Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bised me te Zbuluaren !!?
Princo
Postuar nė: 28.07.2012, 10:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.20091- E zbuluara thotė: “Unė e dua Allahun dhe kjo mė mjafton!”
Ne i themi: Allahu ka thėnė: ‘Thuaj: “Nėse e doni Allahun, atėherė ejani pas meje qė Allahu t’iu dojė, t’iu falė mėkatet tuaja, se Allahu ėshtė qė falė shumė, mėshiron shumė.” (Ali Imran, 31)

2- E zbuluara thotė: “Vėrtetė feja ėshtė lehtėsim!”
Ne i themi: Allahu ka thėnė: “Allahu me kėtė dėshiron lehtėsim pėr ju…” (Bekare, 185), dhe Allahu tė ka urdhėruar me mbulesė pėr lehtėsim.

3- E zbuluara thotė: “Zbulimi ėshtė ēėshtje e lehtė.”
Ne i themi: Allahu ka thėnė: “…e keni konsideruar imtėsi, por ajo tek Allahu ėshtė e madhe.” (Nur, 15)

4- E zbuluara thotė: “Ende jam e re, e kur tė plakem do mbulohem.”
Ne i themi: “Vdekja nuk njeh tė rinj dhe pleq.”

5- E zbuluara thotė: “Do tė mbulohem pasi tė martohem!”
Ne i themi: “Robi sprovohet nga furnizimi pėr shkak tė mėkatit qė vepron. Atėherė ke kujdes se ka mundėsi qė Allahu tė tė sprovoj nga martesa pėr shkak tė mos mbulesės.”

6- E zbuluara thotė: “Burri nuk e do mbulesėn.”
Ne i themi: “Nuk respektohet krijesa pėr t’i bėrė mėkat Krijuesit!”

7- E zbuluara thotė: “Mbulohem kur tė bindem pėr mbulesėn.”
Ne i themi: Allahu ka thėnė: “Kur Allahu dhe i dėrguari i Tij vendosin pėr diēka, atėherė as besimtari as besimtarja nuk kanė tė drejtė tė sillen sipas mėnyrės sė vet. Dhe kush nuk e dėgjon Allahun dhe tė dėrguarin e Tij ai me siguri ka humbur keq.” (Ahzabė, 36)

8- E zbuluara thotė: “Mbulesa mė pengon nga puna dhe shkollimi.”
Ne i themi: “Kėnaqėsia e Allahut dhe Xheneti i Tij ėshtė mė i shtrenjtė se ēdo gjė.”

9- E zbuluara thotė: “Frikėsohem se mos njerėzit tallen me mua.”
Ne i themi: “Ti ke shpėrblim dhe grada tek Allahu, njerėzit janė tallur me Muhamedin, alejhi selam, dhe kjo ėshtė rruga e pejgamberėve dhe tė devotshmėve.”

10- E zbuluara thotė: “Nuk mund ta mbajė mbulesėn nė nxehtin e verės.”
Ne i themi: Allahu thotė: Thuaju: “Zjarri i xhehenemit ka vapėn edhe mė tė fortė, nese janė qė kuptojnė!” (Teube, 81)

11- E zbuluara thotė: “E gjithė shoqėria ėshtė e tillė.”
Ne i themi: Kjo pasha Allahun ėshtė thėnia mė e keqe, banorėt e zjarrit thanė: “Ne i kemi gjetur tė parėt tanė nė kėtė fe dhe vazhdojmė gjurmėve tė tyre.” (Zuhruf, 22)
Allahu ka thėnė: “Nė qoftėse u bindesh shumicės (mohuese qė janė) nė tokė, ata do tė largojnė ty nga rruga e Allahut.” (En’amė, 116)

12- E zbuluara thotė: “Zemra e pastėr mė mjafton nga mbulesa.”
Ne i themi: Nėse zemra ėshtė e pastėr, gjymtyrėt do tė drejtoheshin drejt rrugės sė Allahut. Muhamedi, alejhi selam, ka thėnė: “Nė trup gjendet njė copė mishi e cila kur ėshtė nė rregull, i gjithė trupi ėshtė nė rregull dhe me prishjen e saj, prishet i gjithė trupi. Ajo ėshtė zemra!" (Muslimi)


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
jusrak
Postuar nė: 28.07.2012, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 69
Antari Nr: 27266
Bashkangjitur: 06.04.2012mashAllah qfar shkrim i bukur Allahu te shperbleft smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Ai qe shpenzon me urtesi asnjeher nuk mbetet ne varesi te tjereve...
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 31.07.2012, 12:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009uff


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio