Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Takohen Gruevski dhe Thaēi
timii
Postuar nė: 10.07.2011, 16:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 945
Antari Nr: 24429
Bashkangjitur: 29.01.201010 korrik-Edhe mediat kosovare njoftojnė pėr takimin Gruevski-Thaēi, sipas tyre nė takimin mes dy kryeministrave ėshtė biseduar pėr marrėdhėniet e mira fqinjėsore nė mes tė Kosovės dhe Maqedonisė, pėr bashkėpunimin e ndėrsjellė nė rrugėn e integrimeve evropiane dhe tė ndėrtimit tė paqes dhe stabilitetit nė rajon
Takohen Gruevski dhe Thaēi
Nė kuadėr tė ditės sė dytė tė “Samiti Kroacia 2011”, qė po mbahet nė Dubrovnik, kryeministri i Maqedonisė, Nikolla Gruevski, ka realizuar takime dypalėshe me kryeministrin e Kosovės Hashim Thaēi, me kryeministren e Kroacisė, Jadranka Kosor dhe tė Sllovenisė, Borut Pahor. Siē njoftojnė nga Kabineti i kryeministrit nė takimet janė kėmbyer mendime pėr reformat nė vendet dhe pėr euro-integrimet e shteteve tė rajonit, sikurse edhe pėr modalitetet pėr tejkalimin e sfidave ekonomike pas kapėrcimit tė krizės botėrore ekonomike, nė funksionin e sigurimit tė rritjes dhe zhvillimit ekonomik.

Ėshtė biseduar edhe pėr pėrforcimin e bashkėpunimit rajonal pėr ēėshtjet e interesit tė pėrbashkėt dhe rajonal.

Edhe mediat kosovare njoftojnė pėr takimin Gruevski-Thaēi, sipas tyre nė takimin mes dy kryeministrave ėshtė biseduar pėr marrėdhėniet e mira fqinjėsore nė mes tė Kosovės dhe Maqedonisė, pėr bashkėpunimin e ndėrsjellė nė rrugėn e integrimeve evropiane dhe tė ndėrtimit tė paqes dhe stabilitetit nė rajon.

Nė kuadėr tė Samitit, Gruevski ka realizuar mė shumė takime dypalėshe me kryeministra, ministra tė punėve tė jashtme dhe pėrfaqėsues e pjesėmarrės tė lartė tė Samitit.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio