Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BDI-ja me 10 konkluzione!
GAZETARI23
Postuar nė: 12.05.2012, 20:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007BDI-ja zotohet se do tė vazhdojė me angazhimin pėr tė garantuar proces transparent, tė drejt dhe tė bazuar nė fakte me qėllim qė tė mos pėsojė asnjė qytetarė i pafajshėm;
Fotografi e jashtme

Kėshilli i Pėrgjithshėm i Bashkimit Demokratik pėr Integrim:

1. distancohet dhe dėnon aktin makabėr tė vrasjes sė pesėfishtė te liqeni i Smillkovcit, si akt i cili rėndė prish imazhin e vendit dhe krijon pasiguri tek qytetarėt;

2. nėnvizon qė me rėndėsi tė vaēant ėshtė tė respektohet e drejta e pafajsisė deri sa organet e drejtėsisė nuk e thonė fjalėn e fundit;

3. kėrkon qė kryeresit e veprės tė marrin dėnimin e merituar nė bazė tė dėshmive dhe argumenteve bindėse pėr procesin gjyqėsor, si dhe tė njoftohet opinioni pėr motivet e veprės;

4. zotohet se do tė vazhdojė me angazhimin pėr tė garantuar proces transparent, tė drejt dhe tė bazuar nė fakte me qėllim qė tė mos pėsojė asnjė qytetarė i pafajshėm;

5. konsideron se vrasėsit nuk kanė identitet dhe pėrkatėsi etnike ose fetare, kanė emėr dhe mbiemėr, kushdo qofshin ata;

6. apelon deri te organet e drejtėsisė pėr proces transparent dhe tė drejtė, si dhe zbardhje sa mė tė shpejt tė rastit;

7. kėrkon pėrgjegjėsi pėr shkeljet eventuale gjatė procesit dhe aksionit policor dhe MPB tė fillojė menjėherė me kontrollin e brendshėm;

8. Apelon deri te subjektet politike nė pushtet apo opozitė qofshin, qė kjo tragjedi tė mos shfrytėzohet pėr interesa politike ditore;

9. fton tė gjithė bartėsit e institucioneve publike tė pėrmbahen nga kualifikimet dhe deklaratat qė mund tė keqkuptohen nė opinion dhe nxisin reagime;

10. vlerėson se e drejta pėr tė protestuar ėshtė e garantuar me Kushtetutė, por konsideron se tė njėjtat duhet tė zhvillohen nė bazė tė ligjeve nė fuqi;


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 12.05.2012, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012a nuk del pi qeverie a? smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif
PM
Top
MIX
Postuar nė: 12.05.2012, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Sosht keq bre, konkluza te mira. Oni se kan shku 12 dit, oni se jone mbajt disa protesta, oni se osht shkel prezumimi i pafajsis, oni se jane fy e nencmu shqiptaret, muslimanet, oni se......sidoqoft konkluzionet jone me vend. bravoooooooooo smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif


P.S, keto qe kan bo keta konkluza jone shoqeri civile, grup intelektualesh, grup qyetaresh, parti opozitare apo...?cka jone se kto se morr vesh se konkluzat majr jon?
PM
Top
agax
Postuar nė: 12.05.2012, 20:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009 Citim (GAZETARI23 @ 12.05.2012, 21:26)
BDI-ja zotohet se do tė vazhdojė me angazhimin pėr tė garantuar proces transparent, tė drejt dhe tė bazuar nė fakte me qėllim qė tė mos pėsojė asnjė qytetarė i pafajshėm;
Fotografi e jashtme

Kėshilli i Pėrgjithshėm i Bashkimit Demokratik pėr Integrim:

1. distancohet dhe dėnon aktin makabėr tė vrasjes sė pesėfishtė te liqeni i Smillkovcit, si akt i cili rėndė prish imazhin e vendit dhe krijon pasiguri tek qytetarėt;

2. nėnvizon qė me rėndėsi tė vaēant ėshtė tė respektohet e drejta e pafajsisė deri sa organet e drejtėsisė nuk e thonė fjalėn e fundit;

3. kėrkon qė kryeresit e veprės tė marrin dėnimin e merituar nė bazė tė dėshmive dhe argumenteve bindėse pėr procesin gjyqėsor, si dhe tė njoftohet opinioni pėr motivet e veprės;

4. zotohet se do tė vazhdojė me angazhimin pėr tė garantuar proces transparent, tė drejt dhe tė bazuar nė fakte me qėllim qė tė mos pėsojė asnjė qytetarė i pafajshėm;

5. konsideron se vrasėsit nuk kanė identitet dhe pėrkatėsi etnike ose fetare, kanė emėr dhe mbiemėr, kushdo qofshin ata;

6. apelon deri te organet e drejtėsisė pėr proces transparent dhe tė drejtė, si dhe zbardhje sa mė tė shpejt tė rastit;

7. kėrkon pėrgjegjėsi pėr shkeljet eventuale gjatė procesit dhe aksionit policor dhe MPB tė fillojė menjėherė me kontrollin e brendshėm;

8. Apelon deri te subjektet politike nė pushtet apo opozitė qofshin, qė kjo tragjedi tė mos shfrytėzohet pėr interesa politike ditore;

9. fton tė gjithė bartėsit e institucioneve publike tė pėrmbahen nga kualifikimet dhe deklaratat qė mund tė keqkuptohen nė opinion dhe nxisin reagime;

10. vlerėson se e drejta pėr tė protestuar ėshtė e garantuar me Kushtetutė, por konsideron se tė njėjtat duhet tė zhvillohen nė bazė tė ligjeve nė fuqi;

Keto konkluza jane vetem per te thene se kemi thene diqka,pa vlere dhe pa kuptim dhe pa efekt per shoqerine shqiptare,shqiptaret tash jane vetdisu dhe po hiqen maskat dhe mosveprimi i bdi si presion per largimin e ministres jankulovska ose krize qeveritare por vetem me konkluza boshe tregon peshen politike te bdi dhe se njerzit e bdi jane me hipoteka ne duar te vmro dhe s mund te veprojne per te zgjidh problemet e shqiptareve.
PM
Top
STOP
Postuar nė: 12.05.2012, 20:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007A jane Ne veti keto more ...ajane OJQ Keto Apo BArtese e PUSHTETIT ...Japin deklarate sikur me qen Organizata "FLEJ"(ZGJOHU)

TURPI I KOMBIT JANe keta
PM
Top
arsimtari
Postuar nė: 12.05.2012, 20:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 460
Antari Nr: 24627
Bashkangjitur: 02.03.2010kėto konkluzione i takojnė partive opozitare, kurse ato qeveritare menjėherė marrin masa konkrete.

1. Nėse Ministri i MPB-sė ėshtė shkaktare e gjithė kėtyre ofendimeve, urrejtjes si dhe protestave tė shumta tė popullit tonė, atėherė gjėja e parė qė duhet bėrė ėshtė shkarkimi urgjent i saj dhe pik.

2. Nėse zv/ministri Xhelal Bajrami ka lejuar qė nė prezencėn e tij Jankullovska ti fajėsoj dhe ti ofendojė shqiptarėt, kurse ky as qė ka reaguar fare, atėherė kėrkohet shkarkim i menjėhershėm edhe i tij.

3. Nėse zyrtarė shqiptarė tė policisė, tė cilėt sipas BDI-sė, paskan udhėhequr aktin e arestimeve, kurse nė prezencė tė tyre policėt maqedonas kanė bėrė gjumė nė shtėpitė e tė arestuarve, dhe kanė pirė kafe, edhe kėta tė shkakrohen.

4. Nėse zėdhėnėsi i BDI-sė Bujar Osmani rėndė i ofendon familjarėt e tė arestuarit Haki Aziri dhe nxit mllef dhe urrejtje tek shqiptarėt ndaj tyre, atėherė edhe ai duhet shkarkuar nga posti dhe pėrgjegjėsia.

5. Nėse kryetari i BDI-sė Ali Ahmeti, plot 2 javė , nga funksioni i zyrtarit mė tė lartė politik shqiptarė nga kjo qeveri, asnjėherė nuk e ka parė tė udhės tė prononcohet lidhur me tė gjitha kėto ofendime dhe etiketime tė rėnda ndaj, parasegjithash anėtarėve tė partis sė tij, e pastaj edhe ndaj shqiptarėve nė pėrgjithėsi, atėherė edhe ky duhet dhėnė dorėheqje nga posti i tij dhe ti lihet pėrgjegjėsia dikujt tjetėr.

Kėshtu veprojnė tė gjitha partitė qeveritare nė botėn e civilizuar.


----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 12.05.2012, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011 Citim (alb_te @ 12.05.2012, 21:32)
a nuk del pi qeverie a? smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif

bdis ma mir i konvenon ti vrase shqiptaret se sa ta leshoin qeverin le be se keto te bdis jan si bafqire berberi haram ju koft ajo vot qka ekan mar prei popullit vdekje tradhtarve dhe udbashave dhe psikopatave
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 22:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (GAZETARI23 @ 12.05.2012, 21:26)

8. Apelon deri te subjektet politike nė pushtet apo opozitė qofshin, qė kjo tragjedi tė mos shfrytėzohet pėr interesa politike ditore;


Ej ALISS ini BUDALL vallah

Per JU ini ne qeveriii, a mos i apeloni vetes ndoshta. smil3dbd4dbc14f3f.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 12.05.2012, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012babarekss mos fol mo se po e pirsh smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 23:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (alb_te @ 13.05.2012, 00:09)
babarekss mos fol mo se po e pirsh smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Jen bu si PORTOKALLIA hahahahaha smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 12.05.2012, 23:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012babareks beter pornokallis jane bo kto smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 12.05.2012, 23:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008A hala se shkarkut Gordanen aaa kurgje puna juaj , dhe hala nuk dhat doreheqje si parti aa kurgje puna juaj e sheh si kan reagu forumistet ketu sjan te kenaqur me konkluzat ai BDI edhe ti po dil moj nga qeveria se diksuh me zi pret te hy.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
babarekes
Postuar nė: 12.05.2012, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (Trishtimi @ 13.05.2012, 00:14)
A hala se shkarkut Gordanen aaa kurgje puna juaj , dhe hala nuk dhat doreheqje si parti aa kurgje puna juaj e sheh si kan reagu forumistet ketu sjan te kenaqur me konkluzat ai BDI edhe ti po dil moj nga qeveria se diksuh me zi pret te hy.

ISHALLA KURRRRRR ZDEL.

Le ta shohin SHIPET se sa TE PA VLER JAN 500 denarat qe i marin ne zgjedhje.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Nox
Postuar nė: 13.05.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 25554
Bashkangjitur: 06.11.2010Me nder me thene ....... va PSHURSHA konkluzionet.
PM
Top
STOP
Postuar nė: 13.05.2012, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007 Citim (Trishtimi @ 13.05.2012, 00:14)
A hala se shkarkut Gordanen aaa kurgje puna juaj , dhe hala nuk dhat doreheqje si parti aa kurgje puna juaj e sheh si kan reagu forumistet ketu sjan te kenaqur me konkluzat ai BDI edhe ti po dil moj nga qeveria se diksuh me zi pret te hy.

o trishtim ta dhefsha qeverin ...po kush done me hy ne ate mute qeverie qe e keni pshure krejt juve...si nuk te vjen mare me mbrojte politiken qe vret dhe masakron shqiptaret ...cfare debili paske qen me te vertet qenke i trishtum ti
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio