Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekonomisti me imire shqiptare?!
 
Cili eshte ekonomisti me i mire shqiptare?
Arben Malaj [ 11 ]  [7.91%]
Dhori Kule [ 5 ]  [3.60%]
Halit Xhafa [ 1 ]  [0.72%]
Ibrahim Kuka [ 1 ]  [0.72%]
Sabahudin Komoni [ 1 ]  [0.72%]
Musa Limani [ 5 ]  [3.60%]
Abdylmenaf Bexheti [ 27 ]  [19.42%]
Rufi Osmani [ 70 ]  [50.36%]
Hamit Aliu [ 1 ]  [0.72%]
Tjeter [ 17 ]  [12.23%]
Gjitėsejt vota: 139
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 09:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008Votoni per nje nga opcionet e dhena, sipas mundesise jepni edhe nje mendim te shkurter qe ka te beje me personin qe votoni.

Nese mendoni per ndonje ekonomist tjeter se eshte me i miri, atehere votoni opcionin Tjeter, dhe shenoni ne pergjigjen tuaj emrin e tij, dhe ca fjale per ate.

Ju faleminderit!
PM
Top
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 10:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008ARBEN MALAJ

Pėrvoja Profesionale:
1995-97, Konsulent financiar i pavarur
1993-95, Drejtor rajonal i SME-ve dhe manaxher nė programin PHARE
1992-93, Drejtor i degės sė Bankės sė Shtetit-Vlorė
1993, Lektor i jashtėm nė Fakultetin Ekonomik tė Universitetit tė Tiranės
1986-92, Ekonomist nė degėn e Bankės sė Shqipėrisė-dega Vlorė

Pėrvoja Politike:
2002 e vazhdim, Guvernantor i Shqipėrisė nė BERZH dhe BIZH
2000-2002, Kryetar i Grupit Parlamentar tė PS
2001-2002, Kryetar i delegacionit Ndėrparlamentar tė Kuvendit tė Shqipėrisė nė Parlamentin Europian
1998-2001, Kryetar "Komisioni pėr Ekonominė, Financat dhe Privatizimin"
2000, Kryetar i Komisionit Parlamentar pėr Tryezėn Ekonomike tė Paktit tė Stabilitetit; Sekretar "Komisioni i Posaēėm pėr Paktin e Stabilitetit"; Kryetar i delegacionit "Iniciativa e Europės Qendrore"; Anėtar i Komitetit tė Pėrgjithshėm Drejtues tė PSSH
1997-2001, Deputet nė legjisalturėn e XV tė Kuvendit tė Shqipėrisė
Korrik 1997-shtator 1998, Ministėr i Financave nė qeverinė "Aleanca pėr Shtetin"
Mars-Korrik 1997, Ministėr i Financave nė Qeverinė e Pajtimit Kombėtar dhe Guvernator i Shqipėrisė nė BB
PM
Top
dajki
Postuar nė 20.07.2008, 14:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Hamit Aliu smil3dbd4d8676346.gif ???????? !!!!!!!!!!!! ???????????


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
linndA
Postuar nė 20.07.2008, 14:12
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 16476
Bashkangjitur: 20.07.2008??????????????
PM
Top
smithi
Postuar nė 20.07.2008, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 302
Antari Nr: 8765
Bashkangjitur: 05.08.2007ej ti qe ke hap kete teme shpejt hice hamitin se turpi i madh e ke krahasu me menaf bexhetin dhe dhori kulen hik se ije korit
po ki ska lidhje me ekonomi be ej
PM
Top
smithi
Postuar nė 20.07.2008, 15:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 302
Antari Nr: 8765
Bashkangjitur: 05.08.2007ka edhe shume ekonomist te tjer qe ju nuk i keni permend e ato jane shume te mire po ndoshta edhe me te mire se kta qe keni paraqit ju
si psh
halit xhafa
beshir ciceri
sotiraq dhamo
stefan qirici
PM
Top
Studenti20
Postuar nė 20.07.2008, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006O Zot i madh, cfare turpi. Kush e ka dhene more si opcion Hamit Aliun, ufff, shqiptaret.
Largojeni more. Kujdes se po e futni Naser Rahimin aty, me fakultet te Bujqesise e jep Mikroekonomine ne USHT. Cfare katastrofe. Ku eshte Sulo Haderi e Stefan Ciriqi? Blerim Ramosaj?


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
brikena
Postuar nė 20.07.2008, 17:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 849
Antari Nr: 12102
Bashkangjitur: 21.12.2007AAA hiqe be ket Hamitin se shume gabim e ke, hajde hiqe pash Zotin
PM
Top
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 19:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008 Citim (smithi @ 20.07.2008, 14:57)
ej ti qe ke hap kete teme shpejt hice hamitin se turpi i madh e ke krahasu me menaf bexhetin dhe dhori kulen hik se ije korit
po ki ska lidhje me ekonomi be ej

Pajtohem me ty smith.
Po lere le ta deshmon ate qe thua ti vete sondazhi. Fundja, qellimi i sondazheve eshte mu ky: te tregon se kush eshte top, e kush ne fund.

Sa per ate se e krahasoj me Menafin, gabim e ke. Nese jane vendosur ne te njejten liste te sondazhit, nuk do te thote se jane te nje rangu!

Flm per mirekuptimin.
PM
Top
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008Abdylmenaf Bexheti

Eshtė shtetas i Republikės sė Maqedonisė, i lindur nė vitin 1959 nė Tetovė.
Diplomoi nė vitin 1982 nė Fakultetin e Ekonomisė nė Prishtinė (Kosovė).
Magjistraturėn e kreu nė vitin 1999, nė Universitetin “Shėn Kirilit dhe Metodi" nė Shkup – Fakultetin Ekonomik, Departamenti i Ekonomisė Monetare. Doktoroi nė tė njėjtin Universitet - studimet e politikės fiskale, nė vitin 2002.

Eksperiencėn e tij punuese e filloi nė shėrbimet e Kontabilitetit Financiar nė ‘’Tehno-Promet’’ Tetovė (1983-1985), ku gjatė viteve1985 – 1987 ishte Pėrgjegjės i Financave.
Gjatė periudhės 1987-1994 ishte inspektor i shėrbimeve tatimore nė nivel shtetėror, kurse mė pas Drejtor i pėrgjithshėm i Drejtorisė sė tė ardhurave publike tė Maqedonisė.
Nė vitin 1995 u emėrua Drejtor i Pėrkohshėm nė institucionin e njėjtė.
Gjatė viteve 1996-1997 ishte Ministėr i Zhvillimit nė Qeverinė e Maqedonisė, ndėrsa prej vitit 1997-1998 Ministėr i Transportit dhe Lidhjeve…

Gjatė periudhės 2000-2001 ishte Asistent Profesor nė fakultetin e Ekonomisė - Universiteti i Tetovės. Prej vitit 1998 ėshtė bashkėpunėtor i Institutit "HE-MA" nga Hamburgu, nė fushėn shoqėroro-ekonomike.
Prej themelimit te UEJL-se eshte profesor ne Fakultetin e Administrimit te Biznesit.

Ka te publikuara disa libra universitar, dhe shume analiza ne revistat lokale dhe rajonale.

Aktualisht, Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti ėshtė Pro-rektor pėr ēėshtje financiare ne UEJL.

PM
Top
analfabet
Postuar nė 20.07.2008, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 16041
Bashkangjitur: 17.06.2008per mua ekonomisti me i mire NIKOLA GRUEVSKI(prejardhje shqiptare) dhe pastaj FATMIR BESIMI


----------------------------------------
Mendo mendime te medha, por shijo kenaqesi te vogla..
PM
Top
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 20:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008Dhori KULE
http://www.dhorikule.com

1. TITULLI AKADEMIK
Profesor Doktor nė Ekonomi.

2. ARSIMI
1977 - 1982 – Diplomuar nė fakultetin e Ekonomisė tė Universitetit tė Tiranės.

3. KUALIFIKIME PASUNIVERSITARE (2-4 mujore)
1992 - Itali
1993 - Poloni
1994 - SHBA
1995 - Angli
1996 – Greqi
2000-2002 Gjermani

4. EKSPERIENCA E PUNES
1997 - Dekan i fakultetit tė Ekonomisė tė UT Kryetar i Kėshillit tė Fakultetit tėEkonomisė.
2006 – Kryetar i Kėshillit tė Statistikave
1998 - Kryetar i Unionit tė Ekonomistėve Mbarėshqiptar (Shqipėri,Kosovė, Maqedoni, Mal i Zi)
2001 - 2004 Kėshilltar i jashtėm i Komisionit tė Ekonomisėtė Kuvendit tė Shqipėrisė.
1993- Anėtar i Senatit tė UT
1999- Anėtar i Kėshillit Mbikqyrės tė Bankės sė Kursimeve.
1995 – 2004 Anėtar i Bordit tė Drejtorėve tė Fondacionit tė Edukimit Ekonomik tė tė Rinjve
1994 – 1996 Zv.dekan i fakultetit tė Ekonomisė dhe Pėrgjegjės i Departamentit tė Ekonomisė.
1993- 1994 Pėrgjegjės i Seksionit tė Mikroekonomisė
1984 - Pedagog nė fakultetin e Ekonomisė
1982 – 1984 Pėrgjegjės i Departamentit Ekonomik tė
Uzinės Mekanike tė Naftės Kuēovė.
1982 – 1984 Pedagog i jashtėm i Filialit Berat

5. BIBLIOGRAFIA E PUNIMEVE

A.TEKSTE
”Hyrje nė Ekonomi” pjesa e parė, bashkautor.
”Hyrje nė Ekonomi” pjesa e dytė, bashkautor.
”Ekonomia e Zbatuar” tekst mėsimor i pėrshtatur pėr shkollat e mesme, bashkautor.
”Ekonomia e Zbatuar” tekst i pėrshtatur pėr mėsuesit e shkollave tė mesme, bashkautor.

B. Disa artikuj shkencor
”The Causes and Consequences of Albanian Emigration during Transition: Evidence from Micro Data”. Vol.36, viti 2002- International migration review (bashkautor)
”The Role of State Transformation during Transition in Albania”, Volumi 1, botim i Bamberg Economic Research group on Government and Growth” viti 2001. (bashkautor)
”Pėrballimi i sfidave tė reja tė zhvillimit ekonomik tė Shqipėrisė gjatė tranzicionit kėrkon pėrgatitjen cilėsore tė ekonomistėve tė rinj”. Revista “Ekonomia dhe Biznesi”, 1(5) 2001
”Zhvillimi dhe manaxhimi i potencialeve ekonomike nė kushtet e tranzicionit”. Revista “Ekonomia dhe Biznesi”, 4(8) 2001
”Pro dhe kundėr prishjes sė ndėrtimeve pa leje”. Revista “Ekonomia dhe Biznesi”, 1(15) 2001
”Zhvillimi rajonal dhe ndarja administrative e Shqipėrisė”(bashkautor) - Botim i Unionit tė Ekonomistėve Mbarshqipėtar, 2001
“The Role of State Transforming during Transition in Albania”, 2001, botim i Bamberg Economic Research group on Government and Growth, vol. 1
”Konsolidimi makroekonomik, arritje dhe sfida” botim i Bankės sė Shqipėrisė. (bashkautor), 2002
”Orientimi i politikave ekonomike nė mbėshtetje tė aktivitetit prodhues – domosdoshmėri imperative”. Buletini “Ekonomia dhe Biznesi”, 2002.
”Kreditimi i sektorit prodhures dhe roli i fondeve tė investimeve”. Revista ekonomia dhe Biznesi, Nr. 1 (12), 2003
”Pasojat e migrimit tė biznesmenėve dhe rrugėt pėr zbutjen e tyre”. Revista ekonomia dhe Biznesi, Nr. 1 (15), 2004
Deficiti buxhetor dhe ndikimi i tij nė ekonomi”. Revista ekonomia dhe Biznesi, Nr. 3 (17), 2004
“Tranzicioni dhe Politika e Stabilizimit Makroekonomik”, “Ekonomia dhe Tranzicioni” Nr.2, 1994.

C. STUDIME
1. “Pasojat sociale tė privatizimit nė Shqipėri” Studim i financuar nga Fondacioni F. Ebert Shtiftung, dega Tiranė, 2003
2. “Autoniomia dhe menaxhimi financiar nė universitete: Rasti i Shqipėrisė” Studim i realizuar pėr UNESCO - CEPES, Rumani, 2003
3. “Pasoja social ekonomike tė migrimit tė biznesmeneve dhe rrugėt pėr zbutjen e tyre” Studim i financuar nga Fondacioni F. Ebert Shtiftung, dega Tiranė, 2004
4. “Regional Integration and Metropolitan Development in Southeastern Europe”, European Commission INTERREG III B CADSES Program Projekti: 2A051 RIMED” bashkėpunim me Universitetin e Volos Greqi, 2004.
5. ”Prioritetet e zhvillimit ekonomik nė Shqipėri” (bashkautor). Organizuar nga fondacioni “Fridriech Ebert”, Tirane 1994.
6. ”Politikat Makroekonomike nė Shqipėri”(bashkautor). Organizuar nga fondacioni “Fridriech Ebert”, Tiranė 1994.
7. ”Tranzicioni dhe roli ekonomik i shtetit” (bashkautor). Organizuar nga fondacioni “Fridriech Ebert”, Tirane 1995.
8. ”Reformat ekonomike dhe Politikat Makroekonomike nė Shqipėri” (bashkautor). Organizuar nė kooperim me Universitetin e Athinės, Tiranė, Athinė 1995.
9. “Rritja e shpirtit sipėrmarrės nė universitete - njė forcė shtytėse pėr kombinimin e plotė tė teorisė me praktikėn”, Projekt i mbėshtetur nga MASh, Tiranė 2005

D. PJESMARRJE ME PUNIME NE KONFERENCA SHKENCORE BRENDA DHE JASHTE VENDIT.
”Ekonomi Shqiptare nė Tranzicion” – Korēė 1994.
”Rezultatet e Reformės Ekonomike nė Shqipėri” - Shkodėr 1994.
”Tranzicioni dhe Roli ekonomik i shtetit”. Tiranė, Maj 1995.
Konferencė ndėrkombėtare e Unionit tė Ekonomistėve Mbarėshqiptarė. - Tiranė, nėntor 1999.
Konferencė ndėrkombėtare pėr zhvillimet ekonomike aktuale dhe problemet nė vendet nė tranzicion. - Selanik, Greqi 2000.
Konferencė ndėrkombėtare nė Bamberg, - Gjermani 2001.
Konferencė kombėtare “Shqipėria midis reformavė tė brendeshme dhe integrimit europian”, - Tiranė, 2001.
Tema ”Pro dhe kundėr prishjes sė ndėrtimeve pa leje”. Konferencė e fakultetit tė Ekonomisė Development and management of potentials at the transition I”, Tetor 2001
Konferencė ndėrkombėtare “Zhvillimi i qėndrueshėm i Shqipėrisė”, - Tiranė, 2002.
”Tranzicioni dhe Politika e Stabilizimit Makroekonomik” - Tiranė, Nėntor 1993.
Tema : « Kreditimi i sektorit prodhures dhe roli i fondeve tė investimeve ». Konferencė e fakultetit tė Ekonomisė Development and management of potentials at the transition II” , Tetor 2003
“Zhvillimi ekonomik i rajonit” “Autonomia financiare e arsimit tė lartė”, Universiteti i Shkodrės, Tetor 2003
“Development of Graduate Business Programs in Eastern Europe: The case of Albania” Konferenca XXI Pan-Pacifike, organizuar nga Pan – Pacific Business Association, 26-28 Maj, 2004, Anchorage, Alaska, SHBA.
“Rrjedhojat e migrimit tė biznesmenėve dhe rrugėt pėr zbutjen e tij” Konferenca ndėrkombėtare “Inovacioni, komunikimi, krijimi i vendeve tė reja tė punės dhe promovimi i zhvillimit lokal dhe territorial”, Shkodėr, 9-10 Korrik 2004
“National strategy in E-Government in Albania, Challenges and Achievements” Konferencė organizuar nga Pan-Pacific Business Association, Shanghai, Kinė 23-28 Maj 2005.
“SWOT analysis of Albania’s integration in EU”, Konferencė e organizuar nga Universiteti i Bambergut dhe Universiteti Gjerman nė Hungari, Wittenberg, Gjermani, 20-25 Prill, 2005.
“Tė dhėnat statistikore dhe lidhja me jetėn akademike” “Albanian statistics towards the EU”, Konferencė ndėrkombėtare e INSTAT, Tiranė 6 Dhjetor 2005
“Probleme tė bashkėpunimit tė pedagogėve dhe studentėve me praktikėn” Konferenca “Rritja e shpirtit sipėrmarrės nė universitete” Fakulteti i Ekonomisė, UT, Tiranė 9 Dhjetor 2005
“Albanian Economic Education and the Challenges of the Labour Market” Konferenca “Il sistema Italia di formazione universitaria e post-universitaria ad il mercato del lavoro in Albania e nei Balcani” Koferencė e Ambasadės Italiane, Tiranė Janar 2006.

GJUHET E HUAJA

Gjuha Folur Lexim Shkruajtur
Anglisht Shumė mirė Shumė mirė Shumė mirė
Italian Mirė Mirė Mirė
Rusisht Mjaftueshėm Mirė Mirė

PM
Top
urtesa
Postuar nė 20.07.2008, 20:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008Sabahudin Komoni
http://sq.wikipedia.org/wiki/Sabahudin_Komoni

Arsimimi
Prof.dr. Sabahudin Komoni gjimnazin e kreu, mė 1961, nė Prishtinė si dhe Fakultetin Ekonomik, mė 1965, nė gjuhėn serbokroate. Studimet pasdiplomike i kreu nė Fakultetin Ekonomik tė Universitetin tė Shkupit-Drejtimin e Financave-Problemet Monetare-Kreditore. Nė shkurt tė vitit 1970 e mori titullin e magjistrit tė shkencave ekonomike. Nė vitin 1979 e mbrojti punimin e doktoratės, me titull: "Sistemet Monetare Ndėrkombėtare-Mekanizmi, Kriza dhe Reforma" nė Fakultetin Ekonomik tė Universitetit tė Shkupit. Ka bėrė specializime plotėsuese nė Shkup, Bullgari, Shqiperi, Hungari.

Karriera pedagogjike
Nė shtator tė vitit 1967 ėshtė pranuar asistent nė lėndėn e Financave nė Fakultetin Ekonomik tė Prishtinės. Nė vitin 1970 ėshtė zgjedhur ligjėrues i lėndės sė Financave, nė vitin 1973 ėshtė zgjedhur docent pėr tė njėjtėn lėndė. Mė 1980 ėshtė zgjedhur profesor inordinar, kurse mė 1985 e gjer mė sot ėshtė profesor ordinar pėr lėndėn Financa.

Nė Studimet pasdiplomike tė Fakultetit Ekonomik tė Prishtinės ligjėron Ekonominė Monetare, Sistemin Monetar Ndėrkombėtar, Bankat dhe Menaxhimenti Bankar, Ekonominė Fiskale dhe Tregun Financiar.

Aktivitetet profesionale dhe shkencore
Mė 1 janar 1999 ėshtė zgjedhur dekan i Fakultetit Ekonomik tė UP-sė dhe e vazhdoi nė vitin 2000, 2001, 2002 deri mė l janar 2003. Ishte pjesėmarrės i Konferencės Ndėrkombėtare pėr Kosovėn nė Rambuje si ekspert pėr ēėshtje ekonomike si dhe anėtar i Komisionit pėr Financa dhe Sistem Financiar nė Administratėn e Z. Koushner-it.

Tekstet dhe publikimet universitare
Ėshtė autor i tekstit universitar "Financat", tė botuar nė vitin 1976, dhe i monografisė "Medjunarodni monetarni sistem", Prishtinė, 1981 dhe Sistemi Monetar Ndėrkombėtar-Mekanizmi, Kriza dhe Reforma, Prishtinė, 1996.

Publikime profesionale dhe shkencore ka tė botuara nė "Economia" Modernization of Banking System, New York, 1996 Publiship Company, etj. dhe nė Akademinė e Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės: "Kosova-Strategjia e zhvillimit".
PM
Top
urtesa
Postuar nė 21.07.2008, 07:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 13823
Bashkangjitur: 21.02.2008Hamit Aliu

ARSIMIMI DHE KUALIFIKIMET:
1) Fakulteti Ekonomik – Universiteti i Prishtinės, 1974
2) Magjistraturė – ”Organizimi i Marketingut nė ndėrmarrjet tregtare”, 1998, Fakulteti ekonomik, Universiteti “Shėn Kirili dhe Metodi” - Shkup
3) Doktoratura – ”Marketingu nė tregti”, 2003 – Fakulteti ekonomik, Universiteti “Shėn Kirili dhe Metodi” - Shkup

AFTĖSI TĖ DĖSHMUARA:
AFTĖSITĖ KOMPJUTERIKE: MICROSOFT PROGRAMET (WORD, EXCEL, POWERPOINT),
GJUHĖ SHQIPE,,GJUHE MAQEDONE, GJUHE FRĖNGE, GJUHE SERBE,
GJUHE KROATE

PĖRVOJA PROFESIONALE :
1) 2006 – present – Profesor nė Fakultetin Ekonomik, Universiteti Shtetėror i Tetovės;
2) 2004 – 2006 - Dekan i Fakultetit ekonomik – Universiteti Shtetėror i Tetovės, Tetove;
3) 2002 – 2004 – Prodekan nė Fakultetin e Administratės Publike, Universiteti i Evropės Juglindore, UEJL,Tetove;
4) 2000 – 2002- Zėvendės drejtor i Kartelave pagesore tė RM, Shkup;
5) 1994-2000- Zėvendės drejtor i Entit pėr qarkullim pagesor tė RM, Shkup;
6) 1990-2004 – Deputet nė Parlamentin e Republikės sė Maqedonisė;
7) 1980-1990 - Drejtor komercial nė ndėrmarrjen “InterPromet”, Tetovė.

TITUJT E PUBLIKUAR
1.Universiteti Shtetėror i Tetovės: PLANI KONTABĖL nga Prof. Dr. Serafim Tomovski, recenzent: Doc. Dr. Hamit Aliu dhe Doc. Dr. Hysen Ismajli- nė gjuhėn shqipe, viti 2005.
2.Universiteti Shtetėror i Tetovės: pėrkthimin nė gjuhėn shqipe dhe recenzimin e librit tė Prof. Serafim Tomovski: BAZAT DHE PARIMET E KONTABILITETIT, viti 2005.
3.Universiteti Shtetėror i Tetovės: : pėrkthimin nė gjuhėn shqipe dhe recenzimin e librit tė Prof. Serafim Tomovski: PRAKTIKUM PĖR LĖNDĖN BAZAT DHE PARIMET E KONTABILITETIT, viti 2005.
4.Leksikoni i vogėl i Financave dhe Ekonomisė Ndėrkombėtare, Dr. Seadin Xhaferi, Dr. Hamit Aliu, Shkup 2006.

SHKRIME TĖ PUBLIKUARA:
1.Makedonsko zdruzhenie za “ Marketing”- Shkup, kėshillim i mbajtur nė Ohėr mė 31-05-1-06-viti 2002. tema shkencore: “ Strategjia e marketingut nė ndėrmarrjet shėrbyese”, faq.133-135 e botuar nė buletinin e shoqatės: “Marketing strategii za nastap na pazarot”- Shkup 2002.
2.Debat shkencor:”Implementimi i marrėveshjes kornizė tė Ohrit”-FRIEDRICH EBERT STIFTUNG, botuar nga IADC Shkup, 3 qershor viti 2003, tematika shkencore: “ Ēėshtjet ekonomike sociale dhe implementimi i marrėveshjes sė Ohrit”, fq.187-193.
3.Revista shkencore UNIVERSITAS- Vjenė/ Austri Viti III, Nr. 4&5 Qershor viti 2004:” Nė stepat e veriut luani bėhet qingj kur nuk di se ka TREG KOMBĖTAR”, fq. 282-291.
4.Revistė pėr shkencat shoqėrore VIZIONE nr. 1/2004 – Shkup, tema shkencore: “ Pyetje thelbėsore tė marketing menaxhmentit”, fq.32-40.
5.Revistė pėr shkencat shoqėrore Vizione nr.2-3/2004- Shkup, tema shkencore: “ Parimet-modeli gravitues dhe decentralizimi fiskal i organizimit territorial”, fq. 205-213.
PM
Top
kritiku_1
Postuar nė 21.07.2008, 08:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4095
Antari Nr: 10472
Bashkangjitur: 26.10.2007edhe pse tjeret nuk i njoh une i njoh vetem keto 3 te fundit dhe votova per Rufi Osmanin ama keni haru edhe nje ne kete list Fatmir Besimin vertet eshte kuader me i ri ama cdo respekt per te sepse edhe shkijet perkulen para tij...


----------------------------------------
Kur asgje nuk eshte e sigurt, gjithcka eshte e mundur...
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio