Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BDI-ja partia me rejting mė tė lartė te shqiptarėt
BDI_press
Postuar nė: 16.05.2012, 10:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 24274
Bashkangjitur: 16.01.2010Nė anketėn mė tė fundit, pėr besueshmėrinė e partive politike, tė realizuar nga agjencia “REJTNING” pėr tė pėrditshmen nga Shkupi, “DNEVNIK”, Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI) ka besueshmėri prej 7.4%, PDSH 4.4 % dhe RKD 2.1%. Anketa ėshtė realizuar nė periudhė kohore prej 02-08 Maj, me gjithsej 1560 respodentė.
PMEmail Poster
Top
TETOVARI_CH_BE
Postuar nė: 16.05.2012, 10:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 914
Antari Nr: 7303
Bashkangjitur: 10.05.2007Po normal se Bdi qendron ne qeveri populli ka qejf te heke sa ma shum.
Me mthan mu O jetėn ose Bdi voto un ekisha Myt veten
por bdi kur skisha votue.trathtar te kombit BDI


----------------------------------------
Nuk Shishati Shaum e Shaum..

Ban Havaja FAKA FAK
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
alb_te
Postuar nė: 16.05.2012, 10:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012moo caulet kit rena jane kto anketa bee kesaj i thujn qe tetova prap do miret HAJDENI ME NE smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
gardist
Postuar nė: 16.05.2012, 10:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1250
Antari Nr: 9602
Bashkangjitur: 17.09.2007Ata qe kan 0.2 gr.njohuri politike, e dijne qe ky eshte gabim amatoresk nga BDI.
Per me teper sja vlen te flitet. smile5le854sd87f.gif


----------------------------------------
JEZUSI KA THENE: MOS MENDONI SE ERDHA TA BIE PAQEN MBI TOKE. NUK ERDHA TA BIE PAQEN,POR SHPATEN...(Mateu 10/34-36)
PMEmail Poster
Top
ProEtCon
Postuar nė: 16.05.2012, 10:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 27319
Bashkangjitur: 05.05.2012Telefonatat jane bo te sllavo-maqedonet!
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 16.05.2012, 11:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (BDI_press @ 16.05.2012, 04:15)
Nė anketėn mė tė fundit, pėr besueshmėrinė e partive politike, tė realizuar nga agjencia “REJTNING” pėr tė pėrditshmen nga Shkupi, “DNEVNIK”, Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI) ka besueshmėri prej 7.4%, PDSH 4.4 % dhe RKD 2.1%. Anketa ėshtė realizuar nė periudhė kohore prej 02-08 Maj, me gjithsej 1560 respodentė.

BDI-PRESH, keni lajt le-sh, ndersa ai lideri juaj do kete fatin e Gadafit.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.05.2012, 11:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008BDI do vazhdojė edhe gjatė bindshėm ti fitojė zgjedhjet nė Maqedoni.
Ata praktikisht nuk kanė konkurrencė.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 16.05.2012, 11:36


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
agax
Postuar nė: 16.05.2012, 11:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009 Citim (alvin @ 16.05.2012, 12:35)
BDI do vazhdojė edhe gjatė bindshėm ti fitojė zgjedhjet nė Maqedoni.
Ata praktikisht nuk kanė konkurrencė.

Ne kete rast perballe kane popullin dhe eshte konkurence e pa perballueshme mbaroji koha e demagogjise e premtimeve te kota dhe koha kur opozita me gabimet e veta ja lehtsonte rrugen per ne pushtet edhe pse ska alternative te re politike bdi nuk shifet ne te ardhmen si force qe do realizoje te drejtat e shqiptareve une besoj se miqte tane tash me kan alternative(jo kim mehmeti dhe spekulime tjera)por alternative e vertet te pranvera shqiptare te KESHILI PER SHPETIMIN KOMBETARE qe pritet te formohet me instrukcionet e usa me emra eminent nga cdo fushe e veprimit kombetar e shkencore te pa integruar deri tash ne parti por emra te njohur per opinionin me te gjere ketu ne maqedoni.
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 16.05.2012, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (alvin @ 16.05.2012, 05:35)
BDI do vazhdojė edhe gjatė bindshėm ti fitojė zgjedhjet nė Maqedoni.
Ata praktikisht nuk kanė konkurrencė.

hmmm....thone qe e keqja ska fund.
Nese parashikohet "Nje pranvere shqiptare" , ndersa te gjitha kriteret dhe predispozitat per nje gje te tille jane permbushur, atehere do te kemi nje vere shume te nxehte, dhe keto perqindje do te jene te paperfillshme dhe te panevojshme.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.05.2012, 11:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (agax @ 16.05.2012, 12:46)
Ne kete rast perballe kane popullin dhe eshte konkurence e pa perballueshme mbaroji koha e demagogjise e premtimeve te kota dhe koha kur opozita me gabimet e veta ja lehtsonte rrugen per ne pushtet edhe pse ska alternative te re politike bdi nuk shifet ne te ardhmen si force qe do realizoje te drejtat e shqiptareve une besoj se miqte tane tash me kan alternative(jo kim mehmeti dhe spekulime tjera)por alternative e vertet te pranvera shqiptare te KESHILI PER SHPETIMIN KOMBETARE qe pritet te formohet me instrukcionet e usa me emra eminent nga cdo fushe e veprimit kombetar e shkencore te pa integruar deri tash ne parti por emra te njohur per opinionin me te gjere ketu ne maqedoni.

Kot muhabete.
TĖ GARANTOJ se nė kėtė konstelacion tė situatės politike,BDI edhe gjatė kohė bindshėm do i fitojė zgjedhjet nė kampin politik shqiptar nė Maqedoni.
PDSH nuk mundet mė shumė se kaq sa kanė, bile edhe sikur tė fluturojnė nė qiell, a RDK nuk ka kapacitet material dhe politik ti pėrballet bluve tė Ahmetit.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.05.2012, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (alvin @ 16.05.2012, 12:51)
Kot muhabete.
TĖ GARANTOJ se nė kėtė konstelacion tė situatės politike,BDI edhe gjatė kohė bindshėm do i fitojė zgjedhjet nė kampin politik shqiptar nė Maqedoni.
PDSH nuk mundet mė shumė se kaq sa kanė, bile edhe sikur tė fluturojnė nė qiell, a RDK nuk ka kapacitet material dhe politik ti pėrballet bluve tė Ahmetit.

Pranverė shqiptare?
Nuk ka gjė tė tillė, as qė do ketė.
BDI ka pėrkrahjen edhe tė Shqipėrisė edhe tė ndėrkombėtarėve.
A Pranvera arabe, nėse do mbetej ta bėjnė vetė arabėt, do ndodhte aty diku kah viti 2097.
Edhe atėherė ėshtė pikėpyetje e madhe a do realizohej.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
agax
Postuar nė: 16.05.2012, 12:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009 Citim (alvin @ 16.05.2012, 12:53)
Pranverė shqiptare?
Nuk ka gjė tė tillė, as qė do ketė.
BDI ka pėrkrahjen edhe tė Shqipėrisė edhe tė ndėrkombėtarėve.
A Pranvera arabe, nėse do mbetej ta bėjnė vetė arabėt, do ndodhte aty diku kah viti 2097.
Edhe atėherė ėshtė pikėpyetje e madhe a do realizohej.

Me beso se punohet intenzifisht ne diaspore sidomos me angazhimin e xho diogardit per nje pranvere shqiptare dhe se shpejti do i kesh edhe zhvillimet konkrete,perkrahja e shqiprise dhe e kosoves mo i shume i sigurt se ato veq ma e kane demasku rolin e bdi,sidomos deklarata e lpk ku edhe A.A ka qen themelues e kundershton haptas poziten e bdi tregon sinjale te qarta per perkrahje,sa u takon opcioneve politike ne maqedoni pdsh nuk eshte alternative per pranveren shqiptare,por retorika jote eshte tipike per mbrojtjen e subjektin me nje stil te nje lufte psikologjike e mbushur me demagogji kercnime dhe afersi dogmatike me kerkesat e mases por tash edhe kjo lloj propagande nuk kalon njerzit vetdisohen nga kjo hipnoze pseudo folklorike.
PM
Top
falcons
Postuar nė: 16.05.2012, 12:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 14323
Bashkangjitur: 13.03.2008 Citim (alvin @ 16.05.2012, 12:51)
Kot muhabete.
TĖ GARANTOJ se nė kėtė konstelacion tė situatės politike,BDI edhe gjatė kohė bindshėm do i fitojė zgjedhjet nė kampin politik shqiptar nė Maqedoni.
PDSH nuk mundet mė shumė se kaq sa kanė, bile edhe sikur tė fluturojnė nė qiell, a RDK nuk ka kapacitet material dhe politik ti pėrballet bluve tė Ahmetit.

Per fat te keq, ky konstatim i Alvinit eshte shume i sakte. PDSH dhe RDK nuk kane kapacitet qe ta rezikojne BDI-ne e jo me te fitojne zgjedhjet ne ndonje te ardhme te afert.

Shumica e popullit nuk do te votoje per nje parti politike nese eshte i sigurt se ajo parti nuk do ti fitoje zgjedhjet. RDK dhe PDSH mund ti marrin njera tjetres deputete dhe kjo aspak nuk i pengon partise ne pushtet. Ishte shume interesante dhe e sakte analiza ne nje post te publikuar ketu "Per se qesh Ali Ahmeti?".

Per fat te keq, ai do te qeshe nje kohe shume te gjate.
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 16.05.2012, 12:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (alvin @ 16.05.2012, 05:53)
Pranverė shqiptare?
Nuk ka gjė tė tillė, as qė do ketė.
BDI ka pėrkrahjen edhe tė Shqipėrisė edhe tė ndėrkombėtarėve.
A Pranvera arabe, nėse do mbetej ta bėjnė vetė arabėt, do ndodhte aty diku kah viti 2097.
Edhe atėherė ėshtė pikėpyetje e madhe a do realizohej.

Dihet boterisht se "Pranveren arabe" e kane pregaditur amerikanet.
Pse mos ta bejne te njejten gje edhe ne Ballkan, nese duan dhe nese munden, dhe kete mund ta bejne vetem nepermjet shqiptareve.
Interesi eshte i dyanshem. Nepermjet "Pranveres shqiptare" do te zgjidheshin shume probleme, shume dilema, te cilat nuk mund te zgjidhen ndryshe, si problemi i Mitrovices, Lugina e Presheves, dhe ēeshtja shqiptare ne IRJM.
Mua me duket shume reale.
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 16.05.2012, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012Alvin, kur mbushet kupa, shume pak duhet te shperthej, kupa eshte mbushur edhe ne Kosove, edhe ne Shqiperi, edhe ne Luginen e Presheves, edhe ne IRJM.
Kam qene kunder konfliktit te tipit 2001, ama nje "Pranvere Shqiptare" multidimenzionale te tipit "total war" qe do na zgjidhte njehere e pergjithmone problemet shekullore me sllavet, do ta perkrahi me gjithe deshire.
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio