Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Incidente ndėretnike nė Mal tė Zi
Albana_gl
Postuar nė: 16.05.2012, 18:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Incidentet me karakter ndėretnik janė zhvendosur nė Malin e Zi, ndonėse me pėrmasa mė tė vogla. Studentė ekstremistė serbo-malazezė kanė ushtruar dhunė ndaj studentėve shqiptarė nė shkollėn e mesme “25 Maji”, nė Tuz tė Malit tė Zi.

Ngjarja nė fjalė ka ndodhur nė oborrin e kėsaj shkolle, kur njė grup studentėsh serbo-malazez, tė pėrjashtuar nga shkolla, provokuan njė grup studentėsh shqiptarė. Sipas informacioneve, studentėt shqiptarė fillimisht janė fyer e mė pas janė goditur me grushta.

Politikanė dhe intelektualė shqiptarė tė Malit tė Zi kanė dėnuar rastin nė fjalė duke u shprehur se mediat malazeze duhet tė tregojnė kujdes pasi mėnyra se si u pėrcoll lajmi, fajėson studentėt shqiptarė.

“Kemi njė situatė tė atillė, qė pėrzierja e nxėnėsve qė vijnė nga familje tė ndryshme dhe problemi i gjuhės. Kemi studentė malazez qė nuk dinė shqip fare dhe kjo krijon probleme potenciale. Ajo qė ka dalė me ndėrhyrjen e organeve dhe medias, ėshtė tentuar t’i jepet njė ngjyrė tjetėr, qė ne si mėsues nuk duam ta kuptojmė ashtu. Nė media del se nxėnėsit shqiptarė po provokojnė nxėnėsit joshqiptarė, qė absolutisht nuk ka tė bėjė me tė vėrtetėn, nuk ka tė bėj me realitetin kėtu, porn ė jemi kėtu mikpritės tė nxėnėsve joshqiptarė”, thotė njė mėsues shqiptar nė shkollėn “25 Maji”.

Nė Mal tė Zi jetojnė nė total rreth 620 mijė banorė, ku 53 pėrqind pėrbėhet nga pakicat kombėtare dhe 47 pėrqind shtetas malazezė. Ndėr kėto pakica etnike, pjesėn mė tė madhe e pėrbėjnė serbėt, boshnjakėt e mė pas shqiptarėt. Zonat mė tė populluara me shqiptarė janė Tuzi dhe Ulqini, bashkė me Plavėn e Gucinė, mė mbi 30 mijė banorė.


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 16.05.2012, 18:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012Ska rahat askundi...
Kur i them Alvinit se vlon, ai flet per paqe, qetesi, rehati, pushime verore ne Split etj.
PM
Top
Albana_gl
Postuar nė: 16.05.2012, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Thonė se fundi i 2012 do tė jetė fundi i Botės. Personalisht e besoj sepse vėrtet mund tė jetė fundi i kėsaj botė tė pa-drejtė dhe tė ndėrtuar mbrapsht. Dhe nė fundin e kėsaj prapshtije pa shmangshmėrisht qė do tė jetė dhe fundi i tė gjitha padrejtėsive qė ndėr shekuj i janė bėrė kėtij populli dhe kombit shqiptar.


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 16.05.2012, 20:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (Albana_gl @ 16.05.2012, 19:31)
Thonė se fundi i 2012 do tė jetė fundi i Botės. Personalisht e besoj sepse vėrtet mund tė jetė fundi i kėsaj botė tė pa-drejtė dhe tė ndėrtuar mbrapsht. Dhe nė fundin e kėsaj prapshtije pa shmangshmėrisht qė do tė jetė dhe fundi i tė gjitha padrejtėsive qė ndėr shekuj i janė bėrė kėtij populli dhe kombit shqiptar.

Fundin e botes mos e merr fjale per fjale. Pastaj bota nuk eshte krijuar as mbare e as mbrapsht, eshte krijuar thjeshte. Keshtu sic eshte, e kane bere njerezit.

Edhe sikur 2012 te ishte vertete viti ne te cilin bota merr fund ne plotkuptimin e fjales, ka nje gje qe nuk me lejon te besoj. Fakti se ne nuk jemi kah e dijme ne cilin vit jetojme. Viti 0 (zero) eshte futur aq arbitrarisht ne perdorim smil3dbd4d6422f04.gif .
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 16.05.2012, 21:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (Albana_gl @ 16.05.2012, 19:18)
...nuk ka tė bėj me realitetin kėtu, porn ė jemi kėtu mikpritės tė nxėnėsve joshqiptarė...

Subliminal Messages smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
Zagor
Postuar nė: 16.05.2012, 22:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 105
Antari Nr: 26373
Bashkangjitur: 05.04.2011ka fillu te me hy ne nerva cdo her shqiptaret te rahur phuuuu smile5le854sd87f.gif


----------------------------------------
[COLOR=gray][B]pokm[SIZE=7]pooooo
PM
Top
Albana_gl
Postuar nė: 16.05.2012, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009 Citim (nightelf @ 16.05.2012, 22:03)
Subliminal Messages smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Hė a u knaqe...?? smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.05.2012, 22:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (mea_culpa @ 16.05.2012, 19:23)
Ska rahat askundi...
Kur i them Alvinit se vlon, ai flet per paqe, qetesi, rehati, pushime verore ne Split etj.

Normalisht se do flas pėr pushime.
Nuk mė ha palla pėr krizat e kontrolluara qė bėhen pėr qėllime pushteti, kolltuku.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
mea_culpa
Postuar nė: 17.05.2012, 10:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 329
Antari Nr: 27252
Bashkangjitur: 26.03.2012 Citim (Albana_gl @ 16.05.2012, 12:31)
Thonė se fundi i 2012 do tė jetė fundi i Botės. Personalisht e besoj sepse vėrtet mund tė jetė fundi i kėsaj botė tė pa-drejtė dhe tė ndėrtuar mbrapsht. Dhe nė fundin e kėsaj prapshtije pa shmangshmėrisht qė do tė jetė dhe fundi i tė gjitha padrejtėsive qė ndėr shekuj i janė bėrė kėtij populli dhe kombit shqiptar.

2012 do te jete vit shume problematik.
Ne Lindjen e Mesme, eshte ēeshtje kohe kur do plas nga te gjitha anet...
Ne Ballkan gjithashtu eshte ēeshtje kohe...
Zoti hajrin.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio