Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Na Zbriti ne Shkup Car Dushan Diktatori?!!!
GuriShipes
Postuar nė: 05.12.2013, 21:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010Vendosja e pėrmendores sė Car Dushanit ėshtė premtuar dhe paralajmėruar nė Kongresin e Partisė Demokratike Serbe nė Maqedoni, nga lideri i saj Ivan Stoilkoviq. Mė 9 nėntor tė kėtij viti, nė Kongresin e 5tė tė partisė sė tij, Stoilkoviq kishte premtuar ngritjen e pėrmendores sė Car Dushanit, premtim i realizuar shpejtė.

“Kėto ditė, pas plot 6 shekujsh edhe Car Dushani i shenjtė na kthehet nė Shkup dhe prej nesėr edhe ju si edhe gjeneratat e ardhshme serbe nė kėto vise, do tė keni mundėsi qė ti shėtisni fėmijėt nė Urėn e civilizimeve ku do tė vendoset pėrmendorja e madhe, dhe t’u tregoni se ēfarė heroi serb ka qenė, se nė kohėn e tij Shkupi ka qenė kryeqendra e njė mbretėrie tė madhe”, citohet tė ketė thėnė Stoilkoviq.

Nė Kongresin e Partisė Serbe, mysafire ka qenė edhe Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska, si pėrfaqėsuese e partnerit tė koalicionit VMRO DPMNE. Megjithatė edhe pse prezente nė Kongres, Jankullovska nuk e ka dėgjuar kėtė premtim tė Stoilkoviqit, dhe as nuk ka njohuri pėr institucionin qė ka financuar dhe porositur pėrmendoren e Carit.

“Unė isha prezente nė pjesėn e hapur pėr mysafirėt, kėshtu qė nuk mund tė flas pėr tė gjithė rendin e ditės dhe vendimet qė janė vendime brenda-partiake dhe janė miratuar nė organe tė ndonjė partie politike, qoftė ajo Partia Demokratike Serbe. Por me gjithė qejf morra pjesė nė atė Kongres, nė emėr tė bashkėpunimit tė mirė, nė kuadėr tė koalicionit ‘Pėr Maqedoni mė tė mirė’”, tha Gordana Jankullovska, Ministre e Brendshme.

Nė Kongres si nikoqir ka marrė pjesė edhe Dragan Nedelkoviq, anėtar i partisė serbe dhe zv/ministėr i Kulturės. Por edhe pėrkundėr kėsaj, Ministria e Kulturės dje nuk kishte njohuri se kush e ka vendosur atė pėrmendore. Nga ana tjetėr, lideri i Partisė Demokratike Serbe Ivan Stoilkoviq, nė njė intervistė pėr mediat serbe tė publikuar sot, pėrveē qė ėshtė lavdėruar pėr vendosjen e pėrmendores sė Car Dushanit dhe pėrkujtimores nė Zebėrnjak tė Kumanovės, ka paralajmėruar edhe iniciativė pėr ndryshimin e librave tė historisė nė gjuhėn maqedonase dhe shqipe, pėr tė mėnjanuar pohimet negative pėr popullin serb.

“Para nesh ka mbetur punė detale dhe analizė pėr librat e historisė si nė gjuhėn maqedonase ashtu edhe shqipe, tė cilat janė pėrplot me interpretime tė njėanshme tė ngjarjeve historike dhe insinuatave negative ndaj popullit serb, pėr ēka neve na duhet ndihmė e domosdoshme e ekspertėve tė historisė nga Serbia qė tė mund tė ndikojmė drejtpėrdrejt nė mėnjanimin e tė pavėrtetave qėllimkėqija”, ka deklaruar Stoilkoviq.

Ndėrkohė edhe sot heshtin institucionet dhe mbetet i paqartė porositėsi i kėsaj pėrmendoreje. Nuk flet as Stoilkoviq pėr tė treguar se cili institucion kishte porositur pėrmendoren e Car Dushanit, me tė cilėn ai lavdėrohej para anėtarėsisė partiake.
shkruan :Benjamin Arifi
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 05.12.2013, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010lloj lloj plehrash jan duke na zbrit ne shkupin 2014 , po shendrohet ne epiqender sllave , greke ruse !!!!

por fillimin e kapakit per Moment ja kann vendos me (kar)car Dushan Diktatorin serb!!!!!! smile5le854sd87f.gif
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 08.12.2013, 14:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012

----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
Rrok
Postuar nė: 11.12.2013, 02:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 17755
Bashkangjitur: 06.10.2008Fotografi e jashtme


heej mjert na te mjert si mbahen shkrepat lumt na te lumt si mbahen djepat a durohet shkau n'oborre a durohet gjall ne vorre a durohet shkau n'oborre a durohet gjall ne vorre. merre merre shtypja koken edhe i thua e gezofsh token.

hej dikush ikte ban varfnia dikush rrinte ban serrbia pasha zotin as durimi per gjithmone duhet te jetoj trimi pasha zotin as durimi per gjithmone duhet te jetoj trimi. merre merre shtpyja koken edhe i thua e gezofsh token.

hej kush asht burr e nuk frigohet nuk ja fale shtrigave trojet per liri kush mos te mashtrohet ajo s falet por fitohet per liri kush mos te mashtrohet ajo s falet por fitohet . merre merre shtypja koken edhe i thua e gezofsh koken.


----------------------------------------
O Zot Bekoje Shqiperine Dhe Pjeset E Ndara Te Saj !
Beko Te Gjithe Shqipetaret Pa Dallim Feje Apo Krahine.
PM
Top
googleme
Postuar nė: 20.12.2013, 02:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 73
Antari Nr: 24987
Bashkangjitur: 04.05.2010Ne sheshin e shkupit nuk duhet vendosur asnje permendore te shqiptareve sepse me ate akt shqiptaret qe jane pjese e qeverise do ta legjitimonin kete projekt.


----------------------------------------
Z29vZ2xlbWU=
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio