Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Afganistan: Pedofilia si pasojė e islamizmit
Mbinjeriu
Postuar nė: 21.10.2010, 12:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Forcat e NATO-s nė Afganistan kanė pasur e kanė prej kohėsh njė problem kur patrullat ushtarake hasin nė burra qė mbajnė djem tė vegjėl pėrdore, sjellja mes tė cilėve tregon diēka qė deri mė sot ishte kaluar nė heshtje.
Ushtarakėt britanikė zbuluan se burrat "i preknin dhe i ledhatonin" djemtė e vegjėl, thotė hetuesja ushtarake Ana-Mari Kardinali, pėr tė pėrditshmen amerikane "San Francisco Chronicle". "Ushtarakėt nuk kuptonin ē'po ndodhte".Ēėshtja ishte aq shqetėsuese saqė Departamenti amerikan i Mbrojtjes dėrgoi hetuesen si eksperte sociale, pėr vėzhgim nė terren. Raporti i saj "Seksualiteti i pashtunėve" nuk shkaktoi asnjė reagim mes afganėve, por ushtarakėt perėndimorė u tronditėn dhe jo mė pak u neveritėn nga pėrfundimet e hetimit.


Pėr shekuj me radhė afganėt i marrin djemtė e vegjėl, nga 9 nė 15 vjeē, si dashnorė. Studimet pohojnė se gjysma e pashtunėve nė Kandahar dhe qytete tė tjera jugore tė Afganistanit janė baha-baz, term qė pėrdoret pėr burrat me dashnorė tė mitur. Madje burrat mburren pėr kėtė."Pasja e njė djali ėshtė bėrė traditė pėr ne", thotė Enajatulla 42-vjeēar nga Baglani, pėr gazetarin e "Reuters"-it. "Kush do tė bjerė nė sy duhet tė mbajė njė djalė", vazhdon ai.


Baglani ndodhet nė verilindje, por afganėt pohojnė se pedofilia ėshtė akoma mė e pėrhapur mes pashtunėve nė jug. Pashtunėt janė fisi mė i rėndėsishėm i Afganistanit. Pėr shekuj tė tėrė prijėsit e vendit kanė qenė pashtunė.


Presidenti i sotėm, Hamid Karzai, ėshtė pashtun, nga njė fshat pranė Kandaharit. Ai ka gjashtė vėllezėr e disi lind pyetja se cili nga meshkujt e kėsaj familjeje ėshtė baha-baz. Dy afganė me lidhje tė afėrt me familjen Karzai konfirmojnė se tė paktėn njėri prej tyre dihet se ėshtė baha-baz, ndėrsa dy tė tjerė dyshohet se janė. Sakaq njė amerikan qė punonte nė pallatin e Karzait me funksion zyrtar pėr muaj me radhė ka raportuar se sjellja homoseksuale nė pallat "ishte e shfrenuar" mes "ushtarėve dhe tipave tė sigurisė. Ata flisnin gjithė ditėn pėr djem".Nė Kandahar, me popullsi 500'000 banorė, dhe nė qytete tė tjera festat e vallėzimit janė shumė tė pėrhapura si mjet dėfrimi. Djemtė e vegjėl atje vishen si vajza, vėnė makijazh dhe zile nė kėmbė dhe kėrcejnė pėrpara burrave qė iu hedhin kartėmonedha dhe mė pas i marrin nė shtėpi.


Njė raport i fundit i Departamentit amerikan tė Shtetit i quan "djemtė kėrcimtarė" si njė "formė e pėrhapur dhe kulturalisht e sanksionuar e pėrdhunimit tė meshkujve".


Atėherė, si ndodh qė forcat e NATO-s po luftojnė dhe po vdesin pėr tė mbrojtur mijėra pedofilė qė nga numri pėr banor duket se tejkalojnė ēdo vend tjetėr tė botės?! Dhe si ndodhi qė Afganistani ėshtė shndėrruar nė kryeqytetin aziatik tė pedofilisė?Sociologėt dhe antropologėt pohojnė se problemi vjen nga interpretimi i ligjeve islamike. Gratė pėr afganėt janė tė paprekshme. Burrat nė Afganistan nuk mund tė flasin me gratė pėrveē pasi i kanė propozuar pėr martesė. Para martese, ata as nuk mund t'i shikojnė gratė. Gruaja nė Afganistan ėshtė e mbuluar kokė e kėmbė.
"E si mund tė biesh nė dashuri, nėse nuk i shikon asaj as fytyrėn", thotė Muhamed Dauti pėr reporterėt. "Kurse djemtė i shohim, kėshtu qė mund tė dallojmė se kush ėshtė i bukur".Edhe pas martese shumė prej kėtyre burrave vazhdojnė t'i mbajnė djemtė, ēka nėnkupton dhe njė jetė tė varfėr seksuale me gratė. Njė shprehje afgane thotė: "Gratė janė pėr fėmijė, djemtė pėr kėnaqėsi".Hoxhallarėt i mėsojnė afganėt se gratė janė "tė papastra" e ndaj dhe tė pakėndshme. Madje, sipas raportit, njė burrė i martuar e pyeti hetuesen Kardinali se si zhvillohet shtatėzania tek gratė dhe pas shpjegimit reagoi me neveri dhe pyeti: "E si mund tė ndjejė kush nevojėn tė rrijė me njė grua, kur allahu e ka bėrė atė tė pistė?"Kjo mbase shpjegon dhe faktin pse gratė nė Afganistan fshihen nga jeta publike dhe pse vriten me gurė nėse dikush thotė se janė sjellė keq. Madje dhe duke iu thėnė se ligji islamik ndalon homoseksualitetin, pedofilėt pėrgjigjen se ky nuk ėshtė homoseksualitet pasi ata nuk janė tė dashuruar me djemtė."Nuk ka ēėshtje mė tė tmerrshme dhe qė tė kėrkojė mė tepėr vėmendje nė kėtė vend se kjo," pėrfundon Kardinali. "Jam e tmerruar nga ēfarė kam parė kėtu".
Njė djalė nė prehrin e njė burri qė e quante "imzot", u shpreh pėr gazetarin e "Reuters"-it: "Kur tė rritem do tė bėhem dhe unė pronar dhe do tė kem dhe unė djemtė e mi". 
Ps.Desha te i publikoja edhe disa foto,por nuk arrita dot,se siē duket ka ndonje prob.teknike.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
festina
Postuar nė: 21.10.2010, 13:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Ev ev!

Ka kush te thot dicka rreth kesaj?!


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Princo
Postuar nė: 21.10.2010, 13:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (festina @ 21.10.2010, 14:12)
Ev ev!

Ka kush te thot dicka rreth kesaj?!

po po kjo eshte vetem nje shpifje emadhe ,ngase edim mire se ne islam cfar denimi kan ato qe meren me prostuticion elere me me pedofili ai qe meret .prandja shihet se kush e ka postuar ket lajm sedi nga ku e ke mar ..
por jam shum i sigurt qe as qe ka njohuru per islamin po perkundrazi ka nje mendim shum te keq ndaj fes me te paster qe eshte islami..


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 21.10.2010, 13:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007Kjo ka qene e ditur qe prej kohesh. Per kete arsye i urrej afganet.


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 21.10.2010, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Avganet ose nje pjes te tyre nuk duhet ne nje thes me Islamin gjdo tentim qe esht ber dhe po behet per qellim qe te njollosin Islamin ka ren dhe do bie posht heret apo von...


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
AeRtOn
Postuar nė: 21.10.2010, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007niher, haj per hajr xhi konka ndrech forumi..

ene e dyta, studim ma qesharak, ma palidhje , ma caullski...nuk kom lexau..

ene e fundit, tendencioz, pa dyshim----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 21.10.2010, 14:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008Cfar tapa o Zot!

Afganet, apo me sakt fisi pashtun , mbaka femije te vegjel si dashnor , sepse grat e tyre as qe mundet ti shohin ,,,sepse jan te mbuluara KOK E KEMBE....KJO ESHTE PER TE QARE, AMA DUKE QESHUR ME LOT!

Pra! Afganet rruajn grate e tyre nga morali i prishur, i mbulojne kok e kembe,, gjithmon kjo sipas "islamit" ,,, dhe me pas zeen nga nje dashnor djal te vogel ,sepse grat e tyre qe i kan mbuluar vet ,,,smund ti shofin...madje as bukurin e tyre,,,,KJO ESHTE PER TE QARE, AMA DUKE QESHUR ME LOT!

Ata fenije qe i quajn dashnore, si i nxjerrin ne kete bote,,, duke u "palluar" me kafshe???, se ndryshe ska si te jete,,sepse grat e tyre skan drejt t'u flasin e le me t'krijojne familje me ta....KJO ESHTE PER TE QARE, AMA DUKE QESHUR ME LOT!

Cili baba do ta linte femijen e tyre , te sherbej si dashnor per dike tjeter dhe te rris krenarin e atij te Dashurit....KJO ESHTE PER TE QARE, AMA DUKE QESHUR ME LOT!


Thjesht: Keto "studime" vetem amerikanet i hane,, si qe e ha "Popi -sarmen"!!! smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 21.10.2010, 14:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Disa kėtu mė duken sikur ata:"Qė ujku do ua hajė bythen dhe thonė bėje zot ėndėrr"!

-Shumė foto desha tė postoja,qė kishin tė bėjnė me temėn,por nuk po bėn!


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 21.10.2010, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (Mbinjeriu @ 21.10.2010, 15:54)
-Disa kėtu mė duken sikur ata:"Qė ujku do ua hajė bythen dhe thonė bėje zot ėndėrr"!

-Shumė foto desha tė postoja,qė kishin tė bėjnė me temėn,por nuk po bėn!

I thuaj ujkut, le te mos na haje "kallirin" e mirsise...(shum e shum) smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 21.10.2010, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (Mbinjeriu @ 21.10.2010, 15:54)
-Disa kėtu mė duken sikur ata:"Qė ujku do ua hajė bythen dhe thonė bėje zot ėndėrr"!

-Shumė foto desha tė postoja,qė kishin tė bėjnė me temėn,por nuk po bėn!

Mbinjeriu , amerikanet nuk dine si ti mbulojne pedofilat e vet, e tani e bejne ate duke akuzuar tjeret per pedofili...va njoh koken amerikaneve se si mendojne dhe punojne...ne ka tetova themi "ma ka thnoj k...."...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AeRtOn nė 21.10.2010, 16:01


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Idealistja
Postuar nė: 21.10.2010, 17:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 25464
Bashkangjitur: 19.10.2010@ Mbinjeriu

Pedofilia ėshtė ēėshtje shumė delikate qė pėrfshin mbarė botėn pa bėrė dallime ku e tek!

Tė lutem na sjellė edhe shembujt e mbretėrisė belgjikane ku pedofilia nė njėfarė mėnyre ishte e "legalizuar" nga vetė mbretI belgjikan i cili ishte pedofil, dhe sot e kėsaj dite pedofilia nė vendet amerikane dhe sidomos evropiane ėshtė nė shkallė shumė tė lartė.

Sigurisht qė edhe nė vendet "islame" ku personat tė cilėt praktikojnė kėto monstruozitete me tapi nuk janė myslimanė tė denjė, edhe pse nė dosjet e tyre shkruan se iu pėrkasin konfesionit Islam.

Janė shembuj koti dhe shpifje tė stėrzmadhuara, mirru me diē mė tė hajrit, me probleme mė konkrete dhe mė tė njohura e jo gjėra qė nuk janė faktive po vetėm manipulime mediatik.

Dhe assesi mos e pėrziejė fenė Islame me pedofilinė, ėshtė turp i paparė ky!


----------------------------------------
Be Always Yourself, There Are Enough Other People
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 21.10.2010, 17:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Idealistja @ 21.10.2010, 18:44)
@ Mbinjeriu

Pedofilia ėshtė ēėshtje shumė delikate qė pėrfshin mbarė botėn pa bėrė dallime ku e tek!

Tė lutem na sjellė edhe shembujt e mbretėrisė belgjikane ku pedofilia nė njėfarė mėnyre ishte e "legalizuar" nga vetė mbretI belgjikan i cili ishte pedofil, dhe sot e kėsaj dite pedofilia nė vendet amerikane dhe sidomos evropiane ėshtė nė shkallė shumė tė lartė.

Sigurisht qė edhe nė vendet "islame" ku personat tė cilėt praktikojnė kėto monstruozitete me tapi nuk janė myslimanė tė denjė, edhe pse nė dosjet e tyre shkruan se iu pėrkasin konfesionit Islam.

Janė shembuj koti dhe shpifje tė stėrzmadhuara, mirru me diē mė tė hajrit, me probleme mė konkrete dhe mė tė njohura e jo gjėra qė nuk janė faktive po vetėm manipulime mediatik.

Dhe assesi mos e pėrziejė fenė Islame me pedofilinė, ėshtė turp i paparė ky!

smil4a8acf686328f.gif


Mė irriton fakti se ēdo vepėr e shėmtuar e ndonjė myslimanit ose grupit myslimanėsh lidhet me islamin si shkaktar. Tė tepėrta dhe tė dukshme janė qėllimet e atyre qė manipulojnė me rastet e tilla pėr tė paraqitur islamin si tė shėmtuar.

Si nuk u fajėsua katolicizmi kur doli nė pah se njė numėr i madh i priftėrinjve kishin abuzuar dhe akoma abuzojnė seksualisht fėmijėt e mitur? Pse katolicizmi nuk quhet shkaktar? !


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Strider
Postuar nė: 21.10.2010, 17:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (Mbinjeriu @ 21.10.2010, 13:37)
Forcat e NATO-s nė Afganistan kanė pasur e kanė prej kohėsh njė problem kur patrullat ushtarake hasin nė burra qė mbajnė djem tė vegjėl pėrdore, sjellja mes tė cilėve tregon diēka qė deri mė sot ishte kaluar nė heshtje.
Ushtarakėt britanikė zbuluan se burrat "i preknin dhe i ledhatonin" djemtė e vegjėl, thotė hetuesja ushtarake Ana-Mari Kardinali, pėr tė pėrditshmen amerikane "San Francisco Chronicle". "Ushtarakėt nuk kuptonin ē'po ndodhte".Ēėshtja ishte aq shqetėsuese saqė Departamenti amerikan i Mbrojtjes dėrgoi hetuesen si eksperte sociale, pėr vėzhgim nė terren. Raporti i saj "Seksualiteti i pashtunėve" nuk shkaktoi asnjė reagim mes afganėve, por ushtarakėt perėndimorė u tronditėn dhe jo mė pak u neveritėn nga pėrfundimet e hetimit.


Pėr shekuj me radhė afganėt i marrin djemtė e vegjėl, nga 9 nė 15 vjeē, si dashnorė. Studimet pohojnė se gjysma e pashtunėve nė Kandahar dhe qytete tė tjera jugore tė Afganistanit janė baha-baz, term qė pėrdoret pėr burrat me dashnorė tė mitur. Madje burrat mburren pėr kėtė."Pasja e njė djali ėshtė bėrė traditė pėr ne", thotė Enajatulla 42-vjeēar nga Baglani, pėr gazetarin e "Reuters"-it. "Kush do tė bjerė nė sy duhet tė mbajė njė djalė", vazhdon ai.


Baglani ndodhet nė verilindje, por afganėt pohojnė se pedofilia ėshtė akoma mė e pėrhapur mes pashtunėve nė jug. Pashtunėt janė fisi mė i rėndėsishėm i Afganistanit. Pėr shekuj tė tėrė prijėsit e vendit kanė qenė pashtunė.


Presidenti i sotėm, Hamid Karzai, ėshtė pashtun, nga njė fshat pranė Kandaharit. Ai ka gjashtė vėllezėr e disi lind pyetja se cili nga meshkujt e kėsaj familjeje ėshtė baha-baz. Dy afganė me lidhje tė afėrt me familjen Karzai konfirmojnė se tė paktėn njėri prej tyre dihet se ėshtė baha-baz, ndėrsa dy tė tjerė dyshohet se janė. Sakaq njė amerikan qė punonte nė pallatin e Karzait me funksion zyrtar pėr muaj me radhė ka raportuar se sjellja homoseksuale nė pallat "ishte e shfrenuar" mes "ushtarėve dhe tipave tė sigurisė. Ata flisnin gjithė ditėn pėr djem".Nė Kandahar, me popullsi 500'000 banorė, dhe nė qytete tė tjera festat e vallėzimit janė shumė tė pėrhapura si mjet dėfrimi. Djemtė e vegjėl atje vishen si vajza, vėnė makijazh dhe zile nė kėmbė dhe kėrcejnė pėrpara burrave qė iu hedhin kartėmonedha dhe mė pas i marrin nė shtėpi.


Njė raport i fundit i Departamentit amerikan tė Shtetit i quan "djemtė kėrcimtarė" si njė "formė e pėrhapur dhe kulturalisht e sanksionuar e pėrdhunimit tė meshkujve".


Atėherė, si ndodh qė forcat e NATO-s po luftojnė dhe po vdesin pėr tė mbrojtur mijėra pedofilė qė nga numri pėr banor duket se tejkalojnė ēdo vend tjetėr tė botės?! Dhe si ndodhi qė Afganistani ėshtė shndėrruar nė kryeqytetin aziatik tė pedofilisė?Sociologėt dhe antropologėt pohojnė se problemi vjen nga interpretimi i ligjeve islamike. Gratė pėr afganėt janė tė paprekshme. Burrat nė Afganistan nuk mund tė flasin me gratė pėrveē pasi i kanė propozuar pėr martesė. Para martese, ata as nuk mund t'i shikojnė gratė. Gruaja nė Afganistan ėshtė e mbuluar kokė e kėmbė.
"E si mund tė biesh nė dashuri, nėse nuk i shikon asaj as fytyrėn", thotė Muhamed Dauti pėr reporterėt. "Kurse djemtė i shohim, kėshtu qė mund tė dallojmė se kush ėshtė i bukur".Edhe pas martese shumė prej kėtyre burrave vazhdojnė t'i mbajnė djemtė, ēka nėnkupton dhe njė jetė tė varfėr seksuale me gratė. Njė shprehje afgane thotė: "Gratė janė pėr fėmijė, djemtė pėr kėnaqėsi".Hoxhallarėt i mėsojnė afganėt se gratė janė "tė papastra" e ndaj dhe tė pakėndshme. Madje, sipas raportit, njė burrė i martuar e pyeti hetuesen Kardinali se si zhvillohet shtatėzania tek gratė dhe pas shpjegimit reagoi me neveri dhe pyeti: "E si mund tė ndjejė kush nevojėn tė rrijė me njė grua, kur allahu e ka bėrė atė tė pistė?"Kjo mbase shpjegon dhe faktin pse gratė nė Afganistan fshihen nga jeta publike dhe pse vriten me gurė nėse dikush thotė se janė sjellė keq. Madje dhe duke iu thėnė se ligji islamik ndalon homoseksualitetin, pedofilėt pėrgjigjen se ky nuk ėshtė homoseksualitet pasi ata nuk janė tė dashuruar me djemtė."Nuk ka ēėshtje mė tė tmerrshme dhe qė tė kėrkojė mė tepėr vėmendje nė kėtė vend se kjo," pėrfundon Kardinali. "Jam e tmerruar nga ēfarė kam parė kėtu".
Njė djalė nė prehrin e njė burri qė e quante "imzot", u shpreh pėr gazetarin e "Reuters"-it: "Kur tė rritem do tė bėhem dhe unė pronar dhe do tė kem dhe unė djemtė e mi". 
Ps.Desha te i publikoja edhe disa foto,por nuk arrita dot,se siē duket ka ndonje prob.teknike.

Mbinjeriu,mos te ka pas tye doni afgan si dashnor kur ke qene i vogel????

Sepse e din si thun:""Gjuha shkon aty ku dhemb dhembi.."" smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Strider nė 21.10.2010, 18:00


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
packs
Postuar nė: 21.10.2010, 19:41
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Nje shkrim teper tendencioz me duket.
Keta lloj afganesh qe po permenden me terminologji ketu,nuk e di.. nuk kam njohuri per ta dhe nuk mund te them dicka per kete , por mund te them se nuk jane afganet "Islami" dhe ata "hoxhallaret " kush jane ata (me emra psh. me habite sikur nje dicka e tille te jete thene per Reutersin sepse Reuters nuk publikon pordha ).

Ama krejt bota e dine, qe kur vizitoi Papa Angline para pak jave, VIKTIMAT e abuzuara nga priferinjte jane rreshtuar kunder asaj qe kamba e tij te shkele ne Angli. VIKTIMAT. Ama VIKTIMAT.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Princo
Postuar nė: 21.10.2010, 20:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (Idealistja @ 21.10.2010, 18:44)
@ Mbinjeriu

Pedofilia ėshtė ēėshtje shumė delikate qė pėrfshin mbarė botėn pa bėrė dallime ku e tek!

Tė lutem na sjellė edhe shembujt e mbretėrisė belgjikane ku pedofilia nė njėfarė mėnyre ishte e "legalizuar" nga vetė mbretI belgjikan i cili ishte pedofil, dhe sot e kėsaj dite pedofilia nė vendet amerikane dhe sidomos evropiane ėshtė nė shkallė shumė tė lartė.

Sigurisht qė edhe nė vendet "islame" ku personat tė cilėt praktikojnė kėto monstruozitete me tapi nuk janė myslimanė tė denjė, edhe pse nė dosjet e tyre shkruan se iu pėrkasin konfesionit Islam.

Janė shembuj koti dhe shpifje tė stėrzmadhuara, mirru me diē mė tė hajrit, me probleme mė konkrete dhe mė tė njohura e jo gjėra qė nuk janė faktive po vetėm manipulime mediatik.

Dhe assesi mos e pėrziejė fenė Islame me pedofilinė, ėshtė turp i paparė ky!

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio