Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SHQIPERI - MALTE 3:0, Fitore e merituar e kombetares shqiptare
messi10
Postuar nė: 10.09.2008, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 16583
Bashkangjitur: 28.07.2008Shqipėria deklason Maltėn
Kombėtarja Shqiptare ka shėnuar fitore shumė tė merituar nė "Qemal Stafa" ku pėr kundėrshtar e kishte pėrfaqėsuesen e Maltės.

Ashtu si pritej Pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė e kontrolloi lojėn gjatė gjithė ndeshjes, duke qenė superiore ndaj Maltės, megjithatė mungesa e konkretizimit tė shumė rasteve bėri qė ndeshja tė pėrfundojė vetėm 3-0.

Sulmuesi shqiptar, Erjon Bogdani, nė fund tė gjysmėlojės sė parė (40’+1’), pas krosimit tė Duros, arriti ta plasojė topin nė rrjet.

Pjesa e dytė ishte edhe mė emocionuese, sidomos minutat e fundit tė ndeshjes. Klodian Duro, padyshim njėri nga lojtarėt mė tė mirė nė ndeshje, pas shumė orvatjeve, nė minutėn 84 arriti t’i dyfishojė shifrat.

Edhe pse parashikohej qė ky tė jetė goli i fundit nė ndeshje, kuqezinjtė nuk u kėnaqėn me kaq, ata shėnuan edhe njė gol me anė tė Armend Dallku pėr ta pėrfunduar ndeshjen 3-0.
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 10.09.2008, 21:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007Bukur shume...
Atmosfere shume e mire....duke pas parasysh rendesine e ndeshjes.
Urime fitorja....vazhdon.


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
princeton
Postuar nė: 10.09.2008, 22:01
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 6293
Bashkangjitur: 13.03.2007URIME FITORJAAAAAAAAAAAAAA
O SA MIRE ME QENE SHQIPTAR.

Shume u gezova qe shkiet u deklasuan nga Holanda.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 10.09.2008, 22:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Loje mire e Shqiperise,por kishte nje periudhe ku Maltezet e shtine ne ,,birren e miut,, kombetaren shqiptare.
Por,per fat nuk shenuan gol.
Urime per fitoren.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 10.09.2008, 22:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Sa bukur tani 4 pike te tubuara. Urime Shqiperi..

Per Fyromi : Gazetari i Sitelit kur e pa tabelen e klasifikimit para fillimit te ndeshjesh tha sa bukur qe duket jemi te 1-te me 3 pike.. Po ju prish hesapi pesuan.. Fatmirsisht Shqiperia filloi me barazim vazhdon me fitore i prift e mbara.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Harun Shehu nė 10.09.2008, 22:36


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
sonyTV
Postuar nė: 10.09.2008, 22:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 533
Antari Nr: 10449
Bashkangjitur: 25.10.2007O qe u kenaqa!

Ishalla nje here ben vaki te hyjm ne boteror, dhe te mbarojme mire, te pakten si Kroacia ne Boterorin 1998. Edhe ate pa Maqedonine. Uuuuu, kjo do ishte siklet imadh per ta (Dhe per krejt Ballkanin, sigurisht). Jepi Shqipe, jepi nje here me perpara marshit...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga sonyTV nė 10.09.2008, 22:41


----------------------------------------
They say that a good thing never lasts and then it has to fall
Those are the the people that did not amount to much at all
PM
Top
arditi86
Postuar nė: 10.09.2008, 22:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 129
Antari Nr: 17147
Bashkangjitur: 06.09.2008urime per shqiperine e ngushellime per maqedont shyqir qe humben se nuk u duroshin me levdata
PM
Top
sonyTV
Postuar nė: 10.09.2008, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 533
Antari Nr: 10449
Bashkangjitur: 25.10.2007Nuk du ti jap tjeter kahje temes, por shume e qarte eshte se sa e duam kete shtet - bash aq sa i bejme tifo - pra, hiq fare.
Ne jemi per Shqiperi, tifoze ne Eurovizion, ne sporte... Ne jemi per ate shtet ATDHE e MEMEDHE. Thua valle ky (Maqedonia) eshte atdheu im? Tybistikfa. Mo Zot Ma Keq! Nuk e duam dhe nuk na do. Jepi Shqiperia. Na merr ne krahet e tu.

PS: Sorry per daljen nga tema, ama kjo eshte ajo qe ndjej timen/tonen - Shqiperia!


----------------------------------------
They say that a good thing never lasts and then it has to fall
Those are the the people that did not amount to much at all
PM
Top
brikena
Postuar nė: 10.09.2008, 23:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 849
Antari Nr: 12102
Bashkangjitur: 21.12.2007BRAVOOOOOOOOOO
PM
Top
arvanit
Postuar nė: 10.09.2008, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 258
Antari Nr: 16392
Bashkangjitur: 13.07.2008..sdi si mundem me ndryshe te shprehem...pergezime...shpresoj te mos jte fundi i fillimit mbare...
PM
Top
analfabet
Postuar nė: 11.09.2008, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 16041
Bashkangjitur: 17.06.2008hehe tash jemi edhe ne vendin e pare..dhashte Zoti qe ne fund te jemi te dytet ose te tretet..


----------------------------------------
Mendo mendime te medha, por shijo kenaqesi te vogla..
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 11.09.2008, 10:48
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (sonyTV @ 11.09.2008, 00:39)
O qe u kenaqa!

Ishalla nje here ben vaki te hyjm ne boteror, dhe te mbarojme mire, te pakten si Kroacia ne Boterorin 1998. Edhe ate pa Maqedonine. Uuuuu, kjo do ishte siklet imadh per ta (Dhe per krejt Ballkanin, sigurisht). Jepi Shqipe, jepi nje here me perpara marshit...

Eh sa kerkesa ke ti Sony ... thuaj njehere te hyme se per te mberritur ne vendin e trete ne Bote s'e kemi aq te lehte. Mos na krahaso me Kroacine, aman.

Loje e bukur Shqiperia, bravo ...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
ar2yy
Postuar nė: 11.09.2008, 10:51
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4167
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008-Urime Kombtares Shqiptare, besoj ce nuk do te jete fitorja e fundit!
PM
Top
gonii77
Postuar nė: 11.09.2008, 10:54
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 17223
Bashkangjitur: 10.09.2008Shum forte!!!!!!!!!
PM
Top
muzi
Postuar nė: 11.09.2008, 11:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007Mundi paguhet URIME


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio