Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PDSH: 'BDI nė shėrbim tė Gruevskit'
alb_te
Postuar nė: 23.01.2013, 17:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Dega e PDSH-sė nė Ēair ka akuzuar BDI-nė se pas 10 vjetėsh nė skenėn politike, tani ka kuptuar se e ka harruar tė pėrdorė gjuhėn shqipe nėpėr tė gjitha institucionet. Pėrfaqėsuesi i PDSH-sė Muhamet Thaēi tha se BDI-ja bashkė me Izet Mexhtin dėshmuan se janė vetėm nė shėrbim tė Gruevskit dhe VMRO-sė, si dhe familjarėve tė tyre.

Sipas Thaēit, Izet Mexhiti dje gjatė promovimit tė Muzeut tė Ēarshisė sė vjetėr nė Shkup arsyetoi autoritetet e qytetit tė Shkupit se kishin harruar qė tabelėn nė hyrje tė muzeut pėrveē gjuhės maqedonase ta bėnin edhe nė gjuhėn shqipe. Ndėrkohė, Muhamet Thaci, duke faktuar me fotografi, denoncoi mos pėrdorimin e shqipes edhe nė disa institucione, parkingje apo mbishkrime tė tjera, qė vazhdojnė tė jenė vetėm nė maqedonisht.

“Izet Mexhiti dje e na e zbuloi tė vėrtetėn e ēėshtjes sė pėrdorimit zyrtar tė gjuhės shqipe. Problemi pėr mos respektimin e gjuhės shqipe na paska qenė harresa e BDI-sė. BDI dhe Izet Mexhiti pas 10 vjetėve nė skenėn politike na thonė se shqipen dhe shqiptarėt i kanė harruar, kanė harruar flamurin kombėtar, kanė harruar gjakun e derdhur tė shqiptarėve, kanė harruar lotėt, djersėn, mundin dhe kanė harruar sakrificėn e shqiptarėve. Ata, BDI gjithēka po harrojnė pėrveē shėrbimit ndaj Gruevskit dhe VMRO-sė, ndaj kolltukėve tė tyre dhe familjarėve tė tyre', tha Muhamet Thaci, PDSH
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 23.01.2013, 17:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=geN1cM8fk5k
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 24.01.2013, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012hahahaha...L E SH AT MA TE MDHIJ i gjen ne PDSH.. smil4a8aceb829c5f.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio