Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sulm mbi Post-Bllokun Policor ne Bujanovc
GAZETARI23
Postuar nė: 17.05.2012, 09:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Nė fshatin etnikisht tė pastėr shqiptar, Dobrosin, tė komunės sė Bujanovcit, gjatė natės, rreth orės 3 tė mengjesit, persona tė panjohur kanė sulmuar me breshėri armėsh post-bllokun e policisė, ku sipas zėdhėnnėsit tė policisė nė Vranjė, Dragan Stamenkoviq, ėshtė dėmtuar objekti policor.

"Sulmi ndaj policisė, respektivisht post-bllokut policor nė ora tre tė natės ėshtė akt terrorist” ka thėnė Stamenkoviq, i cili ka thėnė se pėr momentin nuk mund tė jape hollėsi dhe tė dhėna tjera pėr kėtė sulm.

Fshati Dobrosin, ku ėshtė vendosur post-bllok kontrollues policor nė drejtim tė Kosovės, ndodhet 16 km nė jugperėndim tė Bujanovcit.

Sipas komunikatės sė publikuar nė mediat serbe, fshati Dobrosin njihet se nė janar tė vitit 2000, aty ėshtė themeluar UĒPMB-ja. (R.Demiri/INA)----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 17.05.2012, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012Cfar te them na qofte per hajr apo manipulime te serbeve jane edhe kto ?
PMUsers Website
Top
mea_culpa
Postuar nė: 17.05.2012, 10:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012Ska rahat askundi...
Soni haerli inshalla...
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 17.05.2012, 10:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012A ja krisi smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 17.05.2012, 10:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (alb_te @ 17.05.2012, 04:27)
A ja krisi smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Per te ardh deri te e krismja, ka disa faza:
Faza e pare-lufta psikologjike nepermjet mediumeve, pregaditja e opinionit per krize, Faza e dyte-perhapja e urrejtjes ndaj pales kundershtare
Faza e trete-Incidentet sporadike nderetnike
Finalja-Shfaqja e formacioneve te aramatosura dhe bam-bam
Zoti hajrin inshalla.
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 17.05.2012, 10:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007krejt e mundshme per nje ndarje ndermjet kosoves dhe serbis .
veriu shkon tek serbia , kosova lindore tek kosova.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 17.05.2012, 10:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (GAZETARI23 @ 17.05.2012, 04:43)
krejt e mundshme per nje ndarje ndermjet kosoves dhe serbis .
veriu shkon tek serbia , kosova lindore tek kosova.

shqiptaret prap te shkelur :(
PMUsers Website
Top
mea_culpa
Postuar nė: 17.05.2012, 10:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012Nese ja ban bam, ju te diaspores mos gaboni me ardh vullnetar, edhe ndihma mos dergoni, as nje koker franku mos jepni se edhe ashtu nuk va qujn juve hiq.
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 17.05.2012, 11:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007 Citim (mea_culpa @ 17.05.2012, 11:51)
Nese ja ban bam, ju te diaspores mos gaboni me ardh vullnetar, edhe ndihma mos dergoni, as nje koker franku mos jepni se edhe ashtu nuk va qujn juve hiq.

Shqiptaret e Diaspores cdo her kan dhen dhe japin kontributin e tyre per Atdheun, kur esht Pyetja per Atdheun.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio