Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Protesta nė Shkup, sulmohen makinat e taksive....
Shqipo
  Postuar nė: 16.04.2012, 17:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Protesta nė Shkup, sulmohen makinat e taksive nga Tetova

http://editorial.mk/editorial/2012/04/prot...nga-tetova.html


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 16.04.2012, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Keto P.Familjee e kerkojn ME KRABEZ smil3dbd4e1748cc9.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 16.04.2012, 17:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.200718: 27

Forcat speciale tė policisė nuk iu lejuan protestuesit maqedon qė tė depėroj nė Bit Pazar. Ata i bllokuan tė gjitha hyrjet dhe sipas disa reporterėve janė lėnduar edhe disa protestues.Protestuesit tash mė janė drejtuar ka qendra dhe sipas gazetarėve prezent gurėzit fluturojnė nga tė gjitha anėt.

===================================----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 16.04.2012, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007LAJMI I FUNDIT: Turma marshon drejt Bit Pazarit

Turma e protestuesve maqedonas nga Qeveria ėshtė nisur drejt Bit Pazarit dhe lagjes Ēair, informon reporteri i agjencisė INA.Policia ka ndjekur ata has pas hapi, mirėpo duke mos ndėrhyrė nė parandalimin e marshit tė tyre drejt lokalitetit qė banohet me shumicė shqiptare.

Situata vlerėsohet e tensionua dhe se pritet evitimi i kėsaj turme pėr tė shmangur ndonjė incident me pėrmasa mė tė mėdha. Turma ėshtė e irituar edhe ndaj mediave dhe se nuk lejohet afrimi i ekipeve tė gazetarėve dhe xhiruesve.

Gjatė tėrė marshimit tė tyre kanė vazhduar parullat antishqiptare dhe raciste kundėr shqiptarėve.


17:40 - Protestuesit kanė ndaluar para Qeverisė duke thirrur parulla anti shqiptare dhe kundėr policisė "Shqiptar i mirė, shqiptari i vdekur", "Policia e shqiptarėve", "Vdekje pėr shqiptarėt".

Protestuesit janė kryesisht tė rinj me fytyra tė mbuluara dhe kapela tė ashtuquajtura 'fantome', tė cilėt kanė theksuar se me ta pritet tė solidarizohen edhe banorėt e lagjes sė Radishanit, nga ku janė viktimat e vrara.

Policia ėshtė nė vėzhgim tė situatės dhe se po mbahet nė kontroll turma e grumbulluar me pankarta para Qeverisė. Rrugėt e kryeqytetit janė tė boshatisura nė pjesėn qendrore dhe se vėrehen lėvizje tė pakta.
17:04 - Njė turmė prej dhjetėra maqedonas nė kėto momente po marshojnė rrugėve nė pjesėn qendrore tė Shkupit, me ē`rast ato kanė sulmuar me gurė disa makina tė taksive shqiptarė me targa tė Tetovės.

Sipas reporterit tė agjencisė sė lajmeve INA, qė po ndjekė lėvizjen e turmės, ata kanė lėvizur drejt bulevardit kryesor duke qenė pjesė e njė marshi kundėr vrasjes sė pesėfishtė nė periferi tė Shkupit.

Turmat pėrbėhet kryesisht nga mbi 50 tė rinj maqedonas, tė maskuar me kapela nė kokė, duke brohoritur parulla pėr Maqedoninė dhe parulla antishqiptare dhe raciste.

Turma gjithashtu ėshtė afruar drejt disa pėrmendoreve tė projektit “Shkupi 2014”, duke qėndruar pėr disa minuta pranė tyre nė shenjė nderimi.----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
Princo
Postuar nė: 16.04.2012, 18:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009

----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
hey
Postuar nė: 16.04.2012, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Shume bukur. Me mire nuk behet. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 16.04.2012, 18:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Rrihen sė paku 3 shqiptarė nga protestuesit nė Shkup

Shkup, 16 prill -Protestuesit nė sheshin e qytetit tė Shkupit kanė filluar tė bėjnė kėrdi gjithēka ēfarė gjejnė para vete. Kryesisht janė tė fokusuar te shqiptarėt, ndėrsa siē mėson “Zhurnal” nė stacionin e autobusėve janė rrahur mė sė paku 3 shqiptarė.

Dėshmitarė tė rastit kanė pohuar se personat ishin rrahur nė mėnyrė brutale pa asnjėfarė preteksti, ndėrkaq pasi ėshtė shpėrndarė turma, ata janė dėrguar nė spitalin e qytetit.
Turma e personave qė protestonin pėr vrasjen kanė vazhduar tė sillen nė mėnyrė agresive nėpėr qytet duke shkaktuar rrėmuja tė shumta.


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio