Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Allahu nuk e korit dikend pa e meritu!
want3d
Postuar nė: 26.07.2012, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Nė njė rast dr.Buti tha pėr shej Albanin se ai ėshtė munafik, nė kėtė rast shejhu u pėrgjigj me fjalėt: "O Allah zgjatja jetėn Butit dhe nxjerre nė shesh nifakun(dyftyrėsin) e tij",
Dhe ja tash ai i mbushi 90 dhe u plotėsua duaja e shejh Albanit doli nė shesh kufri i Butit me pėrkrahjen e Faraonit tė Sirisė Bashar Qenit!


Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga want3d nė 26.07.2012, 14:12


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
mbreti
Postuar nė: 27.07.2012, 03:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007Kush eshte ky Buti dhe cka ka bere?

Tash sapo e pashe, biografine e kishte shume te begate, pro nuk arrita te kuptoj se cka ka bere. Thjesht pyes per informate dhe jo per provokim.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga mbreti nė 27.07.2012, 03:39


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
want3d
Postuar nė: 28.07.2012, 14:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Ky,BUTI, eshte qe e perkrah kryetarin e Sirise,Bashar Asadin qe po ben masakrimin e muslimaneve, me ndihmen e Iranit.
Prandaj Allahu ne kete moshe te shtyre e ka korit dhe ia ka shfaq dyftyresine e tij duke perkrah kete jobesimtar qe derdh ne cdo moment gjakun e muslimaneve ne Siri.


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
want3d
Postuar nė: 29.07.2012, 09:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Arabia Saudite refuzon ti jape Butit vizė Umre per te kaluar ne Qabe 10 diteshin e fundit te Ramazanit

P.s Kur shkel urdherat dhe perkrah zullumqaret dhe jobesimtaret, Allahu te privon nga gjerat e hajrit.


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
serious
Postuar nė: 31.07.2012, 21:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 26772
Bashkangjitur: 23.07.2011 Citim (want3d @ 26.07.2012, 08:11)
Nė njė rast dr.Buti tha pėr shej Albanin se ai ėshtė munafik, nė kėtė rast shejhu u pėrgjigj me fjalėt: "O Allah zgjatja jetėn Butit dhe nxjerre nė shesh nifakun(dyftyrėsin) e tij",
Dhe ja tash ai i mbushi 90 dhe u plotėsua duaja e shejh Albanit doli nė shesh kufri i Butit me pėrkrahjen e Faraonit tė Sirisė Bashar Qenit!


Fotografi e jashtme

Munafikat mendojne se do ta genjejne Allahun dhe besimtaret por Allahu ua nxjerr ne shesh ate qe e kane ne zemer.


----------------------------------------
Islami-sistem i jetes
PMUsers Website
Top
SERAVA007
Postuar nė: 01.08.2012, 08:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 120
Antari Nr: 26392
Bashkangjitur: 12.04.2011teme e komplikume, zoti i di sekretet dhe zemrat e njerzve, por qendrimi i sotshem politik i butit nuk eshte kufer, gabim e keni

arabet musliman jane te predeterminuar me hjek keshtu si jane deri me ardhjen e hazreti isas,,, vetem sa kan filluar luftrat te melhemja e madhe qe e paralajmeron pejgamberi jone...

nese duhet me perkrah albanin pse ka qene shqiptar, eshte tjeter pune, ama me lidh ket pun me kufr... po del si me marr dor ne kompetencat e zotit... kujdes
PM
Top
want3d
Postuar nė: 02.08.2012, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Serava vella, hiq nuk eshte e komplikume tema,sdi ku po dyshon? E vertete qe Allahu e din zemeren e cdo kujt.Ne gjykojme sipas asaj qe e shaf personi e jo se cka ka ne zemren e tij.Ne kete rast,Buti njifet si nje nder nga ulemate ne Siri,mirepo me perkrahjen qe po ia jep Asadit,kriminelit te Sirise qe cdo sekonde vret musliman,Asadi qe eshte nga sekti i shiiave-alevit.
Allahu dhe Pejgamberi na mesojne se vrasja e muslimanit eshte kufer,dalje prej fese.Kete e deshmojne edhe vet sirianet per Butin,sdi a ke pa shume video ne interenet duke e perzan Butin prej xhamise.Tash me e fundit, Saudia ia ka refuzu dhenien e vizes Butit per te qendru 10 ditet e fundit ne Meke.

Ndersa te muslimanet nuk i shikojme punet ashtu siq ke thene,se e perkrahim Albanin se eshte shqiptar.Njejt edhe Tereza eshte shqiptare,por as qe e bejme hesap si te tille.Prandaj KUJDES


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 03.08.2012, 13:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011Teme interesante.
Eshte e vertetcse Buti eshte dijetare i madh kjo eshte e pamohueshme.
Gabimet jan njerezore mirpo kut vjen nje lajm gjithemon duhet tja shohim burimin se prej ku vjen ( ashtu sic na ka porositur Muhamedi SAW)
Duhet te na sjellesh burimin qoft video apo deklarat per fetwsn ne fjale se Buti po perkrah Asadin.
Nuk e kontestoj lajmin mirpo dua thjesht burimin- faktin!
We Selam


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
want3d
Postuar nė: 03.08.2012, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007 Citim (Ebu_Alban @ 03.08.2012, 14:35)
Teme interesante.
Eshte e vertetcse Buti eshte dijetare i madh kjo eshte e pamohueshme.
Gabimet jan njerezore mirpo kut vjen nje lajm gjithemon duhet tja shohim burimin se prej ku vjen ( ashtu sic na ka porositur Muhamedi SAW)
Duhet te na sjellesh burimin qoft video apo deklarat per fetwsn ne fjale se Buti po perkrah Asadin.
Nuk e kontestoj lajmin mirpo dua thjesht burimin- faktin!
We Selam

Qėndrimi ndaj Ramadan Butit pėr ngjarjet e fundit nė Siri ?

E hėne 9 Prill 2012 23:28
PYETJA:
Hoxhė i nderuar, cfar mendimi keni ju personalisht per Dijetarin e njohur El-Buti. Dhe si e komentoni ju perkrahjen qe ky dijetar [po i jep zullumqarit te poshter Sirian. Ku ne disa video qe kam pare ai gjithnje po lavderon ket zullumqar dhe asnjeher nuk thot keq per te. Pse qendron keshtu puna? A mos ky dijetar ka frike prej ketij diktatori a? SubhanAllah, nese mundet me detajisht nje sqarim rreth kesaj. Allahu ju shperblefte, per fjalet e sinqerta?

Mr. Bashkim Aliu

PĖRGJIGJA:

Esselamu alejkum. Sė pari mė vjen rėndė qė tė flas pėr dijetarė prej tė cilėve ne kemi mėsuar dhe akoma mėsojmė, nėse jo drejtpėrdrejtė, me siguri pėrmes librave dhe ligjėratave tė tyre. Dr. Buti ėshtė njė mendimtar i njohur islam jo vetėm nė tokėn e Shamit, por nė mbarė botėn. Ka dhėnė kontribut tė dalluar shkencor nė shumė fusha tė shkencave islame. Ėshtė shumė normale se ka gjėra qė nuk janė tė pranuara nga tė gjithė, apo me fjalė tjera, ka gjėra pėr tė cilat dijetarėt tjerė mendojnė ndryshe, dhe kjo ėshtė shumė normale nė shkencė. Mirėpo, ka gjėra qė, megjithatė, duhet tė thuhen. Jo se ne kemi arritur t’i zėmė dijetarėt e mėdhej, por se dijetarėt tjerė kanė bėrė vėrejtje ndaj tyre, dhe ne i paraqesim kėtu qėndrimet dhe vėrejtjet e tyre.
Pėr Dr. Butin duhet dalluar dy aspekte:atė shkencor dhe qėndrimet politike. Pėr aspektin shkencor tregova mė lartė se Ramadan Buti ka dhėnė kontribut nė disa lėmi shkencore, pa marrė parasyshė se ka edhe vėrejtje dhe ka shumė qė nuk pajtohen me tė. Por, e pėrsėris, kjo ėshtė krejt normale nė shkencė.

Ndėrkaq, pėr sa u pėrket qėndrimeve politike, unė qė herėt kam lexuar dhe dėgjuar vėrejtje tė dijetarėve ndaj qėndrimeve tė tij politike. Jo vetėm tash, por edhe mė herėt, shumė dijetarė e kanė kritikuar Ramadan Butin pėr qėndrimet e tij politike, dhe nė veēanti qėndrimin e tij qė nuk u ka hije dijetarėve ndaj familjes qė e mban nė dorė me dhunė pushtetin nė Siri, e qė dihet se kanė bėrė krime ndaj popullatės muslimane nė Siri.

Me tė vėrtetė ėshtė pėr tu habitur se edhe tash, kur populli ėshtė ngritur dhe masakrohet nė mėnyrėn mė brutale nga regjimi alevit anti islam dhe anti sunit nė veēanti i familjes Asad, ai vazhdon ta mbėshtesė kėtė kryetar qė ėshtė jolegjitim dhe ta akuzojė popullin dhe kryengritėsit se janė nė shėrbim tė agjendave tė huaja.

Kjo ėshtė pėr tė ardhur keq nga njė dijetar si ky. Kėto vėrejtje Ramadan Butit ia kanė bėrė dijetarė tė famshėm tė kohės sonė, si:Jusuf El-Kardavi, Ali Sabuni, Muhamed Ratib Nabulsi, Selman Aude dhe shumė shkollarė tjerė muslimanė.

Sė kėtejmi, edhe unė i bashkangjitem dėnimit tė kėtyre dijetarėve ndaj Ramadan Butit, dhe mund tė them se Dr.Buti ka arritur rezultate nė aspektin shkencor, por ka dėshtuar, edhe atė rėndė, nė qėndrimet e tij politike, nė veēanti me mbėshtetjen qė ua jep xhelatėve tė muslimanėve tė Sirisė. Allahu ia faltė atij dhe neve.
Allahu e di mė sė miri.


P.s Po flas per mendimin tim,ky far Buti nuk ka lene as nje arsye per te dyshu ne dyftyrsine e tij. Pasiqe Allahu pranon duate e roberve te Tij te sinqerte. Ne kete rast duaja e Shejh Albanit per Butin.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga want3d nė 03.08.2012, 16:03


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
SERAVA007
Postuar nė: 06.08.2012, 00:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 120
Antari Nr: 26392
Bashkangjitur: 12.04.2011 Citim (want3d @ 03.08.2012, 17:01)
Qėndrimi ndaj Ramadan Butit pėr ngjarjet e fundit nė Siri ?

E hėne 9 Prill 2012 23:28
PYETJA:
Hoxhė i nderuar, cfar mendimi keni ju personalisht per Dijetarin e njohur El-Buti. Dhe si e komentoni ju perkrahjen qe ky dijetar [po i jep zullumqarit te poshter Sirian. Ku ne disa video qe kam pare ai gjithnje po lavderon ket zullumqar dhe asnjeher nuk thot keq per te. Pse qendron keshtu puna? A mos ky dijetar ka frike prej ketij diktatori a? SubhanAllah, nese mundet me detajisht nje sqarim rreth kesaj. Allahu ju shperblefte, per fjalet e sinqerta?

Mr. Bashkim Aliu

PĖRGJIGJA:

Esselamu alejkum. Sė pari mė vjen rėndė qė tė flas pėr dijetarė prej tė cilėve ne kemi mėsuar dhe akoma mėsojmė, nėse jo drejtpėrdrejtė, me siguri pėrmes librave dhe ligjėratave tė tyre. Dr. Buti ėshtė njė mendimtar i njohur islam jo vetėm nė tokėn e Shamit, por nė mbarė botėn. Ka dhėnė kontribut tė dalluar shkencor nė shumė fusha tė shkencave islame. Ėshtė shumė normale se ka gjėra qė nuk janė tė pranuara nga tė gjithė, apo me fjalė tjera, ka gjėra pėr tė cilat dijetarėt tjerė mendojnė ndryshe, dhe kjo ėshtė shumė normale nė shkencė. Mirėpo, ka gjėra qė, megjithatė, duhet tė thuhen. Jo se ne kemi arritur t’i zėmė dijetarėt e mėdhej, por se dijetarėt tjerė kanė bėrė vėrejtje ndaj tyre, dhe ne i paraqesim kėtu qėndrimet dhe vėrejtjet e tyre.
Pėr Dr. Butin duhet dalluar dy aspekte:atė shkencor dhe qėndrimet politike. Pėr aspektin shkencor tregova mė lartė se Ramadan Buti ka dhėnė kontribut nė disa lėmi shkencore, pa marrė parasyshė se ka edhe vėrejtje dhe ka shumė qė nuk pajtohen me tė. Por, e pėrsėris, kjo ėshtė krejt normale nė shkencė.

Ndėrkaq, pėr sa u pėrket qėndrimeve politike, unė qė herėt kam lexuar dhe dėgjuar vėrejtje tė dijetarėve ndaj qėndrimeve tė tij politike. Jo vetėm tash, por edhe mė herėt, shumė dijetarė e kanė kritikuar Ramadan Butin pėr qėndrimet e tij politike, dhe nė veēanti qėndrimin e tij qė nuk u ka hije dijetarėve ndaj familjes qė e mban nė dorė me dhunė pushtetin nė Siri, e qė dihet se kanė bėrė krime ndaj popullatės muslimane nė Siri.

Me tė vėrtetė ėshtė pėr tu habitur se edhe tash, kur populli ėshtė ngritur dhe masakrohet nė mėnyrėn mė brutale nga regjimi alevit anti islam dhe anti sunit nė veēanti i familjes Asad, ai vazhdon ta mbėshtesė kėtė kryetar qė ėshtė jolegjitim dhe ta akuzojė popullin dhe kryengritėsit se janė nė shėrbim tė agjendave tė huaja.

Kjo ėshtė pėr tė ardhur keq nga njė dijetar si ky. Kėto vėrejtje Ramadan Butit ia kanė bėrė dijetarė tė famshėm tė kohės sonė, si:Jusuf El-Kardavi, Ali Sabuni, Muhamed Ratib Nabulsi, Selman Aude dhe shumė shkollarė tjerė muslimanė.

Sė kėtejmi, edhe unė i bashkangjitem dėnimit tė kėtyre dijetarėve ndaj Ramadan Butit, dhe mund tė them se Dr.Buti ka arritur rezultate nė aspektin shkencor, por ka dėshtuar, edhe atė rėndė, nė qėndrimet e tij politike, nė veēanti me mbėshtetjen qė ua jep xhelatėve tė muslimanėve tė Sirisė. Allahu ia faltė atij dhe neve.
Allahu e di mė sė miri.


P.s Po flas per mendimin tim,ky far Buti nuk ka lene as nje arsye per te dyshu ne dyftyrsine e tij. Pasiqe Allahu pranon duate e roberve te Tij te sinqerte. Ne kete rast duaja e Shejh Albanit per Butin.

hoxhallaret e maqedonise nuk mba mbushin mendjen, nuk kane esence, thelb, as ata qe permenden ne kete shkrim, askush nga emrat e permendur te ketij hoxhes, nuk kane dhene prova te dalin jashte hadisit te pejgamberit, do te vije koha e melhemes se madhe, do te vij koha ku islami mbetet ne fjale, ku i miri si kardavi e tjere nuk refuzojn aleancen krishter-qifute, qe paralajmeron zoti kuran...

prandaj kadal, islami qendron mbi politiken, mbi arabin saudite, qe kane shit hilafetin te anglezet para 100 vjeteve...

te ceket jane kta hoxhallare me u marr me punet e muslimaneve te botes, kur nuk mujn me mbrojt dinjitetin e tyre vendin se ku jetojn..

PM
Top
want3d
Postuar nė: 06.08.2012, 18:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007me fal ateher sdi se si me te bind ty, nuk mund te gjej prej kalibrit tend. Nuk te mbushin mendjen hoxhallaret e tere Maqedonise, dhe dietaret qe i njeh Bota.

Shiko kete video qe flet vet Buti per kryengritesit ne Siri. Ndoshta e kupton gjuhen arabe,ose titrat ne gjuhen angleze


http://www.youtube.com/watch?v=OA_Bu-XObwk


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
SERAVA007
Postuar nė: 07.08.2012, 04:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 120
Antari Nr: 26392
Bashkangjitur: 12.04.2011 Citim (want3d @ 06.08.2012, 19:32)
me fal ateher sdi se si me te bind ty, nuk mund te gjej prej kalibrit tend. Nuk te mbushin mendjen hoxhallaret e tere Maqedonise, dhe dietaret qe i njeh Bota.

Shiko kete video qe flet vet Buti per kryengritesit ne Siri. Ndoshta e kupton gjuhen arabe,ose titrat ne gjuhen angleze


http://www.youtube.com/watch?v=OA_Bu-XObwk

shoq asgje te keqe s'ka thene buti ne kete fjalim, si ka thene ashtu edhe eshte...

cili shtet perendimor do lejonte grupe te armatosura me rrezuar qeveri... logjiko pak...

ndersa pse te arabet s'ka demokraci, eshte teme tjeter, ngase skane institucione, s'kane vetedije per nje gje te tille... duhet ta shohim pune pak me thelle, jo te flasim me ndjenja dhe info te njeanshme...

ne asnje shtet arab nuk do te kete demokraci te tipit perendimor, profeti yt dhe i imi e garanton se demokracia e aleances krishtere-cifute eshte mashtrim dhe largim nga pushteti hyjnor...

freno pak...

kurse nje pyetje une e kam per ty, cka fitoj un si musliman ne naten e vorrit nese i them Butit se eshte gabim dhe kafir...

edhe nje pyetje tjeter, sa ashabe te pejgamberit vdiqen ne lufta te pakuptimta, anipse e paten te paralajmeruar xhenetin nga pejgamberi...

mos u bene viktime e hoxheve debile te maqedonise, qe s'kane lidhje se cka ndodhe ne bote...

agjerim te lehte...

PM
Top
want3d
Postuar nė: 07.08.2012, 13:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Ska thene gje te keqe se ste ka djeg ty qe jeton ne paqe e liri e ne qetesi, e kuptoj se je ka e shikon unin tend dhe ste ha palla per te tjeret. Kete e kuptoj se nuk perfill asnje hoxhe dhe asnje dije qe ata kane,sidomos per ata ne Maqedoni e ne bote ne vecanti.

Ti cysh po e kuptoj se u paske gjet te meta dhe gabime sahabeve se luftrat qe kane bere disa prej tyre kane qene te pakuptimta.Keshtu flasin vetem injorantet e fese dhe orintalistat.

Mos polemizo me oratorin as me ahmakun pasi qė nė atė mėnyrė oratori do tė mund me fjalė, ahmaku tė ofendon.


“Ka agjėrues tė cilėt nuk pėrfitojnė nga agjėrimi veē etjes dhe urisė.” (Nesai)----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
---OXO---
Postuar nė: 07.08.2012, 15:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (want3d @ 07.08.2012, 14:09)
Ska thene gje te keqe se ste ka djeg ty qe jeton ne paqe e liri e ne qetesi, e kuptoj se je ka e shikon unin tend dhe ste ha palla per te tjeret. Kete e kuptoj se nuk perfill asnje hoxhe dhe asnje dije qe ata kane,sidomos per ata ne Maqedoni e ne bote ne vecanti.

Ti cysh po e kuptoj se u paske gjet te meta dhe gabime sahabeve se luftrat qe kane bere disa prej tyre kane qene te pakuptimta.Keshtu flasin vetem injorantet e fese dhe orintalistat.

Mos polemizo me oratorin as me ahmakun pasi qė nė atė mėnyrė oratori do tė mund me fjalė, ahmaku tė ofendon.


“Ka agjėrues tė cilėt nuk pėrfitojnė nga agjėrimi veē etjes dhe urisė.” (Nesai)

Kadal.

Gjithmon Buti, per nje pjese te besimtareve ka qene hale ne sy dhe kjo eshte shprehur haptas, e tash me kete “bllof” te tije, duket se per kete gjest gezimi eshte shtuar aq shume sa qe ka mundur dhe urrejtjen ndaj Assadit.

Familja Al-Assad, erdhi ne pushtet ne vitet e 60-ta dhe pikerisht me ndihmen e sionisteve franchez. Mirpo sot eshte kjo periudhe kur ky diktator(si ne Siri, Egjypt, Libi..etjer, te gjithe pjelle e sionisteve) u ktheu shpinen urdherave sionist per tu bashkuar me aleatet si Rusia, Kina dhe Irani. Njera nga arsyet eshte se, Siria ka portit detar Tartus e cila gjithashtu sherben si baze ushtarake ruse, me te cilen eshte i vetmi vend ku Rusia ka qasje ne Mesdhe. Nese perendimoret e marin ne dore udheheqesine Siriane, kjo do te ndikoje qe te eliminohet dhe ndikimi ushtarak rus ne Mesdhe.Mu per kete arsye jo rastesisht sponzori gjeneral i armatimit cilesor i rebeleve Sirian eshte Sorrios & co (kur e kemi parasysh se rebelet palestinez edhe sot , armen me te fuqishme e kan gurin!!!)

Ne realitet i gjith impakti i pranveres arabe eshte nje instrument per t’i dobsuar shtetet ne fjale, nga brendia, qoft ushtarakisht, politikish madje dhe ekonomikisht , qe me lehte me pas te udhehiqen nga qeveri te korruptuara dhe te futura ne borxhe , nga vet sionistet (apo, qoft edhe me invazion ushtarak nga vet aleanca).Ketu vlen te ceket se dhe Arabia Saudite ka nje familje diktatoresh qe mund te jete me e rrezikshem se te gjithe te larte permendurit , por aty ende nuk shifen fluskat e rebeleve!!! Pse? Sepse ende familja funkisionon nen urdherat e perendimoreve...!

Mu per kete, Buti nuk ka te drejt te perkrah diktatorin e ashper Assad, por ka te drejte te na shpjegoj qellimin e keq sionist, duke manipuluar turrma te tera njerezish...


Ky postim ėshtė ndryshuar nga ---OXO--- nė 07.08.2012, 15:37


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
SERAVA007
Postuar nė: 07.08.2012, 19:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 120
Antari Nr: 26392
Bashkangjitur: 12.04.2011 Citim (want3d @ 07.08.2012, 14:09)
Ska thene gje te keqe se ste ka djeg ty qe jeton ne paqe e liri e ne qetesi, e kuptoj se je ka e shikon unin tend dhe ste ha palla per te tjeret. Kete e kuptoj se nuk perfill asnje hoxhe dhe asnje dije qe ata kane,sidomos per ata ne Maqedoni e ne bote ne vecanti.

Ti cysh po e kuptoj se u paske gjet te meta dhe gabime sahabeve se luftrat qe kane bere disa prej tyre kane qene te pakuptimta.Keshtu flasin vetem injorantet e fese dhe orintalistat.

Mos polemizo me oratorin as me ahmakun pasi qė nė atė mėnyrė oratori do tė mund me fjalė, ahmaku tė ofendon.


“Ka agjėrues tė cilėt nuk pėrfitojnė nga agjėrimi veē etjes dhe urisė.” (Nesai)

askund nuk te kam ofendu, paraqita mendimin tim, mirepo ju po silleni keq, keni kap predispozitat hyjnore dore... keq


kur e permend nesain per agjerimin, ate me thua mua, duhet me te ardh turp, qka i deshiron nje vellaut qe thote njejte islam


cdo njeri qe mbytet neve na dhimbet, qofte i krishter, cifut ose musliman.


ashabet, lexo historin e luftrave ndermjet veti, mes alise dhe muavise, lexoj citat e profetit per disa te thenura shume para se te ndodhin kta luftra te pakuptimta...

i permenda keta qe te mos guteni me vlersime per buti... mos dilni ne pozita te urretjes....
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio