Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndėrpritet pėrkohėsisht debati pėr "branitellat"
trimi.80
Postuar nė: 10.12.2012, 14:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Shkup, 10 dhjetor - Debati pėr ligjin e “branitellave” ėshtė do tė ndėrpritet zyrtarisht nga dita e nesėrme me vendim tė kryetarit tė Parlamentit, Trajko Velajnovski.

Vendimi pason paralajmėrimet e tė parit tė institucionit mė tė lartė ligjvėnės se do tė injoronte nė mėnyrė arbitrare refuzimin e kryetares tė Komisionit pėr Punė dhe Politikė Sociale, Cvetanka Ivanova, pėr tė caktuar seancė tjetėr ku do tė shqyrtoheshin tė nėntė ligjet e sferės sociale.

Duke bėrė anulimin e pėrkohshėm tė debatit mbi “branitellat”, Veljanovski ka caktuar mė 12 dhjetor (e mėrkurė) seancė tė re tė Komisionit pėr tė filluar diskutimin pėr projektligjet qeveritare, nė mesin e tė cilėve ėshtė edhe ai pėr rritjen e pensioneve.

Kryesuesja dhe deputete e LSDM-sė, Cvetanka Ivanova, refuzonte t’i bindej kėrkesave tė VMRO-DPMNE-sė pėr tė ndėrprerė debatin pėr “branitellat”, me arsyetimin se kėta tė fundit ishin bėrė pjesė e njė loje politike mes dy partnerėve tė koalicionit.
PM
Top
Leona9
Postuar nė: 10.12.2012, 20:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011ky lajm me beri te buzqeshi smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif dallavere politike prej ne start me montimin e smillkovces.


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (Leona9 @ 10.12.2012, 14:51)
ky lajm me beri te buzqeshi smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif dallavere politike prej ne start me montimin e smillkovces.

po kjo tregon se VMRO-ja deshtoi me proektin e vet,apo?tunc 57.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 11.12.2012, 14:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 11:03)
po kjo tregon se VMRO-ja deshtoi me proektin e vet,apo?tunc 57.

nuk ka deshtuar vmro-ja !
keni deshtuar ju DUISTAT se per cdo dit shqiptaret rrihen brutalisht dhe maltretohen ne cdo aspekt te jetes !
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 11.12.2012, 08:59)
nuk ka deshtuar vmro-ja !
keni deshtuar ju DUISTAT se per cdo dit shqiptaret rrihen brutalisht dhe maltretohen ne cdo aspekt te jetes !

o intrigant sa i perket kesaj teme qe eshte postu deshtoi VMRO-ja se nuk e beri ligjin e branitelave dhe tash e ka nderpre debatin,apo?a te vjen inat se nuk u be ligji i branitellave a?!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio