Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ali Ahmeti koka gjalla degjoheni ne RTVM2 live, Ali Ahmeti koka gjalla degjoheni ne RTVM
strong_07
Postuar nė: 16.05.2012, 20:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 638
Antari Nr: 8559
Bashkangjitur: 21.07.2007Ali Ahmeti koka gjalla degjoheni ne RTVM
Ndiqeni intervisten e drejteperdrejt te Kryetarit Ahmeti ne TVM2 ne keto momente
PMMSN
Top
babarekes
Postuar nė: 16.05.2012, 20:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009BUDALLA I MADH hmm MANIPULATOR numer 1


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
passed
Postuar nė: 16.05.2012, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011ahhahahha...
troshka....nese ky eshte njeri......ateher une s'jam!
...........................................
live disa biseda...


sa e ka demtu akcioni policor BDI-ne?

PERGJIGJA
mendoj qe eshte krejt tem tjeter....
a do ket lufte ne rajon apo sdo ket lufte,
apo i shpallim luft dikujt apo a do na shpallin lufte
ne mund te folim edhe per ket
po une nuk mendoj qe tani a mbledh vmro dhe hajt te mbajm mledhje te partis...
chfar paregullsi ka pas, chfar trajtimesh ka pas...


si e komentoni, rastin e arsetimeve te grave shqiptare
(keshtu dns pyetja)

PERGJIGJA
nuk mund te jem i lumtur, kur shoh nje njeri me pranga aq me teper kur shoh nje shqiptare ne pranga, nuk ndjehem mire...dhe ska arsye pse te jem mire...nuk ndjehem mire....a ka pas raste edhe me par, sigurishte qe ka pas...une nuk ndhehem mire!
.........................

ika te fugem pi ballkoni! smil3dbd4e1748cc9.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga passed nė 16.05.2012, 20:22


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
alb_te
Postuar nė: 16.05.2012, 20:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012ndigjojeni se cka thot njeri: "une dua ta di se si kane vepruar policet e mi"!!!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 16.05.2012, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Gazetaret shauum te forrrt (paka shum ki i VOA)
MI rofshin TOPAT hmm krejt gazetaret e BDI veqq ajo OROSPEJA MIGENA mungonka.

Pse nuk e fkaten at Sinanin e Alsatit???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 16.05.2012, 20:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012A.Ahmeti thote ne MTV2 citoj-" Une mo ne duar te huaja nuk bohem ,as te LSDM-se e as te forcave tjera, per te nxjerr geshteja te nxehta nga zjarri"-ky me kete pranon se me heret ka qene dore e huaj, e asaj te LSDM-se,e sot eshte dore e VMRO-se!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 16.05.2012, 20:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Ali Ahmeti:" BDI nuk eshte egzekutiv por parti politike..."!Cfar paturpsie!Me cte drejte "kjo gje" perdhunon intelektin e shqiptareve?!Sic duket me te drejtene e votes qe ka marre prej shqiptareve tash e 10 vite...


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
DreniR
Postuar nė: 16.05.2012, 20:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 194
Antari Nr: 11579
Bashkangjitur: 26.11.2007Juve krejtve shka po kritikoni ju paska plas mullani ne bark, hahhahahahah
Mjer shqiptaret kush i perfaqson............
Ky nuk ėshtė normal, e jo qe te miret me politik.......
O popull vedisohuni...........
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 16.05.2012, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012si ka pej hapat i ka haroee mos ja zini per te madhe smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
agax
Postuar nė: 16.05.2012, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009[SIZE=7][COLOR=blue] A E KUPTOJ NJERI KETE INTERVISTE CFAR MESAZHI I DERGOJI POPULLATES SI E KEMI TE ARDHMEN ME KETE LIDER NE KETO MOMENTE TE VESHTIRA,

KY ESHTE DEFINITIVISHT SHIZOFREN,LEXONI PER SHIZOFRENIN DHE DO I KUPTONI SIMPTOMAT E KETIJ,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga agax nė 16.05.2012, 21:23
PM
Top
bzzzz
Postuar nė: 16.05.2012, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 8016
Bashkangjitur: 24.06.2007Emision interesant, mesova histori e gjeografi! Po s'na dha as 1 pergjigje......


----------------------------------------
Dont judge me based on your ignorance.
PM
Top
strong_07
Postuar nė: 16.05.2012, 21:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 638
Antari Nr: 8559
Bashkangjitur: 21.07.2007 Citim (agax @ 16.05.2012, 22:16)
[SIZE=7][COLOR=blue] A E KUPTOJ NJERI KETE INTERVISTE CFAR MESAZHI I DERGOJI POPULLATES SI E KEMI TE ARDHMEN ME KETE LIDER NE KETO MOMENTE TE VESHTIRA,

KY ESHTE DEFINITIVISHT SHIZOFREN,LEXONI PER SHIZOFRENIN PARANOIKE DHE DO I KUPTONI SIMPTOMAT E KETIJ,

kujdes ne fjalor se ki njeri eshte trim ki kur e ka mar pergjegjsin ne vitin 2001 sen e mer cdo kesh ti shpall lufte nje shteti per te drejtat e tua cka po e ofendon
PMMSN
Top
agax
Postuar nė: 16.05.2012, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009Njė pėrson skicofren duhet tė ketė tė paktėn kėto simptome sipas manualit tė diagnistifikimt, qė pėrdorėt nėpėr qėndra psikiatrike.


A: Simptomat karakteristike
Dy (ose mė tepėr) nga simptomat e mė poshtme, prezente nė njė pjesė kohe rreth njė mujore (ose edhe me pak) jane tė mjaftueshme pėr te percaktuar pacientin si skizofren:

1. Deluzione
2. Halucinacione
3. Fjalim/mendim i ērregullt (jo i rrjedhshėm)
4. Sjellje katatone, ose ērregullsi e theksuar nė sjellje
5. Simptoma negative - humbje e funksioneve normale, si psh: mungese iniciative, mungesė dėshire, varferim (ose bllokim i plotė) fjalimi, etj.Ēorganizimi

{mosimage} Disa simptoma nuk jane as pozitive, as negative. Njė shembull i tyre eshte ērregullimi i tė menduarit, ndryshe i quajtur “ēorganizim”. Ērregullimi i te menduarit perfshin fjalim te paorganizuar, jo tė rrjedhshėm. Te disa pacientė ka njė tendencė pėr tė folur pa kuptim, si psh te japesh pergjigje tė pakuptimta, tė shprehesh ide qe nuk kane lidhje me njera-tjetren, dhe te perdoresh fjalet ne m
enyre te ēuditshme (si psh. Neologismen). Ndryshe kjo mund tė quhet edhe “ērregullimi i mendimi” sepse paaftesia pėr tė komunikuar reflekton njė ērregullim nė rruget e tė menduarit qė drejtojnė te folurėn. Disa shembuj se si mund tė shfaqet ērregullimi: kalimi i abrupt nga njė temė nė njė tjetėr, ripėrseritja papushim e te njejtės frazė ose fjalė, etj.
PM
Top
Strider
Postuar nė: 16.05.2012, 21:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (agax @ 16.05.2012, 22:28)
Njė pėrson skicofren duhet tė ketė tė paktėn kėto simptome sipas manualit tė diagnistifikimt, qė pėrdorėt nėpėr qėndra psikiatrike.


A: Simptomat karakteristike
Dy (ose mė tepėr) nga simptomat e mė poshtme, prezente nė njė pjesė kohe rreth njė mujore (ose edhe me pak) jane tė mjaftueshme pėr te percaktuar pacientin si skizofren:

1. Deluzione
2. Halucinacione
3. Fjalim/mendim i ērregullt (jo i rrjedhshėm)
4. Sjellje katatone, ose ērregullsi e theksuar nė sjellje
5. Simptoma negative - humbje e funksioneve normale, si psh: mungese iniciative, mungesė dėshire, varferim (ose bllokim i plotė) fjalimi, etj.Ēorganizimi

{mosimage} Disa simptoma nuk jane as pozitive, as negative. Njė shembull i tyre eshte ērregullimi i tė menduarit, ndryshe i quajtur “ēorganizim”. Ērregullimi i te menduarit perfshin fjalim te paorganizuar, jo tė rrjedhshėm. Te disa pacientė ka njė tendencė pėr tė folur pa kuptim, si psh te japesh pergjigje tė pakuptimta, tė shprehesh ide qe nuk kane lidhje me njera-tjetren, dhe te perdoresh fjalet ne m
enyre te ēuditshme (si psh. Neologismen). Ndryshe kjo mund tė quhet edhe “ērregullimi i mendimi” sepse paaftesia pėr tė komunikuar reflekton njė ērregullim nė rruget e tė menduarit qė drejtojnė te folurėn. Disa shembuj se si mund tė shfaqet ērregullimi: kalimi i abrupt nga njė temė nė njė tjetėr, ripėrseritja papushim e te njejtės frazė ose fjalė, etj.

A e bone COPY PASTE... smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
agax
Postuar nė: 16.05.2012, 21:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 215
Antari Nr: 21303
Bashkangjitur: 20.02.2009 Citim (strong_07 @ 16.05.2012, 22:24)
kujdes ne fjalor se ki njeri eshte trim ki kur e ka mar pergjegjsin ne vitin 2001 sen e mer cdo kesh ti shpall lufte nje shteti per te drejtat e tua cka po e ofendon

Veq po bera analize psikologjike te intervistes me lart i shkruajta simptomet e shizofrenise,mund te debatojme sa te duash lexoji simptomet me lart dhe me thuaj se kot kam fole,
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio