:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1552
Antari Nr: 25265
Bashkangjitur: 18.06.2010Elhamdulilah smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
admi
Postuar nė: 18.02.2011, 22:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 298
Antari Nr: 21630
Bashkangjitur: 13.03.2009
http://www.youtube.com/watch?v=qfK6uBpPSWg


----------------------------------------
O ZOT ME JEP MEND TE KUPTOJ SA I PAMEND QE JAM,,,,,ME JEP DIJE TE KUPTOJ SA I PADITUR QE JAM,,,,,ME JEP FORC TE KUPTOJ SA I PAFUQISHEM QE JAM,,,,,
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio