Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tetova anashkalohet nga Qeveria dhe BDI-ja
alb_te
Postuar nė: 21.01.2013, 19:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Arlind Selmani

Ka gati 4 vite qė nė Tetovė nuk po vėrehet ndonjė investim nga ana e qeverisė.Asnjė investim nė komunėn e Tetovės nga ata njerėz tė cilėt pretendojnė tė dalin e tė kėrkojnė votėn nga tetovarėt.Pse qeveria nuk lėshon asnjė fond,asnjė qindarkė pėr investime nė komunėn mė tė madhe shqiptare nė Maqedoni?A nuk ka forcė partia shqiptare nė pushtet qė tė ndėrmer ndonjė hap nė kėtė aspekt,apo e bėjnė kėtė me qėllim.Qėllimi i tyre dihet,e dinė edhe ata,e dimė edhe ne tė tjerėt..krejt kjo ndodh pasi qė me komunėn e Tetovės udhėheq kuadėr i partisė opozitare shqiptare.Zotėrinj te BDI-sė edhe nėse keni diēka kundėr PDSH-sė,apo kundėr kryetarit tė komunės sė Tetovės,mos e shprehni atė mllef, se pasojat e saj i sheh populli.Popullit tė cilit nesėr pėrsėri nė zgjedhjet e ardhshme do tė dilni dhe do t’ia kėrkoni votėn.Me ēfarė fytyre ju do ta kėrkoni votėn dhe besimin e tetovarėve?Ēka keni bėrė ju zotėrinj pėr Tetovėn?Pse asnjėherė nuk e ndihmuat Komunėn e Tetovės?Ndoshta Tetova ju rikujtohet vetėm kur afrohen zgjedhjet.

Kėtu nė Tetovė ka disa institucione qė nuk janė nė kuadėr tė Komunės,por janė kuadėr i ministrive dhe qeverisė.Ju as pėr kėto institucione aspak nuk mendoni,por pėrkundrazi ideja juaj ėshtė qė edhe ato ti shkatroni.Nė disa prej tyre keni ndėruar udhėheqėsit shqiptarė me ato maqedonas.Nė disa poste kyēe janė emėruar njerėz tė cilėt nuk janė nga Tetova.Mos ndoshta doni tė thoni se Tetova nuk ka njerėz adekuat qė do tė mund tė kryenin kėto detyra.
Nuk kemi parė tė punohet diēka ne Teatrin e Tetovės apo bibliotekėn e qytetit.Janė kėto dyja ēerdhet e kulturės sė Tetovės,e juve as qė u bie ndėrmend tė investoni dhe tė zhvillohen si teatri po ashtu edhe biblioteka.Ministria e kulturės ndan me miliona euro pėr tė investuar nė Shkup,ndėrsa ju nuk jeni nė gjendje qė tė ndėrhyni dhe tė ndani ndonjė copė prej atij buxhetit tė cilin tetovarėt nuk e shijuan asnjėherė qė kur ju jeni pjesė e pushtetit.
Avazi juaj vazhdon edhe me Kodrėn e Diellit,ku ajo qendėr turistike udhėhiqet nga kuadėr maqedonas.E mbaj mend kur njė gazetar e pyeti drejtorin e Kodrės sė Diellit:”z.Drejtor nuk po e shohim askund nė tabelė tė shkruar nė gjuhėn shqipe KODRA E DIELLIT?”,pėrgjigja e tij ishte shumė e thjeshtė por edhe ofenduese,ai tha:”E ka marė era”.Asnjė investim nuk po vėrehet nė kėtė qendėr turistike,pėrpos disa afaristėve shqiptar qė ndėrtojnė hotele dhe restorane.
Galeria e arteve askush nuk e di nėse me tė vėrtetė ekziston.Asnjė aktivitet,asnjė ekzpozitė nuk po shohim tė mbahet nė atė galeri.Si duket edhe kėtė galeri e keni degjeneruar dhe e keni shkatėruar.Do ua kisha parashtruar juve njė pyetje:A e dini vallė se ku ndodhet kjo galeri?

Ministria e Arsimit ku pėr fat tė keq vetėm si kukull qėndron njė zv.ministėr shqiptar,luan dhe tallet me fatet e nxėnėsve tetovar.Ata nuk janė nė gjendje qė tė sigurojnė naftė pėr nxemje nė shkollat fillore dhe tė mesme tė Komunės sė Tetovės.Edhe pse ėshtė nė kompetencė tė tyre qė tė sigurojnė naftėn pėr shkollat, nuk po ndėrmeret ndonjė hap konkret qė tė zgjidhet ky problem.Nė tė kundėrtėn do tė ndėrpritet procesi mėsimor,derisa tju teket atyre qė tė sigurojnė naftėn.

Keni njė ministėr tė ekonomisė i cili asnjėherė nuk u interesua qė tė bėhet ndonjė investim nė qytetin e Tetovės.Pėrmendet shpesh ajo zona e famshme ekonomike e Tetovės,mirėpo ky term pėrdoret nga ministri vetėm kur investohet nė ato zona ku shumica janė maqedonas.

Pas kėtyre qė unė i pėrmenda,dhe pas shumė tė tjerave qė i pėrmendin tetovarėt ēdo ditė,si mendoni tė garoni nė Tetovė.Mos ndoshta pėrsėri do tė tentoni ta bleni votėn e tyre,pasi qė ju i keni varfėruar skajshmėrisht ata.Por JO,kėtė herė do ta merni pėrgjigjen e merituar nga tetovarėt.Ju aspak nuk i doni tetovarėt dhe nuk keni aspak tė drejtė tua kėrkoni votėn,pasi qė ju me vendimet dhe me heshtjen tuaj i ofendoni dhe talleni me ta.Pėrgjigjen mė tė mirė pėr tė gjithė kėtė do ta merni nė Mars tė vitit tė ardhshėm,nė zgjedhjet lokale.Tetovarė do tju injorojnė dhe dėnojnė siē ju kanė dėnuar ēdoherė.
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 21.01.2013, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010Jam Me Ju Arlind selmani!!!!
esht shum sakt dhe korekt te dalish te thuash se Qeveria anashkalon Tetoven!!!!
Qeveria jep 3-4 % Buxhet kursem mer 10 fisht nga Tetova!!
dicka nuk shkon

amen ej o arlind fajn e ka edhe Komuna e Tetoves , per at e din ma se miri ata qe punojn adje qe mledhin mjalten e qytetit.

Cfar u bo me rethin ne qender te tetoves , mos vlla tash ky reth do behet vend parkimi apo vend pushues i qeneve endacak!!!

Popullata nuk din aasgje per kete se sa jep sa sjep Qeveria , nuk shkojn punet dhe te hudhni minuten e fundit fajn qeveris edhe pse shumica e dim se i ka fajet pse sjep te holla per komunen e tetoves.
amen jo minuten e fundit , 4 vite mandat protestoni pakes, ose merni shembul nga komuna e gostivarit se si ajo i regullon rruget , kanalizimet e mer me borxhe komunen i pastron borxhet dhe me interesante esht se del komuna me e organizume ne Maqedoni, komuna e gostivarit. pse ne tetove a ska buxhet nga gjith ato student/e apo si kur te kishte vendparkim per veturat etj etj ku fitohen paret.

ju kendij edhe kallzoheni se keni buxhet me rethe si ai projekti qe esht nis dhe si duket sja ka menden te mbaroij!!!!!


kallzom ku jam gabim
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 22.01.2013, 12:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012o Arlind Selmani: kur shkruajte per kete teme,a se mendove se ne periudhen 2005-2009 sa ishte Hazbi Lika kryetar i Tetoves,dy vjet ne qeveri ishte PDSH,edhe ate nga mesi i 2006 deri ne 2008,dhe totalisht e bojkotoi pushteti qendror Hazbi Liken,por Hazbi Likae beri nje proekt gjigand,bulevardin rreth 6 km te gjate.Kurse tani ti e arsyeton Sadi Bexhetin qe edhe ato mini pune qe i ka be do rrethe(unaza),edhe ato si ka mbaru,i ka lene pergjysem sic eshte ai te tregu i gjelbert,dhe ne qender.Nese kritikon kritiko me shkas jo me nje kritike "pa vend" ta arsyetosh fajtorin,a ska aq buxhet vetanak Tetova ti bej deri ne fund nja tre rrathe,apo unaza,a ska buxhet Tetova ti pastroj rruget nga bora,a ska buxhet vetanak Tetova ti paguaj puntoret e JKP-se qe te punojne rregullisht ne pastrimin e qyetit.
Kjo kritika yte eshet sia jo fjale e urte "nuk ka faj ujku qe e hengri delen,por fajet i ka delja se nuk eshte e shpejte te ik"

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 22.01.2013, 12:27
PM
Top
bongo
Postuar nė: 22.01.2013, 12:54
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 25125
Bashkangjitur: 25.05.2010Shume te drejte ka autori.Asnje cent nuk ka leshuar qeveria ku mer pjese D-U-I per Tetoven
Gjate mandatit te Hazbi Likes,asnje fond nuk i eshte ndaluar komunes se Tetoves,kjo qe thote trimi.80 eshte genjeshter.Ndersa e vertete eshte qe Sadi Bexheti ende i lan borxhet qe i ka lene Hazbi Lika.

Do te vijne dite me te mira per Tetoven dhe tetovaret kur ne pushtet do te vije PDSH
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 22.01.2013, 13:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012bongo smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 22.01.2013, 13:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012bongo : jo qe nuk i leshonte ne 2006-2008 qeveria asnje cent Hazbi Likes,por edhe flamujt kombtar qe i vendu Hazbiu per 28 nentor neper qytet i'a hoqen naten aktivistet e PDSH-se te cuar direkt nga kryetari i PDSH-se,ja se me se u merrnin ata e lere me te pretendojme se i kane ndihmuar per ndonje proekt.Ti bongo mendon se njerzit mundesh ti manipulosh me rrenat tuaja bajate.Ti a mendon se njerzit nuk e dijne sa Sadi Bexheti ska be asnje pune ne Tetove per 4 vjet,as gropat nuk i mbush e lere ndonje proekt ma te madh,a pushteti qendror i ka fajet se sju jep Sadiu rroga ce 4 muaj puntoreve te nderrmarrjes JKP,si dhe keshilltareve komunal ce 5 muaj ,ku jane paret,paret jane ne xhepin e Sadiut dhe Menduhit,nese fiton edhe nje mandat dije se do e bankrotoje Tetoven,sic eshte gati tash,ku non stop e ka te bllokume xhirollogarine,apo?Pse e ka te bllokume,a pse paguan borxhe apo se spaguan asgje?trego a ka logjike kjo qe thua,nese do kishte fillu ti paguan sdo ja bllokonin firmat xhirollogarine,ato rrena tregoja femijeve tu.
PM
Top
bongo
Postuar nė: 22.01.2013, 14:52
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 25125
Bashkangjitur: 25.05.2010Ti me te vertete je nje katastrofe e forumit...
Ti flet ketu pallavra dhe rrena te kulluara nga partia jote komuniste.Xhiro llogaria komunes i bllokohet nga firma te aferta me bdi,borxhe te trasheguara nga hazbi lika...

E di se nuk deshiron te flasesh te verteten se pastaj e "han" prej komunistave.Por do ta mesosh me kohe edhe ti se ke qene gabim
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 22.01.2013, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (bongo @ 22.01.2013, 08:52)
Ti me te vertete je nje katastrofe e forumit...
Ti flet ketu pallavra dhe rrena te kulluara nga partia jote komuniste.Xhiro llogaria komunes i bllokohet nga firma te aferta me bdi,borxhe te trasheguara nga hazbi lika...

E di se nuk deshiron te flasesh te verteten se pastaj e "han" prej komunistave.Por do ta mesosh me kohe edhe ti se ke qene gabim

oj katastrofo pse tenton te rrejsh ashiqare,ai pronari restorant Dafit qe e rrahu shoferin e Sadiut,qe e kercenoi mos ja bllokon xhirrollogarine per disa pune qe ka be dhe sja kane pagujt.Hajt kete demantoje.Une flas me fakte,them qe HAzbiu e beri bulevardin,e ti cka do thush se ka ber Sadiu yt,hajt fol,neper qender ke gropa plot,edhe si ta zen dora te shkrujash pro nji njeriu qe e ka ngulfat komunen,edhe me tregon mu se kjo qe thu ti qenka e vertet,cudi cfar injorance.
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 22.01.2013, 19:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Une aspak nuk pajtohem me autorin. Ai behet gjeja nuk din. Por a e ka pytur veten njiher si do kishte reagur ai?

Pyeteni njiher te gjith veten, ju konkuroni per nje vend pune, 10 persona e kane ne dore a do punesohesh apo jo. 4 Thone jo 6 thone po, ti ctash pranohesh ne pune dhe prej gezimit ben darke, ke kishit ftuar?

Ju u ka gjet halli i "4" personave qe nuk perkrahen per te hi ne pune dhe ctash ju vjen inat pse su thresin ne darke. Apo pritni ata 6 personat tjere tu pergedhelin pse s'jeni te thirur? Jo edhe ata thone: "ne e beme punen, cka tu thresim ju?".

Gjith bota funksionon keshtu. Psh ne Amerike, disa firma jane pro Republikan disa te tjera pro Demokrat, ata me mish e me shpirt angazhohen per kanditatet e vet kur fitojn gezojn pastaj te drejta eksluzive, per cka u angazhuan ndryshe? Ta mer mundin tend tjetri?

Nuk ja vlen te behet hipokrit per kete gje autori gjithashtu edhe ju qe e perkrahni, se sikur te ishit ju ata "6" njelloj do kishit vepruar.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 22.01.2013, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (nightelf @ 22.01.2013, 20:43)
Une aspak nuk pajtohem me autorin. Ai behet gjeja nuk din. Por a e ka pytur veten njiher si do kishte reagur ai?

Pyeteni njiher te gjith veten, ju konkuroni per nje vend pune, 10 persona e kane ne dore a do punesohesh apo jo. 4 Thone jo 6 thone po, ti ctash pranohesh ne pune dhe prej gezimit ben darke, ke kishit ftuar?

Ju u ka gjet halli i "4" personave qe nuk perkrahen per te hi ne pune dhe ctash ju vjen inat pse su thresin ne darke. Apo pritni ata 6 personat tjere tu pergedhelin pse s'jeni te thirur? Jo edhe ata thone: "ne e beme punen, cka tu thresim ju?".

Gjith bota funksionon keshtu. Psh ne Amerike, disa firma jane pro Republikan disa te tjera pro Demokrat, ata me mish e me shpirt angazhohen per kanditatet e vet kur fitojn gezojn pastaj te drejta eksluzive, per cka u angazhuan ndryshe? Ta mer mundin tend tjetri?

Nuk ja vlen te behet hipokrit per kete gje autori gjithashtu edhe ju qe e perkrahni, se sikur te ishit ju ata "6" njelloj do kishit vepruar.

majr ije, haj lexo njeher cka ke shkrujt
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 22.01.2013, 23:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Tkish qen anashkalimi veq per Tetoven, po e zem se e bejn per inat se Tetoven e udheheq pdsh, po haj pyetni dhe shihni njeher ato komuna ku udheheq kuader i bdi-s sa investohet nga qeveria
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio