Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Evolucioni, Ateizmi dhe Islami
extige_88
Postuar nė: 09.01.2013, 03:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010

----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 12.01.2013, 17:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Prova e evolucionit te njeriut eshte qarte ketu.http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution


Sa herė qė morali mbėshtetet mbi teologji, sa herė qė drejtėsia i mveshet autoritetit hyjnor, mund tė pėrligjen e tė kryhen gjėrat mė imorale, mė tė padrejta e mė famėkeqe.
Nuk ėshtė si nė "Bibėl" se zoti e krijoi njeriun nė imazhin e vet. Pėrkundrazi, njeriu e krijoi zotin nė imazhin e vet.(Ludvig Fojerbah)


Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 12.01.2013, 17:23


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 12.01.2013, 17:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Fotografi e jashtme

Kalimi nga kafsha (me bisht) tek njeriu. Mund tė quhet edhe ndryshe kėrbisht. Kėto gjėra mėsohen nė klasėn e tetė tė shkollės tetėvjeēare. Provė e gjallė e evolucionit.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 12.01.2013, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 12.01.2013, 18:27)
Fotografi e jashtme

Kalimi nga kafsha (me bisht) tek njeriu. Mund tė quhet edhe ndryshe kėrbisht. Kėto gjėra mėsohen nė klasėn e tetė tė shkollės tetėvjeēare. Provė e gjallė e evolucionit.

ah shqiptar me bisht koke ti......skan pas faj shkiet kur kan than ket fjale...e kan pas menue per ty....vaj Mic Sokoli


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 12.01.2013, 19:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (hubejb1 @ 12.01.2013, 20:36)
ah shqiptar me bisht koke ti......skan pas faj shkiet kur kan than ket fjale...e kan pas menue per ty....vaj Mic Sokoli

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 12.01.2013, 23:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 12.01.2013, 18:22)
Prova e evolucionit te njeriut eshte qarte ketu.http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution


Sa herė qė morali mbėshtetet mbi teologji, sa herė qė drejtėsia i mveshet autoritetit hyjnor, mund tė pėrligjen e tė kryhen gjėrat mė imorale, mė tė padrejta e mė famėkeqe.
Nuk ėshtė si nė "Bibėl" se zoti e krijoi njeriun nė imazhin e vet. Pėrkundrazi, njeriu e krijoi zotin nė imazhin e vet.(Ludvig Fojerbah)

Shum sakt e ki pytjen aty : Nese prova e evolucionit eshte e sakte, pse ateher akoma kemi majmune eshte pyetja e pare, dhe e dyta, cilet ishin para ardhesit e majmuneve ? Nga erdhen ata ?


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 13.01.2013, 11:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 12.01.2013, 17:27)
Shum sakt e ki pytjen aty : Nese prova e evolucionit eshte e sakte, pse ateher akoma kemi majmune eshte pyetja e pare, dhe e dyta, cilet ishin para ardhesit e majmuneve ? Nga erdhen ata ?
Evolucioni eshte i sakte s'ka dyshim per kete sepse ADN eshte e ndryshueshme edhe evolucioni nuk vlen vetem per njeriun.
Me pelqeu pyetja jote,problemi me kete eshte se evolucionistet besojne qe ka jetuar nje qenie e ndermjetme midis majmunit dhe njeriut dhe evolimi i ngadalte i kesaj qenie ka sjelle njeriun e sotem.Tani ti do besh pyetjen se si u krijua kjo qenie e ndermjetme dhe pergjigja eshte per shkakt te faktorit natyror ndryshimi i temperaturave ka bere qe kjo qenie te ngrihet me 2 kembe dhe te levizi ne tokes,shkencetaret kane gjetur fosile te austrolopitekut qe ka jetuar rreth 4 milion vjet me pare dhe ky ecte me 2 kembe dhe supozimet jane te ndryshme se si ka mundesuar levizjen me 2 kembe kjo krijese.

Kjo foto e demostron me se miri evolucionin e njeriut nga majmuni.


Fotografi e jashtme

1. Gorilla 2. Australopithecus 3. Homo erectus 4. Neanderthal (La Chapelle aux Saints) 5. Steinheim Skull 6. Modern Human.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 13.01.2013, 11:12


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 13.01.2013, 15:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 13.01.2013, 12:12)
Evolucioni eshte i sakte s'ka dyshim per kete sepse ADN eshte e ndryshueshme edhe evolucioni nuk vlen vetem per njeriun.
Me pelqeu pyetja jote,problemi me kete eshte se evolucionistet besojne qe ka jetuar nje qenie e ndermjetme midis majmunit dhe njeriut dhe evolimi i ngadalte i kesaj qenie ka sjelle njeriun e sotem.Tani ti do besh pyetjen se si u krijua kjo qenie e ndermjetme dhe pergjigja eshte per shkakt te faktorit natyror ndryshimi i temperaturave ka bere qe kjo qenie te ngrihet me 2 kembe dhe te levizi ne tokes,shkencetaret kane gjetur fosile te austrolopitekut qe ka jetuar rreth 4 milion vjet me pare dhe ky ecte me 2 kembe dhe supozimet jane te ndryshme se si ka mundesuar levizjen me 2 kembe kjo krijese.

Kjo foto e demostron me se miri evolucionin e njeriut nga majmuni.


Fotografi e jashtme

1. Gorilla 2. Australopithecus 3. Homo erectus 4. Neanderthal (La Chapelle aux Saints) 5. Steinheim Skull 6. Modern Human.

Si sqarohet shkencerisht ky faktor natyror ? Edhe tani kemi Faktorin natyror qe ndryshon gjithnji, pse valle tani nuk kemi nryshime tek speciet nga faktori natyror. Nese 1 liqen do thahej, pse peshqit do vdisnin te gjithe e jo te evoluonin dhe te jetonin pa uj, ose e kunderta nese nje hapsire e thate do vershohej nga uji, pse keta specie qe jetonin ne thatesi nuk do te evoluojn qe te pershtaten me ambientin ? Perseri nuk kam pergjigje te sakt keshtu, Si u be ky faktor natyror ? Ishte thjesht i rrastesishem qe te krijohej kjo specie ? Si ndodhi, nga se ndodhi ? Nuk ka qen e domosdoshme qe te cohet ne 2 kembe dhe te kete duar, ka mundur te vazhdoj te jetoj edhe me tutje ashtu njejt sikurse majmunet e tjer. Qfar processi ka ndodhur qe te vij ky faktor natyror, dhe a ka perkufizime me te sakta ne lidhje me kete faktorin natyror ? Si sqarohet shkencerisht ky faktor ? Dhe poashtu ajo specie e ndermjetme si qe tha ti, a nuk ka pasur faza nga e cila ka ardhur deri aty, apo thjesht Abra Kadabra ka dal si neper filma, drejt ne specie te ndermjetme gjys njeri gjys majmun ?


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 19.01.2013, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 13.01.2013, 09:03)
Si sqarohet shkencerisht ky faktor natyror ? Edhe tani kemi Faktorin natyror qe ndryshon gjithnji, pse valle tani nuk kemi nryshime tek speciet nga faktori natyror. Nese 1 liqen do thahej, pse peshqit do vdisnin te gjithe e jo te evoluonin dhe te jetonin pa uj, ose e kunderta nese nje hapsire e thate do vershohej nga uji, pse keta specie qe jetonin ne thatesi nuk do te evoluojn qe te pershtaten me ambientin ? Perseri nuk kam pergjigje te sakt keshtu, Si u be ky faktor natyror ? Ishte thjesht i rrastesishem qe te krijohej kjo specie ? Si ndodhi, nga se ndodhi ?
E ke lexuar librin Origjina e Specieve,ti nuk kupton se c'ka eshte perzgjedhja natyrore.Kjo qe thua ti ka te beje me zhdukjen e gjallesave dhe ne e dime qe shume specie jane zhdukur ne bote si dinosuaret etj madje mijera specie ne kohet e sotme jane ne rrezik per zhdukjen e tyre.Perzgjedhja natyrore ka te beje me pershtatjen e gjalleses ndaj faktorit natyror,nese gjallesa i pershtaten ajo do mbijetoje dhe do lere pasardhes qe do te jetojne.Nje shembull,zogjte e bardhe rrezikohen nga grabitaqeret me shume se zogjte e zinj dhe ata jane me pak ne numer pasi sulmohen nga grabitqaret me lehte.Kameleoni me ngjyrat e tij i pershtaten mjedisit dhe ai mbijeton nga grabitqaret.Kjo eshte perzgjedhja natyrore.
 Citim
Nuk ka qen e domosdoshme qe te cohet ne 2 kembe dhe te kete duar, ka mundur te vazhdoj te jetoj edhe me tutje ashtu njejt sikurse majmunet e tjer. Qfar processi ka ndodhur qe te vij ky faktor natyror, dhe a ka perkufizime me te sakta ne lidhje me kete faktorin natyror ? Si sqarohet shkencerisht ky faktor ? Dhe poashtu ajo specie e ndermjetme si qe tha ti, a nuk ka pasur faza nga e cila ka ardhur deri aty, apo thjesht Abra Kadabra ka dal si neper filma, drejt ne specie te ndermjetme gjys njeri gjys majmun ?
Ka teori te ndryshme per ecjen me kater kembe nje nga keto eshte ndryshimi i temperaturave ne toke ben qe kjo specie te evolonte tek Homo Habilis.Fosilet kane deshmuar qe pasardhesi i njeriut para miliona vitesh ecte me 2 kembe dhe ai ka evoluar ngadale duke shkuar tek njeriut i sotem.Ne lidhje me zhvillimet njerezore te mevonshme ndoshta mund te jete edhe enigme por mund ta kene ndryshuar gjenetikisht vizitoret nga hapesira qe gjenden ne shkrimet mesopatame dhe egjiptiane.Pra keta mund ta kene visituar rreth 570.000 vjet me para token ne kerkim te arit dhe njeriun e ndryshuan dhe i dhane plot dije ata visitore quhen anunaki=Ata qe erdhen nga qielli.Ne shume qyteterime te lashta qe besonin ne perendi thoshin qe keta ua dhane njerezimit zhvillimin dhe qendruan me njerezit ne toke.Ne bibel permenden plot shkrime per anije kozmike etj.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 20.01.2013, 23:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (JamesWat @ 19.01.2013, 15:14)
E ke lexuar librin Origjina e Specieve,ti nuk kupton se c'ka eshte perzgjedhja natyrore.Kjo qe thua ti ka te beje me zhdukjen e gjallesave dhe ne e dime qe shume specie jane zhdukur ne bote si dinosuaret etj madje mijera specie ne kohet e sotme jane ne rrezik per zhdukjen e tyre.Perzgjedhja natyrore ka te beje me pershtatjen e gjalleses ndaj faktorit natyror,nese gjallesa i pershtaten ajo do mbijetoje dhe do lere pasardhes qe do te jetojne.Nje shembull,zogjte e bardhe rrezikohen nga grabitaqeret me shume se zogjte e zinj dhe ata jane me pak ne numer pasi sulmohen nga grabitqaret me lehte.Kameleoni me ngjyrat e tij i pershtaten mjedisit dhe ai mbijeton nga grabitqaret.Kjo eshte perzgjedhja natyrore.Ka teori te ndryshme per ecjen me kater kembe nje nga keto eshte ndryshimi i temperaturave ne toke ben qe kjo specie te evolonte tek Homo Habilis.Fosilet kane deshmuar qe pasardhesi i njeriut para miliona vitesh ecte me 2 kembe dhe ai ka evoluar ngadale duke shkuar tek njeriut i sotem.Ne lidhje me zhvillimet njerezore te mevonshme ndoshta mund te jete edhe enigme por mund ta kene ndryshuar gjenetikisht vizitoret nga hapesira qe gjenden ne shkrimet mesopatame dhe egjiptiane.Pra keta mund ta kene visituar rreth 570.000 vjet me para token ne kerkim te arit dhe njeriun e ndryshuan dhe i dhane plot dije ata visitore quhen anunaki=Ata qe erdhen nga qielli.Ne shume qyteterime te lashta qe besonin ne perendi thoshin qe keta ua dhane njerezimit zhvillimin dhe qendruan me njerezit ne toke.Ne bibel permenden plot shkrime per anije kozmike etj.

Une e kam lexuar "Orgjinen e Specieve", por ti e a ke lexuar per origjinen e atij libri qe po mburesh se e ke lexuar? http://en.wikipedia.org/wiki/Al-Jahiz


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 21.01.2013, 04:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011 Citim (nightelf @ 20.01.2013, 17:22)
Une e kam lexuar "Orgjinen e Specieve", por ti e a ke lexuar per origjinen e atij libri qe po mburesh se e ke lexuar? http://en.wikipedia.org/wiki/Al-Jahiz

Vec mos me thuaj se arabia eshte qendra e gjithesise!

The Ancient Greek philosopher Anaxiamander (611-547 B.C.) and the Roman philosopher Lucretius (99-55 B.C.) coined the concept that all living things were related and that they had changed over time. The classical science of their time was observational rather than experimental. Another ancient Greek philosopher, Aristotle developed his Scala Naturae, or Ladder of Life, to explain his concept of the advancement of living things from inanimate matter to plants, then animals and finally man.
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 21.01.2013, 09:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (forumi28 @ 21.01.2013, 05:10)
Vec mos me thuaj se arabia eshte qendra e gjithesise!

The Ancient Greek philosopher Anaxiamander (611-547 B.C.) and the Roman philosopher Lucretius (99-55 B.C.) coined the concept that all living things were related and that they had changed over time. The classical science of their time was observational rather than experimental. Another ancient Greek philosopher, Aristotle developed his Scala Naturae, or Ladder of Life, to explain his concept of the advancement of living things from inanimate matter to plants, then animals and finally man.

Askush nuk thot, sikur te kishe lexuar Al-Jahizin do kishe shikuar se disa here referohet te Aristoteli. Plagiat ka bere Darvini qe nuk i ka cekur burimet e zbulimit te tij, plagiat nuk eshte kur ti i permend referencat sic e ka bere Al-Jahiz.

A nuk e ke mesuar kete gje ne Fakulltet? Ti kur e ke bere temen e diplmomes a eshte dashur cdo gje qe e ke mare nga nje liber tjeter ta shkrujash referencen? Darvini nuk e ka bere nje gje te tille pra vepra e tij eshte nje plagiature kurgje me teper.

Koncepti i farefisnis mes specieve egzistonte qe para Al-Jahiz, por me te filloi idea mbi Seleksionimin Natyror dhe Evulimin (qe qeniet i pershtaten ambientit ku jetojne)


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.01.2013, 13:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Jameswat nuk e dij kur do mbushesh me mend qe nuk ke te drejt te replikosh diqka perderisa nuk ke nje pergjigje konkrete. Nuk jam ketu te te notoj diqka ose me te dhan not kaluse per dordollitje, mirepo perderisa nuk gjen diqka kunder replikes time dhe ti pergjigjes pytjes time per lexuesit ateher e ke te kote repliken.

Veza apo pula ( tha qe eshte total mister ska arrit shkenca te zbulon )

Terri ( Mangesi e drites, total mister sepse dikush e ka krijuar ate, mirepo shkenca nuk ka arritur )

Specia e ndermjetme qe thua ti, gjys shimpanz gjys Njeri ( mister, nuk e din se nga ka evoluar ) sepse nuk besoj qe ka ardhur me abra kadabra.


Mister ? Vertet ? Ne shekullin 21 ku ti thua qe shkenca ka arritur kulmin ? dhe perseri Mister ???


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.01.2013, 13:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (nightelf @ 20.01.2013, 17:22)
Une e kam lexuar "Orgjinen e Specieve", por ti e a ke lexuar per origjinen e atij libri qe po mburesh se e ke lexuar? http://en.wikipedia.org/wiki/Al-Jahiz
Shume mire qe e ke lexuar tani lexo librin God Delusion nga Charles Darwinks.Ku eshte problemi yt me evolucionin Darwini nuk ka qene biolog ai thjesht studio shpendet ne ishujt Galapagos etj.Evolucioni vazhdon te studiohet edhe sot duke zbuluar me shume fosile,prova e evolucionit eshte ndryshimi i ADN.
 Citim (extige_88 @ 21.01.2013, 07:03)
Jameswat nuk e dij kur do mbushesh me mend qe nuk ke te drejt te replikosh diqka perderisa nuk ke nje pergjigje konkrete. Nuk jam ketu te te notoj diqka ose me te dhan not kaluse per dordollitje, mirepo perderisa nuk gjen diqka kunder replikes time dhe ti pergjigjes pytjes time per lexuesit ateher e ke te kote repliken.
Pergjigjet ti kam dhene ty une por kur do vij dita qe ti kuptosh ti ky eshte problemi.
 Citim
Veza apo pula ( tha qe eshte total mister ska arrit shkenca te zbulon )
Shkenca nuk merret me gomarlleqe a e di ca studion shkenca ti.
 Citim
Terri ( Mangesi e drites, total mister sepse dikush e ka krijuar ate, mirepo shkenca nuk ka arritur )
Kjo eshte e njejta pyetje edhe per shpjegimin e zotit nga asgjeja u krijua ai.Nese ti i jep pergjigje ta jap edhe une.Cdo gje eshte zbuluar ne univers sipas teje.
 Citim
Specia e ndermjetme qe thua ti, gjys shimpanz gjys Njeri ( mister, nuk e din se nga ka evoluar ) sepse nuk besoj qe ka ardhur me abra kadabra.
Ka ardhur nga ndryshime gjenetike qe kane ndodhur ne trupin e tij.Si dihet edhe ndonje ndikim nga jashtetokesore.A e ke parasysh Sindromen Down qe shkaktohet nga nje ndryshim gjenetik.
 Citim
Mister ? Vertet ? Ne shekullin 21 ku ti thua qe shkenca ka arritur kulmin ? dhe perseri Mister ???
Jo kjo qe thua eshte genjeshter,shkenca nuk ka arritur kulmin dhe veshtire ta arrij.Gjeja qe nuk di te perdorir njeriu eshte truri dhe vetem Eistein e ka perdoruar 5% ndersa ne vetem 2-3%.
Ja nje shprehje interesante.


Shumica e njerėzve parapėlqejnė mė mirė tė vdesin se sa tė mendojnė; e nė fakt ashtu dhe bėjnė.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 21.01.2013, 14:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 21.01.2013, 14:27)
Shume mire qe e ke lexuar tani lexo librin God Delusion nga Charles Darwinks.Ku eshte problemi yt me evolucionin Darwini nuk ka qene biolog ai thjesht studio shpendet ne ishujt Galapagos etj.Evolucioni vazhdon te studiohet edhe sot duke zbuluar me shume fosile,prova e evolucionit eshte ndryshimi i ADN.
Pergjigjet ti kam dhene ty une por kur do vij dita qe ti kuptosh ti ky eshte problemi.Shkenca nuk merret me gomarlleqe a e di ca studion shkenca ti.Kjo eshte e njejta pyetje edhe per shpjegimin e zotit nga asgjeja u krijua ai.Nese ti i jep pergjigje ta jap edhe une.Cdo gje eshte zbuluar ne univers sipas teje.Ka ardhur nga ndryshime gjenetike qe kane ndodhur ne trupin e tij.Si dihet edhe ndonje ndikim nga jashtetokesore.A e ke parasysh Sindromen Down qe shkaktohet nga nje ndryshim gjenetik.Jo kjo qe thua eshte genjeshter,shkenca nuk ka arritur kulmin dhe veshtire ta arrij.Gjeja qe nuk di te perdorir njeriu eshte truri dhe vetem Eistein e ka perdoruar 5% ndersa ne vetem 2-3%.
Ja nje shprehje interesante.


Shumica e njerėzve parapėlqejnė mė mirė tė vdesin se sa tė mendojnė; e nė fakt ashtu dhe bėjnė.

Te gjitha pergjigjet qe mi ke dhen jane mister, asnje pergjigje sme ke dhen si qe duhet, pastaj gjerat te cilat sdeshiron te perdoresh fjalen mister ke then qe shkenca nuk merret me gomarlleqe. Un perseri te pyes aj njeriu i ndermjetem nga ka ardhur, ti perseri thua mutacione kancerogjene e ku ta dij un, OO burr a gru a qka je, Aj mutacion duhet te ket filluar ne dicka tek dicka, keshtuqe duhet te kesh sqarim se Zanafillen nga e ka ?


Nuk me duken pergjigje mua keto : Mister, Mister, Gomarlleqe, Mister. Vetem keta pergjigje i shof prej teje.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio