Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (13) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Imer Selmani me 5 deputet, kush janė ato ?
Beran
Postuar nė: 04.09.2008, 12:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 11340
Bashkangjitur: 18.11.2007SHKUP-Nuk ka mė dyshime qė njė parti e re do tė lindė nga gjiri i PDSH. Nėnkryetari i kėsaj partie Imer Selmani do tė krijojė partinė e tij tė re e cila do tė quhet Partia e Re Demokratike Shqiptare. Burime tė brendshme nga fraksioni i PDSH bėjnė tė ditur se partisė sė re do t’i shtohen 5 deputetė qė aktualisht bėjnė pjesė nė PDSH ( Perveē Imer Selmanit: Abedin Zymberi, Flora Kadriu, Daut Rexhepi -Leka dhe Sulejman Rushiti jane emrat me te permendur te partise se re ) dhe qė njihen si mbėshtetės tė Selmanit. Tė njėjtat burime qė nuk dėshirojnė tė identifikohen theksuan se nė gjirin e partisė sė re do tė bėjne pjesė dhe anetarėsia qė ėshtė larguar nga PDSH si dhe deputetė tė BDI tė pakėnaqur nėn drejtimin e Ali Ahmetit( behet fjale per Teuta Arifin ). Ndėrkq Imer Selmani ėshtė takuar dje me diplomatė tė ambasadės amerikane dhe BE-sė nė Shkup mė tė cilėt ka biseduar pėr krijimin e subjektit tė ri. Selmani njihet si njė ndėr deputetėt e PDSH-sė qė gėzon mbėshtetjen e ndėrkombėtarėve, madje dhe mė shumė sė Menduh Thaci, kreu aktual i PDSH-sė. (ngjarjet.com)

PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 13:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Me Refeta dhe Ernada nuk behet politike........
E morren ne qaf Shkupin.
Imer Selmani revolten e tij e ka shprehur me shume per Shkupin,dhe 2 pishpirikat e kryesise qendrore Refetit dhe Ernadit te cilet e demtuan shume PDSh-ne.
Nuk do te ishte cudi qe zgjedhjet te behen edhe me heret.


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 04.09.2008, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008o shum me siguri ju thom se Leka asniher nuk i bashkangjitet PRDSH.Ta keni te qarte se kjo parti e rre ne parlament do te perfaqesohet vetem nga IMER SELMANI

Ky postim ėshtė ndryshuar nga kreator nė 04.09.2008, 13:26


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
Painkiller
Postuar nė: 04.09.2008, 13:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Jashta Teme - Stafi


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 13:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Jashta Teme - Stafi


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
kritiku_1
Postuar nė: 04.09.2008, 13:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4095
Antari Nr: 10472
Bashkangjitur: 26.10.2007??????????

Ky postim ėshtė ndryshuar nga kritiku_1 nė 04.09.2008, 14:03


----------------------------------------
Kur asgje nuk eshte e sigurt, gjithcka eshte e mundur...
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 04.09.2008, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Jashta Teme - Stafi


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
krali
Postuar nė: 04.09.2008, 13:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 312
Antari Nr: 14590
Bashkangjitur: 25.03.2008Jashta Teme - Stafi
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 04.09.2008, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Jashta Teme - Stafi


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007 Citim (kritiku_1 @ 04.09.2008, 15:41)
pak si banale ama nejse koft...

E di qe eshte banale,per ate e permenda nje njeri poashtu banal.

Une ju tregova para 2 diteve se Partia e Ymer Selmanit ,poashtu do ta kete nofken PDSH vetem se e re.
Kjo eshte reforme partiake ne nje subjekt te ri.......ne mungese te reformes ne vete parti,sepse disa njerez i kane ngul vertet kembet ne kryesine qendrore te Partise,dhe vet Imer Selmani nuk e ka fuqine qe te bej nje revolucion ne parti.
Me duket se kjo eshte nje Shpulle per tu kthjelle,dhe e pershendes,sepse nuk mundet cdohere te shkohet me tabiatin e njejte.
Ne BDI ankohen vetem ata qe nuk marrin poste,nuk jane ne liste....
Ne PDSH luftohet per ideal....lufte per te sjell intelektual,njerez autoritativ dhe jo dyftyresh.
Me kete nuk Shkatrohet PDSH-ja,por rritet rivaliteti qe eshte nje gje shume e mire....Intelektualet do te fitojne,ndersa perfituesit material te disave nga PDSH-ja dhe shumica nga BDI-ja do te humbin dhe me asgje smund ti qon ne kembe.
Ne pushtet INTELEKTUALET,perndryshe jemi "GJUBRE".----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 14:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Imer Selmani ndahet nga PDSH-ja, themelon parti tė re politike


Nėnkryetari i deritanishėm i PDSH-sė nė njė intervistė pėr ALSAT, paralajmėroi themelimin e njė subjekti tė ri politik, i cili do tė ketė edhe grupin e vet parlamentar nė Parlament.
Imer Slemani sot edhe zyrtarisht tha se tėrhiqet nga tė gjitha trupat partiake tė PDSH-sė, ndėrsa gjatė ditės pėr kėtė do ta informojė edhe kryetarin e partisė Menduh Thaēi.
Nėnkryetari i deritanishėm i PDSH-sė kėtė e deklaroi nė intervistėn dhėnė pėr ALSAT. Njėkohėsisht ai paralajmėroi se kėtyre ditėve do tė dalė me kėshillin nismėtar pėr formimin e partisė sė re.
Selmani tha se partia e re do tė ketė grupin e vetė parlamentar, mirėpo nuk i bėri tė ditur emrat e deputetėve qė do t’i bashkėngjiten kėtij subjekti tė ri politik.
“Zyrtarisht mė shkrim zotėri Thaēi do ta marrė sot dorėheqjen time. Unė publikisht sot e njoftoj opinionin se nga gjitha pozicionet qė kam si nėnkryetar partie, anėtar i Kuvendit Qendror, anėtar i Kryesisė Qendrore, jap dorėheqje pėr arsye se nuk korrespondon mė veprimi i ri i imi politik me partinė nė tė cilėn kam qenė anėtar dhe kam vepruar nė 12 vitet e fundit. Kulminacioni i krejt situatės erdhi muajve tė fundit dhe veēanėrisht pėrfundimi i procesit zgjedhor dhe forma se si u menaxhuan zgjedhjet parlamentare tė kėtij viti. Definitivisht njė pjesė bukur e madhe duke identifikuar sė pari vetveten e pamė se nuk jemi pjesė e asaj partie, e cila kishim menduar se do tė mundė ta ndryshojė situatėn pėr shqiptarėt nė Maqedoni. Andaj kjo nuk ėshtė nevoja as pėr mua po as pėr shokėt e mi dhe bashkėmendimtarėt qė tė bėjmė njė parti tė re politike po nevoja e ndėrtuar muajve tė fundit dhe kohėve tė fundit ishte si njė rezultat i nevojės ose momentit kur pakėnaqėsia nė atė ēka PDSH-ja vepron ose si vepron me vlerat ose t’i themi mos ma keq menaxhimin e vlerave tė saja dhe ofertėn jo aq shumė pozitive kohėve tė fundit pėr qytetarėt shqiptar, kacafytjet tė njė pasnjėshme me faktorėt tjerė shqiptarė, izolimin ndėrkombėtar, mėnyrėn e menaxhimit ose bashkėpunimit me Shqipėrinė dhe Kosovėn krijojnė njė masė shumė kritike tė cilėn masė kritike jo qė ne deshėm ta identifikojme por vet nga vetvetja u krijua ai identifikim. Duke biseduar edhe me shumė shokė tjerė jashtė skenės politike momentalisht, me profesorė, me intelektualė po edhe me njėrėz tė cilėt nuk janė marrė asnjėherė me politikė, me esnafė, me biznesmenė, definitivisht identifikuam momentin se tash duhet tė bėjmė dicka, njė ofertė krejtėsisht tė re e cila do tė ndryshojė nga ofertat e deritanishme nė skenėn politike. Besoj se do tė jemi shumė afėr ose veē jemi mė edhe nė formimin e grupit parlamentar”, tha Imer Selmani.


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
error
Postuar nė: 04.09.2008, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006TonyPDSH

Derisa Imer Selmani ishte ne Qeveri, nuk i pengonin as Ernad Fejzullahu e as Refet Elmazi. Ne momentin kur BDI hyri ne qeveri, filluan paknaqesite e Imer Selmanit. Shohe disa shkaqe abnormale dhe te pahijshme se perse paska dale nga PDSH-ja.
Perse nuk doli Imer Selmani prej PDSH-se ne vitin 2006, pasi qe edhe atehere kane qene Ernadi dhe Refeti. Atehere atij i konvenonte qe te jete ne Qeveri dhe te shikoje interesin e vete.
Po ashtu shikoj edhe disa gjera tjera banale, ku theksohet se rezultati perfundimtar ka qene shume i dobet ne keta zgjedhje. Nese dikush duhet te mbaje pergjegjesi per kete rezultat, i pari eshte Imer Selmani, pasi qe ai ka qene Kryetar Shtabi i PDSH-se. Me pas, PDSH-ja rezultatin me te dobet e ka pasur ne Njesine Zgjedhore Nr. 1, ku ka humbe katastrofalisht. Por, cka eshte me me rendesi, Imer Selmani ka qene bartes liste ne kete zone.
Imer Selmani duhet te mendonte mire dhe te pyeste veten se kush ka qene para 12 viteve, pasi qe te gjitha keta i ka arrite me merite te PDSH-se.
E gjithe kjo qe behet eshte veper e Nikolla Gruevskit, i cili me cdo kusht mundohet qe ta dobesoje PDSH-ne, por nuk do te ia arrije qellimit.
Te vetmin qellim qe do te arrije Gruevski eshte se perseri do ta kete Minister Imer Selmanin.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Sipas burimeve jo zyrtare kane filluar kacafytjet edhe ne BDI,per kalimin e disa deputeteve ne radhet e Imer Selmanit.
Si me e mundshme njiher eshte Teuta Arifi......
Dhe nuk perjashtohet mundesia e largimit te BDI-se nga qeveria,dhe hyrjes se partise se Imer Selmanit ne qeverine Gruevski.Kjo jane vetem fjale qe ndegjohen pereth.
Refet Elmazi dje kishte ardhur neper deget e Shkupit,duke propozuar njerez pa HABER per kryetar dege dhe nendege,duke e ditur se krejt intelektualet po i bashkangjiten partise se Imer Selmanit.....


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
blero4ever
Postuar nė: 04.09.2008, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 13207
Bashkangjitur: 27.01.2008Pse a per nime mendoni se aq lehet mund te ndahet Imer Selamni prej Thacit a?
-O njerez kjo eshte nje "trik"qe opozita ia ben pozites me qellim qe t'ua ktheje huane e 2007 ne "Brodec",me qellim qe t'ia ule rejtingun...
Pse a thua valle aq lehte eshte qe te dalesh nga PDSH-ja a?te kesh funksion te Ministrit te cilin ta jep vet Thaci edhe te nesermen te dalesh a?Kete asnjehere nuk e lejon kreu i asaj partie,andaj kjo eshte vetem nje levizje sic thash me larte...
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 04.09.2008, 16:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007 Citim (blero4ever @ 04.09.2008, 17:41)
Pse a per nime mendoni se aq lehet mund te ndahet Imer Selamni prej Thacit a?
-O njerez kjo eshte nje "trik"qe opozita ia ben pozites me qellim qe t'ua ktheje huane e 2007 ne "Brodec",me qellim qe t'ia ule rejtingun...
Pse a thua valle aq lehte eshte qe te dalesh nga PDSH-ja a?te kesh funksion te Ministrit te cilin ta jep vet Thaci edhe te nesermen te dalesh a?Kete asnjehere nuk e lejon kreu i asaj partie,andaj kjo eshte vetem nje levizje sic thash me larte...

Shume analiste i forte qenke bre.
Dueli nuk eshte Imer Selmani vs. Menduh Thaci.
Problemi eshte se partia po udhehiqet nga 2 njerez(Refeti dhe Ernadi)keta kane privilegje si shok te vjeter te Menduh Thacit dhe po e keqperdorin poziten.....dhe ende qendrojne neper poste udheheqese.
Imer Selmanit i ka mbet hatri i Shkupit,ku prej 4500 punesime,shumica ishin tetovar,te punesuar me celular nga Refeti dhe Ernadi.
Babai im prej 97 si kryetar dege e kundershtonte Ernadin dhe Refetin me punesimet qe i benin te "jashtligjshme".......
Gjithe punesimet qe u benin ne Shkup prej 98-2002 ishin nga babai im si kryetar dege,i cili njerez me halle dhe ish ushtare te UCK-se 2001-shin ne Shkup i punesonte edhe pa fakulltet ne ate kohe.
Ne ate kohe babai im e ka punesuar edhe zv/ministrin tash te MBP Xhevat Bucin dhe djalin e tij i cili tash eshte "DOGANIER I KORRUPTUAR"
Kane ndryshuar shume punet ne parti.
Une votoj per ringjalljen e Shkupit,dhe kthimin e intelektualeve ne skenen politike.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga tonyPDSH nė 04.09.2008, 16:07


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top

Topic Options Faqe: (13) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio