Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (13) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> 14 Musliman Konvertohen Ne Katolik
Altruisti
Postuar nė: 27.03.2008, 11:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 848
Antari Nr: 14614
Bashkangjitur: 27.03.200814 persona u pagėzuan nė emer te Atit e tė Birit e tė Shpirtit Shenjėt!

Sot, nė Kishen Katolike shen Ndou nė Prishtinė; u pagėzuan 14 persona. Nė meshen e mbrėmjes e tė shtundes sė madhe qė e drejtoj d. Lekė Oroshi - famullitar; nė praninė e shumė besimtarėve, 14 persona tė moshave tė ndryshme, tė cilėt deri sot i perkisnin besimit musliman, u pagėzuan dhe deshmuan para Kishes se besojnė nė Jezu Krishtin Zot.

Fotografi e jashtme

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=93136
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.03.2008, 12:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Rreth kesaj ngjarjeje mendoj se ardi-pr mund te na sjelle me teper hollesi,sepse e kemi ne vendin e ngjarjes...
Perndryshe,sipas meje behet fjale per tipa te kompleksuar ndaj amerikaneve dhe qe kane qene te zhgenjyer pse kane lindur si myslimane...dhe me mire qe jane konvertuar...barem e kane paster punen tash


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Argument
Postuar nė: 27.03.2008, 12:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006Keto se pari nuk kane qene musliman, ndoshta me "emer" musliman por me zemer dhe vepra jo, sipas disa informatave nga prishtina, te gjithe kane besuar ne ateizem dhe nuk kane pasur lidhje me fene Islame.
Po kete situate e keqperdorin kishat e kosoves per te mare poena se kinse po pranohet krishterizmi prej muslimaneve, kjo eshte imponim dhe imponim i qarte nga ata qe nuk ja dojne te miren shqipetareve si komb.


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top
BigLover84
Postuar nė: 27.03.2008, 13:01
Quote Post


Aldente
*****

Posti: Antarė
Postime: 1218
Antari Nr: 10803
Bashkangjitur: 08.11.2007Sipas mendimit tim keto 14 persona as qe kan qen musliman por ndoshta e kan ber kete per te then se ja se si muslimanet e pranojn Krishterizmnin Kjo nuk mund te jete aspak e vertet se nje musliman i vertet apo muslimane qe beson ne Allah ai nuk mund te besoj ne krishterizem....

Po si te jen kthy ne kete fe Do e pagujn denimin skan ku me i ik ketij dnimi

Falemenderimet dhe Lavdrimet i takojn vetem Allahut te madheruar qe na udhezon ne fen Muslimane Paqa dhe meshira qoft mbi shpirtin e Muhamedit A.s familjen e tij dhe shoket e tij....qe ne jemi MUSLIMAN.


----------------------------------------
G Z, Sch,ZPM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 27.03.2008, 13:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (alvin @ 27.03.2008, 12:26)
Rreth kesaj ngjarjeje mendoj se ardi-pr mund te na sjelle me teper hollesi,sepse e kemi ne vendin e ngjarjes...
Perndryshe,sipas meje behet fjale per tipa te kompleksuar ndaj amerikaneve dhe qe kane qene te zhgenjyer pse kane lindur si myslimane...dhe me mire qe jane konvertuar...barem e kane paster punen tash


Mire e ke Alvin,

neve shqipetarve nuk na duhen musliman ti quajme keshtu "quantitet" ne skem nevoje per shifra e numra, neve shqipetarve na duhen musliman "kualitet" siq kan qene ata te mehershem, me perpara i ke mbytur se sa e kan pranu KRYQIN!!

Sepse nje Musliman kurren e kurres nuk e nderron fene, por k`ta skan qene kurre musliman, pervec se kur kan lindur, sepse cdo femije linde me Islam!

Propaganda e madhe antimuslimane, qe eshte duke u bere neper trojet shqipefolese nga kisha katolike tashi edhe kjo protestante, e ka bere te veten, kan gjetur hapesire, sepse paramendoni te kishin qene kta kryqalite me shumice dhe ne muslimante te kishim bere k`so propagandash anti-kryqtare??!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardona
Postuar nė: 27.03.2008, 13:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 13118
Bashkangjitur: 25.01.2008Ne asnje menyre Muslimani me plot kuptimin e fjales ,i cili e ka kuptuar qe nocioni ISLAM nenkupton "nenshtrim" ndaj urdherave te ZOTIT,nuk mund te konvertohrt ne fe tjeter...
Personat ne fjale kane qene te ashtuquajtur "musliman"....
PM
Top
Altruisti
Postuar nė: 27.03.2008, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 848
Antari Nr: 14614
Bashkangjitur: 27.03.2008Sa pergjigje naive: Skane qene musliman .

Po kur konvertohet nje krishter ne musliman pse ata asnjehere nuk thone skane qene te krishtere ?

Sepse nuk jane naiva si ne.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 27.03.2008, 13:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
altruist,

nje musliman kurre nuk e nderron fene islame, musliman qe do te thot se i nenshtrohet nje Zoti (All-llahut) te behet krishter ta mohoj All-llahun dhe te besoj ne Trinitet, sbesoj te kete keso rastesh!!

Nje komunist, nje ateist, nje paganist mund te konvertohet, por jo nje musliman!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
BigLover84
Postuar nė: 27.03.2008, 13:32
Quote Post


Aldente
*****

Posti: Antarė
Postime: 1218
Antari Nr: 10803
Bashkangjitur: 08.11.2007 Citim (Altruisti @ 27.03.2008, 13:21)
Sa pergjigje naive: Skane qene musliman .

Po kur konvertohet nje krishter ne musliman pse ata asnjehere nuk thone skane qene te krishtere ?

Sepse nuk jane naiva si ne.

Ndoshta per ty mund te jete naive..

Se nje musliman i vertet nuk shkon drejt Ferit por rin ne rugen e drejt te besimit Islam

Te gjith ata qe nuk besojn ne Islam ne nuk brengosemi fare se
Zoti ka krijuar njeres per te mbajtur Islamin nuk na duhen ne Fe njeres te cilet meren me thash e thenme...

Mos me kec kupto..


----------------------------------------
G Z, Sch,ZPM
Top
kritiku_1
Postuar nė: 27.03.2008, 13:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4095
Antari Nr: 10472
Bashkangjitur: 26.10.2007gjithsesi se nuk kan qene musliman kto kjo eshte e qaret mirepo mendoj se kjo ka edhe nje qellim tjeter te fshehur e ai eshte qe nepermejt ketyre propagandave te armiqesojne amerikanet me shqiptaret e kososves kinse ato po perhapin krishterizmin prandaj nuk duhet besuar...

respekt!


----------------------------------------
Kur asgje nuk eshte e sigurt, gjithcka eshte e mundur...
PM
Top
ardona
Postuar nė: 27.03.2008, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 13118
Bashkangjitur: 25.01.2008 Citim (ardi_pr @ 27.03.2008, 13:31)
altruist,

nje musliman kurre nuk e nderron fene islame, musliman qe do te thot se i nenshtrohet nje Zoti (All-llahut) te behet krishter ta mohoj All-llahun dhe te besoj ne Trinitet, sbesoj te kete keso rastesh!!

Nje komunist, nje ateist, nje paganist mund te konvertohet, por jo nje musliman!!

Ashtu eshte pa koment...
tregovu njeher ketyre qe sdin te dallojne te bardhen nga e zeza...
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 27.03.2008, 13:39
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006E drejta e tyre per te vendosur mbi menyren ne te cilen do e besojne dhe do i luten Zotit.

Qofshte e bekuar liria e besimit dhe toleranca fetare!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 27.03.2008, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Cusack @ 27.03.2008, 13:39)


Qofshte e bekuar liria e besimit dhe toleranca fetare!


po po, i dime komentet tuaja!!

nese flitet per Islam, ateher jemi ekstremiste, ndersa tashi me flet per tolerance!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
alvin
Postuar nė: 27.03.2008, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Esh-hedu he lahi lahe il-lA llah,Muhammedu resul-llullah
Kush i beson kesaj,s`do kete dyshim ne fene e zgjedhur...
Ndoshta u duket e cuditshme nga une,por asnjehere nuk e kam vere ne pyetje kete...edhe pse e pelqej liberalizmin dhe Perendimin,(do te pergjigjem per kete,por ja qe i tille jam)por kete qe e postova larte,nuk duhet ta harroje asnje mysliman.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
ardona
Postuar nė: 27.03.2008, 13:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 13118
Bashkangjitur: 25.01.2008 Citim (alvin @ 27.03.2008, 13:46)
Esh-hedu he lahi lahe il-lA llah,Muhammedu resul-llullah
Kush i beson kesaj,s`do kete dyshim ne fene e zgjedhur...
Ndoshta u duket e cuditshme nga une,por asnjehere nuk e kam vere ne pyetje kete...edhe pse e pelqej liberalizmin dhe Perendimin,(do te pergjigjem per kete,por ja qe i tille jam)por kete qe e postova larte,nuk duhet ta harroje asnje mysliman.

Edhe ketu fillove te flasesh per ate liberalizmin tend te famshem...na ke lodh me kete nocion te cilin e ke pervetesuar mire...
Po lexo me mir njeher temen lart nuk flitet per liberalizem ketu...
PM
Top

Topic Options Faqe: (13) [1] 2 3 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio