Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Serbėt, turqit dhe maqedonasit, popujt mė pak, inteligjentė
igli_st
Postuar nė: 13.11.2013, 14:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Amerikanėt i kanė quajtur serbėt, turqit dhe maqedonasit, si popujt mė jo inteligjentė

Kėto rezultate kanė dalė nga njė anketė e psikologėve amerikanė nė internet. Anketa ėshtė realizuar nė internet nė 190 shtete tė botės nė periudhėn kohore janar-nėntor tė kėtij viti. Sipas kėsaj ankete nė 10 kombet mė jo inteligjent janė edhe ēekėt, polakėt, bullgarėt, kenijanėt , hungarezėt edhe ata tė Zelandės sė Re.

Ndėrsa 10-tė shtetet mė tė menēur janė Zvicra, Franca, SHBA-tė, Norvegjia, Britania e Madhe.

Psikologėt amerikan kanė thėnė se kjo anketė ėshtė ende jozyrtare, dhe ka pėr qėllim zhvillimin e arsimit dhe inteligjencės nė erėn e teknologjisė dhe internetit.

/Shekulli Online/ E.L./


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio